Компанія і кампанія: значення слів, в чому різниця?

Чи є різниця в словах компанія і кампанія? Прочитайте статтю і дізнаєтесь.

Компанія і кампанія на перший погляд два абсолютно однакових слова. Тільки одне написано правильно, а інша з помилкою? Але насправді це не так.

Обидва слова написані абсолютно вірно, от тільки значення у них різні. Так, що ж означає кожне з цих слів? Коли слід говорити і писати компанія, а коли кампанія? Все дуже просто.

Значення слова компанія

Це слово походить від фр. compagnie. У Росії слово компанія може означати групу людей.

  • Весела, дружна, велика або, навпаки, маленька, все це компанія. Так може називатися комерційне підприємство, яке має статус юридичної особи. Основною метою підприємства званого компанією є витяг прибутку.
  • В кінці 90-х в Росії почав виходити журнал, який був настільним щоденником бізнесменів і називався «Компанія».
  • Є так само кают-компанія, це словосполучення означає приміщення на кораблі призначене для обіду, спільного відпочинку або офіцерського зібрання.
Компанія

Отже, слово «компанія» має два значення. Перше значення слова — це група людей, друге його значення — торгово-промислове підприємство.

Значення слова кампанія

Слово кампанія відбувається від фр. campagne. У російській мові воно означає ряд якихось заходів.

  • Це може бути військова кампанія, в ході якої проводяться військові дії, що охоплюють певний період. Або це може бути робота, яку проводять для досягнення будь-яких цілей. Наприклад: польова, оздоровча або наукова кампанія. Перед виборами завжди проводиться передвиборча кампанія.
  • У цього слова є також не зовсім звичайне значення. Так можуть називати час роботи будь-якої машини, якщо воно безперервно. Наприклад це може бути межремонтная кампанія доменної або мартенівської печі.
Кампанія

Для того, щоб не плутати значення цих слів і правильно їх писати необхідно запам'ятати одне просте правило. Кампанію може провести компанію, а от навпаки.

Відео: Правильне написання і значення слів і компанія кампанія