Що таке Хеллоуїн, що за свято, якого числа починається? Традиції на Хелловін: страшні історії, конкурси для дітей і дорослих

Хеллоуїн — одне з найпопулярніших свят по всьому світу. Як правило, він святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада.

Що таке Хеллоуїн, що за свято, якого числа починається?

Якщо буквально розшифровувати назва свята, то буквально можна отримати "All Hallows' Eve". В перекладі ця фраза звучить, як «Свято всіх святих». Святими в даному випадку називали померлих предків, які пішли в «інший світ».

Виникло свято на англійській землі у кельтів, жителів Ірландії і Шотландії. Це символічне свято, яке не має офіційного значення. Тим не менш, володіє глибокими релігійними коренями. Пишно і весело святкувати Хеллоуїн прийнято лише в англомовних країнах.

Костюми на Хелловін, друга половина 19 століття

Здавна люди вважали Хеллоуїн святом осені і датою збору врожаїв останніх. Відзначався Хеллоуїн в останній день жовтня – 31-го числа. Вважалося, що в цей знаменний день, віддавши всі плоди, грунт мала могутністю. Своїми силами земля могла не тільки нагодувати людину, але і воскресити все мертве, що в ній поховано.

Саме тому люди одночасно шанували і боялися Хеллоуїна. Жителі міст і сіл істинно вірили в те, що воскреслі мертвецы здатні прийти в «світ живих» і порушити його гармонію. З цієї причини було ухвалено рішення усілякими способами «відлякати» нечисть, щоб та повернулася в землю.

Для того, щоб «обдурити» мерців і привидів, люди вбиралися у страшні костюми і маски, подібні неземних істот. Народ вважав, що якщо мертва душа побачить навколо себе «подібних», вона не зрозуміє де вона, а тому і не стане турбувати живих.

«Страшні» костюми людей, які святкували Хелловін в 19 столітті

В день Хеллоуїна дозволялося влаштовувати гучні гуляння, співати пісень, їсти, пити, веселитися і порушувати спокій. Вважалося, що така поведінка схоже з тим, яке присутствует «по той бік життя». В страхітливі костюми вбиралися дорослі і діти. Маленькі групи дітей пересувалися від будинку до будинку, щоб налякати господарів.

Вбрані у страшні костюми, дітям дозволялося «пощадити» власників будинків тільки в тому випадку, якщо їх пригощали солодощами (символічне жертвоприношення). В іншому випадку, вони могли закидати будинок тухлими яйцями і помідорами.

Історичний свято «Хелловін», діти в маскарадних костюмах, 19 століття

Які існують традиції на Хеллоуїн?

Крім основної «дитячої» традиції ходити від будинку до будинку в пошуках «жертовних солодощів», існує кілька цікавих традицій Хеллоуїна. Приміром, декорувати будинок і двір прикрасами з гарбуза.

Гарбуз – символ свята Хеллоуїн. Справа в тому, що це останній плід, який збирають люди в сезон врожаю. Його приємний «теплий» помаранчевий колір дуже схожий на колір настала осені, а смак багатий як весь родючий рік.

Гарбуз повинна обов'язково бути присутнім на столі в якості страв: каш, пирогів і закусок. Гарбуз, як декоративний предмет, повинна так само прикрашати поріг будинку. Її кругла форма чимось нагадує людську голову і тому на порозі вона повинна «відлякувати» всіх прихожих гостей.

З гарбуза робиться виріб в стилі «карвінг». Карвінг – це художня різьба по їжі. З гарбуза прийнято вирізати м'якоть, а в стінах робити отвори очей, носа і рота. Всередину гарбуза ставиться свічка і тоді, освітлена зсередини жовтим кольором, гарбуз нагадує голову демона.

Вирізати з гарбуза на свято Хеллоуїн

Ще одна традиція Хеллоуїна – робити «фуд зону». Це територія будинку, де обов'язково варто стіл з частуванням для гостей. Приймати всіх прихожих гостей в будинок – ще одна традиція свята.

Пригощати гостей необхідно різноманітними закусками, солодощами і десертами, напоями. До речі, сучасної традиції ці закуски повинні мати страхітливий вигляд, але обов'язково бути їстівними і дуже смачними.

Прикрашена «фуд зона» на Хеллоуїн

Носити маскарадний костюм і робити «страшний» макіяж – обов'язкова традиція свята. Для цього деякі ретельно шукають бажаний костюм і змінюють його кожен рік.

Особливі шанувальники Хеллоуїна витрачають немалі гроші на професійно пошитий одяг улюбленого персонажа коміксів, фільмів та історичних особистостей, а так само на якісний грим.

Маскарадні костюми і грим на Хеллоуїн

Однією з найбільш «страшних» традицій є розповідання один одному містичних історій. Для цього дорослі і діти збираються біля каміна, вимикають світло і запалюють свічки, щоб створити належну атмосферу. Але разом з таким звичаєм існує і «весела» традиція, яка полягає в організації розважальних конкурсів, як для дітей, так і для дорослих.

Де святкують і відзначають Хеллоуїн, в якій країні?

Свято Хеллоуїн настільки популярний, що його святкують практично по всьому світу. В залежності від країни, відзначається Хеллоуїн або «скромно», або дуже буйно і барвисто.

Святкування Хеллоуїна в різних країнах:

В Німеччині свято має велике значення. Цікаво знати, що в місті Дармштадт існує замок Франкенштейна. Саме цей замок приваблює величезну кількість людей зі всієї країни в ніч з 31 жовтня і до ранку першого листопада.

Кожний, хто приходить в замок, намагається виділитися ошатним і «страшним» костюмом. Вони так само прагнуть відлякувати свої зовнішнім виглядом не тільки народ, але і привидів. Місцеві жителі запевняють, що в ніч на Хеллоуїн вони щороку бачать привидів, що гуляють по даху замку.

Святкування Хеллоуїна в Німеччині

Франція так само святкує Хелловін. Всі урочисті заходи з цього приводу відбуваються не в Парижі, а його передмісті – там, де розташовується найвідоміший Діснейленд. У цей день там відбуваються самі барвисті і масштабні паради за участю відомих мультиплікаційних «страшилок».

Крім того, на вулиці можна зустріти відомих вампірів і перевертнів. Всі дороги обвішані символічними ліхтариками у формі гарбуза «Джека». Бари і кафе пропонують меню, які складені за рецептами відьми.

Святкування Хеллоуїна у Франції

Китай так само святкує Хелловін. На відміну від оригінального свята, такий Хеллоуїн для них має значення «дні поминання предків». Їх традиції припускають запалення свічок біля фотографій, які пішли з життя родичів.

Так само існує звичай ставити блюдо з водою біля фотографій. На думку китайців, вода – перехідник в потойбічний світ, а свічка або ліхтарик біля води зможе вказати дорогу душі.

У храмах, де живуть ченці, прийнято робити паперові човни. Це можуть бути маленькі кораблики, а можуть бути значного розміру кораблі. Такий корабель необхідно пустити на воду і підпалити. Вважається, що орієнтуючись на дим і полум'я, померла душа зможе знайти свій шлях.

Святкування Хеллоуїна в Китаї

Найбільше це свято знайшов своє відображення в культурі і побуті США, а так само в Канаді. Вченими була виведена статистика опитування жителів, яка показала, що приблизно 70% всіх американців наряджають себе і свої будинки для Хеллоуїна. Крім того, саме до цього свята в Америці продається найбільше цукерок і солодощів в рік, навіть більше, ніж Різдво!

Святкується Хеллоуїн і у Великобританії. Саме звідси колись в Америку «привіз» Хеллоуїн один ірландський емігрант. У США, Канаді та Великобританії існує один і той же звичай на Хеллоуїн – ходити від будинку до будинку і кричати: «Гаманець або життя». Не дивно, чому величезні витрати жителів цих країн йдуть на солодощі, зед відкуповуватися від загроз прийнято саме цукерками.

Святкування Хеллоуїна в англомовних країнах

По-своєму святкується Хеллоуїн і в Росії, а так само країнах СНД. Звичайно ж, популярність цього свята у даних країнах не зрівнятися з його популярністю в країнах походження. Тим не менш, в ніч з 31 жовтня на 1 листопада, прийнято влаштовувати пишні тематичні гуляння, дискотеки і банкети, конкурси в карнавальних костюмах.

Святкування Хеллоуїна в Росії

Страшні історії в ніч на Хеллоуїн, які розповісти?

У свято Хеллоуїна прийнято розповідати страшні історії. Робиться це для того, щоб задати настрій людям і постаратися згуртувати їх в невеликі компанії. Залежно від публіки, це можуть бути «дитячі страшилки» або справжні жахливі розповіді.

Варіанти страшних історій на Хеллоуїн в картинках:

Страшна історія «Чорне піаніно»
Страшна історія «Червона пляма»
Страшна історія «Труну на коліщатках»
Страшна історія «Чорна рука»
Страшна історія «Жовті штори»

Конкурси для дітей на Хеллоуїн

Важливе місце на будь-якому заході, присвяченому святкування Хеллоуїна належить розважальній програмі. Так як свято дуже люблять діти, батьки повинні придумати для них кілька конкурсів. Такі конкурси прикрасять дитяче свято Хеллоуїна і подарують їм масу приємних емоцій.

Кілька конкурсів на Хелловін:

Конкурс «Страшні фантазії»

Для проведення цього конкурсу вам слід посадити дітей за великий стіл. Дайте кожному учаснику аркуш паперу і олівці. Завдання: намалювати самого страшного монстра, який лише міг існувати. Заздалегідь поясніть дітям, що буде кілька переможців і номінацій.

Наприклад:

  • 1 місце – «Самий страшний монстр»
  • 2 місце – «Самий незвичайний монстр»
  • 3 місце – «Самий реалістичний монстр»

Нагороджуйте дітей солодощами в стилі «Хеллоуїн» або ж тематичними сувенірами: брелок, зошит, блокнот, фломастери, м'яка іграшка.

Конкурс малювання для дітей на Хеллоуїн

Конкурс «Склянка крові»

Для цього вам слід заздалегідь підготувати темний вишневий або яскравий червоний томатний сік. Завдання конкурсу: випити на швидкість «склянка крові» (соку). Виставте в ряд кілька стаканчиків і починайте випробування. Заздалегідь поясніть дітям, щоб вони пили сік не захлинаючись у заходах безпеки. Нагородіть переможця символічним призом.

Конкурс «З'їж голову»

Для цього вам знадобиться таз або велика каструля, страву. В нього потрібно налити компот темного червоного кольору: виноградний, вишневий, полуничний. Можете використовувати чай каркаде з цукром або ж сік. Кілька яблук почистіть від шкірки. У м'якоті яблук слід вирізати обличчя: очі, овал обличчя, рот і ніс.

Зануривши білі яблука в напій, ви помітите, як сильно вони нагадують голову. Завдання: Без допомоги рук схопити одне яблуко і після цього з'їсти звичним способом. Зробити це досить складно. Переможця, який зробить це найшвидше і найлегше, нагородіть призом.

Конкурс на Хеллоуїн з яблуками для дітей

Конкурс «Швидкі оченята»

Конкурс являє собою естафету. Для конкурсу вам буде потрібно кілька тенісних м'ячиків білого кольору, синій і чорний маркер і кілька столових ложок.

Кожен тенісний м'ячик слід розмалювати, зробивши з нього очей. Розділіть дітей на дві команди. Завдання кожної команди: максимально швидко, по естафеті перенести всі очі з одного на інший бік. Виграла команду нагородіть солодощами.

Конкурси для дорослих на Хеллоуїн

Дорослі конкурси трохи відрізняються від дитячих тим, що являють собою деякі завдання «інтимного характеру», де чоловікові і жінці доведеться мати контакт один з одним. Ні для кого не секрет, що Хеллоуїн носить трохи сексуальний підтекст і тому, конкурси орієнтовані на згуртування та близькість людей.

З іншого боку, конкурси можуть мати «огидний характер», так як буде доводитися робити те, на що в реальному житті людина ні за що не погодитися.

Конкурс «Анатомія»

Для цього організатору заходу слід дуже ретельно підготуватися. З підручних засобів необхідно зробити максимально схожі «органи» людини: серце, печінку, кишки, очі, мозок і навіть ... статеві органи для особливо пікантних ситуацій.

Кожен з дорослих по черзі повинен підходити до коробки і не дивлячись витягувати з неї один предмет, попередньо називаючи його. За правильно відгаданий орган дарується один бал. Насобиравшая більшу кількість очок команда отримує приз.

Конкурси на Хеллоуїн для дорослих

Конкурс «Російська рулетка»

Для цього зовсім не доведеться стріляти в голову з цього вогнепальної зброї. Вам знадобиться всього лише коробка, в яку ви покладіть яйця.

Секрет конкурсу в тому, що всі вони будуть варені і тільки одне сире. Кожен учасник повинен підходить до коробки, брати яйце та розбити його об голову. В цьому конкурсі перемагає той, кому трапляється сире яйце, йому і приз!

Конкурс «Страшне обличчя»

Для цього конкурсу слід використовувати коробку від сірників. Знадобиться лише та частина, яка одягається на коробок з двома наскрізними отворами. Її слід одягнути на ніс.

Дві команди беруть участь у конкурсі. Їх завдання: без допомоги рук зняти коробку з носа, одягнувши собі, а потім передати наступному. Виграє та команда, що передасть коробку до фінішу найшвидше. Забава конкурсу в тому, що посадити коробку на ніс досить складно і людина кривляється усілякими способами.

Конкурс «Вгадай зілля»

Для цього з кожної команди обирається по одному учаснику. Перед ним ставиться п'ять стаканчиків (можна і більше). У кожному стаканчику знаходиться певний напій . Секрет конкурсу в тому, що смачні напою будуть обов'язково мати непривабливий вигляд.

Наприклад, томатний сік можна опустити тенісні м'ячики у вигляді очей, шоколадний молочний коктейль черв'ячків з желе. Виграє той учасник, який сміливо випиває кожен напій і називає, що саме він випив.

Конкурси для дорослих на святкування Хеллоуїна

Відео: «Вечірка на Хеллоуїн, конкурси»