Який найбільший літак у світі за всю історію — опис, розміри, характеристики, найбільший транспортний літак, авіалайнер, пасажирський літак: топ-10 літаків-гігантів

Літаки-гіганти дивують своєю міццю. Давайте докладніше розглянемо їх характеристику.

Людина з давніх часів, коли дивився в небо, трохи заздрила птахам. Людина мріяв про те, що він теж колись зможе злетіти до неба. Від знаменитого Ікара, який приробив крила до своїх рук, до першої моделі від літака братів Райт. В історії були засвідчені спроби людей, які хотіли підкорити небо.

Який найбільший літак у світі за всю історію: топ-10 літаків-гігантів

Зараз під час виробництва літаків застосовуються нові технології. Літаки тестують за допомогою різноманітних методик. Перевіряється якість кожної моделі, їх зовнішні показники і безпека. Вони також перевіряються на вантажопідйомність.

Під час вивчення найбільш великих повітряних кораблів, ви обов'язково здивуєтеся, до чого додумався розум людства. І судячи з розвитку літакобудування, дана сфера не має меж. У психології людей закладений один важливий момент – якщо випускати, то лише щось дуже велике, щоб весь світ здивувався.

Великі літаки поділяються на 2 категорії:

  • Найбільш великий транспортний літак, який призначений для перевезення вантажу.
  • Найбільш великий літак з урахуванням тоннажу.

Але, чим більше вага авіалайнера, тим більше він володіє вантажопідйомністю.

Конструктивна особливість такого виду літака – потужні мотори і їх число. Плюс такі літаки відрізняються тим, що у них зовсім інші форми крил, крила і оперення форма фюзеляжу. З активним ростом авіації також зростала сфера підготовки і вдосконалення працівників. Льотчики стикалися з новими літаками. І, щоб ними управляти, необхідний був особливий досвід і гранична концентрація.

Цікаво те, що кожен літак має власну долю. Одні моделі випущені лише в одному екземплярі. Інші літаки були випущені серійно. Але, яка б життя не була у тієї чи іншої машини, кожна з них змогла залишити слід власних моторів в небі, на сторінках історії, в людських життях.

АНТ-20 «Максим Горький»

Самими першими, хто став конструювати повітряні кораблі, були конструктори з Радянського Союзу.

Вперше випускатися великі авіалайнери в СРСР почали в 30-х роках минулого століття. Перший варіант, який був випущений – АНТ-20. Він був названий «Максим Горький». Вперше він злетів у небо в 34 р минулого століття. Політ тривав не більше 40 хв. В той час дана модель вважалася найбільш великою серед подібного класу.

Лідер

Льотчики Радянського Союзу змогли встановити на цьому літаку 2 рекорди. Вони підняли 2 вантажу. Перший вантаж становив 10 тонн, другий – 15 тонн. Літак при цьому піднімався на висоту 5 км. Цей літак, по суті, вважався агітаційним, і в серію цей вид увійшов, маючи код АНТ-20біс.

Douglas DC-3

Від радянських конструкторів намагалися не відставати американські. Наприкінці 35 г у небо злетів перший великий літак Douglas DC-3.

Моделі цього класу випускалися вантажними і пасажирськими. В Америці та Японії виробництво тривало до 45 р, в СРСР до 52 р.

Американський літак

Більш популярним літак став після війни. На авіалайнері доставлялися вантажі військових і сам склад на довгі відстані. Військова модель була трохи змінена: корпус став значно міцніше, трохи збільшилася потужність мотора. Внаслідок цього збільшилася вантажопідйомність літака.

Hughes H-4 Hercules

Дана модель серед великих авіалайнерів вважається найбільш старої. Літак також знаходиться на 1 позиції за розмахом крил. Величина розмаху становить 98 м.

Під час Світової Війни загони союзників не могли швидко передавати велику кількість військ. Щоб створити такий літак у 43 р, в роботу включилися безліч конструкторів. Внаслідок цього через 4 роки була випущена машина H-4 Hercules. Кошти на цей проект надійшли від мільярдера Говарда Х'юза.

Авіалайнер

В авіалайнері розміщувалося до 750 людей або 60 т вантажу. Відмінна вантажопідйомність була отримана після того, як крила встановилося 8 додаткових моторів. У ті роки літак вважався найбільшим. На жаль, дана модель була випущена тільки одна. Літак здійснив лише 1 політ. Сьогодні він встановлений на воді і вважається музеєм.

Boeing 777-300ER

Вперше літак запустили в 1995 р. Стрімке виробництво зробило вплив на льотно-технічні показники.

Boeing 777-300ER

Враховуючи довжину в 74 м і висоту 18,4 м не можна не помітити красу і чіткість ліній технічного створення. Місткість літака аж 365 осіб, тому більше 3 сотень пасажирів можуть насолодитися польотом на літаку-гіганті.

АН-124 «Руслан»

Літак був створений у радянський час на території колишнього СРСР. Він зміг обійти по вантажопідйомності американський авіалайнер, а тому посів 1 позицію, як найбільш великий літак по всій планеті. Відчувати літак почали 82 м на одному київському аеродромі. Отримавши власну назву «Руслан», літак створився для того, щоб перевозити мобільні комплекси запуску балістичних ракет, а також для військової індустрії до 85 р.

Руслан

Вантажопідйомність судна – 150 т. Величина крил становить 73 м. Пару років тому літак зміг доставити з Пітера в Магадан турбіну, вага якої становить 100 т. зараз ця машина вважається найпотужнішою серійною моделлю серед військове-транспортних лайнерів.

C-17 Globemaster III

Літак випустився з-за протистояння держав НАТО і країн Варшавського договору. Внаслідок цього конструктори США вирішили створити найбільший транспортний авіалайнер, який значно перевершував би за показниками всі подібні радянські моделі.

Вперше літак злетів до неба в 91 р. Конструктори придумали таку модель, якій не потрібні асфальтобетонні смуги зльоту.

Гігант

Якщо порівнювати літак з машиною З-5 Globemaster, яка була до нього, він набагато маневреннее, тому міг підніматися набагато вище. Його найбільша злітна маса дорівнює 263 т. Однак на борт літаків може взяти лише 78 т.

Сьогодні літак застосовується військовими силами США, але в рідкісних випадках, щоб перекидати війська і військові вантажі з європейських держав на Близький Схід.

A400M Grizzly

Цей літак теж увійшов у список великих авіалайнерів. Цей проект був досить затяжним. Отже, літак вперше злетів у 2009 р. Перед запуском серійного виробництва очікувалися жорстокі випробування.

Має складну систему управління

Модель володіє складною електронною системою управління. Тривалий час намагалися поміняти форму фюзеляжу і особливості шасі. Сьогодні літак здатний приймати приблизно 120 пасажирів і 3 вертольоти.

Boeing 747-8I

Модель подібного виду була випущена в 2005 р. Літак став найбільшим літаком для вантажних перевезень, який масово випускали. До 2017 р було виготовлено 76 моделей.

Найбільший літак для вантажних перевезень

Вага авіалайнера дорівнює 213 т. На борт може взяти 442 т вантажу. Дана маса вважається максимальної, при якій машина здатна злетіти. Літак має 2 палуби, отже, може приймати трохи більше 500 пасажирів. В кінці весни 2010 р фірма Boeing приступила до виробництва пасажирської моделі, яка вважається сьогодні найбільшою по всій планеті.

Крім цього, вражають габарити машини. Його висота складає 20 м, це як 5-ти поверховий будинок.

Ан-225 «Мрія»

Найважчий і одночасно вантажопідіймальний літак – це дана модель. Повітряний корабель завершив фантазію радянських конструкторів. Розроблявся літаків 4 року в Києві. Взимку 88 року авіалайнер злетів до небес вперше.

Прототип, який дозволив створити цю модель, був літак Ан-124. Літак оснащений 4-ма моторами, стрілоподібним склом і двохкильовим оперенням. Але найголовніше те, що він підніме в небо до 250 000 кг вантажу. Під час виробництва літака були вкладені конструктивні особливості, завдяки яким він отримав відмінну вантажопідйомність.

Мрія

Нововведення машини полягає в тому, що під час перевезення чого-небудь на літаку не потрібна заміна хвостового оперення, розширення фюзеляжу. З-за цього приймає досить великий вантаж. Довжина моделі вразить будь-якого, вона становить 84 м. В кабіні пілота може розміститися 6 співробітників.

Lockheed C-5 Galaxy

Завершує топ-10 найбільших літаків за всю історію саме ця модель. Зараз ця машина вважається найбільш великою серед вантажних моделей, які випускаються серійно. У 68 р. машину почали активно використовувати військові сили Сполучених Штатів. А постійні апгрейди дають можливість літаку залишатися сучасним і перспективним.

Великий грузовоз

Машина без дозаправки здатна пролетіти більше 4 000 км на висоті 10 000 м. Найбільша швидкість, яку може розвивати літак – 920 км/ч.

Великі літаки – це важливий момент за всю історію авіації. Моделі здатні демонструвати те, як саме росли думки інженерів, як розвивалися їхні ідеї. Історія змогла показати, що найбільш видатні досягнення з індустрії авіації безпосередньо пов'язані з війнами.

Відео: Топ літаків, які захоплюють своїми параметрами