Для чого потрібен тривожний чемоданчик і що в ньому повинно бути? Як зібрати аптечку, продукти, особисті речі, копії документів у тривожний чемоданчик?

У даній статті ми розглянемо, як зібрати тривожний чемоданчик і що повинно входити в цю валізку.

Валізу або рюкзак прийнято називати тривожним, оскільки використовують його вміст лише в екстрених випадках. І саме ці предмети повинні забезпечити носія хоча б елементарну життєздатність протягом кількох днів. Про те, як правильно збирати і які предмети необхідно упакувати, ми розповімо в цій статті.

Причини, по яких вам необхідно мати тривожний чемоданчик

Якщо на Землю впаде метеорит, тоді тривожний чемоданчик вже буде ні до чого. Але, якщо трапляється будь-природний катаклізм або вас евакуюють в іншу місцевість, а, може, нагрянула війна, то такий рюкзак стане для вас порятунком на перший час.

  • Причин зібрати і зберігати такий чемоданчик у себе вдома тільки дві – забезпечити своєму господареві виживання в разі надзвичайної ситуації та зробити евакуацію як можна швидше.
  • Його частіше збирають військовослужбовці у зв'язку зі своєю робочою посадою. До речі, склад їх валізки трохи відрізняється. Ми ж хочемо запропонувати вашій увазі список складових тривожного рюкзака, який можна назвати універсальним.
Застосування валізки
  • Тривожний чемоданчик – це список речей, що допоможуть максимально довго зберігати цивільній людині свою автономність, коли немає їжі, води і даху над головою. Найбільш часті причини НП, коли потрібно тривожний рюкзак:
    • повінь або пожежа, землетрус або обвал ґрунту;
    • якщо умови вимагають евакуюватися з міста. Наприклад, у разі техногенної або біологічної катастрофи;
    • зона збройного чи воєнного конфлікту, як не можна до речі в наш час;
    • також рюкзак допоможе у випадку втечі від переслідування.
  • Тривожний чемоданчик значно економить час на збори, якщо потрібно терміново залишати рідний дім.
  • І не втрачайте той людський фактор, що під час паніки можна просто забути зібрати потрібні речі, а така приготовлена сумка буде оперативним і розумним рішенням.

Як вибрати рюкзак для домашнього тривожного валізки?

Для цивільного тривожного валізки варто вибирати сумку об'ємом від 30 л. Більше брати можна, але врахуйте, що цей вантаж потрібно буде нести на собі. Менше теж можна взяти, але не менше 25 л. Якщо у вас вийшло упакувати небагато речей, то краще зробіть акцент на запаси їжі та води. Вони вже точно не будуть зайвими.

ВАЖЛИВО: Якщо ви збираєте рюкзак для сім'ї, то раціональніше розділити його на кожного члена. Це зменшить тягар великий ноші. І не виключайте випадок, що ви можете розділитися. Тому необхідні запаси і речі першої необхідності повинні бути у кожного в валізці.

Валізка краще замінити рюкзаком. Так значно зручніше і вместительнее пакувати, так і нести його куди простіше. Підійде навіть самий звичайний туристичний рюкзак. Бажано, звичайно, продумати про його нездоланність.

Рюкзак бувають різних типів

Типи рюкзаків

  • Колобок має круглу форму, хорошу місткість і один недолік – вага вантажу зосереджена в одному місці. А саме, в області тазу. Тому з ним вкрай незручно ходити, якщо він повністю завантажений;
  • Анатомічний рюкзак має зручну спинку, плечові лямки і поясний ремінь. Це дозволяє носити комфортно навіть великий вантаж;
  • Станкові рюкзаки не поступаються за функціональністю анатомічним «торбах», але всередині у них є алюмінієва рама. А це зайвий вантаж до ваших речей.

Список необхідних речей

Наповнення комплекту може відрізнятися складом, коли мова йде про якісь конкретні ситуації. Також наповнення валізки залежить від вашого віку, наявності дітей чи вагітних жінок. Включайте свою логіку, щоб доповнити основний склад, але і не забувайте про здоровий глузд, щоб не перетворити одну сумку в кілька рюкзаків. Ми ж пропонуємо вашій увазі перелік найбільш необхідних речей, які можуть знадобитися в будь-якій ситуації і на різному півкулі Землі.

  • Найнеобхідніше, що повинно бути в обов'язковому порядку – це документи. Зробіть копії всіх важливих паперів, що посвідчують вашу особу або свідчать про народження дітей, права на водіння автомобілем. Також не забудьте, якщо у вас є документи, що підтверджують право на нерухомість або авто. Чоловікам потрібно обов'язково покласти військовий квиток.

ВАЖЛИВО: Всі документи повинні бути завірені нотаріусом, щоб надалі не виникло проблем з державними органами. Також подбайте про герметичною і непромокаючої упаковці. Для цих цілей можна використовувати пакети-слайдери. Щоб створити вакуум усередині пакети, видаліть зайве повітря з допомогою трубочки.

На замітку! Також не забудьте покласти до документів фотографії ваших близьких і родичів. Не завадить на звороті вказати ще їх телефони та адреси. Це допоможе в подальшому, в разі чого, відновити зв'язок з ними.

  • Киньте до документів та дублікати ключів від будинку та автомобіля. У випадки лиха можна все кинути в паніці або втратити. А якщо з'явиться можливість повернутися додому, буде прикро, коли не зможете відкрити будинок чи авто. Вибивати двері і міняти замок – не найкращий вихід.
  • Обов'язково зробіть невеликий запас готівкових грошей. Карти класти не варто, оскільки ви ними користуєтеся щодня. А випускати додаткові карти безглуздо. Оскільки немає гарантії, що в разі лиха банкомати будуть працювати. Гроші обов'язково розміняйте!
Речі для валізки
  • Карта місцевості і компас. Покладатися на техніку у екстремальних ситуаціях – це дуже небезпечна справа. Не факт, що вона буде працювати, так і не забувайте, що вона ще й вимагає підзарядки. А сісти навігація може в самий не підходящий момент.
  • У цей пакет або в окремий покладіть ліхтарик. А ще краще декілька. Із запасними батарейками і лампочками. А якщо він буде ще і водонепроникним, тоді і ціни йому не буде. Також додайте і годинник, бажано, механічні. Вони менше піддаються впливу випромінювань і не залежать від заряду батарейки.

ВАЖЛИВО: Кожен з пунктів необхідних речей повинен бути розфасований по непромокальним пакетам! Все до купи кидати не варто, оскільки в метушні можна потім довго щось шукати. Ви не знаєте, які умови можуть виникнути, тому про збереження речей подумайте заздалегідь. До речі, не завадить кинути кілька слайсів в рюкзак для підстраховки.

  • Якщо у вас залишився старий кнопковий телефон (в робочому стані) невеликого розміру і запасна sim-карта, то відправляєте і це до вмісту на екстрений випадок. Не завжди зв'язок буде ловити. Будьте готові і до цього, адже ви не знаєте масштаб і характер передбачуваного лиха. Тому, придбайте рацію. І бажано, на групу людей.
  • Якщо у вас немає можливості зв'язатися з миром, тоді візьміть невеликий (!) радіоприймач УМК і FM діапазону. Навіть у разі війни можна буде зловити потрібну хвилю і почути рекомендації про подальші дії або просто дізнатися новини.
  • Мультитул також незамінна річ в такому валізі. Не завадить, якщо буде ще і швейцарський ніж. Але обов'язково покладіть просто складаний ніж або ж з чохлом! До речі, заощаджувати на таких інструментах вкрай не рекомендується. Не завадить кинути пару робочих рукавичок.
  • Ось і той випадок, коли якісний і гострий ніж може замінити навіть пилку або сокиру. А останній інструмент ще має неабияку вагу. Якщо ж вас ножа не подужає подібні випробування, тоді киньте невелику пилку (вона легше і займає менше місця) або й сокиру (він хоч і важче, але і значно більш функціональний).
  • Будь-які засоби сигнальної зв'язку. Бажано, щоб вони мали не тільки звукову, але і зоровий ефект. Свисток стане потрібною річчю, як і ХІС – хімічний джерело світла. Заламавши світиться паличку, можна забезпечити сигнальне світло на 4-6 годин. При можливості, додайте ще й фальшфейер.
Тривожний чемоданчик
  • Не завадить кинути в рюкзак великі пакети для сміття. Немає, сміття за собою збирати не потрібно. На 120 л вони йдуть досить щільні, тому дозволять навіть сховатися від негоди або допоможуть приховати ваші речі.
  • Також без сміху і вульгарних думок кидайте в рюкзак упаковку презервативів. У них можна зберігати й навіть варити продукти, також можна заховати від промокання свої речі. Це відмінний резервуар для води або джгут для пов'язок. А дівчатам розрізаний презерватив стане відмінними гумками для волосся. Загалом, його застосувань стільки, скільки вистачить вашої фантазії. Врахуйте, що вони повинні бути без мастила і ароматизаторів.
  • І відведіть місце для таких незначних, але, в той же час, дуже потрібних речей. Ну, або назвіть його комплектом для дрібного ремонту. Сюди входить голка з нитками, кілька ґудзиків і тюбик хорошого клею (з його допомогою можна запросто полагодити разорвавшуюся взуття, наприклад).
  • Також додайте ще ізоляційну стрічку, скотч, дріт, шнур, паракорд та/або мотузку. Останній атрибут кидайте побільше і надійніше. Пояснень не потрібно, навіщо і в яких цілях застосовуються дані матеріали.
  • Киньте ще блокнот і олівець. Від ручки краще відразу відмовитися, оскільки вони мають властивість підводити в самий невідповідний момент.
  • І не забудьте про такому важливому, але невеликій коробочці сірників! А ще краще покладіть кілька коробок і запальничку. Сюди ж кидайте свічку або її парочку.

Що повинно бути в аптечці?

Аптечка незамінна і необхідна в будь-якій ситуації. Аптечку збирайте за таким принципом, що на все життя не наберешся, але на всяк випадок під рукою все повинно бути.

  • На важливий п'єдестал ставляться ті препарати, що ви приймаєте або хтось із ваших родичів в них потребує. Тобто ті ліки, що приймаються постійно і при хронічних захворюваннях.

На замітку! На кожній упаковці будь-якого препарату прикріпіть інструкцію з застосуванням. Щоб у випадку, коли вам стане погано, хтось зміг надати допомогу.

  • Будь-які антисептичні засоби, типу йод, зеленка, перекис і спирт – беззастережно стають першими за списком. До них же додайте ще стерильний бинт, бажано різних розмірів, вата і лейкопластир. Також не завадить, якщо у вас під рукою виявиться і кровоспинний джгут або пов'язку.

 

 

Аптечка для тривожного валізки
  • Активоване вугілля можна кинути кілька пластин, але не більше 10 штук. Також на випадок інтоксикації покладіть «Сорбекс» або «Смекта». Не перешкодить ще «Иммодиум» від діареї, «Фталазол» і » Фуразолідон» для лікування будь-яких інфекційно-запальних захворювань шлунково-кишкового тракту.
  • Аспірин, «Парацетамол» або «Ібупрофен» — будь-яка з цих жарознижуючих препаратів повинно бути в аптечці.
  • Якщо ви і не брали ніколи раніше препарати від серця, то «Валідол» в екстрених ситуаціях теж не буде зайвим. Він також надасть допомогу при неврозах і істеріях, а також при стенокардії. А ось «Корвалол» необхідний при тахікардії, підвищених неврозах і безсонні. Допомогти заснути під силу і звичайної «Валеріана».
  • Будь-які анальгетики, які вам підходять. Універсальний і популярний засіб – це «Анальгін». Серед сильних препаратів варто відзначити «Нурофен» і «Кетанов». Але вибирайте ті, які вам показані. Серед недорогих варіантів варто виділити «Спазмалгон» і «Нош-па». Ці знеболюючі мають широкий спектр використання і можуть допомогти в різних ситуаціях.
  • Будь-які очні краплі, наприклад, «Альбуцид» або «Сульфацетамид». Вони виручать не тільки при кон'юнктивіті або якомусь запаленні очей, але і при попаданні чужорідного тіла.
Аптечка для тривожного валізки
  • Не перешкодить ще зробити запаси марганцівки. Це відмінне антисептичний засіб, що підходить для промивання ран, полоскання горла, а також в якості прийому всередину при блювотних рефлексах. «Акватабс» або «Аквабриз» — це таблетки для знезараження питної води, що також варто включити в свій список.
  • Алергія може виникнути або загостритися на певний алерген, тому додайте ще платівку «Діазоліну». Це недорогий, але досить надійний препарат. Можна ще відзначити більш сучасні аналоги – «Едем» або «Кларитин».
  • Грип або ГРВІ не будуть питати у вас дозволу, коли починати атакувати. «Колдрекс» або «Фервекс», або будь-які з таких препаратів повинні бути в аптечці у кількості від 2 пакетиків. Сюди ж відносяться і таблетки при перших симптомах простудних захворювань.
  • Не завадить покласти флакончик будь-яких крапель від нежиті. Вибирайте свої перевірені засоби. Те ж саме стосується і препаратів від кашлю. Від горла відмінно допоможе звичайний «Септефрил». З більш дорогих, але і сильних препаратів варто виділити «Лізак» або «Стрепсілс».
  • Варто ще додати будь-яку мазь проти ударів і еластичний бинт.
  • Антибіотики повинні бути в обов'язковому порядку. Серед широкого кола використання виділяють «Сумамед» і «Левоміцетин». Якщо у вас підвищений ризик серед захворювань горла і дихальних шляхів, наприклад, ангіни або бронхіту, тоді додайте ще «Аугментин».
  • Обов'язково візьміть йогурт або «Лінекс», «Гастрофарм» або «Ентерол» для відновлення мікрофлори кишечника. Не здумайте жартувати з подібними речами, оскільки після курсу антибіотиків можна заробити сильну діарею і зневоднення організму. Обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем на дану тему, щоб він дав список або порадив зібрати необхідні конкретно вам препарати. Особливо, якщо мова заходить за антибіотики.

ВАЖЛИВО: Всі медикаменти мають обмежений термін придатності. Не завадить розфасувати для свого ж зручності по групах ліків, підібравши приблизно однаковий термін випуску та придатності, щоб підписати для своєї ж безпеки. Періодично перевіряйте вміст аптечки!

  • На всякий випадок і при великому бажанні не завадять ще ножиці, пінцет і кілька шприців різного обсягу. Навіть, якщо ви не вмієте штопати, хірургічна нитка з голкою теж не будуть зайвими.
  • Не раз подумаєте жаркими ночами про те, що вас кусають комарі. Фумигатор брати не варто, але мазь, спрей або спіраль від комарів завжди стане у пригоді.
  • Як і засоби засоби від опіків, наприклад, «Пантенол».

Які продукти повинні бути в тривожному валізці?

А тепер подбайте про харчування:

  • Вогню багато не буває. Розклавши по невеликим кишенях сірники з запальничками, не забудьте покласти сухий спирт. Він недорогий, займає мало місця і допоможе розпалити багаття або ж навіть закип'ятити трохи води в надзвичайних ситуаціях.
  • Це вже шикарний варіант – візьміть з собою невелику пальник і пару балонів газу або ж придбайте мультитопливную пальник. Але не забувайте, що рюкзак повинен вийти ще і підйомним, тому не перестарайтеся.
  • Ручний ліхтар – це добре, але налобник значно спростить завдання свого використання. Особливо, якщо руки зайняті. Тому, при можливості, і помістіть його у валізу.
Речі для чемодачника
  • Посуду багато брати не варто, але невеликий казанок, який же і складеться певна частина речей, виручить вас в чималих ситуаціях. Не здумайте брати чавунну або керамічну тару, алюміній прекрасно підійде. В цьому аспекті вага відіграє важливу роль, і чим він менший, тим вам же краще.
  • Ложку і вилку краще брати складні і, бажано, два в одному. Не завадить ще й складаний стаканчик або кухоль з тарілкою. Всі предмети повинні бути алюмінієвими або залізними, але не з пластика або скла. Виняток може скласти складний стаканчик, виконаний з щільного пластмаси.

Безпосередньо про продукти харчування:

  • Консерви виручать завжди. Але брати їх варто без фанатизму. Можна взяти з банку яловичої та свинячої тушонки. Не перешкодить ще парочка паштетів.
  • Рибні консерви за типом шпрот або сардин у маслі. Вибір величезний, тому беріть те, що вам до смаку. Враховуйте ще й особисту переносимість продуктів. Досить 2-4 банок. Можна 1-2 з них замінити м'ясними консервами. У цьому питанні більше керуйтеся своїм смаком.
  • Галети можна всім і в необмеженій кількості, а ще вони займають небагато місця і дуже мало важать. Але така їжа більше придатна для перекусу, так і гастрит від печенюшек ще можна заробити.
  • Тому беріть крупу. Можна брати на свій розсуд, але готувати найзручніше гречку. А урізноманітнити меню можна рисом. Пшеничну, кукурудзяну або подібні крупи не годяться для приготування їжі на багатті, та й часу вони вимагають чимало.

На замітку! Щоб зручніше і надійніше було зберігати крупи, пересипте їх у пластикові пляшки. Беріть невеликого обсягу – по половині або одному літру.

ВАЖЛИВО: Врахуйте, що крупи не зберігаються довго. З часом вони починають псуватися і в них навіть можуть завестися комахи. Особливо, піддається їх атак перловка. Не беріть по 5 кг круп, все одно запасу на все життя зробити не зможете, а рюкзак треба буде нести за спиною.

  • «Мівіна» і супові брикети виручать в будь-якій ситуації і не вимогливі в приготуванні. Вони легкі і не займають багато місця. Беріть, скільки душі завгодно. Але не забувайте і про зворотній стороні монети – це дуже шкідливо. Тому, використовувати їх потрібно в крайніх випадках і не кожен день.
  • А ось сублімованих продуктів можна брати побільше і в різній комбінації. Це зневоднена їжа, яка якщо і не дають вашому організму таку ж користь, як і свіжі продукти, то не зашкодить, як «Мівіна». По суті, це готова їжа без води. Тому і готуватися вона до нестями просто – просто додай води.
  • Чай, каву або інші травички будуть підтримувати сили, зігріють і дадуть хоч невелику частку комфорту.
  • Солодощі зможуть хоч і не нагодувати, але дати якусь ситість організму. Вони також мало важать і порівняно займають небагато місця. Бублики, печиво або батончики «Снікерс» — це вже на ваш вибір.
Їжа для валізки
  • Сухофрукти замінюють цукерки або жуйку. Їх можна просто пожувати або зварити смачний компот. До речі, вони займають мало місця і трохи важать, але зате мають високий вміст калорій.
  • А щоб він вийшов солодким, так і кави з чаєм теж захочеться підсолодить, покладіть трохи цукру. Без солі також не обійтися. Але врахуйте, що сипучі приправи зберігайте тільки в баночках! Брати багато не потрібно.
  • В якості перекусу ще можна кинути насіння або горіхи, льодяники і вітаміни. Не забувайте ще про такому компактному продукт, як плавлений сир.
  • Запас питної води ніколи не стане зайвим. Але баклажку в п'ять літрів нерозумно ховати собі в рюкзак. Беріть запас на 1-2 дні. Про знезаражувальні таблетки вище вже згадувалося, але повторимо ще раз, що вони не завадять.

ВАЖЛИВО: Згадайте ще старі добрі методи очищення води. В голову приходить шкільний досвід з двома склянками і саморобним марлевим фільтром. Ось брудну воду і можна очистити за таким принципом. Ємність з брудною водою ставиться вище порожнього резервуара. Вода буде капати, і очищатися по марлевому джгуту. Але воду перед вживанням потрібно прокип'ятити або ж кинути на добу кілька таблеток активованого вугілля.

  • Ще деякі варіанти, як очистити воду:
    • наприклад, в пакет або пластикову пляшку догори дном завадять відрізок марлі у кілька шарів. Засипають деревне вугілля і пісок. Заливаєте воду і чекаєте, коли набереться резервуар чистої води;
    • або ж за такою схемою можна зробити саморобний фільтр з використанням активованого вугілля, або просто одного піску з камінням.

Особисті речі, які необхідно зібрати в тривожному валізці

  • З речей киньте по два комплекти нижньої білизни і шкарпеток. Носові хустки також лягають в кількості декількох штук.
  • Паперові серветки і хустки – це вже інша розмова, яких теж не буде мало.
  • Серед речей не можна дати точних рекомендацій, адже все залежить від погодних умов. Але не завадить змінний гольф або футболка з шортами або спортивними штанами. І краще керуйтеся правилом, що вночі буває холодно навіть жарким літом.
    • Важливо, щоб речі були з натуральної тканини і з темних, немарких квітів. Але не беріть камуфляжне забарвлення, рятувальники можуть прийняти вас за військового.
  • Шапка, шарф і рукавички доповнюють цей список.
  • Взуття потребує окремої уваги. Її треба брати якісної, непромокаючої і зручною!
  • Також ніколи не буде зайвим дощовик чи хороша вітровка.
Збираємо валізу
  • зубна паста та зубна щітка;
  • мило з мильницею, бажано невеликого розміру;
  • антисептик для рук не займе багато місця;
  • туалетний папір(!) ніколи не буде зайвою, але не більше двох рулонів брати не варто;
  • вологі серветки. Достатньо однієї великої упаковки, по 10-15 шт. не доцільно брати;
  • рушник беріть тільки невеликого розміру і швидковисихаючий;
  • щипці і манікюрні ножиці;
  • піна для гоління в маленькому флаконі і бритвений верстат;
  • дзеркальце, оскільки поголитися буде вкрай незручно у відображенні річки;
  • жіночі засоби особистої гігієни. Це можуть прокладки або тампони, але теж не більше 2-3 упаковок. Резервуар або чаша для критичних днів добре б виручила в такій ситуації, але вона вимагає стерилізації;
  • дівчатам на замітку – косметика у разі евакуації вам буде не до чого. Тому захаращувати валізу зайвими предметами не варто.

Що ще варто з собою взяти разом з тривожним валізкою?

  • Рятувальний ковдру. Воно зігріє добре, і від сонця захистить.
  • Трекінгові палиці полегшать ходьбу по бездоріжжю і навіть стануть засобом самозахисту.
  • Килимок або туристичний килимок ой як порадує вас вночі, коли будете спати не на голій землі. Та й на ньому лежати значно тепліше. До речі, важить зовсім небагато.
  • Спальний мішок і маленька намет теж будуть дуже до речі, але не забувайте, що це зайвий вантаж, який уповільнює ваше пересування.

Хочеться вірити в світле і радісне майбутнє, але не забувайте, що все проходить. Тому, потрібно бути готовими до будь-яких негараздів і випробувань долі.

І згадайте народну мудрість: «Оптиміст вчить англійську, песиміст – китайська, а реаліст – автомат Калашникова!».

Відео: Вижити в будь-який момент. Тривожний чемоданчик