Чим відрізняється село від села, селища, хутори: порівняння. Що більше, більше, краще — село або село, селище, хутір?

Відмінності між селом, хутором і селом.

Зараз поняття і визначення дещо змінилися. Це пов'язано з найменуванням населених пунктів та присвоєнням їм певних назв. Багато хто з нас не розуміють відмінності між селами і селами. Для міських жителів це одне і теж. Ми спробуємо розібратися у відмінностях.

Що таке село і село, селище, хутір: визначення

Село — це поселення у сільській місцевості. У перекладі це означає рілля. Власне село — це населений пункт неподалік від полів. В Росії існує поняття села, зараз в документах більшість сільських жителів сконцентровано в селах. Після революції 1917 року перестало існувати різниці між поняттями. Хоча до 1917 року селом називали невеликий населений пункт.

Село — теж населений пункт, але зі своєю церквою та дзвіницею. Хоча існують деякі села, які не були перейменовані в села навіть після побудови церкви. Зараз немає чіткого обліку кількості сіл і сіл, все це іменується сільськими населеними пунктами. Хоча в деяких документах таки є позначення село. Але за наявності церкви або її відсутності не можна припускати назви пункту.

Хутір в Україні — це окрема садиба з підвалом, сараєм і хатою. Власне такі хутора могли бути повністю окремими побудовами, які не входили до складу села. Хутір в Росії — поселення в складі станиці, може налічувати до 250 господарств. По мірі зростання хуторів, вони переростали у села.

Олімпійське село

Чим відрізняється село від села, селища, хутори: порівняння, риси подібності та відмінності

Зараз чіткого поділу немає, воно було до 1917 року. Зараз всі вважається сільським населеним пунктом. Але найменування села і села залишилися. Спочатку в селі була церква, а в селі її не було. Хутір — малий населений пункт, жителі якого в основному займаються сільським господарством. Аналогом хутора в інших країнах є ферма або ранчо.

Селище — населений пункт неподалік міста або на його околиці. Власне раніше селища виникали на місцях, де будувалися фабрики і заводи. Багато селищ пізніше були приєднані до міста. Зараз чіткого відмінності між селищем і селом немає. Часто виникають дачні селища.

Спільне між селом, селом, хутором та селищем те, що все це сільські населені пункти. Відмінність становлять лише селища міського типу.

Російська село

Спочатку найбільшим поселенням вважалося село. Трохи менше — це село. Поселення з одного або декількох господарств — хутір. Щодо селища, то це невеликі поселення поблизу міст, які утворилися в основному для роботи на якомусь об'єкті. Зараз немає чітких розмежувань між селом і селом. В Україні і Білорусії це слова синоніми з однаковим значенням. Після будівництва великих промислових об'єктів і освіти селищ міського типу, розвиток села припинилося. Села теж спочатку організовувалися для роботи на полях або якихось об'єктах.

Красива село

Зараз особливої різниці між селом і селом немає. Все це вважається сільськими населеними пунктами.

ВІДЕО: Хутір