Які прості, смішні, творчі, спортивні, цікаві, логічні конкурси та ігри провести для тат і дітей на святі 23 лютого в дитячому саду: опис, ідеї, поради, запитання та відповіді для вікторини, відео з конкурсами для тат

У статті ви знайдете варіанти веселих, цікавих, спортивних конкурсів та ігор для тат і дітей на свято 23 лютого в дитячому саду.

Зміст

Як цікаво провести 23 лютого у дитячому садку: поради, ідеї

Чоловікам на цьому святі відводиться особлива роль. Діти присвячують їм вірші, пісні, побажання. Також татам, і дідусям, а також дядькам або іншим родичам, пропонують взяти участь в невигадливих конкурсах, вікторинах та іграх, де вони можуть проявити спритність, силу та кмітливість. Разом з татами можуть брати участь у конкурсах сини і дочки, адже дітям теж дуже хочеться пограти на дитячому ранку.

Сценарій свята не повинен бути довгим. У середньому ранок триває близько 1 години. Що стосується конкурсів та ігор, вони не повинні бути довгими. Для одного конкурсу достатньо 5-7 хвилин, глядачам може набриднути, якщо конкурс затягнеться.

На ранку повинні бути різноманітні ігри та конкурси:

 • Жартівливі
 • Логічні
 • Спортивні
 • Творчі
 • Вікторини
 • Естафети

Завдяки різноманітності свято не буде нудним.

Важливо: Вдало підібрані конкурси повинні проходити невимушено і весело, таке свято запам'ятається гостям і дітям. Завдання вихователя — направити свято в потрібне русло, щоб ніхто не постраждав в результаті ігор, і щоб усім було весело.

Крім ігор і конкурсів, повинна бути пізнавальна частина програми. Педагоги в правильному ключі повинні донести до дітей суть свята. З раннього віку хлопчиків необхідно навчити тому, що вони є не тільки майбутніми захисниками своєї країни, але також повинні бути опорою і захистом для своєї сім'ї. Всі цінності закладаються з дитинства. Однак не варто занадто ускладнювати цю частину програми, інформація повинна бути простою і доступною для розуміння дітьми.

Свято 23 лютого не обходиться без дитячих виробів. Діти готуються до свята заздалегідь, майструють вироби та листівки для тат своїми руками. Це заняття розвиває творчі навички дитини, моторику, уяву. З виробів і листівок можна зробити виставку перед ранком у групі, де всі батьки зможуть оцінити старання своїх дітей.

Свято 23 лютого в дитячому саду: поради

Прості конкурси та ігри для пап на 23 лютого в дитячому саду: опис

Прості конкурси, які перевірені часом, користуються особливою популярністю. Точно відомо, що ці конкурси добре проходять, всі веселяться або беруть з інтересом.

Важливо: Перевага простих конкурсів у тому, що потрібно мінімум реквізиту, а також є можливість проводити їх в приміщенні з будь-площею.

Конкурс зі стільцями

Пантоміма

На картках необхідно написати слова, відповідні свята: «солдат», «генерал», «танк», «автомат», «вертоліт», «підводний човен». Учасник команди повинен показувати, а інші вгадувати, що це.

Снайпер

Кожній команді видаються сніжки з паперу та порожнє відро. Кожен учасник має кинути сніжок у відро і потрапити з відстані. Перемагає команда, у якої більша кількість влучень.

Гра «найвлучніший»

Гра в дартс відмінно підходить для свята 23 лютого. У тих, хто прийшов на свято пап прокинеться азарт і бажання потрапити в мішень.

Відео: Свято 23 лютого в дитячому саду

Смішні конкурси для татусів на 23 лютого в дитячому саду: опис

Без жартівливих, смішних конкурсів жодне свято не обходиться. Всі люблять посміятися — і дорослі, і діти. Підбірка смішних конкурсів допоможе створити веселу атмосферу свята чоловіків — 23 лютого.

«Покажи ходу»

Для цього конкурсу знадобляться картки із зображеними тваринами — вовк, качка, равлик, кенгуру, страус, ведмідь і т. п. Діти повинні показувати ходу, а тата — вгадувати. Можна грати навпаки, нехай папи показують ходу, а діти вгадують. Гру можна доповнити картками з різними видами транспорту (велосипед, автомобіль, літак, поїзд).

«Силачі»

Для цього конкурсу знадобляться повітряні кульки, їх потрібно заздалегідь надути. Для учасників конкурсу необхідно поділити на дві команди. Посеред залу покласти стрічку. По обидві сторони від стрічки слід покласти однакову кількість кульок. Як тільки ведучий дає команду, гравці повинні задути на бік суперника кулі. Перемагає та команда, на стороні якої куль виявиться менше.

«Віддай честь»

Папи стають у ряд. Однією рукою необхідно віддавати честь, а другу руку — витягнути і підняти великий палець вгору. Під рахунок вихователя руки потрібно поміняти. Робити це потрібно швидко, не збиватися. Хто зійшов, той вибуває з конкурсу.

«Людина-магніт»

Вихователь роздає учасникам картки, на яких написані частини тіла. Суть конкурсу — учасникам необхідно докласти картки до відповідних місць. Не просто докласти, але й утримати ці картки одночасно з іншими. Той, хто зуміє втримати більшу кількість карток, перемагає.

Конкурси для татусів на 23 лютого

Творчі конкурси для татусів на 23 лютого в дитячому саду: опис

Багато папи володіють хорошими творчими здібностями, наприклад, гарно малюють чи вміють майструвати своїми руками. У творчих конкурсах папи можуть проявити свої таланти. Навіть якщо не вдасться здивувати своїм талантом малювання, можна повеселитися від душі під час таких конкурсів.

«Намалюй портрет мами»

Папи сідають на стільці, їм видають альбомні аркуші, фломастери, олівці. За короткий час папа повинен намалювати портрет мами. Можна залучити дітей до участі в конкурсі. Потім судді виберуть найкрасивіший портрет. Переможцю покладається шоколадна медаль.

«Краща листівка на 23 лютого»

Для участі в цьому конкурсі знадобляться:

 • Фломастери
 • Олівці
 • Альбомний аркуш
 • Ножиці
 • Кольоровий папір
 • Клей

З цих матеріалів папи повинні змайструвати листівку на 23 лютого. Можна залучати дітей до участі, їм буде цікаво це заняття. Переможцем стає той, хто змайструє саму красиву листівку на думку залу або журі.

«Універсальний солдат»

Беруть участь дві команди. Кожній видається реквізит — кольоровий папір, мішура, військові атрибути, дитячі іграшки. Кожна команда повинна вибрати солдата і зробити його універсальним з допомогою цих підручних засобів. Наприклад, зробити погони, озброїти автоматом, придумати головний убір. Учасники обмежені за часом, тому повинні працювати швидко і злагоджено.

Творчі конкурси для татусів на 23 лютого

Спортивні ігри та конкурси для татусів на 23 лютого в дитячому саду: опис

У спортивних конкурсах і змаганнях між командами папи можуть проявити свою силу, спритність. Для дитини сильний тато — це предмет гордості. Однак конкурси слід підбирати безпечні. В процесі проведення конкурсу ніхто не повинен постраждати.

«Перетягування каната»

Ця гра популярна, у неї часто грають. Для гри знадобиться канат. Батьків потрібно поділити на дві команди. По команді ведучого папи починають перетягувати канат. Як швидко закінчиться гра, залежить від сили батьків.

Важливо: Перетягування каната доречно, якщо площа приміщення велика. Якщо зал для проведення свята маленький, грати буде незручно.

«Хто далі стрибне»

Учасники розбиваються на дві команди. Перший учасник повинен стрибнути якомога далі. Наступний учасник робить стрибок з того місця, куди дострибнув перший. Мета — дострибати до прапорця, встановленого в кінці залу. Перемагає та команда, яка перша дісталася до фінішу.

«Сила є»

Цей конкурс покаже, чий тато найсильніший. Кожному учаснику видається лимон і склянку. Потрібно якомога більше соку видавити однією рукою в склянку. Переможцем стане той, у кого виявиться більше в склянці соку.

Спортивні конкурси для татусів на 23 лютого

Цікаві ігри та конкурси для татусів на 23 лютого в дитячому саду: опис

«Принеси погони»

Гра на швидкість і спритність. Учасники розбиваються на дві команди. Кожній команді видається за дві сірникові коробки. Кожен учасник на своїх плечах повинен пронести ці «погони» до визначеного місця й повернутися назад, передати їх наступному гравцеві. При цьому сірникові коробки не повинні впасти. Так погони носять до останнього гравця. Перемагають ті, хто впорається першими.

«Найшвидший моряк»

Для цього конкурсу знадобляться такі предмети:

 • 2 стільця
 • 2 безкозирки
 • 2 тільники

Для участі в конкурсі вибираються 2 добровольця з залу. Під музику вони повинні одягатися. Перемагає той, хто перший одягнувся. Можна, щоб брало участь два учасники, а більше. Так буде набагато цікавіше.

«Проведи м'яч»

Для кожної команди встановлюється смуга перешкод і ворота. З допомогою ключки кожен учасник повинен швидко провести м'яч через смугу перешкод і забити його у ворота.

«На всі руки майстер»

Чоловіки повинні вміти робити все. Цей конкурс допоможе це довести. Кожному учаснику видаються нитки, голки, ґудзик, клапоть тканини, ножиці. Необхідно швидко і якісно пришити гудзик.

Важливо: Переможців необхідно заохочувати іграшковими або шоколадними медалями, також усім учасникам потрібно вручати заохочувальні призи. Це може бути якась дрібниця.

Відео: Конкурси для татусів на дитячому ранку

Конкурси та ігри для пап на 23 лютого в дитячому саду на логіку і уважність: опис

Справжні чоловіки повинні бути не тільки спритними, сміливими і сильними, але також повинні вміти логічно міркувати, бути уважними і розумними. Наступні конкурси допоможуть продемонструвати ці якості.

«Будь уважним»

Для проведення конкурсу знадобляться 3 прапорця різних кольорів. Вихователь спочатку пояснює правила гри. Якщо показує червоний прапорець, — треба кричати «Ура!», зелений — марширувати на місці, жовтий — скакати на коні. Потім вихователь швидко показує прапорці різного кольору, намагаючись заплутати учасників. Хто помилився, вибуває з гри. Діти допомагають визначити тих, хто помилився і повинен покинути гру.

«Збери бойову машину»

В цьому конкурсі команди складаються з двох осіб. Кожній команді видаються картинки, з яких якнайшвидше потрібно зібрати бойову машину (танк, літак, вертоліт, підводний човен і т. п.)

«Назви чоловічі професії»

Кожна команда по черзі повинна назвати чоловічу професію. Діти також можуть допомагати батькам і підказувати.

«План місцевості»

Кожна команда отримує план місцевості з схематичними знаками. Цей план команда може вивчати протягом однієї хвилини, потім команди отримують нову карту, але вже без знаків. По пам'яті необхідно відновити схематичні знаки. Переможе команда найуважніших пап.

Вікторина для пап на 23 лютого в дитячому саду: запитання й відповіді

Якщо свято проводиться у маленькому приміщенні, де немає місця для конкурсів з бігом або перешкодами, можна провести вікторину. Для вікторини підійдуть питання, пов'язані з військовою службою та святом 23 лютого.

Питання для вікторини на 23 лютого для тат:

 1. Як називається довге пальто у солдата? (Відповідь: шинель).
 2. Як називається одяг у моряків? (Відповідь: тільник).
 3. Як називається головний убір танкіста (Відповідь: шолом).
 4. Який головний убір дозволяє захистити голову від поранень? (Відповідь: каска).
 5. Назвіть військове звання молодшого командного складу (Відповідь: капрал).
 6. Яких ви знаєте відомих російських воєначальників? (Відповідь: Жуков, Суворов, Кутузов, Будьонний і ін.).
 7. Який головний убір носять кавалеристи? (Відповідь: будьонівка)

Якщо батьки не можуть дати відповідь, чи варто підказати їм або дати правильну відповідь. Давати багато часу на роздуми не варто, тому що вікторина стане нудною.

Які конкурси проводити на ранок 23 лютого

Спільні конкурси для татусів і дітей на 23 лютого в дитячому саду: опис

Спільна участь у конкурсах та іграх татусів з дітьми приносить особливу радість як дітям, так і батькам. Діти з радістю грають разом з татами і дуже пишаються, коли їх папи виграють.

«Самий сильний тато»

Учасники діляться на дві команди. Кожен тато бере свою дитину на плечі, оббігає стійку і повертається назад до гравців. Потім естафета переходить до наступного татові.

«Переправа»

Два папи схрещують руки, на них сідає дитина. Потім дитину необхідно пронести до стійки і назад. Естафета переходить до наступній парі батьків.

«Гонка на ластах»

Для проведення конкурсу знадобиться 2 пари маленьких і 2 пари великих ласт. У грі беруть участь діти та дорослі. У кожній команді має бути однакова кількість дітей і дорослих. Кожен учасник повинен надіти швидко ласти, оббігти стійку і повернутися до своєї команди. Потім естафету приймає наступний. Таким чином діти чергуються з дорослими в грі.

Ранки в дитячому саду, де батьки беруть участь в конкурсах, сприяють зближенню батьків з дітьми, зміцнюють взаємини в колективі, а також дозволяють провести час весело та незабутньо. Папи, як відомо, народ серйозний, але повеселитися ніколи не відмовляться. Тепер ви знаєте, як провести конкурси на 23 лютого для пап в дитячому саду, щоб вони були різноманітні, веселі та цікаві.

Відео: Тата на ранок 23 лютого