Що буде, якщо не сплатити штраф ГИБДД — які строки погашення штрафів, відповідальність водія? Як відбувається стягнення штрафу, можна отримати розстрочку боржникам щодо погашення штрафу ГИБДД?

Забули заплатити штраф ГИБДД або принципово не бажаєте його виплачувати, тоді читайте, які можуть бути наслідки цього.

Щоб підтримувався порядок під час руху транспорту на дорогах, вже давно вирішили запровадити штрафні санкції. Тому що свідомість деяких водіїв залишає бажати кращого. Багато автолюбителів часто порушують правила пересування на транспорті. Коли інспектори фіксують дані порушення або факт недотримання ПДР знята на реєстратор, то автолюбитель піддається покарань.

Однак, в силу різних причин не всі можуть знати, що у них є такі штрафи. А деякі, навіть перебуваючи в курсі подій, — все одно не поспішають оплачувати їх. Адже при простроченні борг може зрости. А в разі невиплати держслужбовці можуть винести й інші покарання.

Що буде, якщо не сплатити штраф ДАІ: юридична відповідальність, який термін погашення?

Якщо автоводитель здійснив порушення ПДР, то сплатити суму штрафу, доведеться, в загальній складності, за сімдесят доби, точніше шістдесят днів дається на саму оплату, а десять на оскарження вироку. Коли санкції накладені на водія в результаті фіксування порушень камерою, то термін погашення заборгованості може дещо затягнутися. Бо, поки він не числиться в базі і порушник не отримає на руки документацію про порушення, штраф ГИБДД за ним не числиться.

Штраф ГИБДД

Після сімдесяти доби непогашений штраф передають в судові інстанції для стягнення його в примусовому порядку. Вже з цього періоду боржник стає головною метою судових приставів. Борг перед державою збільшується практично в два рази. Причому він не може бути менше однієї тисячі рублів.

ВАЖЛИВО: Деякі автолюбителі намагаються ухилитися від отримання повідомлень про штраф, уникнути судових позовів. Шкода, не завжди це виходить, найчастіше водієві-порушнику доводиться відповідати за скоєне.

Що буде, якщо не сплатити штраф ДАІ: відповідальність автолюбителів

Неприємні наслідки очікують автоводителя в тому випадку, якщо він вчасно не сплатив штраф. Порушника іноді залучають до інших видів відповідальності.

Яку несе водій відповідальність у разі несплати штрафів?

Недбайливого автолюбителя чекає цілий ряд неприємностей:

 • Після прострочення терміну оплати штрафу ДАІ судді вправі дати розпорядження на блокування банківських карт.
 • Ще, у штрафників блокують рахунки.
 • Виконавці вправі позбавити порушника водійського посвідчення.
 • Якщо немає коштів для погашення, то притягують до адміністративної відповідальності.
 • За одну штрафну санкцію залучають до виправних робіт. Близько двох діб за один штраф.
 • Особі, яка має борг перед державою, має право обмежити в можливості виїзду з країни.
 • При неоплаті великих сум виникають питання на права володіння майном.

При несвоєчасній оплаті штрафних санкцій при сумі вище, ніж 500 рублів (які після прострочення збільшуються вдвічі) автолюбителя очікують великі проблеми. А за кордон не випускають при простроченні понад 10 тисяч рублів. При заборгованості в 1500 рублів боржника після судових позовів можуть посадити на п'ятнадцять діб. Також відомі часті випадки блокування рахунків, карток при порівняно невисоких боргах. Інспектори ДПС можуть тимчасово позбавити прав на водіння штрафника.

Завдяки безлічі непередбачених обставин під пильним оком правоохоронних органів може виявитися будь-який водій, навіть найбільш законослухняний. Адже листи з ГИБДД можуть просто не дійти до адресата. Загубитися десь на поштовому відділенні чисто випадково.

Якщо водій потрапив під санкції в іншому регіоні, то документація може прийти пізно до власника, після 70-денного строку. Ви можете навіть не знати про їх наявність і вже бути на поганому рахунку, як злісний неплатник. Після будь-якої випадкової перевірки вас можуть доставити спочатку в органи Феміди, а потім помістити за грати на півмісяця.

Як сплатити штраф?

Першопричиною такого становища може бути лише невелике перевищення швидкісного режиму. І при простроченні платежу навіть самий порядний громадянин може опинитися в невіданні про своє становище. Завдяки багатьом факторам сума через деякий час буде зростати в геометричній прогресії. Тому водіям слід періодично робити перевірку на інтернет-порталах боржник чи він чи ні.

Що буде, якщо не сплатити штраф ДАІ: як відбувається стягнення штрафу?

Якщо в базі немає даних про те, що грошові перерахування прийшли в рахунок погашення штрафу боржника, то справа передається в органи Феміди. Пристави вправі вилучити з оштрафованного автолюбителя потрібну суму за недотримання ПДР нижчеописаними методами:

 1. Пристави часто направляють виконавчу документацію в банки, де знаходяться грошові вкладення порушника, а після списують суму штрафу з рахунку власника.
 2. При штраф понад десяти тисяч рублів на митниці не пропустять злісного неплатника за межі кордону країни.
 3. Оформляються заборони на всі види оформлення нерухомості, транспорту і т. п.
 4. Можуть провести арешт автотранспорту, нерухомого майна, при високій сумі штрафу, що росте з кожним місяцем все вище і вище.
 5. Інспектори з даними, які є в базі, можуть самостійно знайти неплатника і відправити в судові інстанції або ж в поліцейський відділ, автомобіль доставляють на штрафну стоянку. До з'ясування обставин. Такий процес здійснюється, якщо постанова суду було проведено не більш, ніж 160 діб тому.
 6. Також застосовують спільні виявлення штрафників приставами та інспекторами ДПС. Якщо виявлено, що у автолюбителя є несплачений штраф, то спочатку пропонують сплатити потрібну суму. У разі відмови конфіскують автомобіль до виконання умов судових постанов.
Відповідальність за несвоєчасну сплату штрафу

Крім перерахованих вище дій пристави мають право заарештувати техніку, інше цінне майно, наприклад, смартфон, ноутбук і т. п. З 2013-го року діє Законодавство, що штрафник може позбутися прав на керування автомобілем в тому випадку, коли сума перевищує десять тисяч рублів. Працівники органів юстиції мають повне право позбавити прав водія буквально через п'ять діб після засідання суду, якщо той вже був повідомлений про таке рішення, але відмовився погашати борги.

У будь-якому випадку, перед виконанням постанови суду про вилучення прав, пристав повідомляє штрафника про його право погасити борг. Лише після того, як неплатник відмовиться від цього, вилучає посвідчення. Часто автолюбителі все одно сідають за кермо авто після цього. У такому разі інспектор може притягнути порушника до виправних робіт на п'ятдесят годин або позбавити прав на керування авто на один рік. Коли машина — це єдиний дохід особи, то позбавляти прав на водіння можна.

Що буде, якщо не сплатити штраф ДАІ: чи є розстрочка по штрафам?

На жаль, в різних регіонах РФ доходи у людей відрізняються, причому, разюче. Коли водій отримує високий штраф, то він не завжди має можливість відразу ж його погасити. Багато відпускають ситуацію на самоплив, сподіваючись, що все вирішиться само собою, тому що є постанова, в якому сказано, що після двох років штраф вже недійсний. Однак за ці два роки може статися багато ситуацій, в результаті таких становище може тільки посилитися. Про це вже згадувалося вище. Пристави можуть накласти арешт навіть на майно людини. Чи варто так ризикувати. Краще відразу звернутися в державні служби з проханням про розстрочення грошової суми штрафу.

Якщо у вас буде пакет документації з паперами про підтвердження невисокого рівня життя, то вам зобов'язані надати розстрочку, відповідно до Законодавства РФ. Максимальний термін такої відстрочки по оплаті заборгованості три місяці. Що в сумі з покладеними 70-ю добою буде майже шість місяців.

Евакуація автомобіля

Що буде, якщо не сплатити штраф ДАІ: чи є можливість уникнути відповідальності?

Згідно статті 31,9, якщо виконання постанови про правопорушення адміністративного характеру не виконано у дворічний термін, то воно вважається вже недійсним. Відповідно штраф знімається з боржника.

ВАЖЛИВО: Перший день цього періоду відраховується з перших діб вступу документа в дію. А термін закінчується протягом двох років десяти діб, які надаються на оскарження.

Терміни погашення штрафів

Цікаво, що є безліч нюансів у підпунктах цієї постанови. Якщо можливо один раз штрафні санкції та можуть пройти повз порушника, то безліч штрафних санкцій вже понесуть за собою посилення відповідальності. Рідко буває таке, що після закінчення сімдесяти доби боржник ухиляється від своїх боргів.

Але частіше, як правило, за несвоєчасну оплату штрафів блокують банківські картки, рахунки, позбавляють прав на керування автомобілем. Швидше за все, ухилитися від оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху нікому не вийде. Краще платити за рахунками відразу ж, не чекати, поки сума боргу зросте вдвічі, втричі і т. д.

Відео: Що буде, якщо не заплатити штраф ГИБДД?