«У результаті»: чи потрібна кома — основні правила

Щоб точно знати чи потрібна кома після слів «в результаті», прочитайте статтю.

Це питання виникає часто, оскільки ми звикли до багатогранності російської мови і його частин мови. Що в тому чи іншому випадку є це словосполучення, до чого віднести додаткові слова при ньому – такі і інші думки починають гарячково виникати в голові, поки ми намагаємося впоратися з пунктуацією.

«У результаті»: чи потрібна кома?

І дійсно, слова «в результаті» можуть виступати як прийменник «в» та іменник «результат», між якими можна при бажанні вставити якесь слово. Наприклад, в кінцевому результаті.

  • Спробуйте вставити кому перед або після цього словосполучення у таку пропозицію: «Він знає, що в результаті (кінцевому результаті отримає все». Правда ж, не виходить?
  • Або такий варіант: «внаслідок» в реченні виступає наріччям. За правилами, воно не виділяється комами. Такий приклад: «В результаті у Сергія вийшло сто п'ятдесят вісім». Тут кома недоречна.
Ставити кому

Є ще можливість вживання цього виразу в якості похідного складеного прийменника. Для тих, хто забув шкільну програму, нагадаємо, що це привід, походить від якої-небудь частини мови і складається з двох-трьох слів.

В результаті дощу на дорозі утворилися величезні калюжі – в подібному випадку кома не ставиться.

Таке різноманіття ролей, в яких може виступити «в результаті», робить його так званим помилковим вступним словом. Але навіть вступне слово «нарешті» не є таким, якщо вживається в шуканому нами значенні «в результаті»! І відповідно не виділяється комами.

Ці ж правила діють, якщо ми використовуємо слова «в результаті чого», «в результаті якого» і т. п. Розглядаючи всі можливі варіанти вживання виразу «в результаті ми отримуємо один і той же відповідь: кома не ставиться. Приймемо це за аксіому і не будемо допускати помилок.

Відео: Де потрібні коми?