Які виплати покладені при народженні першої, другої і третьої дитини? Які виплати на дитину працюючим батькам, одиноким матерям, при усиновленні?

Держава допомагає багатодітним та малозабезпеченим сім'ям. Вони можуть отримати виплати на утримання та виховання своїх дітей.

Зміст

В нашій державі вважається нормою ситуація, коли виховують дитину обоє батьків, які перебувають у шлюбі.

 • Вони піклуються про нього, його розвиток, освіту і створюють йому максимально комфортні умови для проживання
 • У повній родині батьки не усвідомлюють того, що виконують Закон в частині розподілу обов'язків у вихованні і розвитку дітей. У них це виходить автоматично, адже вони постійно дбають про своєму чаді
 • Але сучасність влаштована таким чином, що шлюби можуть розпадатися, один з батьків не виконує свої обов'язки щодо утримання дитини — це позначається на добробуті малюка, отримання їм належного виховання, освіти та медичної допомоги

Важливо: Державою був розроблений Сімейний Кодекс, який допомагає захистити права неповнолітніх, якщо їх батьки розлучилися.

Крім цього права дитини буду захищені, якщо він проживає в неблагополучній сім'ї (можна оформити опіку), або при втраті годувальника (призначається соціальна допомога).

Порядок виплати коштів на утримання дитини в Росії

Порядок виплати коштів на утримання дитини в Росії

Всі випадки, пов'язані з аліментних виплатами індивідуальні і залежать від багатьох факторів.

Порядок виплати коштів на утримання дитини в Росії:

 • Коли батьки розходяться, складається угода, де вказується відсоток винагород на утримання маленької людини одним з батьків. Якщо батько з матір'ю обопільно не склали мирний договірної документ, тоді стягнення аліментів відбувається на підставі рішення судового органу
 • Грошова обов'язок на утримання дитини повинна виконуватися батьками у рівній частці, тобто всі витрати на купівлю їжі та одягу для малюка діляться порівну
 • Аліменти можуть бути стягнуті, навіть якщо мати та батько не реєстрували свій шлюб. Але в цьому випадку повинен бути доведений факт батьківства — добровільно або за допомогою суду

Крім цього порядок виплати грошей на утримання маленьких дітей в нашій країні багато в чому залежить і від того, на підставі якого паперу це буде вироблятися. Згідно із Законом виплати виробляються, якщо є такі бланки державного зразка:

 • Письмова згода на утримання малолітньої дитини, завірена у нотаріуса
 • Рішення суду, а саме виконавчий документ про стягнення
 • Наказ суду про виплату грошей за видатками

Держава виявляє турботу у вигляді підтримки сім'ям з дітьми. Вони можуть отримувати допомогу при вагітності матері і після пологів. Також отримують грошову підтримку багатодітні та малозабезпечені сім'ї, одинокі матері.

Які виплати покладені при народженні першої дитини?

Які виплати покладені при народженні першої дитини?

У 2013 році депутатами Держдуми було запропоновано внести зміни до законодавства, щоб можна було виплачувати материнський капітал та на першого малюка. Таку пропозицію було винесено за скривджених матерів, які також хочуть отримати кошти при народженні первістка.

Важливо: Цей законопроект не був прийнятий, так як материнський капітал — це мотивація на народження другої і наступних дітей, а на народження першої дитини така мотивація, як вважає державу, не потрібна.

Крім цього для підвищення соціального статусу новоспеченої мами держава пропонує інші види виплат. Так, якісь виплати покладені при народженні першої дитини?

Грошове компенсаційне винагороду на першу дитину, яка може виплачуватися один раз або кожен місяць:

 • Одноразове компенсаційне винагороду майбутнім мамам, які звернулися до гінеколога, щоб фахівець поставив їх на облік терміном вагітності до 12 тижнів
 • Компенсаційні винагороди по вагітності та пологах
 • Одноразове винагороду при появі на світ дитини
 • Винагороди по догляду за новонародженим до досягнення нею 1,5 років — виплачуються щомісяця

Важливо: Якщо компанія або організація, в якій працювала майбутня мама, були ліквідовані, а вона була звільнена під час відпустки по догляду за дитиною, тоді новоспеченій мамі ще призначається щомісячна винагорода.

Які виплати покладені при народженні другої дитини?

Які виплати покладені при народженні другої дитини?

Терміни виплат, розміри і порядок оформлення документації визначається законодавством або актами Президента РФ або Уряду. На другого малюка жінка отримає такі ж щомісячні і одноразові компенсаційні оплати, як і на первістка:

 • у період виношування дитини
 • після його появи на світло
 • до досягнення нею певного віку (1,5 років)

Які ще винагороди покладені при народженні другої дитини? При появі на світ другого за рахунком чада, сім'я має право отримати сімейний капітал. У 2016 році прогнозується, що його розмір буде складати 477942,4 рубля.

Важливо: Сертифікат з сумою сімейного капіталу буде виданий за умови, що немовля з'явилося на світ живим і про це поставлена відмітка в книзі записів у відділі Рагсу. Якщо новонароджений помер незабаром після появи на світло, то право на одержання грошей батьками зберігається. Якщо жінка народила мертву дитину, тоді такого права у сім'ї на отримання даного сертифікату не виникає.

Отримати цей бланк державного зразка, що дає право на придбання сімейного капіталу можна в Пенсійному фонді РФ.

Порада: Ви можете звернутися в будь-яке відділення за місцем проживання з такими бланками державного зразка: паспорт мами і документи, що засвідчують особу всіх дітей.

Які виплати покладені при народженні третьої дитини?

Які виплати покладені при народженні третьої дитини?
 • На третього малюка новоспечені батько і мати отримують від держави такі ж одноразові й щомісячні винагороди, як і при появі на світ первістка або другого чада
 • Крім цього родина також має право на оформлення сімейного капіталу
 • В даний час в Росії багато сімей з трьома і більше дітьми. У них може виникнути питання, які винагороди покладені при появі на світ третьої і наступної дитини?

Важливо: В сертифікаті на дотацію на третю і наступних дітей у 2016 році буде прописана сума трохи більше 477 тисяч рублів.

Цікаво знати: У цьому році Уряд РФ прогнозує підвищити материнське винагороду на третю і наступних дітей до півтора мільйонів рублів.

Розмір виплати малозабезпеченим сім'ям з дітьми

Розмір виплати малозабезпеченим сім'ям з дітьми
 • Сім'я вважається малозабезпеченою, якщо загальний дохід при поділі на всіх членів, представляє меншу суму, ніж прописано в законі по прожитковому рівню. Такі сім'ї можуть отримати допомогу від Уряду
 • Розмір компенсацій малозабезпеченим сім'ям з дітьми встановлюється кожною областю індивідуально
 • Крім цього кожна область вирішує встановити свій індивідуальний прожитковий мінімум. Наприклад, для Москви він буде вище, ніж для Іркутської області

Важливо: Для того щоб дізнатися, чи є ваша сім'я незаможної чи ні, зверніться в соціальну службу за місцем проживання. Фахівець підкаже, які потрібні для цього папери, підрахує дохід, і порівняє його з діючим розміром прожиткового мінімуму.

Якщо середньомісячний дохід на одного члена сім'ї менше прожиткового мінімуму, тоді вам буде призначено допомогу.

Виплати на дитину одиноким матерям

Виплати на дитину одиноким матерям
 • У РФ статус матері одиночки отримує та новоспечена мама, яка народила або усиновила дитину, але при цьому вона не була заміжня
 • У свідоцтві на дитину рядок про батька порожня або вона заповнена зі слів матері
 • Такі жінки можуть скористатися держпідтримкою
 • Як і будь-які інші батьки, одинока мати отримує одноразові й щомісячні винагороди під час вагітності і після появи на світ малюка, а також по досягненні їм 1,5 однорічного віку

Важливо: Такі види винагород одиноким матерям можуть бути збільшені. В кожному регіоні встановлюється розмір виплат індивідуально.

Які виплати на дитину працюючим батькам?

Які виплати на дитину працюючим батькам?

Одноразові й щомісячні винагороди на дітей, які були описані вище, мають право отримувати як непрацюючі, так і працюючі батьки. Незалежно від роду зайнятості, виплачується і сімейний капітал.

Єдина відмінність в таких винагороди полягає у тому, що непрацюючі батьки отримують їх у відділі соціальної служби, а працюючі — за місцем служби.

Важливо: Дізнатися, якою буде винагорода на дитину працюючим батькові або матері, можна на своєму підприємстві у бухгалтера, який займається розрахунком даного виду виплат.

Які виплати покладені дитині інваліду?

Які виплати покладені дитині інваліду?

Розмір і порядок соціального винагороди для дітей інвалідів прописані у федеральному і місцевих бюджетах. Які виплати покладені дитині інваліду?

 • Держдопомогу представляється у вигляді одно разових доплат, щомісячних допомог, пенсій, надбавок та окремих пільг
 • Мати дитини-інваліда має право раніше покладеного терміну вийти на пенсію (до 50 років), але за умови, що вона була офіційно працевлаштована і пропрацювала не менше 15 років
 • Особи, які виховують дитину-інваліда, мають право на отримання компенсаційних винагород. Їх розмір залежить від родинних зв'язків заявника та дитини. Наприклад, батьки, усиновлювач чи піклувальник будуть отримувати більше, ніж інші особи, які займаються вихованням малюка
 • Жінка, яка виховує такого малюка, має право працювати 7 годин в день або з декількома вихідними днями на тиждень
 • Сім'ї, в яких є такі діти, мають право на придбання пільги по оплаті за послуги ЖКГ
 • Також такі сім'ї мають право безкоштовно їздити в міських автобусах та тролейбусах, а самі діти безкоштовно відвідувати дитячий сад і отримувати шкільне харчування. Ці сім'ї завжди можуть розраховувати на отримання привілеїв у сфері медицини, санаторно-курортного лікування і при отриманні ортопедичних виробів

Які виплати покладені при усиновленні дитини?

Які виплати покладені при усиновленні дитини?

Батьки, які усиновили дитину, мають право на такі ж компенсаційні привілеї, що і звичайні мами і тата (тобто народили, а не всиновили). Крім цього існують спеціальні прерогативи, розмір яких встановлюється місцевими регіональними бюджетами.

Існують такі компенсаційні оплати, які покладені при усиновленні дитини:

 • Одноразове винагороду. Його індексація проводиться щороку у відповідності з інфляцією
 • Сімейний капітал. Батько і мати приймального малюка мають право на придбання сімейного сертифіката, якщо вони усиновили дитину не раніше 1 січня 2007 року
 • Крім цього мама усиновленої дитини, віком менше 3-х місяців, має право на відпустку по вагітності і пологах і відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
 • При усиновленні, сім'ї будуть виплачуватися ті ж види компенсацій, які отримують звичайні сім'ї, включаючи ситуації, коли один батько виховує малюка або дохід сім'ї на одну людину нижче прожиткового мінімуму

Важливо: При усиновленні малюка дружини або чоловіка сім'я не має право на отримання компенсаційних винагород. Але усиновлювач може взяти відпустку по догляду за прийомним малюком або отримати інші переваги, передбачені законодавством (багатодітні та малозабезпечені сім'ї, сім'ї з дітьми інвалідами і так далі).

Які виплати покладені дітям з багатодітних сімей?

Які виплати покладені дітям з багатодітних сімей?

Батько і мати повинні гідно виховати свого чада, дати йому гарну освіту і забезпечити їжею, одягом, іграшками. В наш час ця задача є складною, особливо для багатодітних сімей. Тому держава призначає допомогу великим сім'ям.

Дітям з багатодітних сімей покладені такі компенсації:

 • Одноразові й щомісячні винагороди на кожного малюка по вагітності та пологах, а також до досягнення нею 1,5 років
 • Винагорода на покриття витрат, пов'язаних із зростанням вартості життя
 • Винагороду на придбання дитячих товарів першої необхідності (памперси і так далі)
 • Винагорода на покриття зростання цін на продукти харчування
 • Щомісячна виплата на покриття витрат за послуги ЖКГ
 • Відшкодування оплати за користування телефонією
 • Компенсація матерям, які перебувають на пенсії і народили більше 10 дітей

Важливо: Крім цього діти з багатодітних сімей можуть бути прийняті поза чергою в дошкільний заклад. Також вони отримують безкоштовне дворазове харчування в школі.

Багатодітна сім'я

Держава дбає про багатодітних та малозабезпечених сім'ях, а також про сім'ї з дітьми інвалідами і допомагає матерям одиначкам. Варто сподіватися, що перелік заходів держпідтримки для таких сімей буде розширюватися, і влади зможуть забезпечити гідний рівень життя для кожної такої і звичайної сім'ї.

Відео: Підтримка багатодітних сімей