Апартаменти і квартира: в чому різниця, що краще, вигідніше? Що вибрати і купити — квартиру або апартаменти: плюси і мінуси апартаментів перед звичайною квартирою. Як відрізнити апартаменти від квартири при покупці?

Основні відмінності квартир від квартири, плюси та мінуси такого житла.

На вітчизняному ринку поняття апартаментів з'явилося зовсім недавно і це зовсім не елітне житло. Зараз це можуть бути досить прості квартири, призначені для проживання студентів. У статті ми розглянемо основні відмінності.

Що таке апартаменти в нерухомості?

Апартаменти — це помешкання для проживання з кількістю кімнат більше двох і наявністю санвузла та ванної. Це можуть бути як розкішні пентхауси, так і невеликі затишні студії. Існує кілька класів апартаментів. Чим вище клас, тим шикарніше житло. Існують апартаменти класу Люкс, в яких крім хорошого житла з відмінним ремонтом, є гаражне приміщення і охорона.

Апартаменти в готелі

Чим відрізняються апартаменти від квартири?

Відмінностей насправді дуже багато. Апартаменти спочатку не є частиною житлового фонду і можуть бути побудовані в нежитлових приміщеннях. Спочатку таке житло організовувалося в пром зонах, що дуже актуально для великих міст, в яких недостатньо місця для будівництва житлового будинку. По суті справи апартаменти можуть бути побудовані у величезних елітних комплексах, бізнес-центрах.

Якщо перебільшувати, то ви можете жити в бізнес центрі на останньому поверсі. Весь цей поверх буде складатися з квартир. На нижніх поверхах будуть розташовуватися офіси. Але насправді не завжди так, адже подібне житло може надаватися у міні-готелях і окремих житлових комплексах. Але є величезна різниця в юридичних відмінності і не тільки.

Просторі апартаменти

Апартаменти і квартира — що краще, вигідніше: плюси і мінуси

Зараз ринок апартаментів досить популярний з-за невисокої вартості житла. Низька ціна обумовлена тим, що забудовнику доводиться витрачати набагато менше коштів і часу на отримання дозволу на будівництво. При цьому до такого рівня житла висувають набагато менше вимог, пов'язаних з інфраструктурою.

Плюси апартаментів:

  • Низька ціна
  • Зручне розташування в центрі міста
  • Наявність додаткових переваг (охорона, паркінг)

Недоліки апартаментів:

  • Неможливість реєстрації
  • Відсутність поруч шкіл і садків
  • Неможливість отримання безкоштовного місця в шкільних або дошкільних закладах через відсутність прописки
  • Висока ціна на комунальні послуги та обслуговування приміщень
Ключі від апартаментів

Чим відрізняються апартаменти від квартири в новобудовах, при покупці?

Ви повинні розуміти, що в документах не на всі апартаменти є позначка для проживання. Якщо в документах чітко вказано про те, що це готель або готель, то ви зможете отримати тимчасову реєстрацію, строком до 5 років. Якщо позначки про готель немає, то на жаль, права на реєстрацію ви не отримаєте.

Відповідно ви не зможете здати дитину в найближчих сад або школу безкоштовно, отримати роботу або безкоштовне медичне обслуговування. Ціна на таке житло набагато нижче, ніж на квартири, але при цьому якість набагато вища. Це зручне планування й можливі додаткові зручності, такі як паркінг, охорона.

Відмінності квартири від апартаментів

Апартаменти і квартира: юридична різниця?

По суті справи це не житлова нерухомість, а комерційна. Власне це й є основний недолік. Також є маса юридичних тонкощів. Основний недолік — відсутність постійної реєстрації. При цьому далеко не у всіх апартаментах можна отримати і тимчасову прописку. Також забудовник не зобов'язаний поруч будувати школи, садки і ті будівлі, які потрібно зводити поряд з житловим фондом.

Як відрізнити апартаменти від квартири при покупці?

Спочатку забудовник попереджає, що здійснюється продаж квартир, а не житлового фонду. Але все ж деякі продавці намагаються приховати цей факт. Але в документах завжди вказується, що приміщення не відноситься до житлового фонду. Деякі забудовники обіцяють перевести деякі апартаменти в житловий фонд, але це зробити досить складно.

Адже спочатку необхідно щоб воно відповідало всім вимогам до житлових приміщення. Тобто поруч повинні бути садки, школи. Врахуйте, що ціни на ЖКГ і податок на житло буде вище, ніж звичайної квартири. У середньому ціни на ЖКГ за 1 квадратний метр варіюються в межах 5-10 доларів.

Апартаменти

Незважаючи на гарну якість житла і невисокі ціни, апартаменти мають масу недоліків перед звичайними квартирами. Це потрібно враховувати при покупці.

ВІДЕО: Відмінності квартир від квартири