Топ-10 російських актрис, за якими сходили з розуму чоловіка

У даній статті ми запропонуємо вам приклади шикарних жінок, актрис, які підкорювали чоловічі серця.

Якби в Радянському Союзі був секс, їх називали секс-символами. Але сексу, як відомо, не було, тому вони просто були красунями, зводять сильну половину людства з розуму. Актрисами, чия краса була природною, а не силіконова, зірками, заставлявшими закривати очі чоловіків від захоплення, жінок від заздрості.

Топ-10 російських актрис, за якими сходили з розуму чоловіка

Віра Холодна

Старша з дочок полтавського вчителя словесності і благородної дівиці, вихованки відповідного інституту, народилася в 1893 р. Після переїзду в Москву дівчинка відвідувала приватну гімназію, пізніше — балетне училище. І хоча займатися там їй довелося недовго, але мрія про сцену вже міцно оселилася в душі дівчини.

 • Вона брала участь у шкільних виставах, звела знайомство з акторами Мхату, а в 1914 році і сама дебютувала у фільмі «Анна Кареніна», знятому режисером Володимиром Гардини.
 • Далі послідували «Пісня торжествуючої любові», «Княжна Тараканова», «Біля каміна», «Останнє танго», «Місячна красуня», всього – понад сорок картин. Загадка завжди вабить, так і таємнича краса Віри приваблювала глядачів, які йшли не стільки на фільм, скільки «на зірку».
 • Причому, зірку такої величини, що в революційні роки, коли економили на всьому, і в першу чергу – на електроенергії, влада давала дозвіл на зйомки (читай – використання плівки і електрики) тільки за умови участі у фільмі Віри Холодної.
 • Чоловік Володимир Холодний, дочка Євгенія і вихованка Нонна – такою була сім'я актриси. Доля її сумна: Володимира розстріляли чекісти буквально через кілька місяців після того, як померла від грипу сама Віра. Дівчатка виховувалися молодшою сестрою актриси.
Віра Холодна
 • Зірка Віри Холодної згасла 16 лютого 1919 року, коли красуні було всього 26. Їй присвячували вірші та пісні. Великий Вертинський саме її мав на увазі, кажучи про пахнуть ладаном пальцях, а романс «Жасмин» Бориса Прозоровського виконувала й сама Холодна. І навіть через багато років після її краса не була забута – вже в 1977 році режисер Микита Міхалков присвятив їй свою знамениту «Раба любові».
 • Що стосується чуток, гіпотез і припущень, то існують версії про те, що Холодна була отруєна ароматом білих лілій, надісланих їй безнадійно закоханим французьким капітаном Емілем Енно, що її задушив ще один ревнивець генерал Гришин.
 • Політика, звичайне пограбування – що тільки не звучало причиною загибелі акторки. Як справжня фатальна жінка, Віра Холодна забрала з собою таємницю своєї смерті, і навіть місце її поховання не збереглося: в 30-х року одеська каплиця, де покоїлося тіло актриси, була зруйнована більшовиками.

Любов Орлова

Десятиліттями вона була актрисою № 1, примою, не знала конкуренції, буквально іконою стилю. Дворянка за походженням, вона з дитинства знала, що таке домашні спектаклі. Відвідавши один з них, знаменитий Федір Шаляпін відгукнувся про дівчинку як про майбутню зірку.

 • З семи років відвідувала музичну школу, навчалася премудростям володіння фортепіано, потім – Московську консерваторію, а з 1922 р. і сама була викладачем музики, паралельно працювала тапером в кинематографах. При цьому майбутня акторка відвідувала театральний технікум (зараз це знаменитий ГІТІС). З 1926-го року Орлова — хористка, а пізніше актриса музичної студії Мхату.
 • Вона стала солісткою в 1932 році, коли отримала головну роль в опері «Перикола». У цій ролі її помітив Григорій Александров, і ця зустріч стала, без перебільшення, доленосного. Збирається знімати «Веселих хлопців» і якраз підшукує Анюту Александров зрозумів: ось вона!
 • Так на кінематографічному небосхилі спалахнула яскрава зірка. «Цирк», «Волга-Волга», «Світлий шлях», «Весна» — ці фільми дивляться і люблять досі. Що вже говорити про сучасників Орлової! До речі, є версія, що якісь штрихи для того чи іншого образу Орлова і Александров запозичили у Марлен Дітріх, чим ще більше підсилювали і без того божевільну популярність актриси і фільмів, в яких вона знімалася.
Актриса № 1
 • І без того красуня, Любов Орлова, величезну увагу приділяла своїй зовнішності, догляду за собою. Однією з перших у СРСР, як стверджують деякі джерела, лягла під ніж пластичного хірурга. Так це чи ні – головне, що обхват її талії зберігався у розмірі 53 см довгі роки, розмір корсета залишався незмінним з 16-ти років, справжній вік актриси становив для глядачів загадку мало не до останнього її дня.
 • Любов Орлова померла 26 січня 1975 року. Жінка з посмішкою голлівудської кінозірки, увічнена в назві малої планети, стала музою режисера і мрією мільйонів чоловіків.

Еліна Бистрицька

У нинішньому році їй виповнилося 90 років. Але вона як і раніше прекрасна, нехай не тією неповторною красою молодості, але шляхетним, аристократичним шармом справжньої Жінки.

 • Під час війни тринадцятирічна дочка військового лікаря працювала санітаркою в госпіталі, а після — стала студенткою медтехнікуму. Стався до її біографії і педагогічний інститут, але все ж Еліна знайшла себе саме в театральному.
 • Зйомки майже в тридцяти кінофільмах, робота в Малому Театрі, звання «Краща актриса року», який вона отримала після фільму «Незакінчена повість» — все це було в її творчій біографії.
 • Сьогодні вона викладає в Гітісі, є професором Російської академії театрального мистецтва. Струнка, граціозна Бистрицька довгий час очолювала федерацію художньої гімнастики, і зараз продовжує підтримувати форму, щодня використовуючи гантелі, гімнастичну палицю, обруч.
 • Горда, що знає собі ціну красуня не стала миритися з зрадами нехай і забезпеченого чоловіка і розлучилася з ним, незважаючи на прожиті разом 27 років.
  Красуня-Аксінья з екранізації «Тихого Дону» (до речі, глядачі досі вважають її Аксенію найкрасивішою з усіх, зіграних радянськими актрисами) і сьогодні чарує оточуючих.
Еліна Бистрицька
 • Харчується за системою, розробленою власним дієтологом, накладає на ніч еластичну пов'язку по всьому контуру обличчя, щоб не провисала шкіра. А ще більше 40 років не курить, просто тому що коли-то дала собі слово кинути. Справжня леді.

Ірина Скобцева

Ще однією вишуканою аристократичним красуні російського кінематографа вже за 90, а вона як і раніше молода душею.

 • Поштовхом до артистичної кар'єри для неї став студентський театр, і відразу після університету Скобцева початку навчання в Школі-студії МХАТ. Дездемона стала її першою роллю. Сам фільм завоював нагороду на Канському кінофестивалі, а ось актрису Скобцеву відзначили окремо, удостоївши (першої!) високого титулу «Міс шарм фестивалю». Правда, це визнання, за словами актриси, послужила їй погану службу, змусивши всіх бачити в ній насамперед красиву жінку, забуваючи при цьому про те, що вона ще й актриса.
 • Відповідаючи на запитання про секрети своєї краси і чарівності, актриса говорить, що не дотримується дієт і не займається фізкультурою, не кажучи вже про пластичні операції. Все це закладено на генетичному рівні.
 • У творчому доробку актриси більше 60 кіноролей. На відміну від багатьох красунь, особисте життя Ірини Скобцевої завжди на увазі глядачів, шанувальників.
Дездемена
 • Про неї не ходять чутки, оскільки всі знають, що пройшовши по життю 35 років разом з чоловіком Сергієм Бондарчуком, вона була його музою. Елен Безухова в епопеї «Війна і мир», педагог, а пізніше доцент під вдіківськоїмайстерні Бондарчука, Ірина Костянтинівна вважає, що в житті може бути всяке, але справжня жінка володіє мудрістю, щоб відрізняти справжнє від наносного.
 • Сьогодні мама, бабуся, прабабуся Ірина Скобцева живе заради своєї родини, у якої є син Федір, онуки Костянтин, Сергій, Варвара і правнучки Юля і Маргарита. Вона як і раніше красива, кохана, жадана.

Людмила Чурсіна

Красуня актриса, яка народилася у військовому 1941-му, про кіно і думати не думала. Вона прагнула стати студенткою серйозного технічного вузу, але, піддавшись на провокацію знайомої, опинившись у Москві, віднесла документи в театральний. І не в один, а відразу три. Як іноді трапляється, в усі три і вчинила. Після довгих роздумів дівчина зупинилася на Щукінському училищі, після закінчення якого стала актрисою Театру ім. Вахтангова, а пізніше почала зніматися в кіно.

 • «Журавушка», «Любов Ярова», «Два життя», «Донська повість», «Виринея», «Угрюм-ріка», «Олеся» — у всіх цих та інших фільмах Чурсіна поставала такою, яка вона в житті: красивою, сильною, гордою.
  Одного разу Чурсіну запросили в Голлівуд: контракт на 15 картин протягом трьох років.
 • Погане знання мови, а, головне, невдоволення таким реченням «у верхах» стало причиною того, що Голлівуд так і не зняв російську красуню в своїх фільмах. Але це анітрохи не применшує того захоплення і визнання, яке викликала в американських колег Чурсіна.
 • Три шлюбу, жоден з яких не можна назвати щасливим. Був момент, коли вона думала про самогубство, але доля розпорядилася інакше — в потрібний час в потрібному місці на мосту випадково опинився перехожий, який і зупинив її.
Чурсіна
 • В Академічному театрі Радянської Армії Чурсіна працює з 1984 року. За ці роки артистка стала народною як в Радянському Союзі, так і в Росії, заявила про себе як про кращу актрису року (це було вердикт читачів «Радянського екрану»). Ще одне звання кращої актриси вона отримала під час Міжнародного кінофестивалю р. в Сан-Себастьян.
 • Володарка Ордена Пошани, відзначена премією ім. братів Васильєвих, безліччю інших відзнак і звань, для глядача Людмила Чурсіна в першу чергу залишається втіленням слов'янської краси, яка полонить око і залишається в пам'яті на довгі роки.
 • В одному з інтерв'ю Людмила Чурсіна якось сказала, що не надає значення тому, що про неї розповідають інші, вважаючи головною власну оцінку. Судячи з всенародної любові, думки глядачів і актриси збігаються.

Наталя Фатєєва

Бездонні очі і м'яка усмішка — це зірка вітчизняного кіноекрану Наталія Фатєєва. Вона народилася в 1934 році. Закінчивши школу, вступила в Харківський театральний вуз, звідки була відрахована за «несанкціоновану» роботу диктором на телебаченні. Не втрачаючи надію, Наталія без особливих проблем вступила до ВДІКУ, а вперше її побачили на кіноекрані в 1956-м, у фільмі «Є такий хлопець». З цього моменту її акторська кар'єра стрімко пішла вгору. Уже будучи актрисою Театру Єрмолової, Наталя вперше отримала головну роль на кіноекрані — Володимир Басов, який став її другим чоловіком, зняв Фатєєву у фільмі «Битва в дорозі».

Фатєєва
 • Комедія «Три плюс два» стала знаковою для актриси. Після цієї стрічки всесоюзна популярність прийшла. Потім були ролі у «Джентльменах удачі», «Розіграші», культовому фільмі «Місце зустрічі змінити не можна», «Розслідування», «Анні Павловій», «Людині з бульвару Капуцинів».
 • Красиві жінки, на жаль, не завжди знаходять в житті особисте щастя. Це можна сказати і про Наталії Фатєєвої, яка вперше вийшла заміж у 19 років, ще кілька разів пробувала знайти саме ту людину, з яким «як за кам'яною стіною».
 • Актори Леонід Тарабаринов, Володимир Басів, льотчик-космонавт Борис Єгоров. Не склалося. В інтерв'ю сама актриса зізнається, що майже не спілкується ні з дітьми, ні з онуками. Фатєєва перенесла кілька операцій після отриманої травми, насилу пересувається по квартирі.
 • Можливо, така плата за красу? Адже недарма саме Фатєєву у свій час називали радянської Софі Лорен, яка, як відомо, була одним з еталонів шарму і граціозності.

Світлана Світлична

Кого можна по праву назвати секс-символом, так це Світлану Світличну. Фатальна красуня з «Діамантової руки» і понині молода душею і продовжує спокушати чоловіків. Згадаймо, як кілька років тому бурхливо обговорювалося поява у актриси бой-френда, який був молодший за неї майже на 40 років.

 • Сьогодні їй 78 років. Зірка фільмів «Тридцять три», «Кухарка», «Діамантова рука», «Нові пригоди невловимих», «Сімнадцять миттєвостей весни», «Ти — мені, я – тобі» і багатьох інших, Світлична залишається справжньою жінкою, модницею, кокеткою, виходить на подіум і бере участь у фотосесіях, зокрема, відтворивши образ великої Марлен Дітріх.
 • При цьому, що б не говорили за спиною, єдиним чоловіком актриси був актор Володимир Івашов, з яким вона прожила 34 роки, виховавши двох синів.
Фатальна блонді
 • Секретом своєї краси Світлана Світлична називає вміння радіти життю, всьому, що її наповнює, нехай навіть випробування, головне — гідно їх зустрічати і переносити. Ще одне почуття актриса вважає дуже важливим: це подяка. Сама вона найбільше вдячна батькам і покійному чоловікові, який, як каже актриса, проніс любов до неї через усе своє життя.
 • Світлична вважає, що їй ніколи не зраджувало почуття міри, чи то в житті, чи в кіно. Незважаючи на те, що назва самого популярного фільму з її участю пов'язано з діамантами, до них вона не прагнула ніколи.
 • «І ще я нікому не заздрю», — говорить Світлична і ділиться з усіма жінками секретами стрункої фігури: потрібно не є, а клювати. І якщо плаття подобається, але воно замало, потрібно обов'язково схуднути! Саме в цьому полягає секрет жіночої краси і гармонії.

Анастасія Вертинська

У цій родині всі жінки — вишукані красуні. Художниця і актриса Лідія Вертинська, чарівна Маріанна і, звичайно, Анастасія, прекрасна Ассоль.
Корінна москвичка, вона народилася в 1944 році.

 • З дитинства батьки дбали про всебічному вихованні дівчаток, особливою увагою відзначали музику, мистецтво, іноземні мови, літературу. П'ятнадцятирічної школярки Вертинській пощастило зіграти Ассоль в гріновських «Червоних вітрилах».
 • Потім була не менш романтична і прекрасна Гуттіере у фантастичному «Людині-амфібії».
 • Не дивно, що вже у 18-річному віці дівчина почала брати участь у виставах Московського театру ім. Пушкіна. Кіноролі, які їй діставалися, як не можна краще відповідали типажем юної актриси: хіба вона не Офелія в «Гамлеті», Ліза Болконська з «Війни і миру»?
 • Сім'ї красуні в свій час були Микита Міхалков, після — Олександр Градський. Але жоден з них не зміг зробити з неї затишну домашню хазяєчку — Анастасія раніше з'являлася на екранах: «Тінь», «Не горюй!», «Передчасний людина», «Безіменна зірка».
Анастасія Вертинська
 • Одна роль слідує за іншою, а Вертинська, до цього часу вже Народна артистка РРФСР, при цьому встигає займатися благодійними справами (на початку 90-х вона створила Благодійний фонд російських акторів, допомагає акторам-ветеранам, одночасно надаючи підтримку молодим митцям), і ще займатися викладанням, навчаючи акторської вмінню в Оксфорді і Парижі.
 • Закономірно, що саме вона стала Маргаритою у фільмі, знятому Юрієм Карою за культовим романом Михайла Булгакова. Вона така ж загадкова, чарівна, благородна, як її героїня, і продовжує залишатися молодою та чарівною. Сама актриса називає себе повною протилежністю своїй першій героїні Ассоль, кажучи, що принців під червоними вітрилами ніколи не чекала.

Ірина Алфьорова

Вона неодноразово була визнана однією з найкрасивіших актрис вітчизняного кінематографа. Народився в 1951 році в місті вчених Новосибірську, дівчинка змалку мріяла про сцену, граючи в театрі художньої самодіяльності.

 • При цьому дівчина залишалася, що називається, тихонею. Як зізнається сама актриса, вона більше помалкивала, але при цьому завжди знала, що їй потрібен тільки один, той самий, єдиний. Вона чекала цієї зустрічі як подарунок долі.
 • Вже навчаючись в Гітісі, Алфьорова зіткнулася з тим, що не може зображати тих почуттів, які не зазнала сама. Але тим не менш, намагання і прагнення оволодіти професією призвели до того, що вона закінчила інститут як одна з кращих, а однією з перших кіноролей стала глибока і зворушлива Даша в екранізації роману Олексія Толстого «Ходіння по муках».
 • В середині 70-х років минулого століття Ірина була запрошена в театр імені Ленінського комсомолу, де вона і зустріла свою долю, і ще довгі роки вони з Олександром Абдуловим по загальній думці складали найкрасивішу пару радянського кіноекрану. А ще через три роки Ірина зіграла роль, яка назавжди закарбувала її саме Констанцією Бонасьє в пам'яті глядачів.
Найкрасивіша актриса
 • У 1990 році Алфьорова і Абдулов розлучилися. Говорили про її закоханість у партнера по новому фільму актора Сергія Мартинова, про пригоди Абдулова, який, втім, завжди називав Ірину своєї єдиної коханої. Вони зустрілися знову у виставі «Все проходить» тільки в середині 2000-х, коли Абдулов був уже смертельно хворий.
 • Єдина дочка Алфьоровою Ксенія також стала успішною актрисою. Сьогодні Ірина Алфьорова, як і раніше, працює в театрі «Ленком», поєднуючи вистави з грою на сцені «Школи сучасної п'єси». Актриса вважає себе щасливою жінкою, адже в її житті є улюблений чоловік, чудова дочка і величезна щира любов телеглядачів.

Ганна Самохіна

Вона покинула нас молодий і приголомшливо красивої, в самому розквіті свого таланту і на піку кар'єри. Ганна Самохіна з'явилася на екранах в самий непростий період вітчизняного кінематографа, коли знімати по-старому вже було нікому не цікаво, а по-новому – тільки вчилися. Актриса стала символом нового кіно, вільного, нешаблонного, реального.

 • Ганна Самохіна народилася в 1963 році на Кузбасі. Дитинство, проведене в заводському гуртожитку, батько-алкоголік. Можливо, ці труднощі і стали поштовхом для того, щоб вирватися з безпросвітної дійсності у яскравий, барвистий світ.
 • Початком стало навчання в музичній школі, потім додалося участь у виставах народного театру. А в п'ятнадцятирічному віці дівчина стала студенткою Ярославського театрального училища, де й вийшла заміж в перший раз. Народилася дочка Саша.
Самохіна
 • Перша помітна роль Анни-Мерседес у фільмі «В'язень замку Іф». Потім — не менш яскравий і запам'ятовується образ Рити в кримінальній драмі «Злодії в законі». А ролі в історичних стрічках «Дон Сезар де Базан» і «Царська охота» довели, що Самохіної по плечу будь-яке перевтілення, що в кожному образі вона органічна і природна.
 • У переломні 90-х роках, коли кінематограф переживав кризу, і тому ролей практично не було, Самохіна почала працювати художнім керівником студії «Діапазон», пробувала себе в жанрі конферансу. Але все ж її стихія – знімальний майданчик, сцена, куди вона незабаром повернулася.
 • Недовге життя була відпущена цій чудовій актрисі, але все ж її останні роки стали дуже насиченими у плані зйомок. Вона зіграла в «Бандитському Петербурзі», серіалах «Колір полум'я», «Родинний дім», а останньою роллю стала Катя у фільмі «Гена Бетон».

Анна Самохіна померла в 2010 році від раку шлунка. Але навіть в останні залишилися їй дні, перебуваючи в хоспісі, виснажена хворобою, вона залишалася Жінкою. Косинка, приховує наслідки хіміотерапії, обов'язковий макіяж, — такою бачили її лікарі і рідні. Вона хотіла, щоб її запам'ятали красивою. Такою вона і залишилася назавжди.

Відео: 10 актрис з самими гарними очима в світі