Калорійність овочів і зелені. Таблиця калорійності на 100 грамів

Про користь овочів і зелені знають всі. Завдяки наявності в цих продуктах цінних сполук, вони позитивно впливають на організм в цілому і на роботу всіх його органів, зокрема.

Практично всі овочі мають неоціненну користю. Але, для того, щоб овочева дієта «спрацювала», необхідно харчуватися різноманітно. Тобто використовувати в своєму раціоні різні овочі та зелень.

Зміст

Калорійність капусти

Капуста — це головне джерело вітаміну C для людини. Причому, цей овоч здатний зберігати аскорбінову кислоту в своїх качанах до 8 місяців. Найбільше вітаміну в качані. У 100 г капусти може міститися до 70 мг цього вітаміну.

Калорійність 28 кКал
Білки 1,8 гр
Жири 0,1 гр
Вуглеводи 4,7 гр
Клітковина 2 гр
Органічні кислоти 0,3 гр
Вода 90,4 гр
Квашена капуста 19 кКал
Салат з капусти 47 кКал
Щі зі свіжої капусти 46 кКал
Капустяні котлети 108 кКал

За вмістом глюкози цей овоч попереду таких лідерів рейтингу як апельсини, лимони, яблука. Завдяки наявності в капусті оцтової і молочної кислоти з її допомогою можна проводити чистку організму від гнильних бактерій.

Калорійність брокколі

Брокколі, або спаржева капуста, це вкрай корисний для людини овоч.

Насамперед цей продукт цінується за високий вміст рослинного білка. Який, за своїм амінокислотним складом, не поступається тваринному білку.

Калорійність 34 кКал
Білки 2,82 гр
Жири 0,37 гр
Вуглеводи 6,64 гр
Харчові волокна 2,6 гр
Вода 89,3 гр
Варена брокколі 28 кКал
Смажена брокколі 46 кКал
Брокколі на пару 27 кКал

Корисна броколі для людей із серцевою недостатністю і високим рівнем холестерину. Включати цю капусту в свій раціон необхідно для профілактики розладів нервової системи та атеросклерозу. Броколі можна вживати в їжу в сирому і вареному вигляді.

Калорійність цвітної капусти

Харчові волокна цвітної капусти благотворно впливають на мікрофлору кишечника. Вживання цвітної капусти охороняє від розвитку виразок шлунково-кишкового тракту. Доведено, що цей овоч здатний знизити ризик розвитку раку простати, товстої кишки та легень.

Калорійність 30 кКал
Білки 2,5 гр
Жири 0,3 гр
Вуглеводи 4,2 гр
Харчові волокна 2,1 гр
Органічні кислоти 0,1 гр
Вода 90 гр
Капуста цвітна варена 30 кКал
Капуста цвітна смажена в клярі 180 кКал
Капуста цвітна смажена 120 кКал

Входить до складу цвітної капусти – аліцин знижує ризик серцево-судинних захворювань. За допомогою цього овоча можна знизити рівень поганого холестерину. Цвітна капуста ідеально поєднується практично з усіма продуктами харчування крім молока, дині і кавуна.

Калорійність кольрабі

Кольрабі, також як і інші вила капусти, дуже багата вітаміном C

Крім того, до складу цього овоча входить розчинна клітковина, яка ефективно бореться з «поганим» холестерином і регулює функції кишечника. А, завдяки сечогінній дії, кольрабі здатна зменшити набряки і вивести зайву воду з організму.

Калорійність 44 кКал
Білки 2,8 гр
Жири 0,1 гр
Вуглеводи 7,9 гр
Харчові волокна 1,7 гр
Органічні кислоти 0,1 гр
Вода 86,2 гр
Моно - і дисахариди 7,4 гр
Крохмаль 0,5 гр
Зола 1,2 гр

Деякі сполуки кольрабі здатні знизити ризик розвитку ракових захворювань. Для людей, що стежать за своєю вагою буде корисно дізнатися, що до складу кольрабі входить тартронова кислота. Вона перешкоджає трансформації вуглеводів в жири.

Калорійність пекінської капусти

Пекінська капуста потрапила в Європу не пізніше інших видів капусти. Але, її оздоровчі функції відразу зробили цього азіатського гостя дуже популярним в дієтичному раціоні. Адже завдяки пекінської капусти можна продовжити молодість і підвищити імунітет.

Калорійність 16 кКал
Білки 1,2 гр
Жири 0,2 гр
Вуглеводи 2,03 гр
Харчові волокна 1,2 гр
Вода 94,39 гр
Моно - і дисахариди 1,41 гр
Зола 0,98 гр
Салат з пекінської капусти 15 кКал

В пекінській капусті добре збалансовані білки і вуглеводи. Лізин і лактуцин, що входять до складу цієї капусти, допоможуть нормалізувати тиск і налагодити обмінні процеси в організмі. Пекінська капуста допоможе запобігти ризику розвитку раку, допоможе позбутися від гастриту і зайвої ваги.

Калорійність моркви

Морква — це коренеплід, який дуже люблять у нашій країні

У двох середніх морковках міститься добова норма вітаміну A. Завдяки цьому вітаміну ми можемо довше зберегти свій зір і знизити ризик розвитку онкології (на 40%). Японські медики вважають, що регулярно вживаючи морква, ми можемо продовжити своє життя на 7 років.

Калорійність 41 кКал
Білки 0,9 гр
Жири 0,2 гр
Вуглеводи 9,6 гр
Харчові волокна 2,8 гр
Вода 88,3 гр
По-корейськи 113 кКал
Варена морква 25 кКал
Смажена морква 190 кКал

Морква, це дивовижний овоч. При термальній обробці (варіння у воді або на пару) у цьому коренеплоді кількість антиоксидантів збільшується в троє. З допомогою моркви можна знизити рівень холестерину і тиск у гіпертоніків. Дуже корисний цей коренеплід для хворих на цукровий діабет.

Калорійність огірка

Огірки — це цінний дієтичний продукт. За співвідношенням його обсягу і калорійності огірки безумовні лідери серед усіх продуктів харчування. Крім того, з їх допомогою можна розвантажити роботу підшлункової залози, знизити кров'яний тиск при гіпертонії і поліпшити роботу серця.

Калорійність 14 кКал
Білки 0,8 гр
Жири 0,1 гр
Вуглеводи 2,5 гр
Харчові волокна 1 гр
Органічні кислоти 0,1 гр
Вода 95 гр
Моно - і дисахариди 2,4 гр
Крохмаль 0,1 гр
Зола 0,5 гр
Солоні огірки 11 кКал
Огірковий сік 14 кКал

За кількістю вітамінів групи B огірки входять до лідируючої групи продуктів. Йод, що входить в склад огірків засвоюється практично на 100%. А завдяки деяким сполук, огірки здатні поліпшити засвоюваність білка з м'яса. Не варто забувати користь огірків в косметичних цілях.

Калорійність помідора

Помідори це один з найбільш корисних продуктів харчування

Італійські вчені встановили, що при їх регулярному вживанні в їжу можна знизити вдвічі ризик розвитку ракових захворювань. Крім того, в помідорах дуже багато рослинної клітковини. Завдяки їй можна очистити кишечник від шкідливих токсинів і шлаків.

Калорійність 19,9 кКал
Білки 0,6 гр
Жири 0,2 гр
Вуглеводи 4,2 гр
Харчові волокна 0,8 гр
Органічні кислоти 0,5 гр
Вода 93,5 гр
Моно - і дисахариди 3,5 гр
Крохмаль 0,3 гр
Зола 0,7 гр
Солоні помідори 13 кКал
В'ялені помідори 258 кКал
Томатна паста 92 кКал
Томатний сік 21 кКал

Помідори мають антистресовим ефектом, здатні уповільнити процеси старіння і нормалізують водно-соєвого баланс в організмі. Осінь корисні ці овочі при діабеті та порушеннях роботи серцево-судинної системи.

Калорійність картоплі

Сьогодні картопля вважається істинно російським продуктом. Хоча всі знають, що картопля з'явилася на наших столах відносно недавно. Суперечки про користь і шкоду цього продукту як раз і ведуться з тих самих пір, коли картоплю стали культивувати в Росії. Відомо, що цей продукт харчування має сечогінний ефект і може допомогти шлунку при деяких формах гастриту і виразок.

Калорійність 77 кКал
Білки 2 гр
Жири 0,4 гр
Вуглеводи 16,3 гр
Харчові волокна 1,4 гр
Органічні кислоти 0,2 гр
Вода 78,6 гр
Зола 1,1 гр
Насичені жирні кислоти 0,1 гр
Картопляне пюре 106 кКал
Картопля варена 82 кКал
Картопля смажена 192 кКал
Картопля фрі 170 кКал

У картоплі дуже багато вітамінів C і P. Добову норму цих вітамінів можна отримати, вживаючи в їжу 300 г печеної картоплі. З допомогою картоплі можна зміцнити судини і запобігти ризик розвитку ревматизму і цукрового діабету.

Калорійність буряків

Буряк давній і дуже корисний продукт на нашому столі

Завдяки своєму унікальному цей коренеплід є найкращим продуктом для чищення організму. Завдяки великій кількості клітковини, а також сполук, що пригнічують розвиток гнильних бактерій, розвантажувальні дні на буряках допоможуть повністю вивести з організму всі шкідливі сполуки і шлаки.

Калорії 43 кКал
Білки 1,6 гр
Жири 0,2 гр
Вуглеводи 9,6 гр
Клітковина 2,8 гр
Вода 87,6 гр
Пюре з буряка 70 кКал
Варений буряк 49 кКал

До складу буряків входить таке унікальне поєднання як бетаїн. Це ліпотропну речовина регулює жировий обмін, нормалізує роботу печінки і кров'яний тиск. Також є відомості, що бетаїн здатний знизити ризик розвитку ракових захворювань.

Калорійність кабачка

Головна перевага кабачка в тому, що організм його легко засвоює. При цьому ці овочі практично не містив алергенів. Саме тому кабачки дуже популярні у складі дитячого харчування. Перетерте в пюре м'якоть цього овоча використовується в якості прикорму для дитини з 6 місяців.

Калорії 24 кКал
Білки 0,6 гр
Жири 0,3 гр
Вуглеводи 4,6 гр
Клітковина 1 гр
Вода 93 гр
Смажений Кабачок 88 кКал
Пюре з кабачків 24 кКал
Варення з кабачків 196 кКал
Кабачкова ікра 97 кКал

У кабачках дуже багато вітаміну С. Деякі сполуки, що входять до складу цього овоча, благотворно позначаються на роботі шлунково-кишкового тракту. Кабачки рекомендуються людям страждаючим гіпертонією, недокрів'ям і серцево-судинними захворюваннями.

Калорійність цукіні

Цукіні дуже корисний овоч

По кількості бета-каротину він перевершує моркву, а за кількістю вітаміну C – гарбуз. Корисний цей овоч при проблемах з травленням. Завдяки тому, що цукіні легко засвоюються їх можна включати до складу дитячого харчування.

Калорії 21 кКал
Білки 2,7 гр
Жири 0,4 гр
Вуглеводи 3,2 гр
Клітковина 1,1 гр
Вода 93 гр
Цукіні варений 13 кКал
Піца з цукіні 277 кКал
Салат з моцарелою і цукіні 97 кКал

Цукіні легко готувати. Чим дрібніше цей продукт, тим довше його потрібно варити. Перетерта на тертці м'якоть цього овоча можна додавати в салати, збільшуючи їх користь. Завдяки своїй калорійності і легкої засвоюваності цукіні часто включають раціон різних дієт.

Калорійність патисонів

Користь патисонів обумовлена їх складом. Головним речовиною цього овочу є лютеїн. З його допомогою можна знизити ризик розвитку тромбів, вивести токсичні речовини і вільні радикали. За кількістю лютеїну патисони займають друге місце після лідера – курячого яйця.

Калорії 19 кКал
Білки 0,6 гр
Жири 0,1 гр
Вуглеводи 4,3 гр
Клітковина 1,3 гр
Вода 93 гр
Фаршировані патисони з сиром 100 кКал
Патисон консервований 18 кКал

З допомогою соку цього овоча можна нормалізувати роботу ендокринної і нервової системи. А також прискорити деякі обмінні процеси в організмі. Особливо корисними вважаються молоді патисони.

Калорійність гарбуза

Гарбуз один з найбільш корисних продуктів

У м'якоті цього овоча міститься безліч корисних для людини сполук. Гарбуз-чемпіон за вмістом заліза. Саме тому цей овоч застосовується в дієтах для профілактики і лікування атеросклерозу.

Калорії 22 кКал
Білки 1 гр
Жири 0,1 гр
Вуглеводи 4,4 гр
Клітковина 2 гр
Вода 92 гр
Пюре з гарбуза 88 кКал
Гарбуз смажена 76 кКал
Тушкований гарбуз 189 кКал
Гарбузовий сік 38 кКал

З допомогою гарбузового соку можна зміцнити стінки судин і подавити ріст туберкульозної палички. Корисно після «важкого» страви з'їсти 2-3 шматочки гарбуза. Це полегшить роботу шлунку і допоможе краще засвоїтися корисним з'єднанням страви.

Калорійність цибулі-порей

З допомогою цибулі-порей можна посилити апетит і стимулювати травлення. Крім того, цей продукт має жиросжигающим ефектом. А завдяки бактерицидним властивостям запобігає розвиток в організмі таких патогенних організмів як стафілококи, стрептококи, збудники туберкульозу, сибірської виразки і дизентерії.

Калорії 36 кКал
Білки 2 гр
Жири 0,2 гр
Вуглеводи 6,3 гр
Клітковина 2,2 гр
Вода 88 гр
Цибулевий суп 76 кКал
Капусто-цибулевий салат 25 кКал

Дуже корисний цибулю-порей для жінок, схильним до циститів. Допоможе цей продукт і для хворих такими недугами як атеросклероз, авітаміноз і сильна стомлюваність. Завдяки активним речовинам цибулі-порей його можна використовувати у складі дієти, спрямованої на зниження рівня холестерину в крові.

Калорійність цибулі-шалот

Цибуля-шалот, як і інші види луків, це продукт, що володіє дезинфікуючим властивістю

А завдяки актиоксидантам, що входять до його складу, шалот може вивести токсини з організму і продовжити молодість клітин. За допомогою цього цибулі можна зміцнити клітини судин і нормалізувати кров'яний тиск.

Калорії 72 кКал
Білки 2,5 гр
Жири 0,1 гр
Вуглеводи 16,8 гр
Клітковина 3,2 гр
Вода 80 гр
Салат з яйцем, беконом і цибулею шалот 262 кКал

Шалот здатний поліпшити самопочуття, підвищити життєвий тонус і поліпшити роботу головного мозку. Люди, які регулярно вживають в їжу цей лук менше схильні до інфекційних захворювань.

Калорійність ріпчастої цибулі

Ріпчасту цибулю це один із найпоширеніших продуктів харчування в нашій країні. З його допомогою можна покращувати смак страв, а також використовувати в сирому вигляді. Сік ріпчастої цибулі дуже корисний при захворюваннях кишечника. Крім того, з його допомогою можна очистити печінку від продуктів розпаду і токсинів.

Калорії 41 кКал
Білки 1,4 гр
Жири 0,2 гр
Вуглеводи 8,2 гр
Клітковина 3 гр
Вода 86 гр
Варену цибулю 35 кКал
Смажену цибулю 251 кКал
Омлет з цибулею і сиром 143 кКал

В білковий склад ріпчастої цибулі входять 12 амінокислот, у тому числі і кілька незамінних для людини. Цей вид цибулі часто використовують у народній медицині. Якщо його змішати з медом, то можна вилікувати бронхіт. Крім того, за допомогою цибулі можна провести антипаразитную чистку організму і профілактику ракових захворювань.

Калорійність спаржі

Аспарагус, або спаржа, це не тільки ніжний делікатес, що володіє приємним смаком

Але і продукт, факт користі якого неодноразово доказывался наукою. Багата Спаржа аспарагином. Ця речовина бере участь у синтезі білка і тому дуже корисно для організму.

Калорії 22 кКал
Білки 2,4 гр
Жири 0,2 гр
Вуглеводи 4,1 гр
Клітковина 2 гр
Вода 93 гр
Спаржа маринована 15 кКал
Спаржа тушкована 32 кКал
Смажена спаржа 75 кКал

Крім того, спаржу можна вважати чемпіоном за вмістом фолієвої кислоти. Вона, як відомо, необхідна для правильного перебігу вагітності і розвитку плоду. Також важливо знати про те, що сапоніни, що входять до складу спаржі здатні знизити рівень холестерину і нормалізувати ліпідний обмін. А значить, цей продукт дуже корисний під час дієти.

Калорійність редиски

Редис, мабуть, самий перший овоч, який приходить на допомогу організму людини після зимової «сплячки». Саме ці красивим червоним коренеплодів ми зобов'язані в боротьбі з авітамінозом, низьким імунітетом і гемоглобіном. Дуже часто редиски вживають в їжу для зміцнення кровоносних судин.

Калорії 20 кКал
Білки 1,2 гр
Жири 0,1 гр
Вуглеводи 3,4 гр
Клітковина 1,6 гр
Вода 93 гр
Салат з редискою і яйцем 51 кКал
Салат з редису і селери 31 кКал

Сьогодні є відомості про те, що редис здатний боротися з онкологічними захворюваннями. Особливо корисно вживати цей коренеплід в їжу при ризику раку молочної залози, товстої кишки і простати. Також редис потрібно включити в свій раціон для зняття набряків і частих запорах.

Калорійність болгарського перцю

Болгарський перець — це не тільки дуже смачний і соковитий овоч, але і вкрай корисний продукт

Вхідні в його склад з'єднання нормалізують роботу нервової системи, допомагають при депресії і безсоння. Якщо ви страждаєте занепадом сил і погіршенням пам'яті, включіть в свій раціон болгарський перець і допоможіть своєму організму.

Калорії 29 кКал
Білки 0,8 гр
Жири 0,4 гр
Вуглеводи 6,7 гр
Клітковина 1 гр
Вода 91,5 гр
Перець тушкований з томатами 67 кКал
Перець фарширований баклажанами 67 кКал
Перець смажений 200 кКал

Головним речовиною болгарського перцю є капсаїцин. Воно стимулює роботу шлунка, піднімає апетит і покращується травлення. Показаний цей овоч тим, хто страждає авітамінозом і низьким гемоглобіном. М допомогою болгарського перцю можна знизити ризик розвитку тромбів.

Калорійність перцю чилі (сушений)

Перець чилі відомий як основна приправа в мексиканській і азіатських кухнях. Цей овоч багатий такими сполуками як лютеїн, зеаксантин і криптоксантин. Вони здатні поліпшити стан шкіри і запобігти погіршенню зору.

Калорії 281 кКал
Білки 12 гр
Жири 8,2 гр
Вуглеводи 51,4 гр
Клітковина 21,6 гр
Вода 22,3 гр

Також як і в болгарському перці в перці чилі містить капсаїцин. Крім того, в ньому представлено таке з'єднання як кайєн. Воно здатне знизити ризик захворювань серцево-судинної системи, утворення виразки шлунка і артриту.

Калорійність баклажана

Баклажан — це овоч, до складу якого входить нікотинова кислота
Калорії 24 кКал
Білки 1,2 гр
Жири 0,1 гр
Вуглеводи 4,5 гр
Клітковина 2,5 гр
Вода 91 гр
Баклажанна ікра свіжа 90 кКал
М'ясо з баклажанами 109 кКал
Баклажани в томатному соусі 99 кКал
Салат з баклажаном і нутом 125 кКал

Баклажани незамінний продукт в дієтичному харчуванні. З його допомогою можна знизити ризик розвитку атеросклерозу і анемії. Корисний цей овоч людям з хронічним гастритом і синдромом роздратованого кишечника.

Калорійність редьки

Редька, це практично забутий продукт. Сьогодні його рідко зустрінеш на обідньому столі. Однак користь від редьки зниження популярності цього продукту не постраждала. Цей коренеплід володіє збалансованим складом серед якого виділяються магній, кальцій і калій. Цих речовин в редьці більше ніж в інших овочах.

Калорії 36 кКал
Білки 1,9 гр
Жири 0,2 гр
Вуглеводи 6,7 гр
Клітковина 2,1 гр
Вода 88 гр
Салат редька з морквою 24 кКал
Салат редька з яблуком 37 кКал

Редька володіє антибактеріальним ефектом. Її навіть можна назвати «натуральним» антибіотиком. Ефірні та гірчичні масла у складі цього коренеплоду ефективно борються з вірусами й патогенними мікроорганізмами. Використовують редьку для боротьби з цирозом печінки і хронічний гепатит.

Калорійність топінамбура

Топінамбур — це дуже корисний для організму продукт

Він містить велику кількість інуліну. Речовини, з допомогою якого можна очистити організм не тільки від токсинів і шлаків, але і багатьох інших шкідливих сполук і мікроорганізмів. Крім того, завдяки инулинам топінамбур вважається продуктом номер один у діабетиків.

Калорії 61 кКал
Білки 2,1 гр
Жири 0,1 гр
Вуглеводи 13 гр
Клітковина 4,5 гр
Вода 79 гр
Салат овочевий з топинамбурой 101 кКал
Кэнапсы з топінамбуром 380 кКал

Показано вживання топінамбура при нестачі селену і кальцію. Цей коренеплід може допомогти при захворюваннях шлунка і дисбактеріозі. Не так давно було доведено опкопротекторное властивість земляної груші.

Калорійність селери

Відомий міф про те, що селера має негативною калорійністю, давно спростували дієтологи. Але, все одно цей овоч дуже корисний у системах здорового харчування. Його зелень допомагає відновитися нервовій системі, а сік використовується в якості природного сечогінний засіб, завдяки якому можна налагодити роботу нирок і сечового міхура.

Калорії 12 кКал
Білки 0,9 гр
Жири 0,1 гр
Вуглеводи 2,1 гр
Клітковина 1,8 гр
Вода 94 гр
Селера (корінь) 32 кКал
Селера (стебло) 13 кКал
Сік селери 31 кКал

Дуже корисний селера при авітамінозі. Особливо якщо така недуга пов'язаний з нестачею заліза і кальцію. Крім того, важливо знати і про те, що селера здатний активувати обмінні процеси. Тому його можна використовувати при раціоні, спрямований на зниження ваги.

Калорійність артишоків

Артишоки — це ще один дуже корисний продукт харчування

З їх допомогою можна поліпшити обмін речовин і відновити уражені клітини печінки і жовчного міхура. Цинарин, яким багаті артишоки, є потужним природним антиоксидантом і здатний не тільки зупинити негативну діяльність вільних радикалів, але і вивести зайвий холестерин з організму.

Калорії 28 кКал
Білки 1,2 гр
Жири 0,1 гр
Вуглеводи 6 гр
Клітковина 0,5 гр
Вода 90 гр
Варені артишоки 28 кКал
Артишоки в маслі 119 кКал
Артишоки на грилі 222 кКал

Багато в артишоках інуліну. Завдяки багатому вмісту цього з'єднання артишоки потрібно включати до складу дієти проти високого рівня цукру в крові. Крім того, інулін здатний подавити діяльність шкідливих бактерій в кишечнику.

Калорійність дайкона

Дайкон це овоч, який украй популярний у Китаї та Японії. Він нагадує за смаком качан капусти, а по увазі щось середнє між редисом і ріпою. Дайкон це багате джерело рослинного білка. А завдяки високому вмісту клітковини та низьким змістом жирів, цей овоч отримав свою популярність у складі різних детокс-дієти.

Калорії 21 кКал
Білки 1,2 гр
Жири 0,1 гр
Вуглеводи 4,1 гр
Салат дайкон з огірками 59 кКал
Салат Гострий дайкон 42 кКал

Цей коренеплід здатний захистити жовчний міхур і печінку від перевантажень. Вхідні до складу дайкона фітонциди знижують кількість шкідливих бактерій в організмі. Регулярне вживання дайкона знижує ризик розвитку сечокам'яної хвороби і зміцнює серце.

Калорійність хрону

Хрін використовується людиною більше чотирьох тисяч років

Корінь цієї рослини містить більше вітаміну с, ніж лимон. Аскорбінова кислота, спільно з гірчичним ефірним маслом, роблять хрін прекрасним загальнозміцнюючим засобом. Його показано вживати в їжу у періоди спалахів ГРВІ та грипу.

Калорії 59 кКал
Білки 3,2 гр
Жири 0,4 гр
Вуглеводи 10,5 гр
Клітковина 7,3 гр
Вода 77 гр
Хрін тертий 56 кКал
Листя хрону 64 кКал
Соус з хріном і сметаною 81 кКал

Хрін — це прекрасний природний антибіотик. Він здатний не тільки позбавити від простудних захворювань, але і вивести камені з нирок, вилікувати від циститу і навіть імпотенції. Завдяки стимулюючим дій на обмінні процеси в організмі хрін корисний при дієтах, спрямованих на зниження ваги.

Калорійність часнику

Користь часнику відкрив ще в XIX столітті знаменитий дослідник Луї Пастер. До складу зубчиків цього коренеплоду входять активні летючі речовини, які здатні вбити більшість небезпечних хвороботворних бактерій. У тому числі туберкульозну і дифтерійну паличку, а також бактерії, що викликає виразку шлунку.

Калорії 149 кКал
Білки 6,5 гр
Жири 0,5 гр
Вуглеводи 30 гр
Клітковина 1,5 гр
Вода 60 гр
Часник маринований 42 кКал
Часник молодий зелений 40 кКал
Часник сушений 345 кКал

Часник відмінно очищає стінки судин від холестерину нальоту. Він показаний при впливі іонізуючої радіації і для відновлення втрачених сил.

Калорійність кропу

Кріп — це не тільки пряна приправа здатна поліпшити смак багатьох страв, але і дуже корисний продукт

Кріп показаний при діареї, дизентерії, порушення сну і респіраторних захворювань. Корисні сполуки цієї рослини допоможуть підтримати менструальний цикл і мінімізувати больові синдроми.

Калорії 40 кКал
Білки 2,5 гр
Жири 0,5 гр
Вуглеводи 6,3 гр
Клітковина 2,8 гр
Вода 85,5 гр
Кріп сушений 40 кКал

З допомогою кропу можна знизити артеріальний тиск, заспокоїти нервову систему і позбутися від алергічного кашлю. Цю рослину можна використовувати як в сирому, так і в сухому вигляді.

Калорійність петрушки

Про користь петрушки знали ще жителі Стародавньої Греції і Стародавнього Риму. Вони не просто збирали дикорослу петрушку, але і вирощували на своїх ділянках. З допомогою коренів цієї рослини можна поліпшити апетит, відновити сили і прискорити обмінні процеси в організмі.

Калорії 49 кКал
Білки 3,7 гр
Жири 0,4 гр
Вуглеводи 7,6 гр
Клітковина 2,1 гр
Вода 85 гр
Петрушка сушена 49 кКал
Петрушка (корінь) 49 кКал
Сік петрушки 275 кКал

Петрушка містить речовини, які ефективно борються з проблемами серцево-судинної системи. Крім того, в 100 грамах петрушки міститься в двоє більше денної норми самого корисного для людини вітаміну C.

Калорійність шпинату

Шпинат — це той продукт, який можна назвати «суперпищей»

Він містить більшість необхідних для людини сполук. Шпинат багатий фолієвою кислотою і токоферолом. Ці речовини здатні продовжити молодість і поліпшити структуру клітин внутрішніх органів.

Калорії 22 кКал
Білки 2,9 гр
Жири 0,3 гр
Вуглеводи 20 гр
Шпинат заморожений 24 кКал
Смузі з шпинату 38 кКал
Шпинат смажений 34 кКал

Шпинат багатий кальцієм і залізом. Цей продукт можна включити в дієту, спрямовану на збільшення гемоглобіну. Крім того, шпинат — це рекордсмен рослинного світу з вмістом йоду.

Калорійність щавлю

Щавель не даремно називають весняним королем. Це рослина з'являється навесні одним з перших і завдяки йому можна позбавиться від нестачі вітамінів, які організм витратив за зимовий період. Щавель використовується для підвищення гемоглобіну і поліпшення травлення.

Калорії 22 кКал
Білки 1,5 гр
Жири 0,3 гр
Вуглеводи 2,9 гр
Клітковина 1,2 гр
Вода 92 гр
Щавлевий Суп 49 кКал
Салат з щавлю з майонезом 200 кКал

Листя цієї рослини часто використовують для лікування колітів, геморою і хвороб ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Щавлева кислота допоможе знизити рівень холестерину, поліпшити тонус і зніме напругу з м'язів.

Калорійність зеленого салату

Зелений салат — це багате джерело важливих поживних речовин. У ньому міститься дуже багато вітаміну K (107% До 100 г), вітаміну A і C. За кількістю клітковини цього овочу немає рівних. Зелений салат часто використовують для приготування корисних коктейлів для очищення організму.

Калорії 16 кКал
Білки 1,5 гр
Жири 0,2 гр
Вуглеводи 2 гр
Клітковина 1,2 гр
Вода 94 гр
Зелений салат 21 кКал

За допомогою зеленого салату можна підтримати здоровий стан судин і серця. За допомогою цього овоча можна провести профілактику ракових захворювань і поліпшити роботу печінки.

Калорійність кінзи

Кінза містить велику кількість ефірних масел, амінокислот та інших корисних сполук

Цю пряну зелень можна вважати джерелом магнію і заліза. Завдяки пектину кінзу можна використовувати для виведення з організму токсинів і шлаків.

Калорії 23 кКал
Білки 2,1 гр
Жири 0,5 гр
Вуглеводи 3,7 гр
Клітковина 2,8 гр
Вода 92 гр
Кінза сушена мелена 216 кКал
Коріандр 25 кКал

Завдяки входить до складу кінзи природного антибіотика додеценала це рослина здатна знизити запальні процеси в організмі, позбавити від інфекційних захворювань кишечника і надати протимікробну та протигрибкову дію.

Калорійність пастернака

Пастернак багатий клітковиною і легко засвоюваними вуглеводами. Ця рослина містить практично всі вітаміни групи B. Пастернак виявляє протиспазматичну дію і здатний допомогти при кольках у нирках, шлунку і печінки.

Калорії 47 кКал
Білки 1,4 гр
Жири 0,5 гр
Вуглеводи 9,2 гр
Клітковина 4,5 гр
Вода 83 гр
Пастернак (корінь) 47 кКал

Відвар з коренів пастернаку використовують як тонізуючий засіб, здатний допомогти при захворюваннях серця і використовується як профілактика слабоумства. За допомогою цього коренеплоду можна знизити рівень цукру і поганого холестерину.

Калорійність фенхелю

Фенхель або аптечний кріп є дуже корисним рослин

Стародавні сакси відносили його до священних трав, які здатні не тільки надати користь здоров'ю, але і вигнати злих духів. Додаючи фенхель в свій раціон можна поліпшити апетит, знизити ризик туберкульозу, бронхіту і бронхіальної астми.

Калорії 345 кКал
Білки 16 гр
Жири 15 гр
Вуглеводи 52 гр
Клітковина 40 гр
Вода 9 гр
Салат з морквою і фенхелем 123 кКал
Салат з фенхелю і селери 59 кКал

До складу фенхелю входить пребіотик інсулін. Він здатний нормалізувати роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту і позбавить новонародженої дитини від болю в кишечнику. Для посилення лактації годуюча мама може скористатися чаєм з фенхелем.

Калорійність тархуну (естрагону)

Тархун, також відомий як драконова полин або естрагон володіє ніжним приємним ароматом і завдяки чому часто використовується в кулінарії. Але, ця рослина володіє унікальним складом, завдяки якому тархун можна використовувати і в оздоровчих цілях.

Калорії 25 кКал
Білки 1,6 гр
Вуглеводи 5 гр
Клітковина 0,5 гр
Вода 90 гр
Естрагон сушений 295 кКал
Тархун (напій) 40 кКал

Найчастіше тархун використовується в складі тонізуючих напоїв. До складу цієї рослини входять корисні для організму вітаміни, кумарини, флавоноїди, ефірні олії і рутин. З допомогою такого складу драконова полин здатна зміцнити стінки судин, підсилити секрецію шлункового соку і провести профілактику багатьох захворювань.

Калорійність м'яти