Б'є чоловік: чому жінки мовчать про це, винна дружина — причини, класифікація поведінки агресора. Як діяти, якщо чоловік б'є: юридична та психологічна захист, контакти кризових центрів та телефони довіри у Росії, Україні, Білорусії

Що робити жінці, якщо її б'є чоловік: порвати відносини і піти, пробачити і залишитися? У цій статті поговоримо на цю тему.

Зміст

Насильство в сім'ї — б'є чоловік: чому жінки мовчать?

Домашнє насильство — трагедія, яка відбувається за закритими дверима. На жаль, ця трагедія не знає кордонів. Побиття, знущання, насильство вчиняють чоловіки над дружинами, батьків над дітьми, діти над старими родичами. Статистика сумна. Відомо, що такі випадки можуть закінчитися трагічно для жертви.

Чи можна якось захиститися від цієї агресії і жорстокості? Як вирватися з цього пекла? Вихід є. Питання стоїть в тому, наскільки рішуче готові діяти саме ви.

У родині трапляється всяке. Подружжя можуть сваритися і миритися. Непорозуміння трапляються практично у всіх сім'ях. Однак ситуація стає критичною, коли в родині з'являється рукоприкладство.

Коли чоловік піднімає руку на дружину, це жахливо. Порядні з вигляду і цілком благополучні сім'ї стикаються з такою проблемою, коли чоловік знущається над своєю дружиною. Багато жінок просто мовчать і нікому не кажуть про це.

Це відбувається з різних причин:

 1. Бояться порушити красиву картинку своєї сім'ї перед батьками, друзями і родичами.
 2. Бояться чоловіка, особливо якщо він погрожує розправою.
 3. Відчувають себе винуватою в події і всіляко виправдовують кривдника.
 4. Хочуть зберегти сім'ю заради дітей.
Сімейне насильство — б'є чоловік

Лише деякі жінки здатні на те, щоб покарати кривдника по заслугах. Але все ж більшість прощає чоловіка. Нехай не прощає, але продовжує перебувати з ним поруч і бути йому дружиною.

Якщо жінка прощає чоловіка за рукоприкладство, значить вона сподівається, що більше цього не повториться. Що він зміниться. Що життя налагодиться, і все буде добре. Не буде.

Важливо: Якщо вдарив один раз — це може бути випадковість. Два рази — це вже закономірність.

Не дарма кажуть, що якщо вдарив один раз, значить вдарить і другий. Перший раз бити беззахисну жінку завжди страшно, так як і всім людям страшно робити щось погане в перший раз. Другий раз — страшно вже менше. Третій — зовсім трохи. А далі як по маслу.

Після першого удару ситуація безповоротно змінюється. Це поріг, через яку переступати не можна. Точка неповернення. Чоловік може просити пробачення на колінах стояти й каятися у своїй поведінці. А може і не бути. Багато тирани звинувачують своїх дружин в тому, що вони отримали по заслугах.

Є прислів'я: «Битий ворона і куща боїться». Так і жінка, стає безпорадною, недовірливою, загнаною в кут. У деяких виробляється «стокгольмський синдром».

В історії є випадок, коли злочинець взяв у заручники працівників банку. Але ті за кілька днів перебування у нього в полоні настільки прив'язалися до мучителя, що згодом найняли йому адвоката. Так і жінка може знаходити виправдання своєму чоловікові, стверджуючи, що вона була винна. Але діючи таким чином, жінка обманює саму себе.

Відео: Домашнє насильство — про що мовчать жінки?

Б'є чоловік — варто зберігати такий шлюб заради дітей?

Важливо: Дорогі жінки! Не потрібно намагатися зберегти шлюб з тираном з-за дітей. Вашим дітям це не потрібно.

Безумовно, дітям необхідні і мама, і тато. Але головна умова, щоб між батьками була любов, взаєморозуміння і мир. Якщо цього немає, дитині буде тільки гірше.

З двох зол треба вибирати менше. І в разі, якщо дитина регулярно бачить, як тато б'є маму, краще жити окремо. Якщо чоловік є нормальним батьком, він буде бачитися з дитиною потім, надавати йому фінансову допомогу та брати участь у вихованні.

Для дитини важливо, щоб обоє батьків були щасливі. Тоді щасливий і сама дитина. Навіть якщо батьки просто сваряться і незадоволені один одним, дитина страждає, переживає. Але інша справа, коли дитина бачить побиття. Як вище вже було сказано, дитина може отримати серйозну психологічну травму. Ця травма може принести багато бід дитині, навіть коли вона стане дорослою людиною.

 • Для дівчинки така ситуація може послужити сигналом того, що чоловіків потрібно боятися. Вона не зможе побудувати нормальні стосунки із нормальним чоловіком.
 • Вже доросла дівчинка може обрати собі такого чоловіка, який надалі буде теж розпускати руки.
 • Хлопчик може ввібрати модель поведінки батька. Він зможе стати агресором, коли сам стане дорослим чоловіком.
Діти при сімейних сварках

До всього іншого життя в постійному страху може спровокувати зниження імунітету у дитини, подальші часті хвороби. Подумайте, чи потрібно дітям це уявне щастя в повній сім'ї. Не варто побиватися і боятися, що дитина засудить вас за те, що позбавили його сім'ї. Повірте, спасибі за таке дитинство дитина точно не скаже.

Нормальна психологічно здорова сімейна обстановка — ось, що потрібно дітям.

Діти різного віку переживають по-різному насильство над матір'ю:

 1. Діти до року поки не розуміють, що сталося.
 2. Малюки 3-5 років просто відчувають страх і занепокоєння.
 3. Діти молодшого шкільного віку починають розуміти і жаліти матір.
 4. Підлітки переживають такі ситуації вкрай болісно, тримають образу на батьків, які хочуть помститися кривдникові, відчувають почуття провини.

Перше питання, який жінка повинна поставити собі: а чи варта така ситуація, в першу чергу, спокою дитини. Відповідь очевидна.

Чоловік б'є — як діяти?

Чому чоловік б'є дружину: причини агресивної поведінки чоловіка

У шлюб вступають зовсім інші люди. Вони люблять, добрі, відкриті. Дивлячись на весільні фотографії пари, важко навіть уявити, що люблячий наречений став тираном і агресором. Що він дозволяє собі заподіяти фізичну і моральну біль тієї, яку любив. Тієї, яку повів під вінець і обіцяв бути в горі і радості.

Що ж є причиною такої поведінки:

 1. Психічне нездоров'я. Якщо чоловік б'є дружину з-за того, що вона зварила не таку кашу або через підгорілої яєчні, тут не може бути знижок на випадковість. Це говорить про те, що у чоловіка серйозні проблеми з психікою. Помітити цю особливість можна ще до заміжжя. Якщо молода людина проявляє агресію по дурницях, нетерпимий до дрібних помилок жінки — це серйозний дзвіночок. Але, як правило, багато хто дивиться крізь рожеві окуляри в період закоханості і не хочуть бачити недоліки обранця.
 2. Нелюбов. Якщо пара одружилася без особливого бажання, нічого хорошого з цього не вийде. Може жінка завагітніла, або просто прийшов час заміж, а пари не знайшлося. Іноді не вдається пристосуватися один до одного, і чоловік висловлює свою ненависть і незадоволеність таким мерзенним способом.
 3. Ревнощі. Деякі чоловіки до божевілля ревнують своїх дружин. Привід для цього давати не потрібно, неадекватна ревнощі виникає на порожньому місці. Чоловік з-за цього може не пускати жінку на роботу, не пускати на зустріч з подружками, контролювати кожен її крок і вихід з будинку. В один із нападів необгрунтованої ревнощів чоловік може вдарити або серйозно побити дружину.
 4. Сімейні традиції. Якщо в родині чоловіка були побої, він теж може наслідувати приклад батька. Навіть якщо людина не хотів цього робити, модель подібної поведінки може спливти з підсвідомості і проявитися в будь-який момент нерозуміння між подружжям.
 5. Стрес, випадковість. Труднощі на роботі, недуга, неможливість погашення фінансових боргів, звільнення, зрада. Складні незвичні ситуації можуть сприяти прояву в чоловіка агресії. Старі конфлікти можуть загостритися, претензії наростають і відбувається зрив. Іноді достатньо дрібниці, щоб сварка прийняла такий неприємний поворот, як удар по обличчю.

Причин, з яких це сталося, може бути багато. Варто проаналізувати ситуацію. Зрозуміти, що стало поштовхом. Варто звернути увагу на те, як реагує чоловік. Якщо він цього не хотів, але ситуація спровокувала, він буде каятися, звинувачувати себе, просити прощення. Важливо, щоб він робив це щиро. Дружина завжди побачить, щирий її чоловік чи ні.

Подумайте, що не так у ваших стосунках. Ця ситуація була несподіваною, чи вона виникла за наростаючою. Як веде себе чоловік в повсякденному житті? Може він вас принижує, обзиває, морально тисне. Якщо це так, то удар — знак того, що ви дозволили йому надто багато.

Важливо: Б'ють тієї людини, яка це дозволяє. Якщо чоловік постійно вас принижує, ображає, пригнічує, не дивуйтеся, якщо одного разу він підніме руку.

Чому чоловік б'є дружину?

Класифікація агресивного чоловічої поведінки

Тирани можуть вести себе по-різному:

 1. 80% чоловіків-тиранів ведуть себе, як озлоблені собаки. Вони зляться по наростаючій і в результаті нападають. У таких сім'ях дружина перебуває в постійному напруженні, стежить за кожним своїм кроком і боїться невдоволення чоловіка, не хоче гнівити його.

Може бути дружина винна в тому, що чоловік вдарив?

Варто відзначити, що не завжди чоловік може бути винен в сталася бійка. Іноді жінка сама провокує бійку і отримує за це.

 • Чоловік відбивається. Якщо жінка кидається на нього зі сковорідкою або іншими предметами, він може захиститися. У цьому випадку можна сказати, що чоловік не винен. Є такі жінки, які можуть проявляти першими агресію і вести себе неадекватно. Жінка може бути п'яна або просто мати запальний склад характеру. У таких ситуаціях чоловік сприймає жінку, як супротивника. Повела себе по-чоловічому, отримала так само.
 • Якщо вона постійно безпідставно пиляє і не дає життя. Якщо у чоловіка проблеми на роботі, фінансові труднощі або інші складності, а дружина при цьому всіляко нещадно і регулярно пиляє, ображає, принижує. Рідкісний випадок, коли чоловік витримає подібне звернення. Під час чергової сварки він може не стриматися і вдарити.
 • Провокує чоловіка на бійку. Є такий тип жінок, для яких бійка — це психологічна гра. Спочатку вона доводить чоловіка до межі терпіння, всілякими способами провокує його на бійку, а потім включає режим жертви. І отримує все, що хоче від чоловіка, який відчуває себе винуватим. В результаті сварки оновлюються відносини, секс, гра триває. Таким жінкам подобається їхнє життя, не варто жаліти їх і відмовляти.

Важливо: Є жінки з дуже низькою самооцінкою, які дозволяють себе бити. Таких б'ють чоловіки завжди. Як це не сумно.

Якщо чоловік вдарить жінку один раз незаслужено і вона тут же простить йому, він вдарить знову. Але якщо жінка дасть сильний, потужний відсіч чоловікові у вигляді юридичного покарання, кине його, тоді він зрозуміє, що має справу з сильною жінкою, яку не можна бити.

Винна дружина в побоях?

Що робити, якщо чоловік б'є: захист за законом

Якщо ви не хочете миритися з таким станом речей, ви маєте право на захист. Пам'ятайте про це і ніколи не бійтеся подальшої розправи чоловіка.

Покрокові дії, якщо чоловік б'є:

 1. В першу чергу зателефонуйте в поліцію. Просто наберіть 102 і розкажіть про те, що сталося далі ваше звернення передадуть на ділянку.
 2. Дочекайтеся приїзду поліції. Якщо чоловік вигнав вас, очікуйте у сусідів чи біля під'їзду. Але не йдете з дому.
 3. Коли поліція приїде, опишіть ситуацію максимально спокійно. Поліція запропонує вам скласти письмову заяву, в якій максимально чітко опишіть ситуацію.
 4. Потім необхідно «зняти побої», тобто зафіксувати завдані тілесні ушкодження у медичному закладі. Для цього потрібно звернутися на санпропускник, в поліклініку або в медпункт. Вам видадуть довідку, яку потім необхідно буде прикласти до кримінальної справи.
 5. Після цього оригінал довідки передаєте поліції, а собі робите копію.
 6. Далі міліція пускає в хід ваша справа.

Важливо: Ви можете забрати заяву з поліції. Багато жінки так і роблять, не доводять справу до кінця. А даремно. Варто покарати кривдника, щоб наступного разу він думав про наслідки і не розпускав руки.

Якщо викликати поліцію немає можливості, відразу ж після побоїв зверніться до медичної установи. Потім з довідкою йдіть в поліцію і пишіть заяву.

Як захистити себе, якщо чоловік п'є

Міру покарання приймає суд. Це може бути:

 • Умовний термін.
 • Позбавлення волі на 15 діб.
 • Штраф та виплата матеріального збитку постраждалій особі.

Заподіяння шкоди здоров'ю можна розділити на три групи. Залежно від ступеня суд визначить міру покарання:

 • Легкі тілесні ушкодження. У жінки відзначається легке нездужання, забої, садна, синці.
 • Середні тілесні ушкодження. Сюди можна віднести струс мозку, шкода середньої тяжкості. Жінка втрачає працездатність і потребує госпіталізації на 21 день.
 • Важкі тілесні ушкодження. Переломи кісток черепа, забій головного мозку.
 • Важливо: Навіть якщо у вас на тілі синців і ударів, ви можете викликати поліцію в результаті сімейного насильства. Довести факт насильства можна при наявності свідків. Ваш дитина, яка досягла 10-річного віку, може виступати свідком.

  Свідками також можуть виступати сусіди. Якщо в родині відбуваються сварки, крики в переважній більшості випадків чути сусідів.

  Не забувайте про те, що без письмової заяви поліція не буде вживати жодних заходів, окрім бесіди з чоловіком. Якщо ви вирішили покарати кривдника, пишіть заяву.

  Якщо ви не винні, агресор повинен відповісти за свої вчинки. Своїми діями ви захистите себе надалі. Навіть якщо ви вирішите помиритися з чоловіком через якийсь час, цей урок він запам'ятає надовго.

  Відео: Як врятувати себе від домашнього насильства?

  Що робити, якщо чоловік б'є: варіанти вирішення проблеми, психологічна допомога

  Якщо можна залишіться в своєму домі з дітьми, а чоловік нехай піде і залишить вас у спокої.

  Але часто житло належить чоловікові, і жінка змушена або прийняти цю ситуацію з-за даху над головою, або піти в нікуди.

  Куди йти:

  • Добре, якщо є батьки, які приймуть вас з дітьми. Якийсь час можна пожити у них.
  • Йдіть до подруг, якщо вони готові вас прийняти.
  • Шукайте кімнату або квартиру, яку орендуєте для подальшого проживання.
  • Звертайтеся у центри для захисту жінок і дітей, якщо зовсім нікуди йти. Там вам виділять койко-місце та нададуть психологічну допомогу. Не думайте, що в подібних центрах неблагополучні жінки. Повірте, дуже багато нормальних жінок, які потрапили в подібну складну ситуацію.

  Тримайте при собі паспорт, свідоцтво про народження дитини і свідоцтво про шлюб. Не забудьте інші потрібні вам документи, наприклад, диплом про освіту, медичну карту. Ви можете потрапити в свій дім не скоро. Або взагалі туди не потрапите. Якщо ситуація відбувається не вперше і чоловік погрожує відібрати документи, тримайте при собі нотаріально завірені копії паспорта, свідоцтва про народження.

  Зберіть найнеобхідніші речі: коштовності, ноутбук, смартфон, білизна, рушник, зубну щітку, речі на перший час.

  Важливо: Жінки на Сході завжди ходять з величезною кількістю прикрас. Це не просто традиція або мода. Якщо чоловік дає жінці «талак», вона має право піти у своїх прикрасах. Завдяки їм вона зможе вижити.

  Дуже важливо, щоб у вас були гроші. Завжди майте про запас суму, яка може вам знадобитися в складній ситуації.

  • Якщо ваш чоловік — зовсім неадекватний і агресивний тиран, деспот, йдіть тихо. Дочекайтеся, поки його не буде вдома або він засне, по-тихому вийдіть з дому. У першому магазині купите нову сім-карту, стару викиньте. Купіть квиток і їдьте до батьків, якщо вони знаходяться в іншому місті.
  • Якщо батьків немає, зверніться за допомогою до іншим близьким родичам. Якщо вони хороші люди, вони не відмовлять вам.
  • Пізніше ви зможете знайти собі роботу і почнете забезпечувати себе самостійно, якщо ви до цього фінансово залежали від чоловіка.

  Пам'ятайте, що ваш чоловік може намагатися повернути вас різними способами: агресією, погрозами, світом. Якщо ви твердо всі вирішили, не бійтеся і не здавайтеся.

  Важливо: Позбавляючись від тирана, ви зіткнетеся з труднощами. Але ці складності — шлях до кращого життя. Ви станете вільною людиною, яка поважає себе жінкою, зустрінете з часом справжнього люблячого чоловіка.

  Нехай ваша зарплата і дохід буде маленьким. Краще жити в бідності, ніж терпіти постійні приниження. Пізніше чи відразу ви зможете подати на розлучення, чоловікові призначать виплачувати вам аліменти. Чи може ви домовитеся з ним по-доброму про матеріальну допомогу для дітей.

  Йдіть від чоловіка, який б'є вас

  Якщо ви думаєте, що кривдник буде переслідувати вас і знущатися, знайте, що багато з них здуваються на етапі заяви в поліцію. Багато з них тільки вдома вони занадто сміливі і рішучі.

  Якщо ви не знаєте, що робити далі і це вас зупиняє — вирішення проблеми стане очевидно через кілька днів після звільнення. Якщо ви нормальна людина, то на вулиці ви не залишитеся, зможете знайти роботу і прогодувати себе і дітей. Ви не одна така, багато жінок проходять цей нелегкий шлях.

  Багато знаменитостей стикалися з подібним, але вони змогли пережити трагічний розпад шлюбу і піднялися до вершин слави, добилися успіху.

  • Письменниця Джоан Роулінг була жертвою домашнього насильства.
  • Маргарет Мітчелл, автор відомого роман «Віднесені вітром» багато років тримала при собі пістолет на випадок захисту від колишнього чоловіка.
  • Тіна Тернер втекла від чоловіка просто в концертному турне.
  • Співачка Валерія довгий час жила з чоловіком-тираном. Згодом вона відкрито розповіла про те, що їй вдалося пережити.
  • Співачка Жасмін довгий час мовчала про те, що її чоловік жорстоко б'є.

  Якщо вам доводиться переживати подібний стрес, постарайтеся не занурюватися в нього з головою, допоможіть собі самостійно або зверніться до психолога.

  Як тільки ваше положення устаканиться, дозвольте собі:

  1. Прогулянку з подругою. Не пийте багато алкоголю, він тільки погіршить становище справ. Можна трохи для зняття стресу.
  2. Якщо є гроші, поновіть гардероб, купіть обновку, яка принесе радість.
  3. Частіше гуляйте на природі. Нехай вона вам подарує спокій і нові сили.
  4. Дивіться хороші фільми. Але не мелодрами, які доведуть вас до сліз.
  5. Не пускайтеся в усі тяжкі, це чревато дуже гірким присмаком розчарування і спустошеності.
  6. Зверніться до психолога, який допоможе розібратися в собі і своїх проблемах.

  Не звинувачуйте себе в тому, що трапилося, домашнє насильство неможливо виправдати і не варто цього робити. Якщо довго це терпіти, можна тільки втратити свій дорогоцінний час. Навіщо вам свою єдину краще життя витрачати на такий негатив? Ви гідні кращого життя.

  Куди йти від тирана?

  Важлива інформація при сімейному насильстві: контакти кризових центрів в Росії, Україні, Білорусії

  Важливо: Якщо ви стали жертвою домашнього насильства, ви маєте право на безкоштовну юридичну допомогу.

  Для цього вам необхідно звернутися в органи соціального захисту населення. Якщо вам будуть відмовляти, просіть письмове пояснення. Вам зобов'язані надати адвоката, який роз'яснить незрозумілу для вас ситуацію.

  • Тут ви можете побачити контакти кризових центрів, телефонів довіри в Росії.
  • Тут ви можете побачити контакти кризових центрів, телефонів довіри в Україні.
  • Тут ви можете побачити контакти кризових центрів, телефонів довіри в Білорусії.

  Що ще важливо знати при побиття в сім'ї:

  1. Фотографуйте тілесні ушкодження, докази можуть знадобитися вам у суді.
  2. Не мовчіть. Не соромтеся розповідати про побої сусідам, вони можуть стати свідками і виступити на свій захист.
  3. Збереження вашого життя і життя дітей — це найголовніше, про що варто пам'ятати в критичній ситуації.
  4. Не бійтеся. Покарання реально. Вихід завжди є і не один.

  Дорогі жінки, не ведіться на вмовляння тирана і агресора. Ніякі шуби і квіти не зможуть дати вам впевненість і спокій в прожитий день. Якщо ви вирішили пробачити кривдника, приймайте зважене рішення. Якщо ситуація сталася вперше і, дійсно, випадкова — варто дати шанс. Але якщо ви постійно піддавалися до удару моральних принижень, образ знайте, ви маєте справу з справжнім тираном. Не бійтеся порвати нездорові відносини, вони нікому і ніколи не принесли ще користі.

  Ми бажаємо вам ніколи не потрапляти в такі ситуації і проживати своє життя з гідним, люблячим і ласкавим чоловіком. Бажаємо вам відчувати себе «за чоловіком», як за кам'яною стіною.

  Відео: Побої в сім'ї — терпіти або йти?