Новий рік мусульманський за Хіджрою: коли починається і коли відзначають за мусульманським календарем? Як відзначають Новий рік в мусульманських країнах? Привітання з мусульманським Новим роком у віршах і прозі

Особливості святкування і дати мусульманського Нового року.

Ісламський календар відрізняється від православного не тільки релігійними святами. Насправді в деяких мусульманських країнах і життя йде не за традиційним календарем, а спеціальним. У даній статті ми розповімо про те, коли у мусульман Новий рік і як його відзначають.

Новий рік мусульманський за Хіджрою: коли починається?

Спочатку літопис бере свій початок від Хіджри. Це переселення мусульман пророка Мухаммеда з Мекки в Медину. Ця подія відбулася в 622 році н. е. При цьому є відмінності і в календарі. У мусульман нові добу починаються зовсім не опівночі, а після заходу сонця. Саме тому для мусульман цілком нормально молитися вночі. Місяць складається не з 30-31 дня, а з 29-30 днів. Це пов'язано з особливостями початку місяця. Він починається не після повного місяця, а коли вперше бачиш серп місяця. Це приблизно через 1-3 дні після молодика. Всі ці особливості і тонкощі вплинули на дату Нового року.

Згідно з мусульманськими традиціями новий рік починається з моменту переселення пророка в Медину. І так як місяць обчислюється не днями, а в місячних добі, то дата святкування постійно різна. При цьому мусульманський рік складається з 354 діб. Відповідно кожен рік дати святкування відрізняються. У 2017 році Новий рік був 22 вересня. У 2018 це буде 11 вересня, а в 2019 – 1 вересня.

Новий рік мусульманський за Хіджрою: коли починається?

Привітання з мусульманським Новим роком у віршах і прозі

Взагалі мусульмани не святкують новий рік, у них зовсім інші свята, пов'язані з релігією. Але якщо ви бажаєте зробити приємно, скажіть пару рядків. Існує купа привітань з Новим роком у віршах і прозі. Якщо серед ваших знайомих є мусульмани, то привітайте їх зі святом красивими рядками чи прозою.

Вірші:

Побажаю в цей свято,
Ближнього не забувати,
Хто потребує піклування —
Неодмінно допомагати.

Нехай на небі сонце світить,
На Землі нехай — тільки світ,
А на серці — тільки радість,
Щастя близьким і рідним.

Вітаю дорогі,
Миру і здоров'я вам,
І Аллах нехай з вами буде,
Зі святом Курбан-Байрам!

 

Проза

Саме в цей день Пророк Мухаммед переселив наш народ в Медину. Давайте ще раз за нього помолимося. Сподіваємося на його благословення і підтримку. Просимо у новому році того, що дасть нам Аллах.

Привітання з мусульманським Новим роком у віршах і прозі

Святкують мусульмани свій Новий рік в місяць Мухаррам?

Якщо Новий рік по григоріанському календарю, тобто тоді, коли ми святкуємо його, то мусульмани його не святкують. Заборона на святкування не мусульманських свят суворо шанується. Ця заборона ввів Мухаммед, коли переселився в Медину. У той час багато мусульмани звернули увагу, що місцеві євреї відзначають багато пам'ятних дат і запитали дозволу приєднатися до святкування. На що пророк Мухаммед відповів відмовою. Він сказав, що для мусульман Аллах визначить свята краще. Тоді були введені Ураза-Байрам і Курбан-Байрам.

Святкують мусульмани свій Новий рік в місяць Мухаррам?

Чому мусульмани не святкують Новий рік?

Заборона була пояснена тим, що всі ці святкування заважають молитися і поклонятися аллаху. Тому ніякої мови про відзначення таких дат бути не може. Відповідно мусульмани не святкують новий рік. Адже не спати до півночі і замість молитви готуватися до свята, суворо заборонено. У такому разі Аллах може сердитися за відсутність молитви і порушення правил. Ні в якому разі не можна порушувати звичний статут і пропускати вечірню і нічну молитви.

Чому мусульмани не святкують Новий рік?

Можна мусульманам святкувати звичайний офіційний Новий рік?

Ні, мусульмани відзначають 1 січня і не сідають за святковий стіл 31 грудня. Цьому є ряд пояснень.

Причини, чому не святкують новий рік мусульмани:

  • Хлопавки. Це порушення спокою і створення незручностей. Це порушує тишу. Відповідно до ісламської релігії не можна доставляти незручності іншим.
  • Алкоголь. Мусульманам заборонено вживати алкоголь, з цієї точки зору свято недоречний.
  • Відсутність сну. У мусульман свій розпорядок дня. При цьому північне застілля скасовує сон і ставить під сумнів ранкову молитву.
Можна мусульманам святкувати звичайний офіційний Новий рік?

Чому не можна справляти Новий рік мусульманам?

Існує маса причин. Все пов'язано з тим, що у мусульман тільки два свята – Розговіння і Жертвопринесення. Інших свят немає. І мусульмани відзначають свої дати зовсім не так як ми. Ніхто не збирається і не п'є алкоголь, мова не йде про подарунки. Алкоголь – гріх, дарувати подарунки – теж гріх. Адже радувати близьких дарами, вважається марнотратством. Новий рік вважається язичницьким святом.

Чому не можна справляти Новий рік мусульманам?

Як відзначають офіційний Новий рік у мусульманських країнах?

Мусульманський Новий рік, рідко збігається з офіційним загальнодержавним святом, так що і світський Новий рік 1 січня в ОАЕ також зазначають. Але це пов'язано не з вірою і релігійними датами, а туристами. Адже тут у період новорічних свят багато відпочиваючих з Росії.

Мусульманський Новий Рік (Аль-Хиджара) є третім за величиною ісламським святом. В Об'єднаних Арабських Еміратах це офіційний вихідний день та велика культурна подія. У нашому розумінні це свято зовсім не так зазначається, як годиться. Немає застілля, п'янок і галасливих компаній. Всі постять, моляться і просять прощення один у одного. Мусульмани зустрічають свято молитвами і постом, хоча дотримання останнього не обов'язково, але бажано. В інших східних країнах свої правила і статути. В основному багато наших свят відзначають в тих країнах, де багато туристів. Місцевий народ ніяк не святкує 1 січня.

Як відзначають офіційний Новий рік у мусульманських країнах?

Як бачите, мусульманські традиції суттєво відрізняються від наших. Це стосується свят і подарунків.

ВІДЕО: Мусульманський Новий рік