Топ-10 найбільш розумних і відданих собак у світі з маленьких, середніх і великих порід і порід для утримання в квартирі: породи з фотографіями і назвами. Яка порода собак сама розумна і віддана: рейтинг

У даній статті ми розберемо топ-10 найбільш розумних і відданих собак різної вагової категорії.

Бажання завести чотириногого друга рано або пізно відвідує практично кожної людини, проте, не багато людей розуміють, що приносячи додому тварину, вони в принципі приносять нового члена сім'ї, який однозначно буде потребувати догляду, турботи та уваги.

Найпопулярнішими домашніми тваринами по праву можна вважати собак. Хтось шукає собі вірного компаньйона, а комусь потрібен розумний пес, який буде здатний без проблем вивчити не один десяток команд. Однак є такі породи собак, які вміщують в собі обидві ці якості.

Топ-10 найбільш розумних і відданих собак у світі з маленьких порід: фото, назви порід, рейтинг

Важливо відразу зазначити той факт, що відданість чотириногого залежить не стільки від породи, скільки від його характеру і того, як до нього ставляться його господарі.

 1. 1-е місце в нашому рейтингу займає російський той. Ця порода собак зарекомендувала себе як неймовірно доброзичливих і контактних вихованців. Ця собака справжній компаньйон, який не буде відходити від вас ні вдень, ні вночі. Вибравши собі господаря, тієї буде відданий йому і пронесе це почуття через все своє життя, адже для цих собак не характерна зміна господарів. Порода дуже активна і до цього потрібно бути готовим. З появою в будинку цуценя російського тоя все змінюється, бо як собаці потрібна постійна увага і турбота.

  Тієї
 2. На 2-му місці розташувався той-пудель. Ця собака є точною копією звичайного пуделя, але в зменшеному вигляді. Ці чотирилапі мають хорошими інтелектуальними задатками, тому без проблем піддаються дресируванню. Незважаючи на відносно невеликий розмір і дружелюбність, такий пес завжди буде захищати своїх господарів, зокрема маленьких дітей. Важливо сказати, що той-пудель є самодостатньою собакою, тому завжди буде вимагати уваги і поваги.

  Той-пудель
 3. 3-е місце дістається чихуахуа. Ця порода собак відрізняється особливою рухливістю і добротою. Існує маса стереотипних думок, що чихуахуа виключно декоративна собака, яка не здатна більше ні на що. Проте думка це помилкове. Собаки цієї породи дуже розумні і слухняні, і за умови правильного виховання, а також дресирування, вони обов'язково виявлять такі свої якості. Якщо в будинку є діти, то вибір саме цієї породи буде дуже виправданий, оскільки чихуахуа добре ставляться до дітей і вміють розважати їх.
  Чихуахуа
 4. На 4-му місці розташовується мальтійська болонка. Мальтезе, так ще називають цю породу собак, є дуже красивим і розумним псом. Собака дуже енергійна і активна, любить ігри та увагу. Пес відрізняється тим, що досить сильно прив'язаний до своїх господарів.

  Мальтезе
 5. 5-е місце дістається японському спаниелю. Ця порода є однією з найдавніших, якщо говорити про маленьких собачок. Ще в стародавні часи японський спанієль був вельми популярною собакою, тому практично у кожного поважного на той час людини, був такий пес. Крім того, що ці чотириногі є неймовірно милими, вони ще й досить розумні. Собаки цієї породи без проблем можуть освоїти близько 30, а то і більше команд.

  Японський спанієль
 6. Цю позицію займає померанський шпіц. Милі пухнасті малюки дуже швидко прив'язуються до своєму господареві й будинку, тому дуже важко переносять розлуку з членами сім'ї. Собаки цієї породи дуже активні і витривалі, люблять гратися і грати. Незважаючи на те, що чотириногі цієї породи більше схожі на іграшку, ніж на живого пса, вони відрізняються кмітливістю і винахідливістю.

  Померанський шпіц
 7. На 7-му місці йоркширський тер'єр. Ще одна мініатюрна порода собак. Чотирилапі цієї породи так само вважаються компаньйонами, тому заводити їх потрібно тільки тим, хто потребує відданому і вірного друга. Свого господаря такий пес розуміє з одного лише погляду, а перешкодити йому виконати поставлене команду може тільки власна лінь або бажання грати в цей момент.

  Йорик
 8. Це місце дістається собакам породи гріффони. Зовнішній вигляд цих собак дуже вражає. Цих чотириногих характеризують як дуже сміливих, активних та відданих псів. Також гріффони можуть похвалитися гарною поведінкою і манерами, тому як ніколи не шумлять і завжди слухають команди господаря.

  Гріффон
 9. На 9-му місці собаки породи французька болонка. Характер цих собак дуже м'який і поступливий. Болонки завжди дуже добре відчувають настрій свого господаря і по можливості намагаються його поліпшити. Порода відрізняється особливою чуйністю, розумінням і відданістю. Ці чотириногі вміють дружити і уживатися з іншими вихованцями. Важливо звернути увагу всіх бажаючим завести таку собаку на те, що ця порода абсолютно не переносить самотності.

  Французька болонка
 10. А завершить наш рейтинг собака породи папійон. Ці собачки відрізняються гарним зовнішнім виглядом і поступливим характером. Ця порода відмінно підходить для сімей з маленькими дітьми, оскільки ці чотириногі вміють ладнати з малюками. Собака такої породи відрізняється кмітливістю і відданістю. Папийоны швидко освоюються в сім'ї, і дуже важко переносять розлуку з господарями.
Папійон

Топ-10 найбільш розумних і відданих собак у світі з середніх порід: фото, назви порід, рейтинг

Собаки середніх порід користуються не меншою популярністю, ніж дрібні собаки. Їх також за бажанням можна тримати в будинку і квартирі, при цьому, не завдаючи шкоди ні приміщення, ні власне тварині.

До середніх порід відносять собак, вага яких становить від 12 до 25 кг:

 1. На 1-му місці бордер-коллі. Собаки цієї породи надзвичайно розумні і слухняні, але лише за умови, що ви відразу ж поясніть їм правила «гри». Оскільки ці чотириногі є самостійними і самодостатніми тваринами, вони без проблем приймають самостійні рішення і вміють правильно діяти в різних ситуаціях. Коллі дуже люблять малюків і чудово справляються з ними, виступаючи в цих відносинах такими собі «няньками». У догляді порода невибаглива, проте, увагу до своєї персони все ж любить вимагати.

  1-е місце
 2. 2-е місце займає шелті. Ці собаки люблять активний спосіб життя, всидіти на місці для них завдання не з простих. Такий пес дуже любить увагу, але в той же час вміє зайняти себе сам. Якщо в будинку є діти, то шелті стане для них найкращим другом, так як любить дітей і вміє оберігати їх. Собаки цієї породи здатні на дрібні витівки, але лише в тому випадку, якщо їх енергія не знаходить потрібне русло. Тому отримавши таким псом, вам доведеться багато гуляти з ним і давати йому фізичні навантаження.

  Шелті
 3. 3-е місце почесно займає австралійська вівчарка. Собаки цієї породи зарекомендували себе хорошими пастухами. Але не тільки цим прославилася ця порода. Ці чотириногі дуже вірні і віддані друзі. У вихованні цих собак є важливий момент, який не можна ігнорувати ні в якому разі: вчити тварину потрібно з самого дитинства, оскільки якщо пса не навчити командам і послуху, його інстинкти візьмуть верх. У цьому випадку, пес буде виступати пастухом у вашому домі: покусувати за ноги і збирати всі речі в одне затишне місце.

  Красива порода
 4. 4-ту позицію займає бігль. Дані собаки дуже живі, відрізняються тим, що не можуть всидіти на місці. Завжди раді грати з дітьми і господарями. Чотирилапі відрізняються сміливістю, у разі необхідності будуть захищати своїх господарів, добре дресируються. Важливо знати, що собаки цієї породи потребують тривалих прогулянках і активних заняттях.
  Бігль
 5. 5-е місце дістається собак породи такса. Такси є примхливими собаками, які не люблять, щоб їх до чого-то примушували, тому дресирувати через силу цих тварин не можна. Незважаючи на це, у загальному дресируванню піддаються добре і навчаються досить швидко. Вдома собака веде себе досить спокійно, прагне весь час бути з господарем.

  Такса
 6. На 6-му місці французький бульдог. Ці чотириногі чудово піддаються дресируванню, вміють слухати господаря, однак, займатися ними потрібно з дитинства, тому як їх грайливий характер може взяти верх. Навіть дресирований і навчений пес час від часу буде пустувати, бо такий у нього характер. З дітьми ці вихованці добре ладнають, приймають їх. Свого господаря дуже люблять і нерідко ревнують його до інших тварин, а іноді й людям.

  Бульдожки
 7. Ця позиція належить вельш-коргі. Собака є дуже контактною, дуже рідко приносить клопоти своєму господареві. Чотирилапі цієї породи відрізняються розсудливістю і серйозністю. У потрібну хвилину вони з легкістю прийдуть на допомогу людині і не залишать його в біді. Вельш-коргі вміють відчувати стан свого господаря і реагують на зміни в його настрої.
  Вельш-коргі
 8. 8-е місце займає американський кокер-спанієль. Ці собаки є одними з найбільш відданих і розумних. Кокер-спанієль дуже чуйна собака, яка завжди сама вибирає свого господаря. Дане тварина дуже рухливе і компанійську, уміє ладити з дітьми та іншими тваринами, хоча іноді може ставитися до них ревно. Оскільки ця порода собак відноситься до мисливських, можна з упевненістю сказати, що при необхідності такий вихованець зможе захистити свого господаря.

  Американська порода
 9. 9-ту позицію займає порода під назвою бостон-тер'єр. Ця невелика собака відрізняється досить впертим характером. Принісши таке диво в будинок, необхідно відразу розставити всі межі і показати йому, хто в домі господар. Дресирувати пса також потрібно з самого дитинства. Представники цієї породи дуже живі і веселі, люблять ігри і дітей.

  Бостон-тер'єр
 10. 10-е місце належить російській спаниелю. Собаки цієї породи відрізняються досить цікавим характером. Свого господаря дуже люблять і швидко прив'язуються до будинку, але це не ті тварини, які будуть дозволяти «тискати» їх коли вам завгодно, тому відразу врахуйте цей факт. Цьому собаці потрібен щоденний догляд і фізичні навантаження, інакше вона почне позбавлятися від зайвої енергії шляхом надмірного пустощів.
Російська порода

Це, звичайно ж, далеко не всі породи розумних і відданих собак. Існує ще величезна кількість інших, не менш вихованих і шляхетних порід. Запам'ятайте, практично будь-яка собака буде радувати вас, якщо ви будете в достатній мірі займатися її вихованням.

Топ-10 найбільш розумних і відданих собак у світі з великих порід: фото, назви порід, рейтинг

Великими собаками прийнято вважати таких чотирилапих, які важать від 25 кг до 90 кг і більше. Догляд за такими тваринами дещо відрізняється від догляду за дрібними і середніми породами, однак, це не означає, що він складніше.

 1. Очолить наш рейтинг німецька вівчарка. Ці собаки завоювали свою популярність досить давно і не втрачають її по сьогоднішній день. Представники цієї породи неймовірно розумні і віддані. Чотирилапі відрізняються слухняністю, врівноваженістю. Вівчарка завжди знає своє місце в будинку, ніколи не претендує зайняти місце лідера. Дані собаки дуже люблять дітей і готові віддати життя в разі необхідності за свого господаря. Навчаються вівчарки легко і швидко, але дресирувати вихованця потрібно з дитинства.

  Вівчарка
 2. 2-е місце дісталося золотистому ретриверу. Ці собаки відрізняються величезним великодушністю і добротою. Дані вихованці дуже дбайливі і тямущі. Свого господаря люблять і слухають беззаперечно його команди. Золотистий ретрівер – ідеальна собака для сімейних людей. Адже такий пес і захистить, і настрій підніме, і за дітьми догляне. Ці чотириногі відрізняються тим, що зовсім не вміють проявляти агресію і показують себе з цього боку лише в разі реальної небезпеки.
  Ретрівер
 3. 3-е місце займає лабрадор. Представники цієї породи є добродушнейшими собаками, які відмінно зарекомендували себе як мисливці, поводирі і няньки. Чотирилапі дуже активні, люблять ігри і дітей. Ніколи не дадуть в образу свого господаря та інших членів сім'ї. Дресирування вихованці піддаються швидко і легко.

  Лабрадор
 4. 4-е місце почесно дістається собакам породи ньюфаундленд. Ці собаки є відмінними сімейними чотириногими. Характер цих вихованців просто не може не радувати. Врівноваженість, поступливість, терплячість і відважність – все це про даній породі. Ньюфаундленди – це собаки, які дуже швидко прив'язуються до свого господаря, сім'ї та домівки, а також іншим вихованцям, які проживають з ними. Представники цієї породи не виносять довгої розлуки зі своєю сім'єю. У разі необхідності такий пес з легкістю захистить господаря та інших членів сім'ї, хоча в спокійній обстановці ця порода навіть не гавкає.

  Ньюфаундленд
 5. Цю позицію займає порода сенбернар. Характер даних тварин деколи дивує: врівноважені, розсудливі, розумні і спокійні. Розсердити такого пса досить важко, виняток становлять ситуації, в яких господарям тварин щось загрожує. У таких випадках сенбернар без роздумів побіжить рятувати свого власника. Ці чотириногі прив'язані до дітей та іншим членам родини і дуже люблять спільне проведення часу. Навчаються дані собаки легко, але, незважаючи на своє беззастережне слухняність, діють завжди дуже обережно і виважено.
  Сенбернар
 6. На 6-му місці собаки породи доберман. Представники цієї породи мають дуже примхливим і серйозним характером, тому їх вихованням треба займатися відповідально і з самого дитинства. Якщо вам вдасться розташувати тварину до себе, натомість ви отримаєте його любов, турботу та захист. До дітей ставляться з насторогою, особливої любові не виявляють, тому при наявності малюків у будинку, ви повинні чітко дати собаці зрозуміти, що дитина найголовніше її.

  Доберман
 7. 7-е місце займає ротвейлер. Відразу потрібно сказати, що ці собаки дуже небезпечними і потребують дресируванню з самого раннього віку – з 2-х місяців. Слухають ці вихованці тільки свого господаря і то, якщо він для них є авторитетом. Однак якщо вже цей пес вибрав собі господаря, то буде йому найкращим інший і надійним захисником. Захищати така собака готова до смерті. Якщо в сім'ї є діти, то виховувати собаку потрібно так, щоб вона чітко розуміла, що дитина в будинку самий головний, а за непослух в цьому плані буде серйозне покарання.

  Ротвейлер
 8. На місці 8-му місці акіта-іну. Дані собаки є дуже відданими захисниками. Свого господаря пес любить і оберігає, однак у спокійній обстановці він навіть гавкати не буде. Навчання піддається легко і швидко, однак, займатися цим чотириногим треба з дитинства. Якщо в будинку є інші тварини, то акіта з легкістю знайде з ними спільну мову.
  Акіта-іну
 9. 9 місце займає пітбуль. Звичайно ж, думка про цю породу дуже двозначне. Відомо величезна кількість випадків нападу пітбулів на людей, але важливо відзначити той факт, що навчений, дресирований пес вести себе так навряд чи буде. Більш того, ці чотириногі спочатку призначалися для того, щоб бути няньками і це закладено в їх крові. Пітбулі вірні, віддані собаки, які вимагають уваги і належного догляду. Якщо ви створите для цієї собаки потрібні умови, то ніколи не пошкодуєте, що завели її.

  Пітбуль
 10. І завершують наш рейтинг собаки породи боксер. В умілих руках такі пси перетворюються у відмінних охоронців і відданих друзів. Відданість боксерів воістину вражає: в разі небезпеки і потреби, вони без яких-небудь сумнівів кинуться на захист господаря. Не варто приховувати, що боксери ті ще ті годованці, тому без активного проведення часу і регулярних навантажень, вони, безумовно «порадують» вас який-небудь витівкою, начебто обірваних штор.
Боксер

Топ-10 найбільш розумних і відданих собак у світі порід для утримання в квартирі: фото, назви порід, рейтинг

На жаль, далеко не кожну собаку можна утримувати в квартирі та будинку, адже у кожної породи псів свій характер, вдачу і потреби. Вибираючи вихованця для утримання в квартирі, ви повинні звернути увагу на те, в чому він потребує і до якої породи відноситься. Також не зайвим буде звернути свою увагу на розміри дорослого вихованця, адже великий собаці потрібна велика територія.

 1. Йоркширський тер'єр. Для квартири даний пес підходить більш ніж відмінно. Веселий і товариський пес не дасть вам нудьгувати, а тримати його можна навіть в самій маленькій квартирі.

  Переможець
 2. Чихуахуа. Раніше ми вже говорили про собак цієї породи. Їх розмір і вимоги так само підходять для вмісту в домашніх умовах.

  Хороший варіант для квартири
 3. Той-тер'єр. Маленький веселун і непосида добре приживається в квартирі та будинку, однак, вимагає постійної уваги, не переносить самотності і схильний до скоєння дрібних капостей, у разі, якщо перебуває вдома один.

  Той-тер'єр
 4. Джек-рассел-тер'єр. Заводити такого вихованця в квартирі можна, але потрібно бути готовим до того, що цей чотириногий любить активний відпочинок. Навчаються собаки непогано, але із-за своєї активності нерідко потребують тривалих дресирування.

  Джек-рассел-тер'єр
 5. Мопс. Ці собаки відрізняються комунікабельністю і вмінням знаходити спільну мову з оточуючими. Люблять дітей і активні ігри. У разі неуваги до себе можуть шкодничать. Вибравши з усіх домочадців свого господаря, мопс буде намагатися завжди проявляти свої почуття до нього і оберігати його.
  Мопс
 6. Пекінес. Дуже часто в квартиру беруть саме цю породу, бо розміри собаки для цього цілком підходять. Однак потрібно знати, що порода дуже вибаглива у догляді і не дуже любить дітей.

  Пекінес
 7. Ши-тцу. Ця декоративна собачка дуже прив'язана до своєї сім'ї і господарям, тому вона завжди потребує уваги та догляду. До дітей представники цієї породи ставляться добре, так само як і іншим домашнім вихованцям. Навчання ця порода піддається.

  Ши-тцу
 8. Пудель. Такі собаки будуть відмінними компаньйонами і справжніми членами сім'ї. Пудель вміє бути слухняним і тямущим, але в той же час дуже любить увагу до себе і різні ігри. Чотирилапі піддаються навчанню, люблять виконувати трюки й різні завдання.

  Пудель
 9. Англійський бульдог. Це спокійні собаки, які вміють бути відданими своїй родині. Вміє терпіти дитячі витівки і ладити з зовсім маленькими дітьми. При бажанні чудово дресируються і навчаються.

  Бульдог
 10. Такса. Ця порода також підходить для утримання в квартирі. Важливо щоб господар міг приділяти такому вихованцеві достатню кількість уваги та надавав належний догляд.

  Такса

Обираючи собаку для будинку і квартири, віддавайте перевагу невеликим породам, які не потребують щоденних пробіжки великих фізичних навантаженнях.

Списки вірних і розумних собак можна продовжувати ще дуже довго, проте, згадані в наших рейтингах чотириногі, користуються найбільшим попитом.

При виборі собаки важливо розуміти, що практично будь-вихованець піддається навчанню і дресируванню, для цього всього лише потрібно вашу увагу, бажання і відповідальне ставлення до тварини. Ну, а відданість вихованця до вас, багато в чому залежить від вашого ставлення до нього, тож любіть своїх чотириногих і займайтеся ними.

Відео: ТОП-10 найрозумніших собак у світі