Екранування волосся: ефективність, переваги, недоліки та протипоказання, засоби для використання. Професійне та домашнє екранування волосся: як проводиться — покрокова інструкція. Частота проведення процедури екранування волосся

Екранування волосся — популярна оздоровча процедура, яка може проводитися як в салоні, так і вдома. Давайте ознайомимося з нею докладніше.

У гонитві за шикарною шевелюрою сучасні модниці (і навіть модники!) давно не обмежуються всілякими народними рецептами, випробуваними попередніми поколіннями. У нашої стрімкої життя хочеться швидко отримати максимальний результат, і саме з цією метою постійно виникають інноваційні технології догляду за волоссям.

Одна з них під назвою «екранування волосся» (або шайнінг – від англійського «сяяти») набирає все більшу популярність серед користувачів б'юті-індустрії. А ось у чому вона полягає, приносить вона виключно користь для людського організму або таїть в собі якісь ризики? Давайте спробуємо відповісти на ці питання разом.

В чому полягає ефект екранування волосся?

Ефект екранування волосся досягається завдяки нанесенню на кожен волосок захищає плівки, яка, як микроэкран, відображає негативний зовнішній вплив.

 • Головне, що нанесений склад не тільки охороняє волосок зовні, але і потрапляє всередину, оздоровлюючи його. Завдяки цьому волосся не тільки виглядають доглянуто і об'ємно, але і проходять свого роду оздоровчу терапію.
Екранування
 • Коштує це задоволення по-різному. Якщо ви хочете заощадити (хоча це далеко не найкраща ідея, адже можна спотворити свою зачіску), то можна купити набір для екранування в домашніх умовах.
 • Якщо ви трепетно ставитеся до свого зовнішнього вигляду і хочете отримати гарантований результат, то краще звернутися в перукарню або салон краси. У такому випадку ціна на екранування волосся буде стартувати від 600 руб.

ВАЖЛИВО: не Можна плутати екранування з ламінуванням волосся, під час якого волосок також покривається плівкою, але вона при цьому ніяк не оздоровлює його, а лише захищає. Можливо впливати на волосся одночасно і екрануванням, і ламінуванням – іноді саме поєднання цих двох методів дає приголомшливий результат.

Переваги, недоліки і протипоказання для екранування волосся

Аргументи «за» екранування:

 1. Слухняне волосся, легко піддається укладанню.
 2. Закріплення кольору на забарвлених волоссі.
 3. Ефективний захист від негативного зовнішнього впливу.
 4. Оздоровлення волосинок зсередини рослинними білками і амінокислотами.
 5. Здоровий блиск кожного волоска.
 6. Об'ємна зачіска завдяки потовщенню кожного волоска.
Є і протипоказання

Ризики шайнинга:

 1. Недовговічність ефекту (особливо на початку).
 2. Підвищення жорсткості волосся.
 3. Дорожнеча.

Розрізняють два виду процедури екранування волосся:

 1. Кольорове — тонізує волосся в певний колір без шкоди для них завдяки відсутності в складі агресивних лугів і аміаку.
 2. Прозоре — для тих, хто хоче зберегти свій колір або фарбованих блондинок.

Звичайно ж, екранування волосся – далеко не нешкідлива процедура, показана усім без винятку.

Тому перш, ніж зважитися на неї (неважливо – в домашніх умовах або в перукарні), потрібно уважно вивчити усі можливі протипоказання:

 1. На складі для екранування вказано склад препарату – прочитайте весь список, яким би дрібним шрифтом він не був надрукований. Можливо, у вас є алергія на який-небудь з компонентів.
 2. Якщо у вас є пошкодження шкірних покривів голови (травми, прищі, подряпини), то потрібно почекати, поки вони повністю не заживуть.
 3. Категорично забороняється проводити шайнінг при наявності шкірних недуг (якщо у вас хронічна форма однією з таких хвороб, то дочекайтеся, коли мине загострення, і обов'язково попередньо порадьтеся з лікарем).

  Шайнінг
 4. Не можна екранувати волосся раніше, ніж після 14 днів після знебарвлення або хімічної завивки.
 5. Якщо волосся сильно випадає і ви сподіваєтеся за допомогою екранування їх оздоровити, то потрібно розуміти, що захисна плівка істотно ускладнить волоски, що, навпаки, може посилити процес випадіння волосся.
 6. Власники дуже густий зачіски і сильних, жорстких волосся після екранування можуть виявити у себе на голові щось, схоже на сталевий дріт.
 7. Тим, у кого дуже жирне волосся, теж варто задуматися, після процедури вони можуть жирнеть ще сильніше.

Екранування волосся: які засоби використовувати?

Прийнявши рішення провести процедуру шайнинга вдома, серйозно підійдіть до вибору необхідного засобу – почитайте відгуки, поговоріть з тими, хто вже пробував такий варіант оздоровлення волосся. А прийшовши в магазин (бажано, щоб це була спеціалізована торгова точка), не соромтеся: попросіть сертифікат якості на дану продукцію.

Згідно маркетинговим дослідженням, найпопулярнішими на російському ринку на сьогоднішній день є продукція вітчизняного виробника «Estel Professional» і американського під назвою «Paul Mitchell».

Естель

Російський виробник назвав свій препарат «Q3 THERAPY». У його складі – ряд масел, соєвий білок, кераміди і амінокислоти. Ціна за один набір (в який входять засоби для всього комплексу екранування) коливається в районі півтори тисячі рублів. Є можливість вибрати продукцію з ефектом фарбування і без нього.

Американський виробник не збирає всі необхідні кошти в набори, тому склад для екранування, а також шампуні і кондиціонери потрібно купувати окремо, що обійдеться в цілому від двох тисяч рублів і дорожче.

Професійне екранування волосся: як проводиться?

Якщо ви не хочете покладатися на удачу і вирішили вдатися до послуг професіонала, то потрібно звертатися в перукарню або салон краси. Російські майстри воліють перевірену продукцію від «Estel Professional» — Q3 Blond (прозору) або Q3 Therapy (з ефектом фарбування).

Етапи

У середньому, процес екранування волосся в салоні триває близько 3 хвилин:

 1. Підготовчий етап – зволоження, вирівнювання і зміцнення волосків (використовується кондиціонер-спрей Q3 INTENSE).
 2. Оздоровлення – шляхом живлення і зволоження волосся (за допомогою масла Q3 THERAPY). Засіб наноситься долонями з відступом від коренів на пару сантиметрів.
 3. Основний етап – нанесення захисної плівочки (масло-блиск Q3 LUXURY), після чого волосся ретельно прогрівають за допомогою фена і знову обробляють розчином з наступним висушуванням.

Екранування волосся в домашніх умовах: покрокова інструкція

Отже, ми вже з'ясували, у чому полягає процедура екранування волосся в салоні і кому її проходити не варто.

Можна робити вдома

Якщо ви все ж зважилися оздоровити свої волосся в домашніх умовах, то будьте готові пройти наступні кроки:

 1. Очищення волосся і шкіри голови – проводиться за допомогою шампуню, не тільки смывающего бруд, але і максимально відкриває волоски для подальшого впливу кошти для екранування.
 2. Обробка волосся кондиціонером – після легкого підсушування пасом з наступним змиванням теплою водою.
 3. Обробка складом для шайнинга – наноситься на всю довжину волосся з наступним прогріванням за допомогою фена.
 4. Закріплюючий масло наноситься на всю довжину волосся з подальшим просушуванням за допомогою фена і укладанням готової зачіски.
 5. Оздоровча косметика – може наноситися в процесі роботи на кожному з кроків, наприклад, живильні маски, олії тощо – за бажанням.

Частота проведення процедури екранування волосся

Найголовніше, що потрібно знати про екранування волосся: воно, як і валеріана, працює за накопичувальною системою. Це означає, що кожна наступна процедура буде демонструвати кращі результати в порівнянні з попередньою.

В залежності від ваших індивідуальних особливостей, отриманий ефект буде триматися від кількох днів до кількох місяців – це вже як кому пощастить. Як би ви не хотіли швидше поліпшити свою шевелюру, шайнінг можна наносити не частіше, ніж двічі на місяць. А краще робити це ще рідше.

Ефект

У періодах між екрануванням волосся для миття волосся потрібно підбирати шампуні, які не будуть руйнувати захисну плівочку на волосках (без ефекту глибокого очищення) і обов'язково користуватися бальзамом-кондиціонером.

Відео: Екранування волосся з Естель