Гербера кімнатна — догляд в домашніх умовах: грунт, пересадка, розмноження. Квіти гербери: посадка і догляд в саду у відкритому грунті, вирощування з насіння

Любителі кімнатних рослин прикрашають свої оселі, офіси, балкони і лоджії всілякими квітами. Одним з ефектних рослин є гербера кімнатна.

Зміст

Як виглядають квіти гербери?

 • Гербера дуже схожа на ромашку. Але на відміну від білих пелюсток ромашки гербера має різний окрас
 • Існують білі, червоні, рожеві, жовті та інші гербери. Майже всі сорти відрізняються яскравим забарвленням
 • Гербера належить до родини айстрових, тому є схожість з пишними айстрами
 • Для вирощування в кімнатних умовах ідеальні низькорослі сорти. Проте варто відзначити, що висота стебла гербери може досягати 60 см
 • Діаметр квіток коливається від 4 до 12 см
Гербера кімнатна

Гербери багаторічні або однорічні?

Важливо: У відкритому грунті гербери вирощуються в оранжереях. Постійні перепади кліматичних умов не прийнятні для даної рослини. Значно довше живе гербера кімнатна.

Гербера може бути однорічними і багаторічним рослиною. Якщо мова йде про відкритому грунті, гербера зможе радувати око тільки один рік — в літній час. Взимку необхідно викопувати коріння і поміщати в підвал з відповідною температурою. При цьому на коренях повинен бути земляний ком. Тільки так корені зможуть зберегтися.

Кімнатна гербера — багаторічна рослина. Рослина житиме довго, якщо дотримуватися правильний догляд

Гербера: значення квітки, що символізує, прикмети

Важливо: Прийнято вважати, що кожна квітка означає щось. Наприклад, гвоздики традиційно вважаються жалобною квіткою; троянди означають любов.

Гербера несе позитивне значення:

 1. Уособлює радість, легкість
 2. Якщо чоловік дарує жінці гербери, можна вважати, що він зацікавлений нею
 3. Ще одне значення квітки — флірт, загадка

Існує кілька версій походження квітки:

 • Рід був названий на честь німецького ботаніка і лікаря Трауготта Гербера. Трауготт Гербер був дослідником флори Поволжя, а також обіймав посаду директора ботанічного саду в Москві
 • Друга версія назви походить від латинського слова «herba», що в перекладі означає трава
 • В деяких англомовних джерелах герберу називають «трансваальської ромашкою»
Різновиди гербери

Якщо ви хочете подарувати герберу в горщику своїм родичам, близьким, знайомим, але при цьому вірите в прикмети, не варто сумніватися. Тому що верба уособлює найкращі якості.

Гербери в горщику: як доглядати, який потрібен грунт, як часто поливати?

Досвідчені квітникарі не бачать труднощів у вирощуванні кімнатній гербери. Але якщо ви — новачок у квітникарстві, слід знати деякі хитрощі догляду.

Полив

 • Убогий полив, в свою чергу, призводить до стану спокою. Гербера перестане цвісти
 • Поливайте квітка по краю горщика, так як гербера схильна до грибкових захворювань

Важливо: Секрет поливу гербери полягає у використанні теплою відстояною води. Вода може бути кімнатної температури, але ні в якому разі не холодна. Якщо поливати герберу холодною водою, відбудеться перепад повітря і температури води, в результаті чого рослина почне гнити.

Догляд за герберою в домашніх умовах

Освітлення

 • Багато світла і не прямих сонячних променів — обов'язкова умова для зростання і цвітіння гербери
 • У літній час бажано виносити квітка на балкон або лоджію, щоб був доступ свіжого повітря
 • У зимовий час року, коли світла мало, бажано підтримувати герберу лампами денного освітлення
 • Нормальна температура для гербер становить 24°

Грунт

 • Використовується така грунтова суміш: листова земля з додаванням торфу, сфагнуму або очищеного піску
 • Додавати в суміш компост, а також перегній неприпустимо
 • В якості добрива вибирайте сірчанокислий магній, при низькій температурі можна удобрювати фосфором
 • Концентрація добрив повинна бути слабкою
 • Взимку удобрювати герберу немає потреби

Горщик для гербери: який вибрати?

Окремо варто поговорити про горщику для вирощування гербери. Відомо, що горщики після інших рослин використовувати небажано, так як в них можуть бути спори захворювань. Тому герберу потрібно пересаджувати в новий горщик.

Горщик повинен відповідати наступним вимогам:

 • Повинен бути вільним
 • Обов'язково наявність піддону, який не буде стикатися з горщиком (піддон на підставці)

Важливо: Хоч рослина не любить переливу, але певна вологість повинна підтримуватися постійно. У цій справі допомагає правильний горщик. На піддон насипте гальку і полийте її водою. Якщо піддон не буде стикатися з горщиком, коріння не вберуть воду в себе, але при цьому буде вологе середовище.

Відео: Догляд за кімнатної герберою в домашніх умовах

Коли цвітуть гербери?

Період цвітіння кімнатній гербери — з серпня до листопада. Після цього гербера вступає в період спокою. Їй необхідно набрати сил для нового цвітіння. Наступний період настає в лютому і триває до травня. У травні гербера знову вступає в період спокою.

Цвітіння гербери

Гербера цвіте досить довго. Квіти зберігають свіжий насичений вигляд протягом 3 місяців. Якщо подивитися на період цвітіння рослини протягом року, то стає ясно, що період цвітіння триває набагато довше періоду спокою.

Скільки цвіте гербера в горщику?

Якщо правильно доглядати за рослиною, він може цвісти в ритмі цвітіння-спокій від 3 до 4 років. Потім квітка потрібно розсадити або замінити новим.

Чому не цвіте гербера в домашніх умовах?

Є кілька причин, якщо гербера раптом не зацвітає:

 • Рясний полив в розетку
 • Недолік світла
 • Недостатня вологість
 • Захворювання квітки

Постарайтеся дотримуватися рекомендації по догляду, тоді гербера порадує вас своїми насиченими кольорами.

Гербера не цвіте

Що зробити, щоб зацвіла верба в горщику?

 1. Насамперед потрібно забезпечити квітці доступ світла. На північній стороні гербера не приживеться. На підвіконнях західного або східного напрямку квітці буде комфортно
 2. Забезпечте правильний полив і вологість, не перестарайтеся
 3. Подбайте про добриві навесні-восени
 4. Подивіться уважно на горщик, ґрунт і стебло. Якщо є грибкові захворювання або шкідники, обробіть грунт спеціальним розчином. Хворі листя потрібно видаляти

Чому у кімнатній гербери жовтіють і сохнуть листя: що робити?

Жовтіє і сохне листя гербер, якщо їх вражають шкідники:

 1. Білокрилка. Слід обробити рослина препаратом з перметрином
 2. Павутинний кліщ. Для позбавлення обприскуйте листя 2-3 рази в день чистою водою. Якщо не допомогло, необхідно використовувати препарат актеллік

Важливо: Пожовтіння спостерігається при надмірному поливі. Скоротіть полив, якщо ваша гербера стала в'янути і жовтіти.

Гербери: пересадка в домашніх умовах

Пересадка рослини здійснюється навесні. Не поспішайте пересаджувати рослину, якщо ви щойно придбали. Квітки потрібно звикнути до нового середовища. А гербери дуже вибагливі до зміни обстановки. Пересаджувати рослину потрібно 1 раз в 3-4 року. При цьому пагони квітки потрібно розділяти.

Гербера: розмноження

Розмножується гербера 3-ма звичними способами:

 • Діленням
 • Живцями
 • Насінням

Насіння сходить 6-8 місяців. Якщо ви розмножили герберу поділом, перед посадкою в новий горщик видаліть квіти і трішки підріжте корені. При пересадці живцями коріння також злегка підрізують. Бажано продезінфікувати зрізи.

Гербери: вирощування у відкритому грунті в саду, на дачі

Вирощування гербер у відкритому грунті — завдання не з легких. Це однорічні рослини, тому сіяти їх доведеться щороку. А проростання насіння буде залежати від погодних умов. Як відомо, гербері потрібен світло і тепло.

При настанні холодів можна викопати корені гербер і спробувати зберегти їх до наступного року. Так надходять з жоржинами, наприклад. Однак зберігати коріння гербер потрібно в сухому місці із земляною грудкою, їх потрібно вкрити соломою, шаром сухого листя. Температура в місці зберігання повинна складати близько 8º.

Важливо: В Африці гербера росте сама по собі, але клімат Росії та багатьох інших країн не дозволяє рости герберам без проблем.

Вирощування у відкритий грунт

Коли сіяти гербери на розсаду?

Насіння висівають у січні-березні. Для посадки беруть суміш дернової і листової ґрунтів. Насіння занурюються на 0,3 см в грунт. Перші сходи з'являються через 2 тижні.

Коли і як садити гербери?

Як кімнатні, так і однорічні гербери необхідно садити навесні. Саджанець, який виріс з насіння, висаджують в грунт, якщо на ньому є 4-5 самостійних листя. Якщо ви вирішили посадити гербери на дачі, виберіть добре освітлене місце.

Гербера — яскравий і витончений квітка. Флористи люблять використовувати герберу у квіткових композиціях. Ця квітка може радувати ваш погляд протягом довгого часу, в подяку за це його треба любити і оберігати.

Відео: Вирощування гербери з насіння