Найкрасивіші місця Росії: 8 найкрасивіших озер Росії, найкрасивіші гори, печерні комплекси, архітектурні пам'ятники і будівлі — які місця варто відвідати у Росії? Дивовижні місця Росії

Красивих місць в Росії не злічити. Ми постаралися виділити ті місця, які просто зачаровують і захоплюють дух.

Росія є найбільшою країною в світі, займаючи понад 17 млн. квадратних кілометрів. Територія країни розміщена у Східній Європі і Північній Азії. З-за великої протяжності в різних регіонах істотно відрізняються кліматичні умови. Більшу частину площ займають ліси і рівнини. Завдяки багатому рослинному світу Росію називають «легенями Європи».

Для однієї людини найкрасивіші місця в Росії – це перш за все природні краси, для інших цікаві архітектурні пам'ятники. У Росії безліч найкрасивіших міст для цікавого проведення часу з різними інтересами і бюджетом. Доторкнемося до найцікавішим місцям, які не залишать вас байдужими.

Водні стихії Росії: 8 найкрасивіших озер Росії

Геологічна будова земель сприяє багатих покладів корисних копалин. Через північного розташування країни практично немає умов для розвитку сільського господарства. Росія має унікальну природу і велику кількість визначних пам'яток. Будь-якого туриста привернуть широкі ліси, красиві озера і ріки, гори і рівнини.

Велика частина території Росії вкрита болотами та мерзлими ґрунтами. У цій країні зосереджена четверта частина лісових угідь всього світу. Природне середовище Росії має глобальне значення для всього світу.

Одну з кліматичних зон займають арктичні тундри і пустелі. Температура на цій території переважно морозна. З-за холодного клімату рослинний і тваринний світ одноманітний і мізерний. Завдяки водним масам трохи тепліше температура в Архангельській області. Опади тут випадають дуже рідко і в основному у вигляді снігу.

Велику протяжну територію займає Кольський півострів. Його природні зони змінюються від тайги до степу. У Воронезькій і Магаданської областях холодний клімат змінюється тропічним повітрям. Літо тут жарке, а зима завжди морозна.

 • Озеро Байкал. Байкал – саме глибоководне озеро в світі. Порівняно з Азовським морем обсяг води озера в кілька десятків разів більше. Байкал покриває протяжні гірські хребти, висота яких сягає понад 6000 м. Прозорість і прісність води дозволяють візуально заглибитися на кілька десятків метрів. Озера властива низька температура. Береги Байкалу мають протяжність понад 2000 км. Уздовж озера розташовано декілька островів і великих заток. Водойма має форму западини, оточену з усіх боків високими горами. Навіть Світовий океан поступається своєю глибиною Байкалу. Сприятливі умови води сприяють унікального рослинного та тваринного світу.
Озеро Байкал
 • Каспійське море. Найбільше озеро світу з солоною водою і великими запасами нафти. Води Каспійського моря, що омивають 5 найбільших країн. Велика берегова лінія зосереджена в Казахстані. Для цього озера характерні постійні коливання рівня води і різка зміна глибини на кілька сотень метрів. Повноводність Каспійського моря забезпечують більш сотні різних річок. Приміром, Волгу і Урал. У Каспійському морі у великій кількості видобувається осетрова ікра. Цей промисел займає найбільші показники у світі. Завдяки великим нафтовим запасам цей водойма вважається найважливішим економічним регіоном.
Каспійське море
 • Ладозьке озеро. Ця водойма розливається на території Карелії і охоплює Ленінградську область. Озеро наповнюють більше 30 річкових водоймищ. Води Ладозького озера мають неспокійний характер, що перешкоджає можливостям судноплавства. Водойма багатий різними видами промислової риби. У водах озера живе нерпа, занесена в Червону книгу. Вздовж Ладозького озера розташовано близько 500 островів різного розміру. Особливою популярністю користується Валаамский архіпелаг – природний парк, що включає історичні та культурні пам'ятки.
В Карелії
  Таймир. Озеро, що займає величезну територію в Азіатській частині країни і є частиною Таймирського заповідника. Узбережжя має безліч найкрасивіших заток і бухт. Навколо берегів Таймиру зосереджена гірська система. Північний водойма дуже холодний і більшу частину часу ховається під шаром льоду. Змінюється рівень води надає льодах красиві своєрідні форми.
В Азії
 • Селігер. Серед північних озер, Селігер є найбільшим у світі. Озеро розташоване в Тверській області. У нього впадає більше сотні річок. На відміну від інших озер, Селігер має невелику глибину. Водойма має складну структуру, що представляє ланцюжок озер, сполучених протоками. Порізане узбережжя і численні затоки надають мальовничість цього озера. Води Селігеру омивають туристичний місто Осташков, в якому розташована знаменита Вознесенська церква. На одному з островів Селігеру знаходиться чудовий монастир Нілова пустель.
Селігер
 • Озеро Баскунчак. Ця водойма розташувався в Астраханській області. Озеро є частиною природного комплексу, що відноситься до заповідної зони. Завдяки своїй солоній воді, Баскунчак приваблює туристів своїми лікувальними властивостями. В наслідок розташування озера на вершині соляної гори, солоність води підвищена. Невелика територія Баскунчака оточена красивими природними комплексами – починаючи від скелястій місцевості до степових рівнин.
З дуже солоною водою
 • Озеро Джека Лондона. Озеро знаходиться в Магаданській області і має протяжність близько 10 км. Свою назву дістало завдяки книзі, знайдену на березі в період виявлення водойми. Береги оточені лісами, за якими слідують гори, біліють сніговими шапками на верхівках. Природа в поєднанні з озером утворюють неповторний пейзаж. Температура в озері досить прохолодна і призначена більше не для купання, а для екскурсійних маршрутів. Навіть у літній час в центрі озера плавають льодовики. Береги озера обладнані базами відпочинку і активно відвідуються туристами.
Краса
 • Блакитні озера в Черек-Балкарській ущелині. У Кабардино-Балкарії біля підніжжя кам'яної ущелини розташовано п'ять карстових озер. Блакитні озера охоплюють невелику територію, але при цьому мають глибину в кілька сотень метрів. Водойма наповнюється завдяки підземним джерелам. Температурний показник на поверхні води завжди однаковий близько + 10°C. Вода набуває блакитний відтінок завдяки великому вмісту сірководню. Навколо озер розташувалися мальовничі пагорби і букові ліси. Поблизу озер розташовано Черек-Балкарское ущелині, яке має історичне значення.
Водне велич

 • Ельбрус. Найвища гірська точка Росії розташована В Кабардино-Балкарії. Гора Ельбрус, має дві вершини, висота яких сягає понад 5000 м. З південної сторони гори розвинена інфраструктура для туристів. Різноманітні ущелини і масиви користуються популярністю серед альпіністів. Ельбрус являє собою стратовулкан, діяльність якого постійно відстежується. Місцевість біля підніжжя Ельбрусу багата різними лікувальними джерелами. Також внизу гори розташувалися невеликі кам'яні споруди, що нагадують форму грибів-гігантів. Їх походження є загадкою і супроводжується множинними містичними історіями.
Ельбрус
 • Алтайські гори. У республіці Алтай розташовані найвищі гори Сибіру – Алтайські гори. Це дивовижне місце з великою кількістю річок, озер і водоспадів. Природа хвойних лісів і численних лугів не залишає байдужим жодного людини. Алтайські гори мають кілька печер з дивовижними формами. Алтайська печера має глибину більше 200 м. В оточенні гір розташована ланцюжок Каракульських озер, що складаються з семи водойм з мальовничою природою. Алтайські гори викликають великий інтерес у любителів спортивного туризму. У літній час Алтайські гори надають можливість зміцнити здоров'я лікувальними ресурсами, в зимовий час відкриті гірськолижні курорти.
В Алтаї
 • Дивногір'я. Ця заповідна зона знаходиться у Воронезькій області. Територія музею-заповідника розташована на площі близько 11 кв. км. Тут можна побачити крейдяні гори химерної форми, які колись були заховані під морськими водами. Також у заповіднику знаходяться Дивногородский Успенський монастир і церква з унікальною іконою. У заповіднику протікає річка Тиха сосна. Завдяки мальовничій природі, рослинний і тваринний світ Дивногорья різноманітний і має рідкісних представників.
Заповідна зона
 • Ущелині Домбай-Ульген. На кордоні Абхазії розташувався гірський хребет Великого Кавказу. Хребет має три вершини, одна з яких називається Домбай-Ульген. Ця вершина є найбільшою для Абхазії. На північ від Домбай-Ульген йде крутий спуск у вигляді гребеня, що має назву «Домбайское сідло». Вершини хребта досягають позначки 4000 метрів і завжди покриті снігами. Біля підніжжя хребта можна помилуватися озерами і хвойними лісами.
Гірський хребет
 • Мармуровий каньйон Рускеала. Екскурсійний комплекс розташований в Республіці Карелія. Його визначною пам'яткою є колишній мармуровий каньйон, заповнений бірюзовий озерною водою. Каньйон має кілька стрімких скель і ущелин. Вода настільки прозора, що можна візуально заглибитися до 20 м. З добувається мармуру збудовано багато архітектурних споруд в Санкт-Петербурзі.
В Карелії
 • Гори Шиханы. Шиханами називають поодинокі гори, які знаходяться в республіці Башкортостан. Дивовижні історичні пам'ятники є екземплярами бар'єрного рифу, який у далекому минулому покривала морська вода. Їх висота сягає кілька сотень метрів. Спочатку було виявлено 4 Шиханы, одна з них була розроблена для виробництва соди. На цих горах зібрані рідкісні екземпляри давніх морських представників, які можна подивитися в музеї.
Одиночна гора
 • Вулкан Креницына. Діючий вулкан розташований у Сахалінській області на острові Онекотан. Вулкан примітний своїм двоярусним будовою і серед подібних будов є найбільшим у світі. Найвища точка вулкана досягає позначки 1324 м. Це диво природи названо ім'ям мореплавця. Вулкан омивається озером Кільцеве і був схильний виверження тільки один раз.
Вулкан

Печерні комплекси: які місця варто відвідати у Росії?

 • Кунгур печера. Крижана печера, що є пам'яткою Уралу. Її вік становить понад 10 тис. років, а протяжність розкинулася на 5700 м. Для проведення екскурсій розроблена лише третину території. Всередині печерного комплексу знаходиться більше 50 озер і гротів. Відвідувачі можуть побачити всередині красиві крижані освіти. Печера знаходиться в надрах Крижаної гори.
З льоду
 • Ординська печера. Це унікальне утворення знаходиться в Пермському краї біля річки Кунгур. По своїй протяжності Ординська печера є самою довжиною в Росії. Її довжина сягає понад 4000 м. Гіпсова конструкція поділяється на підводну частину і суху територію. На території печери розташовані глибокі озера і один з найдовших підводних тунелів. Це одне з найпопулярніших місць, відвідуваних дайверами.
Через гіпсу

Архітектурні пам'ятники та будівлі: найкрасивіші місця в Росії

 • Червона площа. Символом російської держави протягом тривалого часу залишається Кремль і Красна площа. Кремль у Москві поєднує в собі безліч найкрасивіших величних споруд. Всередині сконструйована Соборна площа. Зовні вона оточена Кремлівською стіною з великою кількістю веж. Червона площа також привертає увагу туристів. На початку площі розташовано декілька музеїв і собор.
Основний символ Росії
 • Державний універсальний магазин. Торговий центр, архітектура якого зберегла стиль будівель Дореволюційної Росії. Всередині будівлі знаходиться історичний фонтан, історичний туалет-музей і кілька закладів радянського дизайну. Будь-який турист залишиться задоволений проведенням часу в Гумі.
ГУМ
 • Академічний Маріїнський театр. Театр опери та балету розташований в Санкт-Петербурзі. Великий музичний театр відомий у всьому світі. Будівля засноване в 17 столітті і в подальшому було переконструировано і перейменовано. Маріїнський театр має кілька концертних залів. Сцена Маріїнки, представлена в 2013 р., побудована з урахуванням сучасної архітектури. У вечірній час будівля своєрідно підсвічується і справляє незабутнє враження.
Театр
 • Троїцький собор Олександро-Невської Лаври. Соборний храм православної церкви знаходиться в Санкт-Петербурзі. Собор побудований у вигляді однокупольного храму і має вежі-дзвіниці, споруджені в два яруси. В одній з веж розміщений дзвін вагою близько 13 т. Споруда виконана у стилі раннього класицизму. Зовні і всередині будівлі споруджені колони, на які спираються склепіння. Над входами мальовничо зображені біблійні події.
Храм
 • Зимовий палац. Палац побудований в 17 столітті. До початку 19 століття використовувався в якості імператорської резиденції. Зараз він є частиною відомого Державного Ермітажу. Висота будівлі становить понад 23 м. Внутрішній інтер'єр облаштований у стилі бароко. Всередині будівлі знаходиться більше 1000 кімнат і більше 100 сходів. У фасаді будівлі сконструйовано близько 2000 вікон. У палаці знаходиться велика кількість картин, культурних пам'яток, шедеврів мистецтва.
Зимовий
 • Казанський Кремль. Комплекс архітектурних споруд знаходиться на Першотравневій площі в Казані. До складу Казанського Кремля входить безліч будівель, що представляють різні епохи.

Найбільш цікаві з них:

 • Палацова церква, відновлена на початку 18 століття і руїн.
 • Спасо-Преображенський монастир, погано зберігся до теперішнього часу.
 • Благовіщенський собор, збудований на початку 16 століття і неодноразово реконструйований.
 • Президентський палац, використовуваний в даний час як резиденція президента Татарстану.
 • Численні вежі, частину з яких мають кращу схоронність, інші зруйновані.
 • Міст на крилатих пагорбах. Одним з найбільш красивих місць нового покоління є Вантовий Мальовничий міст, зведений в Москві. Його висота сягає більше 100 м. Під склепінням мосту розташований величезний куля, всередині якого спроектована оглядовий майданчик. З висоти відкривається прекрасний вид на Москву-ріку і пейзажі Крилатських пагорбів.
Міст
 • Музей-заповідник «Царицино». Будівництво парку почалось в 18 столітті в якості резиденції Катерини. Комплекс був не добудований і деякий час перебував у занедбаному стані. В даний час архітектурні будівлі повністю відреставровані. На території парку знаходяться будівлі для культурного проведення часу, музичні фонтани, мальовничі містки, кілька палаців і храм. Територія парку облагороджена різними видами рослин і належить до музеям-заповідникам.
Парк
 • Вишній Волочек. Це місто знаходиться в Тверській області. Його особливість і мальовничість полягає в тому, що він з усіх боків оточений водою. Жителі містечка переміщуються переважно на човнах. Це місце можна сміливо назвати Російською Венецією. Місто розміщений на берегах річкових джерел, що з'єднують Балтійське і Каспійське моря.
Російська Венеція

Дивовижні місця Росії

 • Сочинський дендрарій. Біля Кавказького Хребта розкинулася двоярусна територія теплих субтропіків. Парк був заснований в 19 столітті колекціонером рослин Сергієм Худековым. Люди, які звикли до суворого клімату Росії, здивуються побачити достаток екзотичної рослинності. Дендрарій займає територію розміром у кілька десятків гектарів. У парку висаджено плантації колекційних квітів і споруджений міні-зоопарк. Відвідування цього парку подарує безліч несподіваних вражень.
Парк
 • Іволгинського Дацан. Центр російського буддизму зосереджений у монастирському комплексі Іволгинського Дацан, розташований в Республіці Бурятія. Це пам'ятник архітектури є найяскравішим в історії Росії. Територія Дацана нагадує невелике село, на території якого розміщені 10 буддійських храмів. Туристам представиться велика різноманітність пам'яток і хитромудрих будівель. При відвідуванні Дацана необхідно дотримуватися особливі духовні правила.
Буддистський центр
 • Агурские водоспади. Красиві водоспади розмістилися в Краснодарському краї в місті Сочі. Ці водні стихії мають каскадну конструкцію і є заповідною зоною. Потоки водоспаду стікають до Чорного моря. Самий мальовничий з них падає з 30 метрової висоти. У літній час водоспади пересихають. Пожвавлення настає після проливних осінніх і весняних дощів.

Відео: ТОП-10 найкрасивіших місць Росії, про які ви не чули