Що таке кодування від куріння? Як закодуватися від куріння за допомогою медикаментозного, сугестивного методу, голковколюванням, лазером, за методом Довженка: препарати, побічні ефекти, відгуки, шкоду куріння

У цій статті поговоримо про те, що таке кодування від куріння. Дізнайтеся, які методи кодування від куріння існують, як відбувається процедура, які плюси і мінуси існуючих методів кодування від куріння.

Зміст

Кодування від куріння — що це?

Куріння — це одна з згубних звичок, від якої страждає багато людей різного віку, статі і статусу. Про те, що куріння завдає колосальної шкоди організму і всіх його систем, курці знають. Але це їх не зупиняє.

Важливо: У багатьох країнах проводиться боротьба з курінням на державному рівні. Існують закони, згідно з якими за куріння в громадських місцях покладаються штрафи. Крім цього, курцям «в яскравих фарбах» намагаються пояснити шкоду куріння, щоб чоловік сам кинув палити.

Для цього застосовуються такі методи:

 • Страхітливі картинки і написи на пачках сигарет про шкоду куріння;
 • Соціальна реклама про шкоду куріння;
 • Збільшення цін на сигарети;
 • Відсутність тютюнових виробів на вітринах магазинів.

У кожній країні існують свої методи, які сприяють позбавленню нації від куріння. В Японії, наприклад, у деяких фірмах видають премію некурящим працівникам. У королівстві Бутан існує повна заборона на вживання і продаж тютюнових виробів.

Однак боротися з пагубною звичкою не так просто. Невтішно, коли курять вагітні жінки і підлітки. Деякі курці розуміють, що завдають непоправної шкоди своєму здоров'ю, вони хочуть позбутися своєї звички, проте не можуть цього зробити.

Допомогти таким людям зможе кодування. Що мається на увазі під цим словом?

Важливо: Кодування від куріння — своєрідне вплив на людську психіку, результатом якого є відсутність тяги до сигарети.

Кодування від куріння

До кодуванні можна віднести навіть такий метод, коли в домашніх умовах сигарету замочують у молоці, висушують, а потім курять. У сигарети при цьому виходить такий запах і смак, який відбиває бажання знову затягнутися. Але такий домашній метод працює недовго в більшості випадків.

Кодування для переважної більшості курців — крайній метод. До нього звертаються в останню чергу, коли вже пробували розлучитися зі звичкою своїми силами, але не вийшло.

Варто відзначити, що кодування не завжди і не для всіх має позитивний результат. Залежність від куріння криється в нікотині, завдяки кодуванню організм очищається від нікотину, і тяга знижується. Адже відомо, що куріння порівнюється з наркоманією через звичку до нікотину. Кодування здійснюється на визначений строк. Це час — можливість пожити без сигарет і зрозуміти, як людині краще.

Важливо: Кодування від тютюнопаління — не панацея. Без щирого бажання кращого позитивного ефекту не відбудеться. Кодування — всього лише посильна допомога на шляху позбавлення від згубної звички.

Відео: Кодування від куріння

Кодування від куріння: які існують методи?

Є багато методів кодування від куріння. Існують авторські методики, застосовувані на дому. Якщо ви зважилися на такий крок, краще довірити справу професіоналу. Є ризик попадання на шарлатанів, які гроші візьмуть, а ефект від кодування буде дорівнює нулю.

У процесі кодування використовується вплив на психіку і організм людини за допомогою медикаментозних препаратів і бесід. Найчастіше і розмова з людиною про те, як погано і шкідливо курити, і вплив шляхом застосування медичних компонентів застосовуються одночасно.

Найбільш популярні і визнані методи кодування від куріння:

 1. Медикаментозне кодування (таблетки, пластирі, спреї для полоскання горла);
 2. Сугестивні методи (гіпноз, навіювання);
 3. Голковколювання (вплив на біоактивні точки на тілі людини);
 4. Кодування лазером (метод схожий на голковколювання, тільки замість голки використовується лазер).

Перед кодуванням необхідно утриматися від куріння протягом 12 годин. Фахівець проводить попередню діагностику і дає рекомендації по очищенню організму від токсинів.

Бажано, щоб вік курця був менше 40 років, проте багато лікарі проводять кодування пацієнтів старше вказаного віку. Стаж куріння не має значення. Строк, на який проводиться кодування, вибирає курець.

Важливо: Якщо у курця проблеми з нервовою системою, він погано сприймає маніпуляції, пов'язані з його психікою, кодування протипоказана такій людині.

Також не рекомендується повторне кодування, якщо попередня кодування не мала потрібного ефекту. Варто також зазначити, що є люди, які не піддаються гіпнозу, навіювання, на їх психіку неможливо впливати.

Якщо людина не хоче кидати курити, але зважився на кодування з-за впливу родичів, варто розуміти, що кодування не вплине в такому випадку.

Для кодування іноді достатньо одного сеансу, але частіше сеансів необхідно кілька. При певних методах кількість сеансів може досягати 20. Тільки лікар може визначити необхідну кількість сеансів — це індивідуальний показник.

Ефективність кодування залежить від таких факторів:

 1. Бажання людини. Якщо людина не твердий у своєму рішенні, він почне боротися з кодом і переможе.
 2. Метод кодування. Відомо, що 60% людей не дуже підвладні гіпнозу, тому метод кодування повинен бути підібраний максимально точно.
 3. Кількість сеансів. Лікар повинен правильно підібрати кількість сеансів, багатьом людям недостатньо одного сеансу.

Роботу лікаря по кодуванню порівнюють з роботою психотерапевта, адже куріння викликає не стільки фізичну, скільки психологічну залежність.

Методи кодування від куріння

Медикаментозне кодування від куріння: які існують препарати?

 • Таблетки
 • Назальні спреї
 • Пластирі

Під час застосування цих засобів куріння викликає досить огидні відчуття. З'являється нудота, запаморочення, слабкість, загальне самопочуття погіршується. Звідси розвивається ворожість до выкуриванию сигарети.

До позитивних сторін даного методу варто віднести відсутність втручання в психіку, медикаментозні препарати роблять лише вплив на фізичний стан людини. Цей метод підійде тим людям, які не піддаються гіпнозу або не визнають втручання у власну психіку.

До незаперечним мінусів методу варто віднести те, що прийом препаратів залишається на совісті курця. Тобто цілком можливий нерегулярний прийом препарату або відмова від нього, якщо сили волі виявиться недостатньо. У такому разі метод виявляється неефективним, і людина починає палити, як раніше.

Найбільш відомі лікарські засоби від куріння:

 1. Нікоретте. Випускається у формі пластиру, жувальної гумки розчину. Згідно думку експертів цей препарат займає перше місце в рейтингу ефективних засобів. Никотинозамещение відбувається плавно, людина не відчуває стресу, як якщо б кинув курити різко.
 2. Табекс. Препарат випускається у формі капсул. У деяких країнах продається тільки за рецептом, так як склад препарату досить сильний. Можливі побічні ефекти, це слід враховувати при виборі засобу для відмови від куріння.
 3. Лобелін. Випускається у формі крапель і таблеток. Основна дія препарату на зняття абстинентного синдрому, нейтралізувати токсичність сигарет. Препарат сприяє пом'якшенню кашлю, очищає легені і бронхи.
 4. Десмоксан. Китайський препарат у формі капсул. Препарат розрахований на 25-денний курс. Проблема криється в тому, що купити препарат на території СНД не просто.
 5. Зибан. Випускається у формі таблеток. Активна речовина бупропіон замінює гормон задоволення, який людина відчуває від куріння. Крім цього, препарат знижує нервозність, яка зазвичай виникає на тлі відмови від сигарет.

Важливо: Перш ніж почати приймати препарат для відмови від куріння, слід ознайомитися з інструкцією. Існує ряд побічних ефектів і протипоказань, які можуть негативно вплинути на організм. Про це слід дізнатися до початку лікування.

Препарати для відмови від паління: таблетки Табекс

Сугестивні методи кодування від куріння: метод Довженка

Сугестивні методи кодування ґрунтуються на навіюванні курцеві переконання в тому, що результатом куріння є смерть. Мається на увазі не куріння в цілому, а викурювання однієї сигарети після сеансу. Трапляється, що людина не надто повірив в код і викурює сигарету, але незабаром виникає фізична біль, паніка, страх смерті. Таким чином досягається результат сугестивного методу.

Під суггестивным методом кодування розуміється гіпноз. Людина під час проведення процедури знаходиться в такому стані, що не спить і в той же час не спить. Іншими словами такий стан можна описати, як напівсонний. Саме в напівсонному стані відбувається активне залучення підсвідомості, навіювання пацієнту, що куріння одно смерті.

Ефективність гіпнозу обумовлюється професіоналізмом фахівця, який підбирає методику гіпнотерапії. Також позитивний результат можливий тільки тоді, коли людей подвластен гіпнозу. Для тих, на кого гіпноз не впливає, метод марний.

Кодування гіпнозом

До суггестивному методу кодування належить методика Довженка.

Олександр Романович Довженкпро — радянський лікар-нарколог, автор методу боротьби з курінням і алкоголізмом. Методика Довженка успішно застосовується на території Росії, України, інших країн, що раніше входили до складу СРСР. У західних країнах ця методика не застосовується через те, що західні лікарі вважають методику не до кінця дослідженою.

Суть способу полягає в стрессово-емоційному впливі на розум людини. Відмінною характеристикою способу є те, що людина не вводиться в гіпноз, процедура відбувається в бадьорому стані курця. Всього необхідно 2 сеанси:

 • На першому сеансі спеціаліст розмовляє з пацієнтом. Метою цієї бесіди є виникнення у курящого відповідного настрою. Фахівець застосовує різні прийоми переконання.
 • На другому сеансі здійснюється кодування. Людині дається установка на повну відмову від куріння.

Переваги застосування методу Довженка:

 • Відсутність гіпнозу, лікар переконує людину тільки словами.
 • Процедура досить швидка.

До недоліків можна віднести:

 • Недостатній професіоналізм лікарів, які практикують даний метод. Тільки досвідчений лікар може допомогти досягти бажаного ефекту.
 • Не виключені непередбачувані реакції організму.

Важлива вимога для кодування за методом Довженка — людина повинна прийняти рішення бойкоту звичкою з доброї волі. Також не можна палити протягом однієї доби перед процедурою, для багатьох це складно.

Відео: Кодування за методом Довженка

Кодування від куріння голковколюванням

 • Голковколювання, акупунктура — метод кодування від тютюнопаління, запозичений з китайської медицини.
 • Як і інші, цей метод грунтується на ефекті плацебо — чим більша віра в успіх, тим більше шансів розлучитися з курінням.
 • Суть голковколювання — під шкіру вводяться спеціальні голки. Застосовуються срібні або золоті голки. Голки вводяться в місця біологічно активних точок на тілі людини, що їх на тілі безліч.
 • Спеціаліст по акупунктурі індивідуально визначає довжину голок, а також глибину занурення голок. Фахівець контролює пульс пацієнта, колір мови. Кількість сеансів також індивідуально.
Кодування голковколюванням

Дана процедура досить популярна, однак має багато протипоказань. До них відносяться:

 1. Онкологічні захворювання. Голковколювання загрожує припливом крові до пухлини.
 2. Захворювання крові. Посилене кровообіг загрожує погіршенням стану людини.
 3. Психічні захворювання. Процедура може викликати збудження нервової системи і непередбачувану реакцію людини.
 4. Вагітність. Можливі маткові скорочення, які загрожують передчасними пологами.
 5. Температура. При підвищенні температури тіла потрібного ефекту не станеться, результат голковколювання зводиться до нуля.

Ці стани належать до абсолютних протипоказань, тобто проведення акупунктури зовсім неприпустимо. Існують також відносні протипоказання, які обговорюються індивідуально з лікарем. До них відносяться:

 • Наявність у точках акупунктури родимок, шрамів;
 • Розсіяний склероз;
 • Варикозне розширення вен;
 • Літній вік (старше 70 років);
 • Стомлене стан;
 • Виснаження організму.

Важливо: Дана методика в Росії офіційно дозволена, фахівці повинні проходити необхідне навчання процедурою. При виборі фахівця, ви можете попросити показати документацію, що підтверджує його кваліфікацію.

До плюсів голковколювання можна віднести відсутність втручання у психіку людини.
До недоліків методу відноситься велика кількість протипоказань. Також під час процедури можлива травматизація судин, близько розташованих до шкірним покривом.

Відео: Лікування тютюнопаління голковколюванням

Кодування від куріння лазером

Кодування лазером схоже на метод голковколювання. Відмінність лише в тому, що замість голок для впливу на біологічно активні точки застосовується лазер.

Кодування лазером має віддалений ефект. Це означає, що людина кидає палити не відразу, а лише через деякий час. У кожного цей відрізок часу індивідуальний, його неможливо спрогнозувати. У зв'язку з цим метод кодування від куріння лазером викликає недовіру у людей, адже хочеться відразу кинути палити. Варто зазначити, що процедура кодування лазером недешева.

Кодування від куріння лазером поширена не широко, так як фахівці такого профілю зустрічаються рідко. У цьому полягає ще одна складність застосування методу.

Однак у порівнянні з голковколюванням метод кодування лазером має ряд переваг:

 1. Безболісність процедури;
 2. Неможливість інфікування шкірних покривів;
 3. Один сеанс.

Кодування лазером передбачає наявність протипоказань:

 • Онкологія
 • Інфекційні хвороби в гострій стадії
 • Захворювання нервової системи
 • Цукровий діабет
 • Ефективність кодування лазером важко оцінити через відсутність негайного результату.
Лазерне кодування

Побічні ефекти від кодування

До кодування необхідно підходити з обережністю. Якщо у вас є сила волі, ви зможете кинути палити самостійно. Для початку варто спробувати кинути курити самостійно, без зовнішнього впливу. Деякі люди кидають курити після прочитання відомої книги Аллена Карра «Легкий спосіб кинути палити». Іншим допомагають статті на тему шкоди про куріння, треті — вміють домовитися з самим собою без зовнішнього впливу.

Кодування крім того, що не завжди надає бажаний ефект, може викликати побічні ефекти:

 1. Нудота, слабкість, запаморочення. Це відноситься до застосування медикаментозного методу. Якщо людина використовує медикаментозні препарати, але продовжує палити, він відчуває вищевказані відчуття сильної ступеня. Навіть якщо людина не курить під час лікування, він може відчувати ці відчуття в слабкої ступеня, так як вони закладені в код.
 2. Шлункові, серцеві захворювання можуть бути викликані медикаментозними препаратами від куріння. Тому приймати їх слід з особливою обережністю.
 3. Психологічний дискомфорт. Після кодування бажання закурити стикається з забороняють це зробити кодом. В результаті чого людина може стати дратівливим, нервовим, навіть агресивним. У деяких людей спостерігається безсоння, порушення апетиту.

Більшість неприємних відчуттів відбувається з людиною після відмови від куріння незалежно від того, кинув він сам або за допомогою кодування. Кашель, порушення апетиту — багато набирають вагу, нервозність — ці симптоми супроводжують людину протягом деякого часу після відмови від куріння. Потім ці симптоми проходять. Але бувають такі випадки, коли людина кидає палити легко і без наслідків.

Слід усвідомлювати, що відмова від куріння може призвести до інших негативних звичок, наприклад, обжерливість. Здавалося б, людина дозволяє собі нешкідливий бонус у вигляді зайвої шоколадки, але згодом можуть початися інші проблеми. Тому не потрібно заміщати куріння іншою звичкою, наприклад, їжею. У приклад можна навести ситуацію, коли звичайна сигарета заміщається електронної. Здавалося б, проблема вирішена. Але насправді електронні сигарети також небезпечні для здоров'я.

Важливо: Фахівці рекомендують вдаватися до кодування тільки тим людям, у яких немає проблем з психічним і фізичним здоров'ям. У зворотному випадку потрібно шукати інші способи відмови від нікотинової залежності.

Як кинути палити

Як закодуватися від куріння: відгуки

Відгуки про кодування від куріння зустрічаються самі різні. Для деяких кодування була успішна, інші ж курять, як раніше.

Алла, 37 років: «Коли зробила багато невдалих спроб кинути курити, вирішила закодуватися. Довго думала над методом кодування. Вирішила закодуватися гіпнозом. Кодування передбачала групові та індивідуальні заняття. На індивідуальному сеансі було важко слухати лікаря, я думала про інші речі. Після кодування не кинула палити. Думаю, що гіпноз мені просто не підходить.»

Яна, 42 роки: «Я сильною волею не мала ніколи. Знаю, що це — моя слабка сторона, з якою дуже складно іноді жити. Тому кинути курити самостійно не виходило. Завжди в компанії курців рука тяглася до сигарети, і я знову починала курити. Хоча хотіла позбутися цієї поганої звички. Дратував запах, слабкість після куріння, колір обличчя. Я зважилася на сеанси гіпнозу. Вибрала термін на один рік, далі загадувати стало страшно. В результаті пройшло вже три роки, і я не курю. Просто відвикла від життя з цигаркою і всі, навіть н ехочется. Сподіваюся, що надалі я не почну курити».

Володимир, 32 року: «Я вирішив проблему з допомогою таблеток від куріння. Брав регулярно, без пробілів. Потрапивши в компанію друзів, де пили й курили, думав, що зможу покурити хоча б одну сигарету — тяга була дуже сильна. Але мені стало настільки погано, що я просто змушений був кинути цигарку і вийти із курилки. З тих пір поки не пробую палити, хоча в деякі моменти тяга дуже сильна, але через деякий час проходить».

Микола, 40 років: «Курю зі школи. Останнім часом став замислюватися про те, як кинути цю звичку. Метод голковколювання мені не підійшов. Ходив на кілька сеансів, як курив раніше, так і зараз курю. Моя думка така, що все це не допомагає, зайва трата грошей. Поки сам не візьмеш силу волі в кулак і не кинеш палити самостійно. Інші методи, думаю, також марні».

Кинути палити нелегко, але це зовсім не означає, що не потрібно намагатися. Шкода від сигарет завжди дуже великий, навіть легкі сигарети шкідливі, як би курець не переконував себе в протилежному. Куріння призводить до смертельних захворювань і погіршує якість життя. Дайте собі шанс на здорове і довге життя, киньте курити зараз.

Відео: Шкоду куріння