«В здоровому тілі здоровий дух»: продовження фрази, сенс, автор фрази. Як пов'язані здорове тіло і здорові емоції між собою: пояснення

У статті ви дізнаєтеся походження і значення крилатої фрази «У здоровому тілі здоровий дух».

Зміст

«В здоровому тілі здоровий дух»: продовження фрази, автор

Традиційне розуміння крилатого виразу «В здоровому тілі — здоровий дух» суперечить тому значенню, яке спочатку вкладався в ці слова. По суті, дана фраза є уривком з контексту.

Якщо розуміти буквально, то слова вирази означають, що у людини з хорошим фізичним здоров'ям апріорі є здорова психіка, міцна сила духу. Але чи так це насправді? Життя доводить протилежне: люди, які володіють міцним фізичним здоров'ям, не завжди можуть похвалитися стійкою нервовою системою, міцним і здоровим духом. А люди, які страждають від різних фізичних недуг, володіють здоровим духом, приголомшливою силою волі. І таких прикладів можна наводити безліч.

Що ж виходить? Невже були такі часи, коли люди відповідали буквального розуміння слів фрази? Ні, такого не було. Більш того, буквальне розуміння фрази неправильно трактує той сенс, який вкладав автор та його послідовники. Тому корисно знати про походження фрази, її автора.

Важливо: Авторство відомого крилатого виразу «В здоровому тілі здоровий дух» належить римському поетові-сатирикові Ювенали.

Сатирик жив і творив в соті роки нашої ери в країні Стародавній Рим. Роки життя і творчості Ювенала припадають на період правління імператора Траяна. У сатирі, що належить перу автора, була така фраза: «Треба благати, щоб дух здоровий був у тілі здоровий». Мається на увазі, що потрібно молити богів.

Поет-сатирик Ювенал

Як ви можете зробити висновок, фраза «пішла в народ» не з тим змістом, який спочатку вклав у неї автор, а з зовсім іншим значенням. До речі, фраза стала крилатою не за життя і роках творчості Ювенала. Це сталося значно пізніше, а саме в ХVII-ХVIII століттях.

Англійський педагог, філософ Джон Локк та французький філософ Жан-Жак Руссо зробили фразу популярною. Філософи і просвітителі повторювали цю фразу в своїх працях, вказуючи, що здорове тіло не є запорукою здорового духу. Філософи закликали до того, що людина повинна прагнути до гармонії. Людина має вдосконалювати своє тіло і думки шляхом щоденної роботи над собою, а не вдаючись до допомоги богів.

У здоровому тілі здоровий дух: як буде звучати на латині повне вираження?

Фраза «У здоровому тілі — здоровий дух» на латині

Прислів'я – «В здоровому тілі здоровий дух – рідкісна удача»: смислове значення

Часто можна почути продовження популярної фрази:

 • «В здоровому тілі здоровий дух – рідкісна удача»;
 • «У здоровому тілі — здоровий дух, насправді – одне з двох»

У деяких джерелах можна зустріти таке висловлювання:

 • «У здоровому тілі — здоровий дух, який і створив це тіло».

Перший варіант висловлювання був популярною прислів'ям в Римі. У деяких джерелах можна зустріти інформацію, що саме ця прислів'я лягла в основу сатиричного твору Ювенала.

Другий варіант виразу належить перу Ігоря Іртеньєва, який є поетом, представником іронічного напрямки сучасної літератури. Автор підкреслює, що найчастіше людина досягає чогось одного: або здоров'я тіла, або здоров'я духу.

Важливо: Примітно те, що Ювенал висміював захоплення тільки вдосконаленням тіла, своїми словами намагався донести, що людям слід було б робити упор на розвиток власної моральності. Але вийшло, що слова сатирика придбали зовсім протилежний зміст.

Критики писали, що творчість Ювенала буде прийнято нашим суспільством і матиме успіх, якщо будуть правильні переклади. У 1988 письменник Л. Леонов закликав переглянути аксіому, так як згідно їй здоровим духом володіють тільки спортсмени.

Існує багато гасел, закликів до занять фізкультурою з цим популярним виразом. Слід розуміти істинне значення цієї фрази, а також робити правильні для себе висновки. Багато письменників, філософів закликали людей разом з красою тіла розвивати красу душі. Популярно це напрямок в даний час. Сучасні люди різних віків стежать за своїм тілом, а також розвиваються духовно.

В здоровому тілі — здоровий дух: що це означає?

Що таке здорове тіло, як завжди бути в здоровому тілі?

Наше тіло є джерелом енергії. Для досягнення будь-якої мети потрібна певна кількість енергії. Для якихось справ потрібно багато енергетичних витрат, для інших — менше. Але безумовно легше досягати поставлених завдань, якщо фізичне здоров'я в нормі.

Важливо: Від того, наскільки здоровим є наше тіло, залежить безліч сфер життя.

Багато людей, які починають стежити за своїм тілом, відзначають поліпшення в багатьох сферах життя. Все просто — піднімається фізичний тонус, слідом за ним поліпшується настрій, самооцінка, внутрішня енергетика людини починає притягувати симпатію оточуючих. Людина своєю сильною життєвою позицією починає викликати повагу оточуючих. Впевненому в собі і своїх силах людині досягати успіху простіше, ніж людині невпевненому, схильному до депресій.

Кожен вкладає своє розуміння слова «стежити за своїм тілом». Для одних це вираз має на увазі глобальні зміни у своєму тілі, інші воліють обмежитися ранковими пробіжками. Насправді кожна людина може підтримувати здоров'я свого тіла в будь-який зручний йому методами. Підтримувати та вдосконалювати своє тіло можна різними способами:

 1. Займатися певним видом спорту;
 2. Ходити в спортзал або на стадіон;
 3. Робити зарядку, займатися фізкультурою;
 4. Щодня здійснювати ранкові або вечірні пробіжки, хто віддає перевагу ходьбу або їзду на велосипеді;
 5. Заняття йогою, фітнесом, шейпінгом, пілатесом і т. д.

Але не будемо забувати, що стежити за своїм тілом — це не тільки регулярні фізичні навантаження. Це поняття включає також інші важливі складові:

 • Здорове харчування;
 • Відмова від шкідливих звичок;
 • Здоровий сон, правильний режим;
 • Гігієнічні процедури;
 • Своєчасне звернення за медичною допомогою.

Важливо: Багато людей знаходять безліч відмовок, щоб не займатися спортом. Часто посилаються на відсутність часу, грошей. Слід зізнатися самому собі, що найголовніше в підході до підтримки здорового тіла — бажання.

Як зберегти здорове тіло

Для підтримки власного здоров'я не потрібна наявність зайвих грошей і багато вільного часу. Ранкова фізкультура — це мінімальне, але дуже корисний захід. Більшість людей можуть встати раненько, щоб приділити 15-20 хвилин заняття зарядкою. Вже буде величезна користь для здоров'я.

Багато людей завдяки заняттям спортом позбавляються від депресії, підвищують свою самооцінку, покращують навички самоорганізації. Дуже багато позитивних моментів і можливостей, які дає людині здоровий дух.

Не забувайте, якщо ви самі не подбаєте про підтримку здоров'я свого тіла, ніхто за вас цього не зробить.

Мудреці стверджують, що без здорового тіла неможливо радіти і насолоджуватися життям повною мірою. Більше того, такі люди страждають.

Відео: Ранкова зарядка

Що таке здоровий дух, емоції, як завжди бути в здоровому дусі?

Важливо: Збереження душевного та примноження духовного здоров'я — одна з головних складових успішного і щасливого життя людини.

Всі вчинки людини починаються з думок. Гарні вони чи погані, які приносять користь чи шкода — залежить від здоров'я духу.

Ймовірно, багато хто з вас чули фразу «всі хвороби від нервів». Це — не просто порожні слова, вони мають під собою грунт. Існує напрямок в медицині під назвою психосоматика, яка вивчає вплив психологічних чинників на виникнення тілесних захворювань.

Такі якості і риси, як дратівливість, страх, гнів, стан незадоволеності, невдоволення собою й інші, приводять людину до саморуйнування. Негативні думки впливають на діях людини, на його взаємовідносинах з родиною, друзями, колегами. Негативне ставлення до життя призводить до накопичення негативної енергії, яка вихлюпується у вигляді різних хвороб. Тому важливо гнати негативні думки, оточувати себе добрими помислами і справами, наповнювати свою душу позитивними емоціями.

Від емоційної стабільності прямим чином залежить щасливе і повноцінне життя людини. Люди застосовують різні способи для виховання в собі моральності, розвитку духовності та емоційної гармонії. Хтось занурюється у віру в Бога, інші починають займатися благодійністю, треті — аналізують себе, свої думки, змінюють і вдосконалюють систему цінностей. Одні люди справляються самостійно, інші — з допомогою психологів, духовних наставників.

Розвиток здорового духу передбачає не тільки турботу про самого себе, але також любов до ближніх, до оточуючих людей, до навколишнього світу. При правильному напрямку думок в життя людини входить спокій, радість, розуміння сенсу свого життя, відповідальність за себе і своє здоров'я.

Для того, щоб бути завжди в здоровому дусі, важливо працювати над собою. Це — свого роду тренування, і деколи вони бувають більш складними, ніж фізичні навантаження. Вдосконалення своєї душі, розуму — наполеглива щоденна робота. Краще всього вибрати для себе напрямок, який допомагає боротися з негативом, відкриває в душі найкращі якості, і рухатися цим шляхом.

Здоров'я духу

Як пов'язані здорове тіло і здорові емоції між собою: пояснення

Важливо: Тіло і розум нерозлучно пов'язані між собою. Все, що руйнівно впливає на душевне, емоційне здоров'я людини, позначається на фізичному здоров'ї.

Будь-які думки дають поштовх фізичного тіла. Це відбувається в результаті активної роботи нервової системи, а також зв'язки цієї системи з іншими системами організму людини.

Розглянемо прості приклади: серце починає швидше битися, якщо людина хвилюється, кров приливає до обличчя в результаті гніву. Таких прикладів дуже багато. Це яскраві приклади того, як емоції пов'язані з тілом.

Таким же чином емоції можуть вплинути на здоров'я або хвороби людини. Люди з нестабільною емоційної психікою часто піддаються респіраторних захворювань, захворювань шкіри, страждають головними болями. У свою чергу, люди зі стабільною психікою менше схильні до захворювань подібного роду.

Зв'язок розуму, тіла і духу

Важливо: Доведено вченими, що емоційна нестабільність призводить до зниження імунної системи.

Здорові думки — це позитивні, радісні, добрі, світлі думки. Якщо людина зможе направити свої думки в це русло, він обов'язково замислиться про своє фізичне здоров'я. Таким же чином зв'язка тіло-душа працює в зворотному напрямку: здорове тіло породжує позитивні, здорові емоції.

Подобається нам це чи ні, але наш розум, емоції взаємодіють з тілом. Зміна однієї з цих систем знаходить відгук в інший. Це доводять дослідження медиків, вчених, так і спостереження філософів, мудреців. Доказом того є відома фраза Ювенала, справжнє значення якої ви тепер можете зрозуміти.

Відео: Зв'язок тіла і емоцій людини