Сама прибуткова професія в Росії і світі: список, характеристики, сума заробітної плати

Хочете знати, які найбільш високооплачувані професії в світі? Вивчіть наш матеріал.

Ринок праці з року в рік диктує нові правила. Мінлива ситуація змушує багатьох фахівців проходити перекваліфікацію. Професії, які безперечно лідирували 10 років тому, сьогодні менш затребувані. Ніщо не стоїть на місці, технічний і науковий прогрес вносять свої корективи. Світовий ринок праці значно відрізняється від ситуації в деяких країнах, але все-таки є орієнтиром при виборі професії для багатьох людей. Сама прибуткова робота з завидною постійністю зберігається за медичною галуззю.

Найприбутковіші професії в світовому рейтингу

Порівняно з минулим роком, у 2018 році найприбутковіші професії у світі утворили новий список:

 1. Професія хірург. Фахівці цієї професії щодня рятують чиєсь життя і не має права на помилку. Діагностування та хірургічне втручання вимагає прийняття точних життєво важливих рішень. З-за підвищеної відповідальності хірурги часто перебувають у стресових і напружених ситуаціях. Труднощі цієї професії винагороджуються гідним заробітком. Хірурги користуються великою повагою серед оточуючих. Доктора цього напряму заробляють не менше 200 тис. доларів на рік. У Нідерландах і США хірурги мають найвищі зарплати. На жаль, в країнах СНД ситуація радикально протилежна. Доктора, що знаходяться на державному забезпеченні, мають маленькі зарплати. Трохи краща ситуація в приватних медичних установах. Для того, щоб стати хорошим хірургом, необхідно навчатися не менше 10 років. Відповідальність, покладена на хірургів відповідальність, повинна гідно оплачуватися.
  На першому місці
 2. Професія анестезіолог. Без участі цього лікаря не обходиться жодна операція. За свою роботу лікар несе велику відповідальність. Від правильності рішень анестезіолога залежить життєдіяльність організму. Лікар-фахівець забезпечує безболісне проведення операції. Завдяки діям лікаря вдається уникнути стресів і ускладнень. Така професія вимагає хорошої ерудованості і фундаментальних знань. В кожному окремому випадку анестезіологу необхідно підібрати і розрахувати застосовуваний препарат, при цьому врахувати всі особливості пацієнта та здатності організму. Такий фахівець незамінний при проведенні операцій. Річний заробіток анестезіолога становить не менше 160 тис. дол. у рік.

  Анестезіолог
 3. Професія керівника вищої ланки. Директора та керівники є ключовими особами на кожній фірмі або підприємстві. Займаючи керівну посаду, людина бере на себе відповідальність за головні протікають процеси і важливі рішення. В обов'язки цієї професії також входить контролювання роботи своїх підлеглих. Важливе значення при виборі такого фахівця відіграє досвід. На прибуткових підприємствах керівники користуються привілеями та пільгами. На провідних фірмах за хорошого спеціаліста готові викласти кругленьку суму. Чим престижніше фірма, тим вищий заробіток. Зарплата керівника становить від 150 тис. дол. у рік.
  Керуюча
 4. Професія пілот. У сучасному світі повітряні переміщення користуються широким попитом. При управлінні повітряним транспортом, на пілота покладається величезна відповідальність. Коли на борту літака кілька десятків пасажирів, керуючий літаком просто не має права на помилку. Освоїти таку професію може тільки сильна особистість. Кожному пілоту необхідно терпіння, холодний розважливий розум і тренована пам'ять. При польоті по вибраному маршруту необхідно приймати важливі рішення і бути готовим до нестандартних подій. Зобов'язання, що покладаються на пілота, вимагають величезної витримки. Вибравши таку професію, ваш річний дохід становитиме близько 135 тис. дол. у рік.

  Пілот
 5. Професія стоматолог. Фахівці такої професії дуже затребувані серед споживача. Послугами стоматолога користується кожна людина, тому доктора ніколи не залишаться без роботи. Незважаючи на чималу кількість стоматологічних центрів, в цій області не вистачає професіоналів. Не так давно, вибір такої професії виходив переважно від чоловіків. Сьогодні тенденція змінилася і серед стоматологів все частіше зустрічаються жінки. Послуги в цій області постійно модернізуються і розширюються, тому періодично фахівці повинні підвищувати свою кваліфікацію. Професія стоматолога також передбачає відповідальність за життя пацієнта. Спеціаліст крім професійних знань, повинен володіти комунікабельними якостями. Зарплата стоматолога залежить від вибору лікувального закладу і становить не менше 130 тис. дол. у рік.
  Стоматолог
 6. Професія аналітик ринку. Така професія передбачає аналіз великих обсягів інформації. Основна функція аналітика полягає в умінні спрогнозувати рух різноманітних товарів на ринку продажів. Успішні бізнесмени завжди керуються такою інформацією. Спеціаліст цієї професії повинен володіти аналітичним складом розуму і мати уявлення про протікання економічних процесів. Процес роботи супроводжується вивченням нових програм. При аналізі швидко мінливих цифрових показників знадобляться математичні знання. Річний дохід аналітиків ринку становить близько 120 тис. дол.

  Аналітик
 7. Професія юрист. Для того, щоб дотримуватися постійно мінливих законів і нормативів, великим фірмам і підприємствам необхідно обзавестися кваліфікованим юристом. Іноді необхідна допомога цілого штату юристів. Фахівці цієї професії володіють знаннями фундаментальної законодавчої бази, моніторять зміна правових норм і законів. Завдяки юристам діяльність підприємців знаходиться в безпеці. Для освоєння такої професії необхідно володіти аналітичними здібностями, розвиненим інтелектом, логічним мисленням. Кваліфіковані юристи завжди затребувані на ринку праці. Річний дохід таких спеціалістів становить не менше 110 тис. дол.
  Юрист
 8. Професія IT-фахівець. Завдяки таким фахівцям на фірмах відбувається безперебійна робота комп'ютерних технологій. IT-фахівці забезпечують цілісність і збереження інформації. Виключають пошкодження різноманітних програм і комп'ютерної техніки. Такий співробітник щодня супроводжує і полегшує роботу всіх відділів. Робочі будні пов'язані як з рутинними, так і з творчими обов'язками. Можливості цієї професії дозволяють фахівцям працювати як вдома, так і в офісі. З розвитком інформаційних технологій можливості IT-фахівців розширюються і збільшується попит на дану професію. На сьогоднішній день в IT-фахівців потребує більшість комерційних і державних підприємств. Зарплата IT-спеціаліста становить більше 100 тис. дол. у рік.

  IT-спеціаліст
 9. Професія рекламний менеджер. Функції такого спеціаліста полягають у забезпеченні якісної і своєчасної реклами різноманітної продукції. Рекламний менеджер стежить за нововведеннями і змінами ринкової економіки. Діяльність фахівця тісно пов'язана з маркетингом і копірайтингом. Ефективність роботи рекламного менеджера допомагають залучити новий потік клієнтів. Зарплата такого фахівця становить до 100 тис. дол. у рік.
  Менеджер по рекламі
 10. Професія селекціонер. Професія затребувана в таких областях, як медицина, промисловість, сільське господарство. Виведення нових сортів поживних рослин допомагає врятувати тисячі життів. Для освоєння такої професії необхідно володіти знаннями в галузі генетики, хімії, біології. Завдяки діяльності селекціонера створюються нові види рослин і виростають нові породи тварин. Генетичні дослідження мають дуже важливе значення для майбутнього рослинного і тваринного світу. Фахівці такої професії отримують до 100 тис. дол. у рік.
Селекціонер

Для того, щоб отримувати бажану посаду з високою заробітною платою, необхідно постійно підвищувати кваліфікацію і бути професіоналом своєї справи. В досягненні наміченої мети допоможуть лідерські якості та досвід роботи. Прибуткова робота відкриває перед людиною нові можливості. Якщо ви досі не визначилися з професією і хочете знати, яка ж сама прибуткова робота, то вам варто скористатися рейтингами спеціальностей.

Найприбутковіші професії на російському ринку

Вашій увазі представлений список найбільш прибуткових професій в Росії, має подібності та відмінності з світовими рейтингами.

 1. Професія фінансист. У сучасному світі така професія вважається дуже престижною. Завдяки діяльності кваліфікованих фахівців фінансові показники компаній подвоюються. Для того, щоб стати фінансистом, необхідно отримати якісну освіту. Фінансист повинен бути хорошим аналітиком. Виявляти наполегливість у досягненні поставлених цілей. Холоднокровно і стримано виконувати поставлені завдання. Місячна зарплата фінансиста становить близько 150 тис. руб.

  Фінансист
 2. Професія страховик. До основних обов'язків такого фахівця відноситься укладання страхових угод з клієнтами. Дохід страховика безпосередньо залежить від клієнтської бази. Така професія дозволяє працювати в декількох страхових агентствах. Хороший фахівець має широкі можливості для просування по кар'єрних сходах. При виборі такої роботи необхідно вміти спілкуватися з людьми, бути комунікабельним і психічно врівноваженим. Зарплата страховика становить до 150 тис. руб.

  Страховик
 3. Професія нафтовик-годувальник. Нафта є стратегічно важливим ресурсом для держави. Зайнятість в нафтовидобувній промисловості включає в себе безліч різноманітних професій. Їх об'єднують підвищена небезпека і високі зарплати. Робота нафтовика вимагає підвищеної уваги і високої фізичної підготовки. Професія пов'язана з експлуатацією великої кількості різноманітних приладів і інструментів. Зарплата такого фахівця становить близько 140 тис. руб. в місяць.
  Нафтовик
 4. Професія нафтопереробник. Спеціаліст цієї професії відповідає за якість, переміщення та експлуатацію нафтових продуктів. Для нафтопереробників відкриваються широкі можливості в конструюванні та експлуатації нафтовидобувного обладнання. Для того, щоб освоїти таку професію, необхідно пройти кілька ступенів кар'єрної драбини, починаючи з звичайного оператора. Зарплата такого фахівця становить до 140 тис. руб. в місяць.
 5. Професія космонавт. Людина цієї професії взаємодіє з космічною технікою. Зайнятість космонавта основну частину часу проходить на землі і пов'язана з постійним навчанням. Перед польотом космічний співробітник бере участь у конструюванні, дослідженнях, проектуванні і т. д. Космонавт постійно стикається з новими різноманітними завданнями. Спеціаліст цієї професії повинен володіти сильними якостями і хорошим здоров'ям. Зарплата космонавта становить більше 100 тис. руб. в місяць.

  Космонавт
 6. Професія авіатор. Сюди можна віднести такі професії як стюардеса, пілот, авіадиспетчер і т. д. Робота цих спеціальностей проходить в транспортних фірмах і авіакомпаніях. Свої функції фахівці здійснюють як у повітрі, так і в аеропортах, на аеродромах. Місячний оклад таких професій становить більше 100 тис. руб. в місяць.
 7. Професії тютюнової галузі. Незважаючи на сучасні технології, професії, пов'язані з виробництвом різних тютюнових продуктів, завдають істотної шкоди для здоров'я. В процесі роботи доводиться постійно контактувати з шкідливими речовинами. Спеціаліст тютюнової галузі отримує близько 100 тис. руб. у рік.
 8. Професії наукової сфери. Різноманітні професії цій галузі спрямовані на дослідження і вивчення живої і неживої природи. Наука стрімко розвивається і є важливою складовою суспільного життя. Екологія, хімія, археологія і безліч інших різноманітних напрямків дозволяють зробити вибір майбутнього науковому діячу. Фахівці, які займаються науковими розробками, отримують близько 90 тис. руб. в місяць.
 9. Професії сфери зв'язку та інформації. Професії цієї сфери пов'язані з обробкою великих обсягів інформації, впровадженням та розробкою телекомунікаційного обладнання, розвитком засобів зв'язку і інформації, та ін. Фахівці цієї області заробляють близько 60 тис. руб. в місяць.

  Професії інформації і зв'язку
 10. Професії фармакологічного виробництва. Фармакологія є прибутковою і швидко зростаючою галуззю. Фахівці цієї галузі займаються вивченням взаємодії лікарських засобів і різних захворювань живих організмів. Робота пов'язана з постійним дослідженням, вивченням, розробкою різноманітних фармакологічних речовин. Щомісячний дохід фахівців цієї галузі становить не менше 50 тис. руб.
Фармаколог

Такий рейтинг представлений Федеральною службою статистики. Існує ще декілька альтернативних рейтингів, складених іншими службами. За їх даними маються як подібності, так і розходження.

Відео: ТОП-10 високооплачуваних професій