Вибір місця в літаку: кращі місця, нумерація, розташування, поради. Як вибрати найкраще, безпечне, комфортне, зручне місце в літаку Боїнг 737, 747, Airbus A320, 380, S7, Ту 204? Де краще взяти місця в літаку вагітної, з дитиною?

Інструкція по вибору кращих місць в літаку. Схеми салонів різних літаків.

Зміст

Авіатранспорт вважається одним з найбільш комфортних і безпечних. Щоб подорож пройшло відмінно, необхідно заздалегідь подбати про місця. У цій статті ми розповімо, як вибрати найкращі місця в літаку.

Які місця вважаються кращими в літаку?

Якщо враховувати критерії безпеки, то всі однакові місця. Немає більш небезпечних і безпечних. Взагалі, найкращими вважають сидіння в першому ряду бізнес-класу. Тут просторо, і їжу з напоями вам принесуть швидше всього. А взагалі, місця варто вибирати виходячи і власних уподобань.

Вибір місця:

 • Якщо ви летите з малюками, то заздалегідь забронюйте місце в першому ряду. Там є можливість зафіксувати люльку або встановити автокрісло. А от охочим попрацювати, там немає сенсу бронювати місце. Зазвичай там досить шумно з-за великої кількості дітей.
 • У хвості літака завжди трясе і смачної їжі залишиться менше. За принципом «що залишилося».
 • Найбільш комфортними є місця біля вікна. Вони швидше за все бронюються. Тому заздалегідь замовте зручне місце.
 • Якщо ви не любите шум, то не варто вибирати середні ряди. Саме в цій зоні розташований двигун. Тому виникає сильний шум.
Які місця вважаються кращими в літаку?

Який ряд в літаку краще?

Всім залежить від тривалості поїздки і складу пасажирів.

Поради:

 • Зазвичай в першому ряду багато дітей. Це пов'язано з можливістю прикріпити автокрісла і люльки. Тому, якщо ви хочете тиші, то не беріть ці місця.
 • Найбільш комфортними вважаються місця в бізнес-класі спереду. Сюди найшвидше приходить обслуга.
 • У хвості досить незручно. Але якщо враховувати безпеку, то це найбільш надійні місця. У разі аварії, пасажири саме в цих місцях залишаться живі.
 • У аварійних люків не зовсім зручно. Сидіння тут фіксують і вони не відкидаються. У аварійних виходів навпаки місця просторі і можна витягнути ноги. Це має сенс, коли ви високого зросту.
 • Місця біля ілюмінаторів комфортні, якщо ви летите днем. Вас ніхто не потривожить, але при поході в туалет доведеться йти через весь ряд.
Який ряд в літаку краще?

Як вибрати найкраще, безпечне, комфортне місце в літаку Боїнг 737: схема розташування, нумерація місць, поради

На даний момент такі літаки вважаються найбільш комфортними та надійними в плані технічних характеристик.

Вперше випробування пройшли такі суду ще у 1998 році. Після цього літаки отримали широке поширення. Випускаються в трьох варіантах – двох-класові, трьох-класові і одне-класові. Перед вильотом поцікавтеся, який саме Боїнг і скільки класів. Це спростить вам вибір місця. Будинки роздрукуйте схеми і вже в аеропорту вибирайте місця.

Особливості розташування місць в літаку:

 • Всього в літаку два ряди сидінь по три місця. Вибирайте місця біля ілюмінатора, якщо хочете милуватися панорамами. Біля проходу вибирають місця ті, хто перший раз летить.
 • Якщо плануєте працювати, то вибирайте місця в першому ряду бізнес-класу. Там пристойне простір і ніхто не буде спиратися вам на ноги.
 • Невдалими є місця біля туалету. Там постійно накопичується чергу і чути шум моторів.
 • Існує трьох-класова модель Боїнга. У ньому є бізнес-клас, економ-клас та туристичні місця. Найбільш невдалими можна вважати туристичні місця. Відстань між сидіннями всього 75 см, що досить тісно для людей високого зросту. Тому в такому Боїнгу варто вибрати місця бізнес або економ-клас.

Нижче представлені схеми різнокласових Боїнгів.

Як вибрати найкраще, безпечне, комфортне місце в літаку Боїнг 737: схема розташування, нумерація місць, поради
Як вибрати найкраще, безпечне, комфортне місце в літаку Боїнг 737: схема розташування, нумерація місць, поради

Як вибрати найкраще, безпечне, зручне місце в літаку Боїнг 747: схема розташування, нумерація місць, поради

Цей Боїнг досить поширений в Росії і може одночасно перевозити 400 осіб. Всього в літаку два класу. Це економ і бізнес-клас. При цьому спинка в економ-класі відкидається лише на 60 градусів. У бізнес-класі на 180, і відстань між рядами збільшено.

Поради:

 • 5-7 низку це бізнес-клас. Одні з найбільш зручних і комфортних місць.
 • 121 ряд. Це перший ряд економ-клас. Перед вами нікого не буде і багато місця для ніг. Часто розташовуються пасажири з дітьми.
 • 125 ряд. Це біля вбиральні, безпосередньо поряд зі стінкою. Тому тут часто чергу і постійний шум.

Нижче представлена схема літака.

Як вибрати найкраще, безпечне, зручне місце в літаку Боїнг 747: схема розташування, нумерація місць, поради

Як вибрати найкраще, безпечне, комфортне, зручне місце в літаку Airbus A320: розташування та нумерація місць, поради

Цих літаків велика кількість. Перевозити можна 150-180 чоловік. Місця досить комфортні. Є бізнес і економ-клас. Вони відрізняються зручністю крісел і відстанями між ними.

Поради:

 • Невдалими є місця біля туалету. Це 21 ряд економ-класу.
 • Найкращими місцями в економкласі є сидіння в 8 ряду. Ці місця розташовані біля стінки. Тут можна повісити люльку або автокрісло.
 • Місця з зауваженнями знаходяться в 20 ряду біля проходу.
 • Всі місця бізнес-класу досить комфортні і без зауважень.
 • Не зовсім вдалими є місця 7 ряду.
Як вибрати найкраще, безпечне, комфортне, зручне місце в літаку Airbus A320: розташування та нумерація місць, поради

Це величезний літак, який складається з декількох палуб. Всього в літаку є три класи: перший, бізнес та економ. Самими комфортними вважаються місця першого класу. Вони нагадують окреме купе і оснащені дверцятами і перегородками. Крім цього, є окремі екрани та інтернет.

Поради:

 • У першому класі всі місця досить гарні, але пасажири відзначають, що біля кухні й туалету завжди є освітлення, що заважає спати.
 • У бізнес-класі всі місця досить хороші. Біля стінки спереду багато місця. При цьому ніхто не відкидає сидіння.
 • 43 ряд — збільшена відстань для ніг, завдяки стіні.
 • 45 ряд — збільшена відстань для ніг і колін.
 • 65, 66, 78, 79 ряди — у крісел в цих рядах обмежене відкидання спинки. Так само, близькість до туалетів, це завжди неспокійно.
 • 67 і 80 ряди — додатковий вільний відстань для колін і ніг.
 • 68, 81, A і K — через відсутнього крісла, дуже зручні місця.
 • 82 ряд — збільшений вільний простір для колін і ніг.
 • 87 ряд C і H — повз вас будуть проходити до туалетів. Можуть зачепити ліктем чи наступити на ногу.
Як вибрати найкраще, безпечне, комфортне, зручне місце в літаку Airbus A380: розташування та нумерація місць, поради

Про те, як вибрати найкращі місця в літак S-7, дивіться відео.

ВІДЕО: Розташування місць в S-7

Як вибрати найкраще, безпечне, комфортне, зручне місце в літаку Ту-204: схема розташування, нумерація місць, поради

Цей вітчизняний літак не поступається літаку боїнг та Аеробус. Розрахований на 210 осіб. Літак досить комфортний.

Поради:

 • Літак «Ту-214» («Ту-204-200») має двох-класну компонування. Більшість місць в салоні відноситься до економ-класу (174).
 • У просторі бізнес-класу можуть розміститися до 8 осіб. Вважається, що найбільш комфортними місцями, які відносяться до першого варіанту розміщення, є ті, які знаходяться в 10, а також 16 ряду (місця A, B, C, F).
 • Також можна віднести до затишним місця А і F, розташованих в 32 ряду.
Як вибрати найкраще, безпечне, комфортне, зручне місце в літаку Ту-204: схема розташування, нумерація місць, поради

Де краще взяти місця в літаку вагітної, з дитиною?

Краще всього заздалегідь забронювати місця. Насамперед, це стосується пасажирів з дітьми. Для них ідеальним варіантом стане розташування біля стінки. Там можна позначити і закріпити люльку, автокрісло.

Спочатку можна провести бронь потрібного місця, але в деяких випадках за це вимагають окрему плату. Якщо ви з дитиною, то в аеропорту при реєстрації рейсу вам навряд чи відмовлять у необхідних місцях. Часто працівники літака самі пропонують міняти місця, і зацікавлені в максимально зручному розташуванні пасажирів з дітьми.

Де краще взяти місця в літаку вагітної, з дитиною?

Можна мінятися місцями в літаку?

Це складне запитання та безпосередньо залежить від авіакомпанії і бортпровідника. Багато компаній йдуть назустріч постійним клієнтам. Також є можливість попередньої броні місця, за яку стягується плата. Якщо всі пасажири сіли на місця і є кілька вільних, ввічливо попросіть бортпровідника пересісти.

Часто виникають суперечки щодо місць біля аварійних виходів, там велика відстань для ніг і відповідно летіти зручніше. Велике значення має центрування. Саме з цієї причини бортпровідники можуть попросити пересісти в певне місце. Це необхідно для врівноваження літака. Особливо це стосується маленьких регіональних літаків.

Можна мінятися місцями в літаку?

ВІДЕО: Місця у літаку