Що є причиною затемнень? Сонячні і місячні затемнення в 2019 році: дати, характеристика. Як впливають затемнення на людину?

Ви любите спостерігати за затьмареннями? Тоді давайте дізнаємося, коли вони будуть в 2019 році.

Колись у давнину люди боялися затемнень. Їм приписувалися різні властивості впливу на людський організм і природу. Сьогодні всі ці природні явища описані сучасною наукою і мають логічне пояснення, опис представлено на кілька років вперед. Затемнення Сонця і Місяця на 2019 рік вже прораховані астрологами, а це говорить про те, що ми з вами зможемо спостерігати їх у різних куточках планети Земля і насолоджуватися побаченим.

Що є причиною затемнень: характер явищ

Під час руху по небесного схилу Місяць, як правило, закриває (затягує) зірки і зоряні скупчення, при русі по ним. Досить рідко трапляється закриття відкидається Місяцем тінню планет, які трапляються на шляху руху Місяця. А так само в період молодика Місяць може частинами або повністю затулити Сонце – з цього випливає затемнення сонячного диска.

Природне подія

Затемнення сонячного диска відбувається тільки в період нового Місяця, в той час, коли супутник Землі проходить між двома іншими світилами, проте не при кожному, так як Місяць, можливо, відходить від орбіти, на якій знаходиться Сонце (екліптики) на 4,9 градусів, а відмінність в діаметрах Сонця і Місяця доходять до 0,5 градусів. Це говорить про те, що перекриття серпом Місяця найближчої до нас зірки можливо, проте не кожен раз. Затемнення Сонця трапляються періодично, однак спостерігати їх можна не на всій території Землі, тому що місячний диск менше диска Сонця, він не може перекрити сонячний повністю, так щоб видно було з будь-якої точки.

ВАЖЛИВО: Розташування найбільшої зірки нашої галактики далі, ніж Місяць, приблизно в 392 рази, але Сонце в діаметрі у багато разів більше, ніж Місяць, у зв'язку з цим отбрасываемая тінь Місяця ділиться на конус і полуконусы тіні. У той час, коли ці конуси і полуконусы перетинаються з Землею, тінь від Місяця падає на Землю, і ми спостерігаємо затемнення Сонця.

Місячна тінь відображається на Землі у формі овалу, і залежить від положення Сонця і Місяця по відношенню до горизонту. На скільки, великий буде тінь Місяця, залежить від розташування Сонця, Місяця і Землі в продовження затемнення. Тінь Місяця біля поверхні Землі не більше ніж 271 км, а розмір місячного підлозі конуса тіні становить 6749 км, тому часткове затемнення видно на південній і північній частині покриття Місяцем, смуга доходить до розміру приблизно 3239 км.

Неодноразово відбувається так, що місячна тінь, не дістає до Землі, і Місяць не може закрити світило повністю. В такому випадку видно частину сонячного диска навколо тіні Місяця (кільцеподібне затемнення). Досить часто величина сонячного затемнення буває від 45 км до 110 км, так як ширина покриття тіні на Землі буває в різний час різною.

Чудовий вид

Характер місячного затемнення схожий на сонячне, однак у цьому випадку тінь від Землі закриває Місяць. Тобто Земля розташований між Сонцем і Місяцем. При всьому цьому бачити затемнення Місяця можуть всі люди, що знаходяться на півкулі Землі, поверненому до Місяця.

Затемнення поділяються на кілька видів:

  • глибоке затемнення Сонця чи Місяця
  • часткове затемнення Сонця чи Місяця
  • кільцеподібне тільки Сонця

Сонячні эклипсы в 2019 році

  • Саме початкове затемнення Сонця настане 6 січня в 4:41 по Москві. Спостерігати за цим явищем зможуть жителі на території Далекого Сходу і Камчатки. Жителі Японії і Кореї будуть спостерігати це явище по всій країні. Частина жителів Китаю, побачать явище в північно-східній частині і жителі Монголії побачать у східній частині.
  • Найбільша зірка Сонячної системи буде закрита тінню в липні місяці. Це буде друге затемнення, воно настане 2 липня о 22:26 у Москві. Ми не зможемо його побачити, це явище буде видно чилійцям, аргентинцям і в південній частині Тихого океану.
Буде 3 явища
  • Ну і третє явище відбудеться в грудні місяці. Це буде кільцеподібне явище. Настане воно 26 грудня о 5:19 по Москві. Місяць закриє центральну частину сонця і частково воно буде видно по краю Місяця. Побачать це явище жителі Шрі-Ланки, Суматри, південні частини Індії і сходу півострова Азії.

Місячні эклипсы в 2019 році

  • Перше буде спостерігатися 21 січня. Це буде повний місяць, настане воно в 8:12 по Москві. Спостерігати це явище всі жителі Європи, Африки та Сполучених Штатів. Урал і Західний Сибір побачать тільки початок явища, а на Камчатці і Чукотці – тільки кінець.
  • Часткове затемнення Місяця буде 17 липня. Розпочнеться воно о 00:31 за Київським часом. Всі жителі Росії та України зможуть спостерігати, видно воно буде по всій Землі, крім північної частини Сполучених Штатів.

Як впливають затемнення на людину?

Особливих застережень не спостерігається. Тільки рекомендується перезавантажувати себе фізично і психічно. Особливо вагітним і страждаючим хронічними захворюваннями серцево-судинної системи. Бажано менше перебувати на відкритому повітрі, адже в цей час діють тяжіння Місяця і Сонця. Це позначається на припливах і відливах морів і океанів.

Бажано не знаходитися на вулиці

Відео: Кого торкнуться затемнення в 2019 році?