Chanel № 5: опис аромату, відгуки. Як з'явилися духи, що стали візитною карткою Коко Шанель: історія створення легендарного аромату Chanel № 5

Chanel №5 — це всім відома класика. Давайте докладніше дізнаємося про історію виникнення і ароматі.

Пам'ятаєте, як у романі «Майстер і Маргарита» під час виступу у вар'єте Волланда Гелла співала: «Герлэн, Шанель номер п'ять, міцуко, нарсис нуар, вечірні сукні, сукні коктейль...»? І особи дам в залі показували читачеві, що вона співає про щось дуже спокусливій.

Як з'явилися духи, що стали візитною карткою Коко Шанель: історія створення легендарного аромату Chanel №5

Понад 600 нових ароматів на рік – саме таку кількість запахів створюють парфумерні будинки і парфумери зі всіх куточків нашої планети. Одні — в гонитві за продажами, інші – в гонитві за славою. І тим не менше, ніхто не зміг створити щось, що перевищило б славу і значимість Chanel №5 в їх простому і одночасно елегантному квадратному флакончику.

Флакон

Про те, як створювався аромат, який відразу після своєї появи буквально звів всіх жінок сучасності з розуму, і який через десятиліття після свого створення потрапив на сторінки роману Михайла Булгакова ми розповімо в нашій статті.

Блискуча історія. Почалася історія великого аромату в 1920 році, коли близький друг дизайнера, великий князь Дмитро Романович, в Каннах познайомив нещодавно емігрував з Росії парфумера Ернеста Бо і Коко Шанель. Бо тільки що залишив роботу в компанії Chiris, розуміючи, що йому розвиватися як творчої особистості там не дадуть. А Шанель як раз шукала когось, хто реалізував би її мрію – перший аромат будинку Chanel. Згідно з легендою, Коко хотіла створити аромат, який пахне жінкою», про що і попросила Ернеста Едуардовича, який до цього створював унікальні аромати для сім'ї Романових, і змусив її повірити в його талант і пристрасть до експериментів.

Легендарні
  • Сам Ернест Едуардович зізнавався, що, створюючи аромат згадував озера в Кольському Заполяр'ї, де йому довелося служити в часи першої світової війни. Він пам'ятав казкову свіжість цих озер, яку і спробував відтворити в ароматі.
  • Це вдалося парфюмеру не відразу – штучні аромати квітів –альдегіди, які він використовував у своїй композиції вели себе дуже непередбачувано і були нестійкі. В результаті експериментів йому вдалося створити запах, який повністю відповідав його принципом – парфумер неодноразово заявляв, що цінував «штучність, не ту, що наслідує природі, але ту, що суперечить їй».
  • Йому першому вдалося створити аромат в основі своїй містить молекули альдегідів. У часи, коли весь світ використовував аромати, що будуються на одне ноті, і, як Шанель говорила, покликані приховати природний запах тіла, але не справляються з цим завданням, тандему парфумера і дизайнера вдалося створити щось справді революційне.

ВАЖЛИВО: Офіційною датою створення Chanel №5 вважається 5 травня 1921 року.

Парфумери досі не можуть розгадати загадку Chanel №5 – його не можна однозначно віднести ні до пудровим, ні до шипровыми, ні яким-небудь іншим ароматом. Не можна охарактеризувати одним прикметником. Можливо саме це відчуття причетності до великої таємниці, яку аромат дарує своїй власниці і принесло йому мільйони прихильниць по всьому світу.

Майже 100 років

Досі достеменно невідомо, чому назвали аромат саме Chanel №5. Існує версія, за якою з усіх варіантів, представлених парфумером великої Шанель, вона вибрала саме версію під номером п'ять.

Вибір упаковки для аромату теж був незвичайний. В той час, як інші парфумери вправлялися у формах і прикрасах флакона, Габріель вибрала простою лаконічну форму, акцентуючи тим самим увагу покупців на цінності вмісту. Єдині спроби прикрасити флакон були здійснені в 1924 році, через три роки після презентації духів. Саме тоді паралелепіпед знайшов закруглені грані і гранований кришечку.

Габріель не поспішала запускати флакончики на ринок. Спочатку вона розіслала першу партію своїх впливових знайомих в якості подарунка. Завдяки цьому багато знаменитостей того часу дізналися про аромат і утворився якийсь секретний клуб його прихильниць. Завдяки цьому хитрому трюку в момент, коли парфум був представлений ринку, він був уже досить популярний.

Chanel №5: опис аромату

Першим обличчям аромату була сама Коко. Після неї аромат представляли великі жінки, серед яких Катрін Деньов, Кендіс Берген, Ніколь Кідман, Кароль Буке, Сюзі Паркер, Елі Макгроу, Одрі Тату. У 2012 році представляти аромат перед мільйонами шанувальників і майбутніх покупців вперше запросили чоловіка – неймовірного Бреда Пітта.

Відома реклама

Букет аромату. Точна формула неперевершеного аромату до цих пір зберігається в таємниці парфюмерами будинку Chanel. У верхніх нотах аромату переливаються таємничі нотки квіткових альдегідів, свіжі нотки неролі, лимона і бергамота, оповиті чуттєвими акцентами іланг-ілангу.

В серці великий Бо заклав трепетні нотки весняного жасмину, ніжного ірису і гіркуватий аромат його кореня, троянду і конвалія. Базу аромату складають дорогоцінні візерунки, виткані з амбри, ветивера, мускусу, сандалу, пачулі, свіжості моху, солодкої привабливості ванілі і цивета.

Chanel №5: відгуки

У 1954 самий запам'ятовується відгук про ароматі зробила велика Мерилін Монро. Коли прекрасну актрису запитали, що вона одягає, коли йде в ліжко вона кокетливо відповіла «кілька крапель Chanel №5». Цей відгук згодом став рекламним слоганом аромату на довгі роки.

  • Оксана Т. (маркетолог, Москва, 35 років): «Цей парфум – дорогий і статусний аромат для жінки, яка знає, чого хоче від життя. Багатий букет, який зібраний в цьому флаконі, буде складно оцінити юним дівчатам. А ось для жінок з історією він стане справжньою знахідкою».
  • Анна М. (власниця магазину, Новгород, 40 років): «Колись у юності моя свекруха бризнула мені на руку Chanel №5, і я жахнулася. Але нещодавно заново відкрила його для себе завдяки подрузі. І тепер не можу з ним розлучитися – таємничий, багатий і тонкий букет просто зачаровує».

Відео: Відеоогляд Chanel №5