Що означають кольори російського Державного прапора – білий, синій, червоний: символіка. Походження російського прапора: опис, фото

Дізнайтеся, чому прапором Російської Федерації є триколор, і що означають білий, синій і червоний кольори на ньому.

Зміст

Традиційно у держави є символи – прапор, герб і гімн. Ці символи, зазвичай, фіксуються конституцією держави і несуть в собі інформацію про його історії, традиціях, політичний режим, державний устрій, географічне положення тощо. Прапор Російської Федерації має три кольори. На жаль, не всі громадяни Росії можуть їх назвати і, тим більше, розповісти, що вони означаю, яке походження триколора.

Походження російського прапора: опис, фото

Російський триколор являє собою полотнище з трьома горизонтально розташованими рівними по ширині смуг — білої, синьої і червоної.

ВАЖЛИВО: У триколора є своє свято — День державного прапора Російської Федерації , який відзначається 22 серпня. Саме 22 серпня 1991 року нинішній державний прапор Росії замінив державний прапор СРСР, коли він був піднятий над Білим Домом в Москві.

Як відомо, з давніх часів військові підрозділи використовували для свого відмінності різні прапори, знамена, стяги, хоругви-штандарти, до яких ставилися шанобливо і дбайливо. Впустити прапор, віддати прапор або прапор ворогові було таким же, або навіть більшою ганьбою, ніж програти бій. Прапори і прапори були символами, також символічними були і зображення на них.
Так, наприклад, в історії Росії знаменною подією були облога та штурм Казані військами Івана Грозного. У літописних джерелах при згадці про цю подію згадується і стяг із зображенням нерукотворного образу Христа. Саме під цим прапором була здобута історична перемога.

Стяг «Спаса» Івана Грозного, 1552.

З часів Івана Грозного використовувався і інший стяг із зображеним на ньому Святим Михайлом, скачущим на коні, і з зображенням Христа з іншого боку трапецієподібного полотнища.

Великий стяг Івана Грозного. 1560 .

Відомо також гербової прапор часів царя Олексія Михайловича і Петра 1

Гербової прапор 1696 р.

ВАЖЛИВО: Хоча ці стяги і використовувалися від імені царя, вони ще не були державними прапорами.

Початок історії біло-синьо-червоного прапора відносять до часів Олексія Михайловича і згодом Петра 1.

 1. За однією версією вважається, що перед поїздкою Петра в Нідерланди один з його радників розповів цареві про те, що прапор Нідерландів – це триколор, якому не горизонтально розташовані біла, синя і червона смуги. Тоді був відданий наказ закупити матерії відповідних кольорів і зробити з неї полотнище для корабельного будови.
 2. За іншою версією, за наказом Олексія Михайловича для нового корабля Орел також було наказано відпустити матерії синього, білого і червоного кольорів для поставлення прапора на ньому.

Петро I зробив триколор прапором Російської Імперії.

На жаль, перевірити правильність кожної з версій на сьогоднішній момент складно, оскільки збереглися лише уривчасті згадки у деяких документах про прапори.

ВАЖЛИВО: Очевидно, що відомий нам сучасний російський триколор спочатку торговим прапором, і потрібні були роки, щоб він став національним і державним символом.

Що означають кольори російського прапора і герба: символіка

Зрозуміло, цікаво дізнатися про символіку кольорів прапора, чому саме такі кольори використані для державного символу, і чому саме така їх послідовність.
Є кілька інтерпретацій, однак офіційного роз'яснення символіки кольорів прапора не існує.

Що означає червоний колір на прапорі РФ?

Червоний колір на державному прапорі Росії може означати:

 • державність
 • історичну область Великої Русі
 • захисників вітчизни, проливають за нього свою кров

Що означає синій колір на прапорі РФ?

Трактуваннями символіки синього кольору є:

 • з геральдики: мудрість, сила, благородство
 • синій колір Богородиці
 • історична область Малої Русі

Що означає білий колір на прапорі РФ?

Білий колір може означати:

 • свободу
 • чистоту
 • історичну Білу Русь
Можливе значення кольорів російського прапора.

Що позначають три кольори російського прапора для дітей?

Дітям можна запропонувати інтерпретацію символіки кольорів прапора таким чином:

 1. Білий колір в нашій країні – це колір безкрайніх снігів, белостволых беріз, хмар у небі, ромашок на лузі. Білий колір може означати світ, совість, чистоту.
 2. Синій колір – це колір неба, води в річках, озерах і морях. Синій колір символізує правду, шляхетність і вірність.
 3. Червоний колір – це колір сонця і вогню. Він символізує доблесть і відвагу.

Тому кольори державного прапора Росії в цілому в своїй єдності можуть означати красу природи і навколишнього світу і прекрасні людські якості.

Кольори прапора Російської Федерації в загадках.

ВІДЕО: Прапор Росії. Історія в картинках для дітей і дорослих. Стяг. Прапор. Прапор

Скільки років російського триколору?

У новітній історії Росії триколор як державний прапор діє з 1991 року.

ВІДЕО: Історія російського прапора