Топ-40 великих міст світу: рейтинг. Найбільший місто в світі

Світова велич, величезна територія і велика кількість жителів — про таких мегаполісах й поговоримо у статті.

Кожне місто на Землі по-своєму прекрасний і унікальний, адже в кожному з них є своя «родзинка», що відрізняє його від інших населених пунктів. Ми зібрали для вас топ-40 найбільших мегаполісів світу, таких мега-міст, схожих на мурашники. Чим же вони різняться між собою і в чому їх привабливість для туристів – давайте розберемось разом!

Перша десятка міст-мільйонників

Шанхайнайбільш густонаселений мегаполіс Китая, в якому живуть понад 24 мільйонів 256 тисяч городян. Загальна площа перевищує 6 тисяч 340 кв. км, а щільність населення – 3826 чоловік на 1 кв. км.

З однієї частини міста можна помилуватися Східно-Китайським морем, з іншого – узбережжям річки Хуанпу. Шанхай – визнана Перлина Сходу, яка славиться своїм безперервним розвитком і є місцем органічного змішання різних культур і національностей. Дуже затишне для проживання і відпочинку багатомільйонних туристів, насичений різноманітними місцями для релаксу – шикарними ресторанами, готелями, казино, торговими комплексами та архітектурними шедеврами.

Мегаполіс

Цікаві факти: тут встановлено пам'ятник Олександру Пушкіну і існує «шлюбний ринок», де купують своїх «других половинок».

Карачівеличезне місто в Пакистані, з населенням близько 23,5 млн. громадян, тулилися на 3 тисячах 527 кв. км (щільність населення – 6 тисяч 663 людини на 1 кв. км).

Мегаполіс виник на місці невеликого рибальського поселення і перетворився на гігантський мурашник, не спить 24 години на добу. Відгомони англійських колонізаторів досі відчуваються у пам'ятках архітектури і музеях, яких тут більше, ніж достатньо.

Величезний пакистанське місто

Тут можна викупатися в Аравійському морі, покататися на верблюді і знайти закладу для російськомовних туристів. З негативу – велика кількість сміття прямо на вулицях.

Пекін столиця Китаю з населенням понад двадцяти одного з половинною мільйона городян на 16 млн. 410 кв. км з щільністю мешканців – 1311 чол. на 1 кв. км.

Китайська столиця

Це ще і світовий культурний центр – тут розташовано 10 виставкових комплексів, в яких проходить найбільше світових виставок. Найцікавіші місця для туристів у столиці Піднебесної: Заборонене Місто (колишня резиденція імператорів), Велика Китайська Стіна, Літній Палац (палацово-парковий комплекс), озеро Куньмінху, Храм Неба, площа Тяньаньмень (її місткість – до мільйона чоловік, тут вранці піднімають національний прапор) і так далі.

Делііндійський гігант з населенням 16 млн 345 тис. чоловік, площею 1 483 тис. кв. км і 11 тис. 25 людьми на 1 кв. км.

Виник як центр торгівлі більше п'яти тисячоліть назад (що підтверджується величезною кількістю архітектурних пам'яток – понад 60 тисяч) і відрізняється поликультурностью, багатонаціональністю та повним асортиментом релігій – справжнє місто контрастів.

Гігант в Індії

Столична частина називається Нью-Делі, вона також різко контрастує ультрасучасними будівлями з багатовіковими будівлями в Старому Місті. Серед визначних пам'яток: Червоний Форт, Делійський соборна мечеть, Гробниця Хумаюна, Храм Лотоса, Ворота Індії і так далі.

Лагосгустонаселений місто в Нігерії з чисельністю жителів понад 16 млн. на площі понад 1 тис. 171 кв. км, щільність – 13 712 осіб на 1 кв. км

Це найбільший мегаполіс країни (навіть колись був її столицею), який займає майже весь однойменний штат. Весь рік тут розділений на сухі періоди (серпень, з кінця листопада по березень) і сезони дощів (з березня по липень, у вересні-жовтні).

Величезний місто

У місті досить напружена криміногенна обстановка, тому досвідчені туристи не радять прогулюватися далеко від готелю пішки.

Тяньцзіньмісто центрального значення у Китаї з кількістю жителів, сильно перевалило за 15 млн. Займана територія – майже 12 тис. кв. км, щільність заселення – 1293 людини на 1 кв. км.

Мільйонник розташовується на півночі Великого китайського каналу, омивається Бохайским затокою. Часто трапляються різкі перепади температур, зими дуже холодні (через сибірських вітрів), літо – спекотне (завдяки повітряним потокам з Південно-Китайського моря).

Тяньцзінь

Городяни спілкуються на своєму діалекті, а воліють вживати в їжу морепродукти. Також місто широко відоме оперним і комедійним мистецтвом, що приваблює сюди туристів.

Стамбул турецький мегаполіс, не потребує особливої реклами. Населення понад 14 млн. осіб на площі майже 5,5 тис. кв. км і щільністю населення – 2593 людини на 1 кв. км.

Місто, яке у різні часи називали Царгородом і Константинополем, затишно розташувався на узбережжі Босфорської протоки. Встиг побувати в статусі столиці Римської, Візантійської, Латинської, Османської імперій.

Турецьке велич

Тут широко представлені пам'ятки архітектури всіх попередніх епох: римсько-візантійської (Цистерна Базиліка, Арка Феодосія, Золоті ворота, Колона і обеліск Костянтина і так далі); церкви, храми і мечеті; всілякі палаци, площі, фортеці і вежі; парки і зоопарки; мости і, звичайно ж, східні базари (Гранд базар, Єгипетський і Араста).

Токіо японський місто з населенням 13,5 млн. чоловік, площа – майже 2200 кв. км, заселеність – 6168 городян на 1 кв. км.

Токіо

Туристам в Токіо обов'язково потрібно побачити пам'ятник Хатіко (прославився на весь світ своєю відданістю пес породи Акіта-іну), квартал Сібуя (колоритне серце Токіо), храм Мейдзі (в парку Йойогі), «Токійське небесне дерево» (найвища телевізійна вежа у світі), храм Сенсодзі (дуже давній і шанований японцями). Це тільки початок списку пам'яток, які приваблюють туристів з усього світу.

Гуанчжоуце вже четвертий мільйонник-китаєць в нашому списку з кількістю жителів понад 13 млн. і щільністю заселення 1759 чоловік на 1 кв. км на площі майже 7500 кв. км.

Це місто раніше іменували Кантону, а зараз він перетворився в центр усього півдня Китаю. Це справжній квітковий рай завдяки постійно теплого і вологого клімату.

Китайський мільйонник

Серед головних визначних пам'яток – Мавзолей Наньюеских королів, парк Юесю, храм Предків Родини Чень-Ченьцзяци, меморіальний зал Сунь Ятсена, ринок Цинпин, Перлова ріка, виставкові комплекси Люхуа і Пачжоу, місцева телевежа, мечеть Хуайшэн.

Мумбаї – індійський місто з населенням майже 12,5 млн. на площі 603,4 кв. км і щільністю 20620 чоловік на 1 кв. км.

Мегаполіс, раніше відомий як Бомбей, знаходиться на узбережжі Аравійського моря на висоті 10 м над його рівнем. Це найбільший транспортний вузол з природною гаванню. Дуже контрастний місто, де злидні тулиться поруч з кричущою розкішшю.

Місто на узбережжі

Це космополітичне місто з культурними традиціями Європи й Азії, за збереження яких мегаполісу були присуджені премії ЮНЕСКО.

Це – батьківщина індійського кіно, також тут багато виставкових центрів, театрів, художніх галерей, а також єдиний в країні симфонічний оркестр.

Мегаполіси другої десятки

Москвастолиця Російської Федерації очолює другу десятку світових мегаполісів. Населення – 12 млн. 200 тис. москвичів, площа – понад 2500 кв. км, щільність заселення – майже 5000 чол. на 1 кв. км.

Москва

Ряд пам'яток внесено до спадщини ЮНЕСКО, історичний центр міста – Московський Кремль, не менш відомі на весь світ Червона Площа, Покровський собор, Середні торгові ряди, Собор Казанської ікони Божої Матері, Воскресенські ворота, Манежна площа, Історичний музей, Спаська вежа з курантами і так далі.

Сан-Паулу бразильський гігант з населенням майже 12 млн., щільністю 7821 осіб на 1 кв. км і площею понад 1500 кв. км.

Сан Паулу

Славиться не тільки величезною кількістю архітектурних пам'яток (виконаних в різних стилях), але і дуже розвиненою туристичною та розважальною інфраструктурою.

Шеньчженькитайський місто, назва якого означає «глибока межа».

Межує з Гонконгом. Населення – майже 10,5 млн. городян, щільність – 5256 осіб на 1 кв. км, площа – майже 2000 км. кв

Пам'ятки: вежа Сіньсін, розважальні центри «Місто заморських китайців» і «Східний місто заморських китайців», старе місто Наньтоу, форт Чивань, храм Тяньхоу, гробниця останнього імператора династії Південна Сун Чжао Біна, фортеця Дапэн і так далі.

Джакартамісто в Індонезії з населенням понад 10 млн., щільністю понад 15 тисяч чоловік на кв. км і площею 664,12 кв км.

Тут дуже багато музеїв (Національний, Історичний, Морський, Ваянг, збройних сил тощо), парків, пам'ятників голландської колоніальної архітектури.

Лахор пакистанський мегаполіс з населенням понад 10 млн., площею 1772 кв. км і щільністю заселення – 5673 людини на 1 кв. км.

Місцевий форт Шахи Кила – спадщина ЮНЕСКО, тут розташовані гробниці трьох суфійських святих, до яких постійно прагнуть прочани. Серед історичних пам'яток – Перлова мечеть, мечеть Бадшахи і приголомшливий сад Шалімар.

Сеул – столиця Південної Кореї з площею понад 605 кв. км, населенням майже 10 млн. осіб і їх щільністю 16516 на 1 кв. км.

Прекрасний місто

Дуже популярні: розважальний комплекс СОЕХ, безліч парків і навіть Сеульський ліс, музеї (Національний історичний, Військовий меморіал, сучасного мистецтва, оптичних ілюзій). Тут поруч з багатовіковими палацами будуються суперсучасні висотки, органічно вплітаючись в ландшафт.

Кіншаса – столиця Конго з кількістю городян 9 млн. 735 тис. на площі понад 1117 кв. км, щільність – 8710 чоловік на 1 кв. км.

Тут багато уваги приділяється культурі та освіті: Національний університет Конго, Національний педагогічний університет, Національна академія витончених мистецтв, музей місцевого побуту, Національна публічна бібліотека.

Каїрстолиця Єгипту, населення – трохи більше 9 млн., площа – понад 3000 кв. км, щільність – 3008 людини на 1 кв. км.

Єгипетська столиця

За легендою, мегаполіс був побудований грецьким полководцем в якості фортеці для захисту від ворогів. Дуже цікаві для туристів старовинні мечеті, мінарети і мавзолеї.

Мехіко мексиканська столиця площею майже півтори тисяч квадратних кілометрів з населенням до 9 млн. чоловік і щільність їх заселення – майже 6000 людей на 1 кв. км.

Майже все населення міста, заснованого в 1521 році, — католики. Тут діє ряд вищих навчальних закладів, більше двох десятків тільки футбольних стадіонів. Вночі з 1 на 2 листопада відбувається цікаве дійство – День мертвих.

Лімастоличний гігант Перу з населенням 8 млн. і майже 700 тис. чол на площі 2672 кв. км з щільністю 3253 городянина на 1 кв. км.

Ліма

Розташований на узбережжі Тихого океану, заснований іспанськими колонізаторами. На цій території жили загадкові індіанці інки, в архітектурі спостерігається мікс з індіанської та іспанської культур.

Третя і четверта десятки міст-гігантів

Лондон (Великобританія, приблизну кількість жителів – 8674 тис. чол.) – поділяється на 33 самоврядних регіону, третій за розміром місто Європи. Знаходиться недалеко від Північного моря на річці Темза.

Нью-Йорк (США, 8 млн. 550 тис. чол.) – найбільший мегаполіс Сполучених Штатів Америки. Знаходиться на узбережжі Атлантичного океану біля річки Гудзон.

Величезний мегаполіс США
Бангалор (Індія, 8 млн. 444 тис. осіб) – столиця штату Карнатака. Здобув популярність як Силіконова долина Індії або Місто садів.

Бангкок (Таїланд, 8 млн. 281 тис. осіб) – столиця Таїланду. Казковий куточок, з витонченими золотими палацами і вражаючими плавучими ринками.

Хошимін (В'єтнам, 8 млн. 224 тис. чол.) – найбільший місто країни, друга назва – Сайгон. Відрізняється божевільним дорожнім трафіком. Бурхливо розвивається місце з туристичними пропозиціями на будь-який гаманець.

Дунгуань (Китай, 8 млн. 220 тис. чоловік) – центр провінції Гуандун в дельті Перлової річки. Сьомий за кількістю населення китайський мегаполіс.

Чунцин (Китай, 8190 тис. чол.) – його називають містом майбутнього через суперсучасної архітектури. Дуже розвинена промисловість і нічна розважальна індустрія.

Нанкін (Китай, 8 млн. 188 тис. осіб) – столиця провінції Цзяньсу (а колись і Китаю) на річці Янцзи. Користується розширеною автономією. Одне з найдавніших поселень, дуже привабливий для туристів.

Тегеран (Іран, 8 млн. 154 тис. осіб) – столиця країни й один з найбільших міст всієї Азії. Складається з 22 муніципальних округів, офіційна мова – фарсі. Знаходиться біля підніжжя Ельбрусу.

Шеньян (Китай, 8 млн. 106 тис. осіб) – столиця провінції Ляонін на річці Хунь. Друга назва – Мукден. Крім промислового значення має і військово-стратегічну цінність.

Богота (Колумбія, 7 млн. 777 тис. осіб) – столиця країни, яку раніше іменували Санта-Фе-де-Богота. Розташована високо на схилах Кордильєр, іноді бувають землетруси.

Нінбо (Китай, 7 млн. 606 тис. чол.) – портове місто, в перекладі з давньокитайського – «спокійні хвилі». Один з найстаріших китайських мегаполісів, де сім тисячоліть тому виникла культура Хэмуду.

Гонконг (Китай, 7 млн. 299 тис. чол.) – колишня колонія Великобританії в Південно-Китайському морі на півострові Цзюлун. Туристична Мекка, яка задовольняє будь-які запити.

Мекка туристів

Ханой (В'єтнам, 7 млн. 233 тис. осіб) – столиця країни на березі ріки Хонгха, в перекладі – «між двох річок». Колись була навіть столицею французького Індокитаю.

Багдад (Ірак, 7 млн. 181 тис. осіб) – столиця країни на річці Тигр. Другий за розмірами арабське місто. Батьківщина легендарних казок «Тисяча і одна ніч».

Чанша (Китай, 7 млн. 044 тис. чол.) – місто на ріці Xiang. Славиться як велике поселення ще з часів царювання ЧУ і Цинь. Дуже привабливий для археологів.

Дакка (Бангладеш, 6 млн. 970 тис. осіб) – столиця країни в дельті річки Ганг. Тут розташований міжнародний аеропорт «Хазарт Шахджалал».

Ухань (Китай, 6 млн. 886 тис. чол.) – портове місто на злитті річок Янцзи і Ханьшу. Одне з найулюбленіших місць Мао Цзедуна.

Портовий мегаполіс

Хайдарабад (Індія, 6 млн 732 тис. осіб) – місто на плато Декан, п'ятий за величиною місто в країні і «місто перлів».

Ченнаї (Індія, 6 млн. 727 тис. чол.) – ворота в Південну Індію. Місто заснований у 1639 році. Тут знаходиться друга за величиною кіностудія країни.

Відео: Найбільші мегаполіси