Яка найбільш спекотна країна в світі? Рейтинг самих жарких країн світу, температурні рекорди

Високі температури часом бувають згубні для людини. Давайте розглянемо, де температура б'є всі рекорди.

Найзапеклішою з світових країн по праву можна назвати Катар, розташований в південно-західній частині Азії. Держави-сусіди: з півдня — Саудівська Аравія, з північного заходу- острів Бахрейн, також його омиває Перську затоку.

Температурні показники в країні досить високі. У зимовий час на термометрах можна побачити цифри не менше 25-28 С, влітку – до +45С, що згубно для жителів, які страждають від нестачі води.

Рейтинг самих жарких країн світу: температурні рекорди

Крім Катару, серед десяти найбільш спекотних країн виявилися:

  • Ефіопія

Незважаючи на те, що держава розташована в Африці, Ефіопія стає десятою в списку найбільш «гарячих» країн. У середньому стовпчики термометра тримаються весь рік на позначці +35С. Зимові місяці тут дещо прохолодніше: +28С. Таким чином, річна температура вдень тримається приблизно на одному рівні, особливо не вирізняючись. Але, в нічні години градусник може показати цифри набагато нижчі: +20С влітку і +13С – взимку. Гірські райони Ефіопії відрізняються більш м'яким кліматом з освежающе-прохолодним повітрям.

Спекотна Ефіопія
  • Індонезія

Температура повітря в Індонезії не схильна особливим кардинальних змін, навіть зі зміною сезонів – різниця коливається від 3-х до 5-тиС. Середня температура тут +35С. Все б добре, але навіть така порівняно не страшна спека доставляє дискомфорт з-за високої вологості. Однак у горах клімат різко змінюється, стаючи досить холодним.

Висока вологість
  • Індія

Індійське держава, відгороджене ланцюгом Гімалайських гір, має надійний захист від материкового вітру, але пустеля Тар «дихає» на нього жаром, що розповсюджується в усьому регіоні. Особливо спекотні території видають температурні показники до 48С. У районах, де прохолодніше, індуси не так страждають від спеки – температура тут: +28С. В горах досить прохолодно і температура повітря може бути нижче 0С.

Спека пустелі
  • Малайзія

Розташована в районі екватора, ця країна також виявилася серед рейтингу найбільш спекотних держав світу з підвищеною вологістю. Річний температурний режим відрізняється ненабагато: від +26 до +35С, зрідка показники досягають позначки +40С.

Спека і висока вологість
  • Ямайка

Високі температурні показники на острові Ямайка: +28С, можуть впливати виснажити, так як рівень вологості тут досить високий. Гори Блу-Маунтінс, навпаки разюче відрізняються температурою повітря не менше +7С.

Райське містечко
  • Бахрейн

Дане державу можна охарактеризувати як посушливі тропіки. У літній період температурні показники досягають +40С, а в зимовий +17С. З-за великої кількості пустель, на території Бахрейну дуже обмежена у вступі опадів і, відповідно тут низький рівень вологості.

Тропіки
  • ОАЕ

Влітку в Еміратах панує виснажлива спека: +45С в тіні. Але взимку температура стає м'якше, піднімаючись не вище 25С. Природа не балує опадами держава, зате піщані бурі трапляються.

Виснажлива спека
  • В'єтнам

Це азійська держава видає зимові показники температур в країні: +17-20С (на півдні країни), а літні піднімаються до +42С. На півночі і в центрі країни літо більш м'яке.

В'єтнам
  • Ботсвана

Південне півкуля, на якій розташувалося держава Ботсвана, взимку досить жарко (+40С), а влітку – найбільш холодно (+25С). Більша частина території країни зайнята пустелею Калахарі, роблячи клімат держави досить посушливим.

Посушливо

Країна, яка б'є всі рекорди за температурними показниками – це Іран, точніше, та його частина, де розташована пустеля Деште-Лут. Температура, зафіксована тут, вважається найвищою в світі: +70С (показники були отримані супутником з Космосу). Тому пустеля була названа самої спекотної точкою на карті і є також найбільш посушливій територією на Землі.

Відео: Рейтинг 10 найбільш жарких країн