Найбільші країни, держави світу по площі: топ-5 країн-гігантів

Великі країни, великі держави — які вони?

Величезні території, великі площі і велика кількість жителів — це показники великих країн світу. Давайте ознайомимося з цими країнами докладніше.

Найбільші країни світу: рейтинг

  • 5-е місце в світовому рейтингу держав за площею їх території займає Бразильська Республіка. Також дана країна перша за територіальними розмірами в Південній Америці. Столиця — місто Бразиліа, споруджений буквально протягом трьох з половиною років. Площа, займана державою дорівнює 8 млн. 514 877 тис. км2. У нього найбільша протяжність на материку, до того ж вона граничить зі всіма південноамериканськими країнами.
Бразилія
  • 4-е місце займають Сполучені Штати Америки, відставши від бронзового призера приблизно на 79500 км2. П'ятдесят американських штатів + один округ Колумбія, де знаходиться столиця держави, Вашингтон, розташовуються на території, площею 9 млн. 519 431 тис. км2. І це — 6,15% всієї земної суші. З двох сторін країна омивається океанами, із-за яких на країну нерідко обрушуються цунамі і смерчі.
США
    Китайська Народна Республіка, «володіння» якої розтягнулася лише на азіатський материк, з площею, що дорівнює 9 млн. 598 962 тис. км2. Межує з чотирнадцятьма державами, столиця – місто Пекін. Китай є провідним у світі з розвитку багатьох промотраслей, спортивних досягнень, економіці. В країні найчисленніша армія, провідне кількість ядерної зброї, також країна лідирує з розробки космічних ноу-хау.
КНР
  • 2-я позиція – у Канади, з займаної площею 9 млн. 976 139 тис. км2. Виконуючий обов'язки глави держави, генерал-губернатор – офіційний представник англійської Королеви Єлизавети Другої. Не вся канадська місцевість підходить для проживання, через розташування на ній найбільшого в світі озера з прісною водою – Верхнього. Межує лише з 3-ма країнами – Сполученими Штатами Америки (за самою значною протяжністю кордоном, що проходить по суші), також її сусідами є: Данія і Франція (морська межа). Столичний місто Оттава.
Канада
  • І лідером цього рейтингу, а саме — найбільш великою країною в світі, стає Росія, яка розташувалася на території площею в 17 млн. 102 345 тис. км2, зайнявши, таким чином третину двох частин світу — Європи і Азії, велика частина з яких не заселена. Сусідами Російської Федерації є дев'ятнадцять держав (це найбільше число в світі), два з яких мають з нею морський кордон (США, Японія). Столиця – місто Москва, з найвищою щільністю населення в країні.
Переможець

Відео: 10 найбільших країн світу