Яка найбагатша країна в світі? Рейтинг 100 найбагатших країн світу: список з назвами

Дана стаття дуже пізнавальна, адже в ній ми розглянемо найбагатші країни світу.

Величезна кількість факторів впливає на добробут розвинених країн. Від успішності країни залежить і рівень життя населення. Багатство визначається не тільки за фінансовими показниками. Експерти оцінюють найбагатша держава в світі за різними складовими.

Критерії вибору самої багатої країни світу

 1. Основний показник в економіці ВВП – валовий внутрішній продукт. Рейтинг найбагатшої країни у світі складають саме по цим цифрам. Необхідно брати до уваги дохід на одну людину. Так як в кожній країні є бідні і багаті люди. У розвинених державах різниця матеріального добробуту людей максимально низька. На цифру цих даних впливає безліч факторів і різноманітність методик підрахунку. Нестабільний курс валют робить істотний вплив на результат.
 2. Прожитковий мінімум.
 3. Природні багатства. Географічне розташування країни відіграє важливу роль. Корисні копалини, природні ресурси, клімат – все це впливає на доходи держави. Завдяки виявленню покладів нафти, багато відсталі країни зайняли лідируючі позиції на світовому ринку.
 4. Якість життя населення. Найбагатша країна повинна фінансувати різні сфери життя населення. Забезпечувати доступність медичних послуг. Надати можливість отримати якісну освіту. Регулювати ціноутворення. Надавати допомогу незахищеним верствам населення. Забезпечувати здоровий спосіб життя, регулюючи споживання природних ресурсів і стан екології.
 5. Розвиток економіки. На розвиток економіки впливають наукові досягнення, відкриття в області техніки, прогрес у промисловості. Розвиток малого та середнього бізнесу. Активну підтримку зовнішньоекономічних зв'язків.

  Залежність розвитку країни від різних факторів
 6. Активна господарська діяльність.
 7. Лідерство на світовому ринку. Розвинена зовнішня торгівля. Міжнародний обмін капіталу. Надання робочих місць яке мігрує населенню.

Яка найбагатша країна в світі по грошах?

З підрахунків Міжнародного фонду валютних резервів з 2015 року найбагатша країна в світіКатар. Цей півострів розмістився на Близькому Сході. Показник ВВП на одну людину в країні досягає 150 000$. Населення повністю забезпечене робочими місцями і з кожним роком стрімко збільшується.

Джерелом фінансового благополуччя цієї країни є природні ресурси. У Катарі зосереджені великі запаси нафти і природного газу. Корінне населення Катару живе за рахунок державного забезпечення і має можливість не працювати. Катарці складають десяту частину від загальної чисельності країни. Основна кількість робочої сили емігранти чоловічого роду. За кількістю переважають індійці і непальці.

Катар

Велика частина доходу жителів Катару йде на покриття комунальних платежів та оплату житла. Катарці не економлять на розвагах. Харчуються в спеціальних закладах поза домом.

Уряд Катару активно фінансує розвиток промисловості. В країні розвинений туристичний бізнес, що забезпечує велику кількість робочих місць. Країна впевнено випереджає світових лідерів. Найбагатша країна в світі найближчим часом гостинно чекає футбольних фанатів на чемпіонаті з футболу.

Цікаві відомості про Катарі

 1. Державне пристрій Катару – монархія на чолі з еміром. Права еміра обмежуються приписами шаріату.
 2. Завдяки низьким цінам на бензин, кожен житель має власний автомобіль. У зв'язку з цим практично відсутній громадський транспорт.
 3. Традиційна одяг має чітке кольорове поділ. Жінкам відшиваються вбрання з чорних тканин, для чоловіків у білому кольорі. Для повсякденного життя одяг повинна покривати все тіло. Місця розваг дозволяється відвідувати у відкритих моделях.

  Одяг для чоловіків і жінок
 4. Вихідні в цій країні закріплені за п'ятницею і суботою. Воскресіння вважається початком трудового тижня.
 5. Для проживання в готелі допускається тільки пара перебуває в офіційному шлюбі.
 6. Всі дороги країни мають кругове і кільцеве розміщення.
 7. У Катарі відсутній у вільному продажу алкоголь. Вживання спиртного має вікові та фінансові обмеження.
 8. Привілеями найбагатшої країни у світі можуть скористатися лише корінні жителі. Громадянство в Катарі можна отримати, тільки народившись в цій країні.
 9. Місцеве населення забезпечується кваліфікованим безкоштовною освітою. Процес навчання для жінок і чоловіків проходить окремо.
 10. Із-за постійного жаркого клімату питна вода в цій країні оцінюється набагато вище ряду інших продуктів. Через нестачу води в Катарі займаються опріснення морських ресурсів. Всі продукти харчування постачаються з інших країн.
 11. Найбагатша країна в світі була бідною відсталою країною, до виявлення покладів нафтопродуктів. Основна діяльність країни була спрямована на видобуток алмазів.

  Ідеальний Катар
 12. Завдяки високому рівню життя, корінне населення має високу тривалість життя.

Рейтинг 100 найбагатших країн світу: список з назвами

Розглянемо десятку країн, які стрімко наздоганяють Катар — найбагатшу країну в світі і, не виключено, що найближчим часом зможуть піднятися на сходинку вище. Далі перейдемо до списку від 11 до 100 країн лідируючих країн світу за показником ВВП на одну людину в грошовому вираженні з відсотковим показником його підвищення за останній рік.

 • Люксембург. Західноєвропейська держава, розташоване в офшорній зоні. Завдяки тому, що діяльність всередині країни не обкладається податками, на їх території сконцентрована могутня банківська система та залучено велику кількість інвестицій. Показники країни збільшуються завдяки розвиненій сфері послуг і процвітаючою торгівлі. У Люксембурзі динамічно розвивається промислова область. Масштабний видобуток вугілля і заліза привела країну до першості на ринку експорту.
  Першість
 • Сінгапур. Економічне зростання країни обумовлений експортом великих обсягів техніки і фармацевтичних препаратів. Сінгапур займається фінансуванням різних країн. Завдяки великим вкладенням інших держав, вдалося розвинути енергетичну та організації області. Грамотна політична діяльність привела країну до високих фінансових показників.
Сінгапур
 • Бруней. Це держава знаходиться під управлінням султана. Основну частина економічного доходу країни становить видобуток нафтопродуктів та скрапленого газу. Держава є великим експортером цих природних ресурсів. У Брунеї розвинене промислове добування метанолу, яка дозволила компенсувати зменшення природних покладів. Держава входить до складу Світової організації торгівлі.
Під управлінням султана
 • Ірландія. У цій країні добре розвинена індустрія і аграрна галузь. Показники економіки країни підвищуються за рахунок активної зовнішньої торгівлі. В Ірландії стрімко розвиваються інформаційні технології. Прогресує машинобудування, харчова та хімічна промисловості. Приносять дохід текстильна і швейна промислові галузі.
Ірландія
 • Норвегія. Країна, розташована в західній частині Скандинавського півострова. Завдяки Північного моря, Норвегія відома як великий постачальник морепродуктів. Великі капіталовкладення задіяні у сфері деревообробки. Також королівство експортує кольорові метали. Норвегія стоїть на першому місці в світі по продуктивності електроенергії на кожну людину.
Великий постачальник морепродуктів
 • Кувейт. Невелика держава, розташоване на узбережжі Перської затоки. Кувейт займає лідируючі позиції з експорту нафти. У країні активно функціонує фінансовий ринок та фондова біржа. В державі розвинене виробництво добрив. Їх експортують в інші країни. У Кувейті збудовані масштабні технології з опріснення морської води.
Кувейт
 • Об'єднані Арабські Емірати. У країні активно розвинена нафтовидобувна промисловість. Більша частина капіталу формується завдяки розвиненій інфраструктурі туризму. Надаючи якісний сервіс, ОАЕ стали популярним курортом. У країні розвинена торговельна мережа, яка приваблює відвідувачів з інших країн.
Активне добування нафти
 • Швейцарія. Країна спеціалізується на якісному виробництві товарів. Швейцарські бренди відомі у всьому світі. Швейцарія має розвинуту банківську мережу, яка гарантує збереження і конфіденційність ваших вкладень. Значний доход приносить експорт фармацевтичної продукції та дорогоцінних металів.
Казкова Швейцарія
 • Гонконг. Адміністративний район Китаю, є його транспортною розв'язкою. У цьому районі процвітає фармацевтична і хімічна промисловість. Завдяки розвиненому ресторанному бізнесу та вигідним умовам для імпорту, Гонконг активно відвідується туристами.
Гонконг
 • Африканські країни. Вибрані країни Африки змогли зайняти лідируючі позиції на світовому ринку. Це стало можливим завдяки розвитку туристичних послуг, видобутку корисних копалин, збільшення видобутку нафти. Серед таких країн лідирують Сейшельські острови, розташувалися в Індійському океані. Не відстає Гвінея, має вигідне розташування на узбережжі Атлантичного океану. Слідом за ними йде Ботсвана, добувна дорогоцінні метали у великих обсягах.

Ось така чудова десятка найбагатших і найкращих для життя країн світу. Тепер коротко перерахуємо країни, які знаходяться в сотні найбагатших країн світу:

 1. Макао – ↑9,69% — 122 489$
 2. США – ↑4,49% – 62 151$
 3. Сан-Марино – ↑2,89% – 61 168$
 4. Нідерланди – ↑5,19% – 56 435$
 5. Саудівська Аравія – ↑1,99% – 55 858$
 6. Ісландія – ↑4,39% – 54 120$
 7. Швеція – ↑3,09% – 53 077$
 8. Німеччина – ↑ 4,69%
 9. Тайвань – ↑3,99% – 52 304$
 10. Австралія – ↑3,69% – 52 190$
 11. Австрія – ↑4,09% – 51 935$
 12. Данія – ↑3,49% – 51 642$
 13. Бахрейн – ↑3,29% – 50 102$
 14. Канада – ↑3,09% – 49 774$
 15. Бельгія – ↑3,69% – 48 257$
 16. Фінляндія – ↑4,49% – 46 342$
 17. Оман – 45 722$ – ↑1,29%
 18. Великобританія – ↑3,29% – 45 565$
 19. Франція – ↑3,89% – 45 473$
 20. Мальта – ↑6,49% – 44 669$
 21. Японія – ↑3,69% – 44 425$
 22. Південна Корея – ↑4,99% – 41 387$
 23. Іспанія – ↑5,19% – 40 289$
 24. Нова Зеландія – ↑2,99% – 40 117$
 25. Італія – ↑3,59% – 39 499$
 26. Кіпр – ↑5,29% – 38 979$
 27. Пуерто-Ріко – ↑2,69% – 38 350$
 28. Ізраїль – ↑3,69% – 37 672$
 29. Чехія – ↑5,69% – 37 544$
 30. Словенія – ↑6,29% – 36 565$
 31. Словаччина – ↑6,29% – 35 094$
 32. Литва – ↑7,09%– 34 595$
 33. Естонія – ↑6,59% – 33 841$
 34. Екваторіальна Гвінея – ↓8,79% – 32 854$
 35. Багами – ↑3,69% – 32 282$
 36. Тринідад і Тобаго – ↑2,09% – 32 010$
 37. Португалія – ↑5,09% – 31 966$
 38. Польща – ↑6,49% – 31 432$
 39. Угорщина – ↑6,39%– 31 371$
 40. Малайзія – ↑6,29% – 30 859$
 41. Сейшели – ↑4,49% – 30 085$
 42. Латвія –↑6,69%– 29 491$
 43. Греція – ↑4,79% – 29 059$
 44. Росія – ↑3,99% – 28 959$
 45. Туреччина – ↑5,39% – 28 348$
 46. Сент-Кітс і Невіс – ↑4,59% – 28 077$
 47. Антигуа і Барбуда – ↑4,69% – 27 472$
 48. Казахстан – ↑3,99% – 27 294$
 49. Панама –↑ 6,39% – 26 981$
 50. Румунія – ↑8,09% – 26 500$
 51. Хорватія – ↑5,69% – 25 808$
 52. Чилі – ↑4,59% – 25 669$
 53. Уругвай – ↑5,39% – 23 572$
 54. Болгарія – ↑6,79% – 23 155$
 55. Маврикій – ↑5,89% – 22 911$
 56. Аргентина – ↑3,09% – 21 530$
 57. Іран – ↑5,19% – 21 240$
 58. Мексика – ↑3,59% – 20 616$
 59. Мальдіви – ↑5,59% – 20 227$
 60. Білорусь – ↑5,69% – 20 007$
 61. Ліван – ↑2,79% – 19 986$
 62. Габон – ↑3,59% – 19 951$
 63. Туркменістан – ↑7,49% – 19 489$
 64. Барбадос – ↑2,59% – 19 145$
 65. Таїланд – ↑6,09% – 18 943$
 66. Ботсвана – ↑5,69% – 18 842$
 67. Чорногорія – ↑5,29% – 18 681$
 68. Домінікана – ↑6,89% – 18 115$
 69. Китай – ↑8,39% – 18 065$
 70. Азербайджан – ↑3,09% – 18 035$
 71. Коста-Ріка – ↑4,69% – 17 668$
 72. Ірак – ↑2,79% – 17 428$
 73. Палау – ↑2,29% – 16 295$
 74. Бразилія – ↑3,79% – 16 198$
 75. Сербія – ↑6,29% – 15 941$
 76. Алжир – ↑3,39% – 15 757$
 77. Гренада – ↑5,49% – 15 752$
 78. Македонія –↑4,99% – 15 661$
 79. Колумбія – ↑3,29% – 15 056$
 80. Сент-Люсія – ↑4,19% – 15 055$
 81. Суринам – ↑2,29% – 14 947$
 82. Перу – ↑4,89 – 13 995$
 83. Південна Африка – ↑2,19%– 13 841$
 84. Монголія – ↑5,79% – 13 733$
 85. Шрі-Ланка – ↑5,19% – 13 479$
 86. Боснія і Герцеговина – ↑5,59% – 13 444$
 87. Єгипет – ↑5,19% – 13 331$
 88. Албанія –↑ 6,09% – 13 273$
 89. Індонезія – ↑6,29% – 13 161$
 90. Йорданія –↑2,49% – 12 812$

Відео: Топ найбагатших країн світу