Москіт і комар: відмінності — як відрізнити москіта від комара за зовнішнім виглядом, середовища, особливостей розмноження?

Як відрізнити москіта від комара?

Москіт і комар істотно відрізняються один від одного за зовнішнім виглядом. Ці комахи є кровососними паразитами, які харчуються кров'ю. У цій статті ми розповімо, як відрізнити москіта від комара.

Москіт і комар: відмінності в будові і зовнішньому вигляді

Багато хто з нас звикли думати, що москіт — це величезна комаха з довгим носиком, насправді це не зовсім так.

Особливості:

 • Довжина тільця москіта складає всього 3 мм. тобто він зовсім крихітний. При цьому довжина тіла комара може досягати 1 сантиметра.
 • Для відмінності необхідно звернути увагу на крильця. У москіта вони стирчать, і розташовані приблизно під кутом 90 градусів до тельцю. У комара в свою чергу крильця лежать на тілі, практично паралельними йому.
 • Для визначення також можна подивитися на колір черевця. У москіта воно може бути білим і навіть золотистим. У звичайного комара тіло коричневого або зеленуватого відтінку. Можуть спостерігатися вкраплення сірого.
 • Що комарі, москіти досить боляче кусаються, однак техніка укусу дещо відрізняється. Справа в тому, що у москіта в слині міститься спеціальна речовина, яка розріджує кров, роблячи її більш текучої.
 • Відповідно після укусу москіта спостерігається почервоніння, а також роздуте плямочка. Дуже часто укуси плутають з алергією або укусом мошки. Поразка дуже схоже на гудзик після щеплення Манту. А після укусу комара спостерігається просто червона точка, якщо немає ніякої алергічної реакції.

Москіт і комар: відмінності в середовищі існування

Є величезні відмінності в середовищі існування комах. Справа в тому, що комарів можна зустріти практично у всіх регіонах земної кулі за винятком крайніх точок Північного і Південного кулі. При цьому москіти люблять теплий, вологий клімат. Тому воліють тропічні ліси, часто їх можна зустріти в Криму, на Кавказі, або в Краснодарському краї.

Після того як москіт вип'є трохи крові, його практично безбарвна черевце забарвлюється в коричневий або червонуватий колір. Це пов'язано з прозорістю його живота, який набуває колір крові після того як москіт вип'є трохи їжі.

Особливості розмноження москітів і комарів

Відрізняється середовище проживання, а також місця, в яких комахи воліють вирощувати своє потомство.

Особливості:

 • Зазвичай комарі для кладки яєць вибирають якісь стоячі водойми або болота. Для них необхідно щоб навколо все було мокре, при цьому вода була не проточна, а покрита мохом або якимись дрібними водоростями. Саме в таких місцях комар відкладає свої яйця.
 • З часом личинка підростає, перетворюється в лялечку, а потім виходить статевозріла особина. При цьому, після того як комар покидає свій притулок, він може селитися далеко від місцевості з водоймами.
 • Самка москіта відкладає свої яйця зовсім не у водоймах, а в місцях, де багато органічних залишків. Тобто найчастіше москітів можна зустріти на звалищах. Личинок комарів виявляли в купах з гноєм або неподалік від ферми з коровами або свинями.
 • В основному харчуються кров'ю самки комара і москіта. Самці вживають лише нектар рослин. Комарам потрібна кров тільки для того, щоб нормально відкласти яйця і виростити потомство. Найчастіше москітів можна зустріти на фермах з тваринами.
 • Вони там можуть міститися у величезній кількості, так як для розмноження немає необхідності перебувати у вологому місці. Таким чином москіти можуть обліплювати тіло тварини і не давати йому спокійно жити. Спостерігалися випадки смерті тварини з-за навали москітів.
 • Справа в тому, що москіти дрібні і у великих кількостях вони можуть забиватися в ніс і вуха, а також рот тварини. Найцікавіше, що самка комара може кусати вдень або ввечері. Самка москіта вилітає на полювання тільки після заходу сонця.

Головною відмінністю москіта від комара, є безшумність. Тобто самка москіта підлітаючи до своєї жертви, не видає ніяких пищащих звуків. Саме тому їх так назвали. У перекладі москіт означає «кусає мовчки». Як бачите, відмінностей між москітами і комаром величезна кількість, незважаючи на те, що обидва комах є кровососними паразитами.

Укуси москіта і комара

Для самки і самця кров не є життєво важливою необхідністю. Кров потрібна лише в тому випадку, якщо самка виношує яйця. Без крові вони просто не розвиваються і не ростуть. Таким чином, самка стає не здатна до кладки яєць.

ВІДЕО: Відмінності москіта і комара