Як встати на чергу в дитячий садок через інтернет, МФЦ: інструкція. Коли краще записатися на чергу в дитячий сад, які потрібні документи для оформлення дитини?

Багато молоді батьки, які вирішили влаштувати власну дитину в дитячий садок, стикаються з великою кількістю проблем.

Іноді через брак місця більшість молодих батьків вирішуються подавати заяву в дитячий садок відразу ж після появи малюка на світ. Але незважаючи на те, що існує велика кількість труднощів, визначити дитину в садочок може кожен батько. Необхідно лише знати, як правильно записати дитину в дошкільний заклад.

Існує кілька методів оформлення малюка в дитсадок:

 • Через сайт Держпослуг.
 • У вибраному дитсадку особисто.
 • В МФЦ.
 • За допомогою Управління Освіти.

Достоїнства і недоліки запису в дитячий садочок через інтернет

У даному методі існують власні переваги і негативні сторони.
Переваги:

 • Швидкість і зручність. Отримавши свідоцтво про народження малюка, відскануйте його та відправте в електронну чергу, і ваше чадо вже стоїть у черзі. Можете додати інформацію ще до того, поки не отримаєте офіційні документи.
 • Можна в будь-який момент відстежити чергу. Перед вами є можливість стежити, де саме ви знаходитеся в черзі. Заходьте в будь-який час доби і стежте, яка кількість людей знаходиться попереду.

Недоліки:

 • Можливий ризик збоїв на порталі, відсутність доступу на сайт.

Як встати на чергу в дитячий садок через інтернет: оформлення через Держпослуги

Щоб подати заявку на сторінці Держпослуг, виконайте наступні маніпуляції:

 • Зайдіть на сайт Держпослуг і підтвердіть власний аккаунт. Якщо раніше ви ще не користувалися цим порталом, тоді зареєструйтеся там.
 • Зайдіть у свій особистий кабінет на сайті, запишіть необхідну інформацію з паспорта, СНІЛС.
 • Потім підтвердьте. Вам доведеться відвідати особисто певний заклад міста, взявши з собою паспорт, СНІЛС. Там буде завірена введена вами інформація, надані документи. Список закладів, де можна зробити це, ви отримаєте на порталі сайту.
 • Пройдіть вниз порталу, де знаходиться курсор з правого боку «Запис в дитячий сад», натисніть на цю кнопку.
 • Вкажіть інформацію, що стосується вашої дитини. Також вам доведеться написати з якого адресою зареєстрований дитина, коли ви хочете записати його в садок. До цієї інформації вам потрібно буде прикріпити потрібні документи.

Записуємося

Як записати дитину в дитячий сад за допомогою МФЦ?

Записати карапуза з допомогу МФЦ дуже легко. Найчастіше цей процес виявляється легше, ніж оформлення безпосередньо в адміністрації власного району, оскільки в МФЦ найбільш комфортний графік роботи, тут кожному відвідувачу готові допомогти. Для запису вам доведеться виконати наступні маніпуляції:

 • З'явитеся в Багатофункціональний центр, якщо ви є батьком дитини, його законним опікуном. Візьміть з собою необхідні документи, які знадобляться для обліку. Щоб зрозуміти, куди вам краще йдіть, скористайтесь інформацією.
 • Візьміть талончик електронної черги, отримавши його в терміналі або на инфостойке. У деяких центрах можна також записатися, скориставшись сайтом Держпослуги.
 • Підійдіть до віконця, яке зазначено в електронному талончике, здайте документи працівнику центру. Він перевірить, надасть допомогу під час заповнення заяви.
 • Через деякий час перевірити готовність документів в Багатофункціональному центрі за вказаною у розписці про прийом документів телефону.
  Так ви отримаєте довідку про те, що ваша дитина поставлений в чергу на вступ в дитячий садок. Для того, щоб вчасно дізнатися про постановці на облік, обов'язково в заяві вказуйте дійсний номер телефону та e-mail.

МФЦ

Після отримання документів, ви дізнаєтеся, коли точно вас записали на чергу і коли вам потрібно з'явитися в сад. Якщо в бажаному вами закладі місць немає, вам запропонують альтернативу. Жителі Москви і Пітера можуть, не виходячи з дому, записати дитину у садок. Це вкрай зручно і просто.

Які потрібно зібрати документи для оформлення дитини в дитячий сад?

Якщо ви вже ретельно продумали, будете відправляти дитину в садок чи ні, тоді вам доведеться встати в чергу. Для того, щоб це зробити, вам потрібно зібрати відповідні документи. Вам доведеться підготувати:

 • Документ, що підтверджує вашу особистість.
 • Свідоцтво про народження малюка.
 • Довідку, отриману в паспортному столі. В ній підтверджується, що дитина зареєстрована за тією чи іншою адресою.
 • Довідку, що підтверджує належність дитини до певної пільгової категорії (якщо такі є).
 • Довідку від лікаря про те, що дитина може відвідувати дошкільний заклад.

Обов'язково свідоцтво про народження

Коли записатися в дитячий сад?

Формально, можете звернутися з заявою про прийняття дитини в садок в той час, коли він досягне необхідного віку. Однак багато людей знають, що в нашій метушливого життя вже все відбувається по-іншому. Існує величезний ризик того, що для вашого карапуза не виявиться просто місця в обраному дошкільному закладі, а тому його не зможуть прийняти. Ось чому багато батьків намагаються подати заявку в дитсадок, користуючись ресурсами інтернету або іншими доступними методами за пару років до передбачуваного часу вступу дитини в дитячий садок. Але є такі матусі, які радять вставати в чергу, коли малюкові виповнилося лише кілька місяців.

Відео: Електронна черга у дитсадок