Альона і Олена: одне ім'я чи ні? Чим відрізняються імена Олена і Альона?

Як ви думаєте Альона і Олена — це одне ім'я? Давайте розглянемо це питання докладніше.

Серед величезного асортименту жіночих імен велику популярність мають імена Олена і Альона. З-за цих імен дуже часто виникають різні спори. Багато вважають, що Олена і Олена – це одне ім'я, однак деякі люди стверджують, що вони є зовсім різними.

Альона і Олена: одне ім'я чи ні?

Коли чуєш ім'я «Олена», може здатися, що ось зараз вийде дівчина з казки або дівчинка з круглими щоками, зображена на обкладинці шоколадної плитки. Яка ж Альона?

  • Ім'я Альона – це видозмінене ім'я Олена. Якщо перекласти з грецької, то воно означає сонячне світло, факел. Але вчені стверджують, що ці імена вважаються абсолютно різними, так як вони володіють різними коренями.
  • Олена – це давньоруське ім'я. В давні часи «аленами» називали войовничі племена, які проживали на території Російської Федерації. Символом цих племен вважався меч з вогнем. Крім цього, у язичників Олена була богинею ранкової зорі. Звичайні люди називали дівчат з таким ім'ям Оленами. Трохи пізніше в народі стало дуже поширене російське ім'я Альона.
Олена або Альона
  • Ім'я Олена до людей прийшло завдяки грецької мови. Воно перекладається «сонячне світло». Особливою популярністю ім'я стало користуватися після того, як відбулося хрещення Русі. Пік популярності імені падає на 20 сторіччя. Ім'я любили і багаті, і прості люди.
  • Зараз це ім'я вважається досить популярним варіантом, а тому час від часу ім'я Олена займає одне з лідируючих позицій. Все тому, що воно має гарне значення і красиво звучить. Ім'я Олена добре гармонує з кожної прізвищем і різними по батькові.

Чим відрізняються імена Олена і Альона?

Філологи стверджують, що Олена – це певне ім'я, яке походить від імені Олена після розмовної втоми. Все тому, що саме ім'я має великий вік. Ім'я Альона таке старе, що вчені ще точно не знають, як воно правильно розшифровується.

Називаємо Олена або Альона

Є кілька варіацій:

  • Олена – це промінчик сонечка або світла. Дана версія є самою ідеальною.
  • Елліни. Так греки самі себе називали. Такий варіант імені вважається досить сумнівний, а тому часто люди його відкидають.
  • ἑλάνη. Проте ця форма також не підтверджена.

У 80-тих роках минулого сторіччя дані імена було офіційно дозволено записувати в документи. Іншими словами, Альона і Олена – це зовсім різні імена, які використовують часто людьми.

Багато дівчата ображаються, коли їх називають не Аленами, а Еленами. Може справа в тому, що ці імена по-різному звучать. Якщо ж почати розбиратися в цих іменах, то вони вважаються різними формами одного і того ж імені. Отже, можна Олену сміливо називати Оленою, і навпаки. Але з юридичної точки зору – ці імена вважаються різними, навіть незважаючи на те, що володіють одними корінням.

Відео: Значення імені Олена