Вхідні двері в квартиру, приватний будинок, котедж, будинок школи: як правильно повинна відкриватися — назовні або всередину? В яку сторону повинні відкриватися вхідні двері?

Як повинні відкриватися вхідні двері, всередину або назовні.

Зміст

Не так давно скасували положення про пожежної безпеки (ППБ 01-03), в якому було чітко прописана можливість відкривання дверей при виході з багатоквартирного будинку, а також відкривання дверей в квартиру. Зараз діє інший нормативний документ, де ці правила упущені і не прописані. У цій статті ми спробуємо розібратися, яким же чином потрібно встановлювати вхідні двері в квартиру.

Правило установки і відкривання вхідних дверей в квартиру, житловому будинку по пожежним нормам: вимоги СНиП, опис

Відповідно до скасованого документа додаткові стулки були заборонені. Точно також було заборонено змінювати напрямок їх відкривання. У нинішньому ж документі про правила відкривання і його напрямку нічого не сказано. Можливо в СНиП 21-01-97 «Пожежна безпека будівель і споруд» просто забули вказати подібні тонкощі. Взагалі дуже жорсткі вимоги і правила були встановлені щодо евакуаційних виходів. Якщо ж в приміщенні знаходиться менше 15 чоловік, то встановлювати вхідні двері можна як хочеться, якщо це ніяким чином не заважає вашим сусідам по майданчику.

Тобто ви можете встановлювати ворота, які відкриваються як назовні, так і всередину. При цьому виріб не повинно заважати при виході сусідів з квартири. У разі пожежі, сусід повинен безперешкодно покинути приміщення і ваша стулка не заблокують його вихід. Відповідно виникають деякі труднощі, якщо квартира розташована літерою Р і двері знаходяться перпендикулярно один до одного і відкриваються назовні. Таким чином, одні ворота можуть заблокувати інші. Тому, якщо сусідові не подобається подібна установка вашої двері, він цілком може звернутися в суд і виграти його, бо як виріб заважає його виходу з квартири.

Гарний вихід

Вхідні двері в квартиру: як правильно повинна відкриватися — назовні або всередину?

Щодо евакуаційних виходів, то вони обов'язково повинні відкриватися назовні, щоб можна було безперешкодно покинути приміщення. Але багатоквартирні будинки та вхідні стулка у квартиру не відноситься до евакуаційних виходів, тому до неї такі вимоги не пред'являються. Згідно з чинним документом, встановлювати ворота можна, які відкриваються як назовні так і всередину.

Тонкощі:

  • При цьому зміна напрямку відкривання не вважається порушенням і переплануванням. Тому, якщо вам зручніше переставити петлі з однієї сторони на іншу, ви цілком можете це зробити.
  • Зверніть увагу, що при побудові старих панельних будинків, всі вхідні стулки відкриваються всередину. Це обумовлено тим, що планування і розташування квартир створені таким чином, що якщо стулки будуть відкриватися назовні, завжди будуть блокувати вихід іншому. Саме з цієї причини всі врата, які були встановлені в радянський час відкриваються всередину.
  • Після цього стало популярно встановлювати другі металеві двері, для того щоб убезпечити житло і зробити його більш безпечним. Ось саме з цією метою встановили додаткові металеві стулки, які не могли відкриватися всередину. Те що вони відкриваються назовні, не є порушенням. Так можна робити за всіма правилами пожежної безпеки. Але справа в тому, що мешканці багатоквартирних будинків зіткнулися з тим, що одна двері може перегороджувати вихід іншому сусідові. Тому якщо таке має місце бути, то сусід може в примусовому порядку змусити вас змінити напрямок відкривання стулок. Доведеться змінити сторону, на якій кріпляться петлі і відчиняються двері.
  • Якщо ж у вас є якийсь вузький тамбур, а після цього ще одна стулка, яка є виходом з цього тамбура або перегородки, як раніше було модно, в такому випадку двері з квартири повинні відкриватися у напрямку всередину житла. А сам вихід з тамбуру повинен відкриватися в напрямку на майданчик або коридор.
Красива двері

Вхідні двері в приватний будинок, котедж: як правильно повинна відкриватися — назовні або всередину?

Дуже часто, особливо у старих селах будинках, можна помітити, що вхідні ворота практично у всіх випадках відкриваються у напрямку входу в житло, а не назовні. Це обумовлено тим, що якщо буде сильна заметіль, то вихід може просто замести і ви не зможете покинути житло, якщо двері будуть відкриватися назовні. Саме з цією метою встановлювалися ворота, які відкриваються всередину. Зараз же, за правилами пожежної безпеки, якщо це одна єдина стулка, яка виходить з вашого будинку, у вас немає тамбура і коридору, то двері повинні відчиняться назовні, а не всередину.

Хоча в приватному будинку вони можуть відкриватися куди завгодно, так як не можуть перешкоджати евакуації сусідів. Тому як їх поряд немає. Має місце, що під час пожежі чоловік повинен спертися на стулку і вона може відчинитися, якщо буде відкриватися назовні. Якщо ж вона буде відкриватися всередину, це зробити просто неможливо. Саме з такою метою рекомендується встановлювати двері, які відкриваються назовні. У приватному будинку чоловік сам собі може вирішувати, в який бік буде відкриватися його брами і яким чином буде виглядати вхід. Нерідко, для того щоб двері не промерзають, обладнує невеликий тамбур або коридор. У такому випадку двері, яка знаходиться ближче до вулиці, повинна відкриватися назовні, а та, яка ближче до будинку, повинно відкриватися всередину.

Монтаж коробки

Вхідні двері в будівлю школи: як правильно повинна відкриватися — назовні або всередину?

Школа — це місце де навчається велика кількість дітей, тому евакуація повинна відбуватися як можна швидше, без скупчення, можливої тисняви дітей. Тому двері, які є евакуаційними в обов'язковому порядку повинні відкриватися на вулицю, тобто по шляху евакуації. Це зроблено для того, щоб людина, яка надихалася димом, наковтався її, міг легко відчинити двері, спершись на неї, натиснувши на ручку.

Вимог до дверей, що встановлюються в школі, величезна кількість. Справа в тому, що вони повинні бути протипожежними і мати певний сертифікат. При нагріванні вони не повинні розширюватися, тим самим перешкоджати евакуації дітей.

Красивий вхід

В яку сторону повинні відкриватися вхідні двері?

Як бачите, нинішнє законодавство чітко не регламентує положення установки стулок в квартирах і приватних будинках. Тому кожен господар може сам обрати, в який бік він хоче, щоб відчинилися двері.

Особливості:

  • У приватних будинках досить часто встановлюють і облаштовують тамбури і коридори, тому як вхідні двері часто обмерзає. У такому випадку двері, яка знаходиться ближче до квартирі, повинні відкриватися у напрямку входу в житло, а та яка вхідна, повинна відкриватися назовні.
  • Хоча багато хто з старих жителів сіл ще пам'ятають, що двері приватних будинків і невеликих будиночків весь час відкривалися за напрямом входу в житло. Це було пов'язано з необхідністю відкопування дверей, якщо буде сильний снігопад.
  • Саме основна вимога пов'язана з тим, щоб під час пожежі чоловік міг досить швидко залишити приміщення. Тому оптимальним варіантом буде відкривання дверей назовні, але в тому разі, якщо це не буде заважати сусідам виходити з їхнього житла.
Двері з вітражним склом

Зараз правила установки дверей дещо змінилися, тому немає чітко прописаних норм, в якому напрямку повинні відчинятися стулки. Головне завдання і обов'язок господаря квартири або будинку в тому, щоб відкриті врата ніяк не перешкоджали виходу зі своєї квартири сусідів.

ВІДЕО: Особливості установки вхідних дверей