Всі породи собак з фотографіями і назвами: фото, короткий опис характеру

span
 • Акіта-іну. Ці собаки відрізняються спокійним характером, саме тому їх дуже часто беруть у сім'ї, у яких є діти. Також потрібно відзначити, що акіта-іну, ця порода собак, яка відрізняється особливою охайністю. При всьому цьому, такі тварини можуть бути власниками, тому з іншими вихованцями вживаються не завжди. Привчати їх до спілкування з іншими тваринами потрібно з самого народження.
Акіта
 • Алабай. Ці собаки відрізняються силою і витривалістю. По своїй натурі вони лідери і захисники. З дітьми і іншими тваринами, як правило, живуть непогано, але з незнайомцями можуть вести себе неадекватно. Собаки породи алабай потребують спеціальному навчанні, інакше тварина може зрости абсолютно неконтрольованим.
Сила і витривалість
 • Аляскінський маламут. Такі тварини мають дуже добрий і поступливий характер, дресируванню піддаються дуже легко, але, незважаючи на це, вона повинна бути професійною. Як правило, маламути дуже доброзичливі і спокійно ставляться до маленьким дітям, а ось інші вихованці не завжди подобаються цим ревнивим собакам. Слід зазначити, що такі пси дуже енергійні та активні, тому для утримання у вольєрі і квартирі вони не підходять.

У даній статті ми розглянемо породи всіх собак, а також розглянемо їх основні характеристики і фото.

Зміст

Собака є такою твариною, яка є практично в кожному будинку. Ці вихованці справді можуть називатися друзями людини, адже відрізняються вірністю і відданістю.

На сьогоднішній день у світі існує величезна кількість самих різних порід собак, про багатьох з яких ми навіть не знаємо. Всі вони відрізняються зовнішнім виглядом, характером і, звичайно ж, поведінкою.

Собаки на букву А: назва породи, опис характеру, фото

  Акіта-іну. Ці собаки відрізняються спокійним характером, саме тому їх дуже часто беруть у сім'ї, у яких є діти. Також потрібно відзначити, що акіта-іну, ця порода собак, яка відрізняється особливою охайністю. При всьому цьому, такі тварини можуть бути власниками, тому з іншими вихованцями вживаються не завжди. Привчати їх до спілкування з іншими тваринами потрібно з самого народження.
Акіта
 • Алабай. Ці собаки відрізняються силою і витривалістю. По своїй натурі вони лідери і захисники. З дітьми і іншими тваринами, як правило, живуть непогано, але з незнайомцями можуть вести себе неадекватно. Собаки породи алабай потребують спеціальному навчанні, інакше тварина може зрости абсолютно неконтрольованим.
Сила і витривалість
 • Аляскінський маламут. Такі тварини мають дуже добрий і поступливий характер, дресируванню піддаються дуже легко, але, незважаючи на це, вона повинна бути професійною. Як правило, маламути дуже доброзичливі і спокійно ставляться до маленьким дітям, а ось інші вихованці не завжди подобаються цим ревнивим собакам. Слід зазначити, що такі пси дуже енергійні та активні, тому для утримання у вольєрі і квартирі вони не підходять.
Маламути
  Афганська борза. Такі собаки відмінно підходять для сім'ї без дітей, оскільки шум і крики малюків вони не виносять, та й турбота і любов їм потрібна у великій кількості. Вихованці досить полохливі, найчастіше саме із-за страху ці тварини можуть мати проблеми з поведінкою.
Афганська борза
 • Американський стаффордширський тер'єр. Собаки цієї породи чудові оборонці й охоронці, але тільки в тому випадку, якщо вони професійно навчені цьому. По своїй натурі стаффордширські тер'єри лідери, відчувши, що їх господареві або члена сім'ї загрожує небезпека, вони без будь-яких вагань кидаються в бій і не відступають до тих пір, поки противник не буде знешкоджений. Важливо розуміти, що без належного виховання такі собаки можуть нести небезпеку навіть для своїх господарів.
Стафф
 • Американський пітбультер'єр. Вихованці цієї породи знайшли не дуже добру славу, однак, насправді вони дуже віддані й доброзичливі. Вся проблема криється в правильному і своєчасному вихованні пітбулів. Як правило, ці тварини люблять дітей і своїх господарів і завжди готові в разі необхідності захистити їх, але охоронними якостями пітбультер'єри не володіють в принципі.
Пітбуль

 • Бернський зенненхунд. Ці пси дуже врівноважені, всі їхні рухи чіткі й логічні, оскільки за своєю природою вони пастухи. Ці собаки не ревниві, дуже люблять дітей і спокійно переносять знаходження в будинку інших домашніх улюбленців. Також важливо відзначити, що ці собаки відрізняються вимогливістю – люблять увагу до своєї персони і в разі його відсутності завжди вміють нагадати про себе.
Велелюбні пси
 • Басенджи. Собаки цієї породи відрізняються розумом і кмітливістю, люблять ігри та увагу до своєї персони. Особливих клопотів від басенджи чекати не варто, такі пси рідко гавкають і не часто хуліганять. Разом з тим, потрібно зазначити, що такі вихованці потребують в постійному спілкуванні зі своїм господарем, оскільки не люблять сидіти без діла і нудьгувати.
Розумні пси
 • Бельгійська вівчарка. Ці вівчарки, як і всі інші, відрізняються розумом і своєю відданістю. Таку собаку можна приводити в будинок з маленькими дітьми та іншими тваринами. Потрібно сказати, що на відміну від багатьох інших вихованців бельгійську вівчарку можна назвати грайливою, вона не любить занадто галасливі компанії. При належному вихованні собаки з такої породи зросте відмінний друг, охоронець і захисник.
Віддана вівчарка
 • Бассет хаунд. Ці пси досить слухняні, але дресируванню піддаються вкрай важко. Сама по собі порода дуже повільна, але при цьому допитлива. Бассет хаунды відрізняються добротою до маленьким дітям. З недоліків даної породи можна назвати занадто гучний гавкіт. Ці пси люблять гавкати, особливо якщо для цього знайдеться хоч одна причина.
Повільна порода
 • Бігль. Бігль відноситься до дуже розумним і слухняним собак, однак, тільки в тому випадку, якщо дресирувати собаку з раннього віку. Пси цієї породи не люблять самотності, тому заводячи їх, відразу подумайте про компанії для вихованця. Самі по собі біглі дуже активні, люблять шукати, нюхати, пізнавати незвідане. Недолік породи в гучний гавкіт, які часто не припиняється протягом тривалого часу.
Бігль
 • Бладхаунд. Собаки цієї породи надзвичайно доброзичливі, дуже люблять дітей і часто виступають в ролі їх няньки. Такий собаці обов'язково потрібна професійне дресирування, з допомогою якої тварина навчиться необхідним командам. По своїй натурі ці вихованці сором'язливі і ранимі.
Бладхаунд.
 • Боксер. По своїй натурі ці собаки є розумними і відданими хуліганами. Ненавчений боксер обов'язково доставить вам багато клопоту. З іншими вихованцями, як правило, ці пси вживаються непогано, але чужих тварин не сприймають. Важливо відзначити, що боксери дуже грайливі і якщо ви, як господар, не будете приймати в їх іграх участі, то, швидше за все, вихованець почне хуліганити.
Хулігани
 • Бішон фризі. Ці милі собачки більше схожі на іграшки, ніж на живі істоти. В цілому таку собаку можна охарактеризувати як грайливого, енергійного і забавного компаньйона, який любить і вимагає уваги до себе.
Милашки
 • Бобтейл. Пси цієї породи потребують постійного фізичного навантаження, оскільки вони дуже активні і рухливі. Також важливо відзначити, що бобтейлы в обов'язковому порядку повинні навчатися командам, в іншому випадку вони почнуть відчувати себе господарями в будинку і виховувати всіх оточуючих, в тому числі дітей та інших живуть вдома вихованців. В цілому ці собаки доброзичливі і не особливо агресивні.
Важливо вчити командам
  Бордер коллі. Цих тварин можна охарактеризувати як надзвичайно активних і емоційних. Без належної навантаження такі тварини просто занудьгують і почнуть розважати себе способами, які часто не подобаються людям. Коллі потребують навчання та уваги. По своїй суті вихованці ці дуже доброзичливі і грайливі.
Дуже активні
 • Босерон. Собаки цієї породи природжені лідери, відрізняються сторожовими і захисними якостями. Назвати босеронов злими собаками не можна, але в разі зневажливого ставлення до них вони можуть дозволити собі зайве. Поведінка цих тварин безпосередньо залежить від того, дресировані вони і того, чи поважають вони свого господаря.
Лідер
 • Болгарська вівчарка. Ця порода собак відноситься до вартовим. Пси відрізняються незалежним характером, часом бувають агресивні як до людей, так і до інших тварин, особливо собак. Для утримання в будинку такі вихованці не підходять, оскільки вони є «робочими» собаками, в обов'язки яких входить охорона будинку, господаря і сім'ї. Незважаючи на таку характеристику потрібно сказати, що болгарські вівчарки дуже віддані тварини, які завжди готові захищати своїх господарів.
Сторожовий пес
  Бостон тер'єр. Собаки цієї породи відмінно підходять для вмісту в будинку або квартирі. За характером бостон тер'єри дуже активні, допитливі і грайливі. Такі тварини часто стають справжніми членами родини і тому, звичайно ж, чекають доброго і шанобливого ставлення до себе.
Грайлива порода
 • Бріар. Відмінні охоронні собаки, які потребують навчання з раннього дитинства. Бриары досить примхливий, не завжди знаходять спільну мову з дітьми та іншими домашніми тваринами. Незважаючи на це, при гарному вихованні пси відрізняються слухняністю і відданістю.
Француз
 • Бордоський дог. Цю породу можна охарактеризувати як борцівську, охоронну і сторожову. Собаки відрізняються силою, витримкою і вмінням захищати свою сім'ю, себе і навіть інших тварин. Незважаючи на грізний вигляд, бордоський дог досить спокійна собака, яка не гавкає і не кидається на людей просто так. З дітьми такі вихованці живуть непогано, але знайомити їх краще з дитинства, у навчанні ці тварини потребують.
Дог
 • Бульдог французький. Французькі бульдоги досить примхливі пси, люблять увагу до себе, не переносять самотність і схильні ревнувати господарів до інших вихованцям. Іноді з-за шкідливості характеру ці тварини можуть хуліганити, наприклад, гризти взуття або рвати постільна білизна. В цілому собаки відмінно підходять для вмісту в будинку, але ладнають з дітьми не завжди.
Француз
 • Англійський Бульдог. Ці пси хороші друзі та компаньйони, вони люблять своїх господарів і вірно служать їм. За своїм характером собаки цієї породи дуже спокійні і врівноважені, але іноді можуть проявляти агресію з-за відсутності належної уваги до них. З маленькими дітьми англійські бульдоги ведуть себе як няньки, але при цьому вони не виносять надмірної уваги від галасливих діток.
Англієць
 • Бультер'єр. Слава цієї породи, звичайно ж, нехороша. Але, незважаючи на це, бультер'єри добрі собаки, які потребують ранньої дресируванню і соціалізації. При правильному вихованні собаки з такої породи вийде хороший захисник і вірний друг. Важливо знати, що з іншими тваринами бультер'єри можуть бути агресивні, це ж стосується котів та інших дрібних тварин.
Бультер'єр
 • Брюссельський гріффон. Такі домашні тварини дуже схожі з маленькими дітьми, вони потребують постійного догляду, уваги і турботи. Навіть хвилинне розставання з господарем для брюссельського грифона вже проблема. Найчастіше ці собаки відрізняються избалованностью, примхливістю. З маленькими дітьми вживаються не завжди добре. Найкраще заводити вихованця такої породи вже відбулися людям без маленьких дітей.
Бородань
 • Бульдог американський. Це дуже добрі і віддані собаки з добре розвиненим мисливською, захисним і охоронним інстинктом. Такі вихованці потребують серйозного виховання і дресирування. Заводити таку собаку можна тільки досвідченого і знаючого людині, який вміє поводитися з домінантними і владними собаками. Дітей американські бульдоги люблять і захищають, а ось інших тварин, тим більше дрібних, часто приймають за здобич.
Американець
 • Бульмастиф. Це досить вольові та віддані собаки, вони швидко звикають до будинку і сім'ї і завжди готові в разі необхідності захищати господарів. Потрібно розуміти, що такі собаки в обов'язковому порядку повинні проходити професійне навчання, інакше вони можуть стати некерованими. Також варто відзначити, що бульмастифи гарні в якості захисників для людей, але не для об'єктів, будинків і т. д. Пси цієї породи захищають тільки те, що представляє цінність для них, при цьому воліють не нападати на супротивника, а «відбивати» його удар.
Бульмастиф

Собаки на букву У-назва породи, опис характеру, фото

  Веймаранер. Ці собаки, як правило, потрапляючи в будинок, відразу ж вибирають собі господаря і найбільше люблять саме цієї людини. Пси дуже активні, допитливі та розумні. Для них важливо мати багато простору, тому для утримання в квартирі вони однозначно не підходять. Соціалізувати і навчати веймаранеров потрібно з самого дитинства, інакше тварина виросте справжнім хуліганом. З недоліків можна назвати надмірний і часом безпричинний гавкіт.
Веймаранер
 • Вельш коргі пемброк. Ця порода собак є пастушої, тому з самого дитинства цуценята намагаються контролювати все, що рухається і ходить, в тому числі і людей. У зв'язку з цим такі пси повинні дрессироваться і навчатися. Загалом, характер у вельш коргі дуже м'який, ці вихованці люблять своїх господарів і нормально відносяться до дітей.
Пастуша порода
 • Вельштерьер. Собаки цієї породи відрізняються своєю допитливістю і грайливістю. Всидіти на місці для них дуже складно, вони досить просто уживаються з дітьми, але старшого віку. Важливо розуміти, що цим собакам потрібна щоденна фізична активність, інакше від неробства вони можуть почати хуліганити. Вельштерьер – вірний і відданий товариш.
Віддана порода
  Вест хайленд уайт тер'єр. Ці милі тварини дуже швидко прив'язуються до хати і своїм господарям, але не дуже ладнають з маленькими дітьми. Собаки розумні, грайливі, але ревниві, тому ужитися з іншими домашніми улюбленцями для них часто буває складно. Також потрібно сказати, що пси цієї породи дуже активні, тому така тварина не рекомендують заводити домосідів.
Милий пес
 • Доберман. Такі вихованці відмінно підходять в якості сторожів. Добермани сильні, розумні і безстрашні собаки, в разі необхідності вони завжди захистять себе, своїх господарів і їх майно. Важливо відзначити, що собаки цієї породи потребують професійної дресируванню, інакше вони можуть стати агресивні і безконтрольні. Маленьких дітей і інших тварин добермани люблять не дуже, але перебуваючи з ними з самого дитинства, можуть спокійно ставитися до них.
Доберман
 • Джек рассел тер'єр. Ці пси справжні друзі людини і, звичайно ж, компаньйони. Вихованці цієї породи неймовірно допитливі, активні і забавні, вони легко знаходять спільну мову з людьми, але не дуже люблять маленьких тварин. Заводячи таку собаку потрібно розуміти, що без належної уваги і постійної фізичної активності вона може принести чимало проблем – лай, копання, знищення взуття, меблів і т. д.
Відмінний друг
 • Дратхаар. Дратхаари відмінні мисливці, захисники і сторожі. Ці собаки надзвичайно розумні і слухняні, але тільки в тому випадку, якщо дресирувати і навчати їх з самого дитинства. Піддаються навчання пси цієї породи дуже складно, тому такі вихованці підходить тільки для досвідчених власників. Драатхары досить характерні собаки, але проявляють свій характер вони вкрай рідко – в самоті, коли їм нудно, коли вони ревнують свого господаря до іншого тварині. В цілому ці собаки дуже віддані і вірні своїй родині.
Мисливець
 • Золотистий ретривер. Собака-друг, собака-нянька – ось як можна охарактеризувати цих вихованців. Золотистий ретрівер не підходить для охорони і захисту, оскільки не володіє потрібними якостями для такої діяльності. А от бути відданим товаришем, це запросто. Золотистий ретрівер любить дітей, ставиться до них дуже ніжно і проявляє терпіння на усі їхні витівки.
Золотиста порода
 • Ірландський тер'єр. Ці граціозні пси відрізняються своєрідним характером. Вони дуже віддані своїй родині, розумні й рішучі. Разом з тим, іноді ірландські тер'єри можуть дозволити собі необдумані витівки. Ця порода відмінно підходить для охорони і захисту. З-за того, що у таких тер'єрів дуже розвинений мисливський інстинкт, їх не можна тримати в будинку з більш дрібними тваринами.
Тер'єр
 • Ірландський сетер. Цю породу собак можна назвати сімейною. Пси абсолютно спокійні , люблять людей, тварин і все, що їх оточує. Такі вихованці дуже компанійські і не переносять самотності, тому завівши таку собаку потрібно бути готовим постійно перебувати з нею. Також потрібно сказати, що ірландський сетер потребує постійної фізичного навантаження, тому містити його в квартирі не можна.
Сетер
 • Ірландський вовкодав. Незважаючи на свою страшну назву, ці собаки є одними з найбільш спокійних і нешкідливих. Вони нормально ставляться до дітей, інших тварин і прекрасно уживаються з ними. В якості захисника і сторожа заводити таку собаку не варто, оскільки ірландські вовкодави не володіють потрібними якостями, вони добрі і лагідні.
Ірландський вовкодав
 • Італійська левретка. Ці собаки дуже виховані за своєю природою, вони не потребують особливого навчанні і дресируванню. Пси абсолютно не проявляють агресії, за винятком випадків, коли для них є якась загроза. Левретки люблять спокій і стабільність, люблять ніжність і ласку.
Інтелігентний пес
 • Йоркширський тер'єр. Дана порода знайшла своїх шанувальників по всьому світу. Йоркширські тер'єри природжені веселуни, віддані компаньйони. Вони люблять забави та ігри, не можуть довго всидіти на одному місці і не переносять розлуку зі своїми господарями. Недоліками таких собак є їх шкідливість, вони досить часто псують взуття, меблі, можуть голосно і безпричинно гавкати і робити безлад у домі.
Йорик

Собаки на букву К: назва породи, опис характеру, фото

 • Кавказька вівчарка. Ці собаки відмінно підходять в якості охоронців, їх вольовий характер, як раз підходить для такої діяльності. Відразу потрібно зазначити, що заводити такого пса повинен тільки досвідчена людина, яка розуміє, як поводитися з такими тваринами. Кавказькі вівчарки, безумовно, повинні навчатися і дрессироваться, інакше їх агресія і злість знайде вихід не в тому місці і не в той час. До дітей пси цієї породи ставляться непогано, але при цьому довіряти свою дитину такою собаці не можна.
Кавказець
 • Карликовий пінчер. Ці милі створіння добре підходять для утримання в квартирі, вони люблять веселитися і грати, тому непогано ладять з маленькими дітьми. Що стосується навчання, то в ньому такі собаки потребують і займатися їх вихованням потрібно з раннього дитинства. Важливо знати, що псів такої породи не можна занадто балувати і привчати тільки до похвали, оскільки вони дуже швидко звикнуть до подібної поведінки по відношенню до них і перестануть реагувати на свого господаря і його команди.
Карликова порода
 • Кане корсо. Кане корсо природжений мисливець, який завжди діє розумно і логічно. Потрібно відзначити одну важливу особливість характеру цих собак – вони надзвичайно характерні і примхливий, тому, лише навівши собаку в дім, господар повинен відразу показати, що він головніший і важливіше, ніж пес, інакше ні про яку слухняність не буде. Загалом, кане корсо досить доброзичливі вихованці, які в разі необхідності захистять свою територію.
Природжений мисливець
 • Кеесхонд. Кеесхонд або як його ще називають німецький шпіц, є дуже активною собакою, яка потребує постійної фізичної навантаженні. Ці вихованці обожнюють дітей, вони виявляють до них ніжність і турботу. Для утримання в будинку така порода підходить не дуже добре, оскільки їй потрібно простір для пустощів. В самоті німецький шпіц може накоїти чимало справ, наприклад, порвати чиюсь взуття або простирадло.
Шпіц
 • Керн тер'єр. Як і багато інших тер'єри, ці собаки дуже товариські, люблять людей, їх суспільство і ласку. Пси велелюбні і до інших тварин, що важливо. Також вони знаходять спільну мову з маленькими дітьми, особливо якщо говорити про активних іграх. Потрібно розуміти, що у керн-тер'єра є сторожової інстинкт, тому себе, свою сім'ю і навіть майно сім'ї ця невелика собака в разі необхідності буде захищати. Дуже важливо привчати такої породи собак до того, що є багато різних людей і тварин навколо них, інакше вони будуть агресивні і похмурі.
Енергійний
 • Керрі блю тер'єр. Ця порода собак так само підходить для сторожової діяльності. Керрі блю тер'єри досить товариські, але не люблять, коли їм приділяють занадто багато уваги, особливо діти. Інших тварин ці вихованці також не дуже люблять і деколи можуть проявляти агресію до них. Заводити таких собак рекомендують тільки досвідченим людям, які зможуть дати зрозуміти вихованцеві, хто в домі господар.
Відмінний сторож
 • Американський Кокер спанієль. Це добрі собаки, які не проявляють агресію до іншим тваринам, маленьким дітям і нав'язливим людям. Американські кокер спанієлі люблять увагу до своєї персони, але з цим важливо не переборщити, щоб вихованець не став занадто вибагливим. Навчаються пси такої породи легко і навіть без навчання вони, як правило, слухняні і не шкодливі.
Американець
 • Англійський Кокер спанієль. Собаки такої породи є відданими тваринами з мисливським інстинктом. Вживаються такі вихованці і з іншими собаками, але дрібних тварин разом з ними краще не містити. Також важливо зазначити, що англійські кокер спанієлі дуже грайливі і терплячі тварини.
Англієць
 • Кінг чарльз спанієль. Такий вихованець відмінно підійде для сімейних і спокійних людей. Собаки цієї породи не люблять суєту і шум, тому в таких ситуаціях вони, як правило, притихают або зовсім ховаються. Такі спанієлі дуже ніжні і добрі, найчастіше вибирають собі одного господаря, ще вважають авторитетом, тому слухаються і люблять більше всіх саме його.
Пес з тихим вдачею
 • Коллі. Навряд чи хтось не знає про таку породу собак, як коллі. Це добродушні, неймовірно розумні, чуйні і розуміють вихованці. Вони повністю орієнтовані на свого господаря, свою сім'ю і їх потреби. Коллі дуже легко навчаються, люблять дітей і дуже рідко бувають агресивними. Заводити таку собаку можна навіть тоді, коли в будинку є новонароджена дитина, так як коллі може бути відмінною нянькою для малюка.
Добрий коллі
 • Ксолоітцкуінтлі. По-простому цю породу називають ксоло. Це легко вчаться, мудрі і виважені собаки. Ксоло не дуже люблять присутність в їх будинку якихось інших вихованців, також їм не дуже подобаються гучні компанії і незнайомі люди. Своїх господарів такі вихованці дуже люблять і намагаються проводити з ними якомога більше часу, тому буквально ходять за ними по п'ятах.
Ксолоітцкуінтлі
 • Китайська чубата собака. Ці маленькі милі собаки вважаються одними з найвідданіших компаньйонів, вони легко піддаються навчанню і шалено люблять своїх господарів. Без належного виховання собаки цієї породи стають полохливими і постійно лающими.
Віддані
 • Курцхаар. Такі собаки відрізняються енергійністю, активністю, розумом і кмітливістю. Як правило, такі пси відразу ж вибирають собі одного господаря і найчастіше всі свої почуття вони виявляють тільки до нього. Курцхаари дуже хороші мисливці і сторожа, навчається такий пес досить швидко і легко, але в навчанні потребує обов'язково. Саме неправильне виховання деколи робить з цієї розумної собаки невоспитанное і не социализированное тварина.
Курцхаар

Собаки на букву Л-М: назва породи, опис характеру, фото

 • Лайка російсько-європейська. Така собака повинна міститися виключно в приватному будинку з великою територією, оскільки їй необхідно місце для фізичної активності. Ці лайки дуже добрі та слухняні, вони люблять дітей, але агресивно ведуть себе з іншими тваринами, оскільки за своєю природою вони лідери.
Лайка
 • Лайка східно-сибірська. Собаки цієї породи так само відрізняються добротою до своєї сім'ї, та дітей зокрема. Східно-сибірські лайки потребують щоденних фізичних навантаженнях, тому ледачим людям і домосідів заводити таких вихованців не можна.
 • Лайка західно-сибірська. Ці собаки дуже віддані і розумні, але абсолютно незалежні. Навчання таких псів проходить досить складно, часом вони не хочуть виконувати потрібні команди. З такої лайки при належному навчанні вийде хороший сторож і мисливець.
Лайки
 • Леонбергер. Пси такої породи відрізняються стриманістю, умінням виявляти агресію тільки там, де вона необхідна. Леонбергер відмінний компаньйон і сторож.
Леонбергер
 • Мальтійська болонка. Ці собачки відрізняються надмірною активністю, грайливістю і відданістю. Таку собаку можна заводити як вірного друга. Такі пси добре ладнають з іншими тваринами, навіть якщо ті іноді приносять їм якісь незручності.
Болонка
  Мастиф англійський. Незважаючи на свій страхітливий вигляд, англійський мастиф є спокійною та врівноваженою собакою, яка при належному вихованні ніколи не накинеться на людину. Такі собаки не схильні до активних ігор, тому з маленькими дітьми їм буває важко, а ось до дітей постарше мастіфи ставляться добре, захищають їх.
Мастиф
 • Мопс. Такі вихованці відрізняються відданістю, умінням підтримати господаря. По своїй натурі мопси не хулігани, їм не потрібно приділяти дуже багато часу і вони не потребують великих фізичних навантаженнях. Такі вихованці є ідеальними для утримання в квартирі.
Мопс

Собаки на букву Н-Р: назва породи, опис характеру, фото

 • Німецький дог. Собаки цієї породи дуже характерні і примхливі, тому потребують дослідному власника з твердим характером. Німецькі доги дуже сильні собаки, але при цьому вони знають, де доречно цю силу показувати. У спокійній обстановці це люблячі, лагідні та грайливі істоти.
Дог
 • Ньюфаундленд. З-за своїх значних розмірів ньюфаундленди вважаються грізними собаками. Насправді пси цієї породи дуже ласкаві, ніколи не гавкають і самі воліють не нападати на людей. Вихованці дуже легко вчаться і відрізняються своїм послухом.
Значні розміри
 • Німецька вівчарка. Мабуть, всім відомо, що німецькі вівчарки це одні з найбільш розумних і відданих собак. За своїм характером ці вихованці дуже добрі, спокійні, але в той же час вони завжди готові захищати свою сім'ю і господаря. Навчаються німецькі вівчарки швидко і легко.
Найвідданіші
 • Папильон. Ці маленькі вихованці відрізняються своєю допитливістю і активністю. Змусити папильона посидіти на руках у господаря практично неможливо, адже йому весь час потрібно щось нюхати, ловити, шукати. Навчати таких псів потрібно з самого дитинства, інакше невихованість і боязнь незнайомих людей зроблять з милого вихованця агресивного і при цьому заляканого пса.
Папильон
 • Пекінес. Собаки цієї породи досить вимогливі, мають потребу в постійно уваги і догляду. З дітьми, як правило, пекінеси вживаються непогано, а ось інших тварин такі собаки люблять не дуже.
Пекінес
 • Пудель. Пуделі бувають різні, але у всіх у них є спільні риси характеру. Це надзвичайно розумні і легко вчаться пси, які завжди знаходять час для розваг. Своїх господарів такі вихованці дуже люблять і по можливості намагаються захищати.
Пудель
 • Різеншнауцер. Ці собаки є відмінними охоронцями і захисниками, незважаючи на це вони люблять грати і потребують постійної уваги з боку своїх господарів. Якщо псів такої породи не навчати і не дресирувати, то вони навряд чи будуть добре ставитися до дітей та іншим тваринам.
Різеншнауцер
 • Ротвейлер. Це дуже сильні, вольові, витривалі пси, які потребують таких самих господарів. Без професійного навчання такі собаки можуть бути агресивними і злими і навіть нападати на людей. В цілому характер цих собак відповідає тій діяльності, якою вони найчастіше займаються – охорона, захист. Також варто відзначити, що ротвейлери потребують серйозної щоденної фізичної навантаженні.
Сильний
 • Російський той тер'єр. Ці собаки дуже активні, енергійні, люблять грати. Відрізняються російські тої своєю відданістю. Розлуку з господарем вони переносять дуже важко, аж до погіршення здоров'я. З негативних якостей можна назвати безпричинний гавкіт, постійне бажання щось гризти і копати.
Російський той тер'єр

 • Салюк. Вихованці цієї породи дуже спокійні, врівноважені і вірні, вони завжди обирають для себе одного господаря і його люблять набагато більше, ніж інших членів сім'ї. У навчанні салюк неслухняні, люблять відволікатися на пустощі.
Спокійна порода
 • Сенбернар. Собака-нянька, собака-рятувальник і відданий друг – ось так можна коротко охарактеризувати цих великих псів. Дуже розумні, ніжні і виховані, ніколи не нападають на людей без вагомих причин. Сенбернари дуже швидко прив'язуються до своєї сім'ї і дуже люблять дітей.
Має лише позитивні характеристики
 • Такса. Такі тварини дуже активні, з ними можна подорожувати. Дресирування та навчання такси піддаються вкрай складно і часом можуть сильно хуліганити.
Такса
 • Тибетський мастиф. Пси такої породи дуже сильні, витривалі, горді і часом вперті. Таку собаку можна заводити людині, який мав досвід спілкування з подібними домінуючими тваринами. Тибетський мастиф справжній захисник, який ніколи не залишить свою сім'ю і господаря в небезпеці.
Величезний
 • Уиппет. Таку тварину потрібно заводити для душі. Уиппет неймовірно добра, вірна і розуміюча собака. За характером такі вихованці дуже тихі, спокійні, деколи взагалі непомітні. Сім'я і господар для таких собак означає дуже багато.
Для душі
 • Фараонового собака. Це дуже норовливі пси, які часто ігнорують команди господаря. Вчити фараонову собаку потрібно з дитинства, інакше вона буде домінувати, і доставляти всім членам родини великі неприємності.
Норовливий

Собаки на букву Ч-Я: назва породи, опис характеру, фото

 • Чихуахуа. Ці маленькі милі створіння володіють неймовірним розумом, вони розуміють господаря з півслова і вміють бути вдячними. Дуже люблять ласку, увагу до себе, до своєї сім'ї прив'язуються дуже швидко, а переносять розлуку вкрай болісно.
Чихуахуа
 • Шарпей. Шарпей є досить волелюбної породою. Такі собаки бувають ревнивцем, не дуже люблять дітей, а до незнайомців і інших тварин можуть проявляти агресію. При належному навчанні такі вихованці бувають більш стриманими і велелюбними.
Шарпей
 • Шелті. Це дуже розумні, активні, віддані тварини. Вони легко знаходять спільну мову навіть з маленькими дітками, не особливо агресивні до інших вихованцям. Свого господаря люблять і захищають.
Шелті
 • Шипперке. Незважаючи на невеликий розмір, собаки цієї породи є відмінними захисниками і сторожами. Свою сім'ю вони люблять, але до незнайомців ставляться вкрай насторожено. Деколи такі собаки не люблять дітей, з іншими тваринами вживаються добре.
Захисник
 • Ши-тцу. Це собаки-компаньйони. Вони люблять своїх господарів і намагаються максимум часу проводити з ними. Також потрібно сказати, що пси цієї породи мають веселим і грайливим характером.
Чудові компаньйони
 • Південноафриканський бурбуль. Пси цієї породи відрізняються надзвичайною силою, могутністю і відданістю. Ця собака відмінно підходить в якості сторожа і охоронця – якщо її господареві буде загрожувати небезпека, вона ніколи не відступить, не усунувши її. Незважаючи на такі якості, такий вихованець теж любить ласку і увагу, любить грати й пустувати. Важливо відзначити, що з дітьми ці собаки не завжди знаходять спільну мову.
Бурбуль
 • Японський хін. Ці пси відрізняються своєю велелюбністю, вони не гавкають на перехожих, нормально сприймають присутність інших тварин. У разі якщо господар не приділяє їм потрібної кількості уваги, хіни можуть бешкетувати
Велелюбні

Як бачите, існує величезна кількість самих різних порід собак, і всі вони відрізняються один від одного. Заводячи вихованця, пам'ятайте, його поведінка – це результат вашого виховання і ставлення до нього.

Відео: Яка порода собаки для тебе? Тест