Найвищі статуї і пам'ятники світу: список з назвами країн, міст, фото, опис

У яких країнах і містах знаходяться найвищі пам'ятники, статуї в світі? Рейтинг найвищих статуй зі списком, описом, фото

Найвищі статуї світу: список

Високі статуї вражають своєю величчю і розбурхують уяву туристів. Багато хто згадує історію про Гуллівера, дивлячись на величні скульптури. Величезні статуї знаходяться в різних куточках світу. Скульптори, архітектори та автори проектів хотіли прославити свої творіння, щоб вони стояли на протязі століть. У них вийшло це зробити. Пропонуємо познайомитися зі списком найбільш високих пам'ятників, статуй всього світу.

Важливо: Перше місце в рейтингу найвищих скульптур належить Китаю, Японії. Тут розташовано багато величних статуй Будди.

Якщо перераховувати всі ці споруди, то крім статуй Будди в нашому рейтингу не виявиться інших. Ми не будемо тут описувати всі скульптури, присвячені Будді, щоб познайомити вас з іншими, не менш величними спорудами. Отже, приступимо.

Найвищі пам'ятники і статуї із зазначенням висоти, назвами країн, міст:

 1. Монумент Перемоги (Росія, Москва) — 141,8 м;
 2. Кришту Рей (Португалія, р. Алмада) — 138 м;
 3. Колона Веллінгтона (Великобританія, р. Ліверпуль) — 132 м;
 4. Лечжун-Сасачжа (М'янма, с. Кхатакан-Таунг) — 129,24 м;
 5. Статуя Богині Гуаньінь (Китай, р. Санья) — 108 м;
 6. Скульптура «Батьківщина-мати» (Україна, Київ р.) — 102 м;
 7. Статуя богині Каннон (Японія, р. Сендай) — 100 м;
 8. Статуя Свободи (США, Нью-Йорк) — 93 м;
 9. Статуя Будди (Китай, р. Уси) — 88 м;
 10. Скульптура «Батьківщина-мати кличе!» (Росія, р. Волгоград) — 87 м;
 11. Статуя Святої Ріти (Бразилія, р. Санта-Круз) — 56 м;
 12. Статуя Чингісхана (Монголія, місцевість Цонжин-Болдог) — висота 50 м;
 13. Статуя Царя Христа (Польща, р. Свебодзін) — 52 м;
 14. Меморіальний комплекс «Альоша» (Росія, р. Мурманськ) — 42,5 м;
 15. Статуя Діви Марії Китской (Еквадор, р. Кіто) — 41 м.

Ці скульптури зводилися в різні роки і сторіччя, вони прославляють святих, воїнів і великих людей, що віддають данину значущих подій народу і країни. У кожній з цих статуй лежить історія і часом неймовірні дива.

Рейтинг найвищих статуй

Монумент Перемоги

У столиці Росії на Поклонній горі зведено Монумент Перемоги, приурочений до перемоги в Великій Вітчизняній війні.

Важливо: Висота монумента — 141,8 м. І у цієї цифри є причина. На кожен день кровопролитної війни припадає по 10 сантиметрів.

Даний монумент у Росії найвищий. В нашому рейтингу він посідає також перше місце. Форма монумента досить складна. Статуя виконана у формі тригранного багнета з бронзовими барельєфами. Майже в самому верху багнета розташована богиня Ніка з переможним вінцем в руках, а також амури, які про перемогу.

Монумент Перемоги розташований на пагорбі. У цьому пагорбі облаштовані службові будівлі. Тут моніторять стан скульптури.

Монумент Перемоги займає 1 місце в списку найвищих статуй
Богиня Ніка і два амура
Високий пам'ятник в Росії

Кришту Рей

Ця статуя побудована в Португалії поблизу міста Алмада. Фігура уособлює Ісуса Христа, зверненого до людей. Кришту Рей висотою 138 м, з яких скульптура Ісуса Христа 28 м, підстава — 110 м. Основу споруди представлено у вигляді чотирьох стовпів, з'єднаних в загальну основу.

Біля підніжжя статуї Кришту Рей знаходиться оглядовий майданчик, з якого можна вдосталь помилуватися красою прилеглої території та річкою Тежу. Здалеку милуватися статуєю краще вночі, коли на ній запалюються вогні. Спеціальні вогні дозволяють краще побачити статую.

Важливо: Зведення даної споруди має цікаву історію. Проект зведення скульптури підписаний в 1940 році. Таким чином хотіли попросити Бога про те, щоб Португалія не була залучена у Другу Світову війну.

Кошти на будову статуї були зібрані народом Португалії. Люди жертвували гроші і просили Бога, щоб він зберіг життя їх рідним і близьким.

Що було далі? Примітно, що ця країна не брала участі у Другій Світовій війні. А будівництво статуї довелося на 1949-1959 рр.

Всередині статуї розташувався будинок для гостей, каплиця і церква. Всередині знаходиться ліфт, який швидко доставить вас на оглядову площадку.

Велична статуя Кришту Рей, Португалія
Вигляд величезної статуї поблизу
Кришту Рей ззаду

Колона Веллінгтона

Важливо: В Ліверпулі стоїть пам'ятник Веллінгтону. Інша його назва Пам'ятник Ватерлоо. Після смерті герцога Веллінгтона вирішили встановити пам'ятник на честь герцога і його перемог.

Грошові кошти на встановлення колони збирали городяни. Перший камінь колони закладений у 1861 році, будівництво завершилося до 1865 році.

Пам'ятник являє сходинки, п'єдестал і високу колону, на якій встановлена фігура герцога Веллінгтона. Висота фігури становить 25 м. На всіх сторонах постаменту розташовані бронзові орли. На одній із сторін зображена битва при Ватерлоо.

Ліверпуль, колона Веллінгтона
Орли по периметру колони
Фігура герцога Веллінгтона

Лечжун-Сасачжа

Висота статуї становить понад 129 м, з яких Будда — 116 м, а інші метри відведені під постамент. Будівництво статуї тривало довгих 12 років. Офіційне відкриття відбулося в 2008 році.

Статуя Лечжун-Сасачжа пофарбована переважно в жовтий колір. Всередині статуя порожня. Тут розташований музей на тему буддизму.

Важливо: Для місцевих жителів ця статуя — місце релігійного поклоніння, а для туристів іншої віри — пам'яткою М'янми. Статую видно здалеку, вона оточена величезним садом з безліччю рослин.

Лечжун-Сасачжа
Особа статуї поблизу

Статуя Богині Гуаньінь

В курортному місті Санья на острові Хайнань велично розташовується статуя Богині Гуаньінь. Її висота цілих 108 м. Статую будували протягом 6 років. Відкриття статуї відбулося в 2005 році. Цю скульптуру видно з будь-якої точки міста. Перше, що зустрічає гостей острова — статуя. Варто відзначити, що гостей завжди чимало, адже острів є відомим курортом.

Особливість статуї в тому, що вона трилика. Одна особа направлено на острів, а два інших — в море. Це уособлює захист і заступництво богині зі всіх сторін.

Важливо: Традиційно богиня Гуаньінь є покровителькою жінок і дітей. Ті, хто має проблеми з зачаттям, можуть звернутися до богині. Багато туристи з усього світу їдуть на острів спеціально для того, щоб попросити богиню виконати мрію і подарувати дитину.

Однак не завжди туристам вдається швидко потрапити до статуї: доступ до неї відкривається в певні години.

Статуя богині Гуаньінь, розташована на острові Хайнань, внесена в книгу рекордів Гіннесса. Ця споруда є найвищою статуєю, присвяченій цій богині в усьому світі.

Чудовий острів Хайнань
Велична статуя
Туристи йдуть до богині Гуаньінь

Батьківщина-мати

На правому березі річки Дніпро в Києві зведено величну споруду Батьківщина-мати. Статуя приурочена до Великої Перемоги, здобутої в 1945 році.

Важливо: Статуя уособлює жінку з мечем і щитом в руках.

Роки зведення статуї — 1981. Над проектом статуї трудився відомий скульптор Євген Вучетич. Після його смерті проект очолив Василь Бородай. Висота статуї з постаментом складає 102 м, сама статуя — 62 м. Скульптура такого розміру в ті роки була наймасштабнішою роботою в СРСР. Статуя виготовлена зі сталі, хоча планували покрити її сусальним золотом. Вся статуя суцільнозварна.

Згідно з прогнозами споруда простоїть більше 150 років. Статуї не страшно навіть землетрус шкалою в 9 балів. Всередині споруди працюють ліфти, які піднімають людей на оглядові майданчики. З висоти статуї можна помилуватися красою міста Києва.

В основі споруди розташовується триповерховий музей. Перед ним знаходиться площа, на якій одночасно може вміститися 30 тисяч осіб. Тут проходять заходи, приурочені до Дня Перемоги.

Висока статуя — Батьківщина-мати
Рейтинг статуй світу
Так виглядає статуя поблизу

Статуя богині Каннон

У місті Сендай, недалеко від Токіо, розташована головна визначна пам'ятка — статуя богині Каннон. Висота — 100 м. Статуя вважається покровителькою міста з 1991 року, це рік зведення споруди. Статуя білого кольору.

Згідно японської міфології богиня милосердя Каннон допомагає людям, дарує їм щастя. Богиня може приймати різні обличчя, вона може прийти до людини в 33 образах. Образ кішки з простягнутою лапою, яка залучає удачу, бере коріння звідси. Згідно з легендою один князь сховався від дощу під великим деревом. Раптом він побачив кішку, звабливу його лапою. Князь пішов на поклик тварини, і раптом блискавка влучила в дерево, і воно розсипалося на дрібні тріски.

Важливо: Компанія Cannon, яка відома насамперед своїми фотоапаратами, названа на честь цієї богині.

Статуя розташовується на території храму, де моляться богині милосердя. Туристи і всі бажаючі можуть піднятися по сходах або на ліфті вгору, де можуть подивитися на японське місто Сендай.

Висока статуя богині Каннон, Сендай
Вид на статую здалеку

Статуя Свободи

Статую Свободи називають символом Америки. Від землі і до верхівки факела висота становить 93 м. Зображення цієї статуї часто можна побачити на листівках, сувенірах, в кіно. Статуя Свободи відкрита в 1886 році.

Важливо: Всі звикли іменувати цю скульптуру статуєю Свободи, але не всі знають її повна назва — «Свобода, сяюча світ». Ця статуя — подарунок народу США від французького народу, який підтримав Америку в боротьбі за демократію.

Збір грошей на будівництво статуї здійснювався у Франції і США. Для цього були організовані виставки, бали, спортивні змагання та інші заходи. Передбачалося, що статуя буде виготовлена до 100-ї річниці Декларації Незалежності США. Однак до цієї дати (1876 рік) була виготовлена лише рука з факелом. У Нью-Йорк потрапила статуя Свободи лише в 1885 році, а відкритий у 1886 році.

Статуя розташовується на Острові Свободи, який до 1956 року називався Бедлоу. Статую багато разів реставрували. У зв'язку з терактами неодноразово закривали статую для відвідування з туристами. В даний час статуя відкрита для відвідування, однак перш ніж туди потрапити належить пройти огляд.

Статуя Свободи, Америка
Всесвітньо відома статуя
Вид на статую здалеку

Статуя Будди

Величний бронзовий Будда знаходиться на верху пагорба Ліншань у китайському місті Усі. Місто став популярним після зведення статуї в 1997 році. Туристи і паломники з різних куточків планети стали приїжджати сюди, щоб вклонитися Будді.

Скульптори і архітектори працювали над створенням і встановленням статуї 3 роки. Висота цієї споруди просто вражає, голова статуї іде в небо. Статуя налічує 88 метрів, а вага — близько 800 тонн. Зводити статую довелося частинами. Блоки встановлювали і зварювали один з одним. На відкриття статуї були присутні багато представників з інших країн.

Гроші на спорудження статуї Будди збирали в багатьох районах Китаю. Цікаво, що статуя має підземні поверхи.

Щоб пройти до великого Будду, спочатку треба пройти до маленького — 8-ми метровий. Тільки потім відкривається доступ на сходи, що ведуть до Будди. Всього налічується 216 сходинок.

Важливо: Згідно з легендою, пройшовши 2 сходинки, людина позбавляється 1 страждання. Так, пройшовши всі 216 ступенів, можна позбутися від 108 страждань.

Довгий підйом до великого Будди
Величезний Будда поблизу
Вид здалеку

Скульптура «Батьківщина-мати кличе!»

Скульптура «Батьківщина-мати кличе!» височіє р. Волгограді на Мамаєвому кургані.

Важливо: Батьківщина-Мати — це жінка з піднятим мечем у руці. Вона крокує вперед. Статуя уособлює Батьківщину, яка кличе своїх вірних синів на боротьбу з ворогом.

Статуя розташована на великому кургані, висота якого майже 14 м. Цей насипний курган, тут покояться останки 34505 воїнів. Уявіть собі цю цифру!

Щоб пройти до скульптури, необхідно пройти по серпантинною стежкою. Від підніжжя кургану можна нарахувати 200 ступенів — рівно стільки, скільки тривала Сталінградська битва.

Загальна висота статуї — 85 м, а висота фігури — 52 м. Вага Батьківщини-Матері — 8000 тонн. Сталевий меч, який перебуває в руках, важить 14 тонн. Будівництво статуї тривало 8 років. Відкриття відбулося в 1959 році.

Копія статуї є в китайському місті Маньчжурія.

«Батьківщина-мати кличе!»
Вид поблизу
Величезна статуя

Статуя Святої Рити

Статуя Святої Ріти встановлена у Бразилії в місті Санта-Круз. Висота статуї становить 56 м.

Важливо: Свята Рита шанується в країнах Латинської Америки. У день пам'яті святої люди прикрашають свої будинки трояндами, а також дарують їх один одному. Часто святу зображують з трояндами в руках.

Згідно легендам Свята Рита народилася в сім'ї немолодих і бідних батьків. З дитинства дівчинка виховувалася в дусі християнства, була побожною дитиною. Дівчинка хотіла присвятити своє життя служінню Богові, однак батьки вмовили її вийти заміж.

Згодом чоловіка Рити вбили, і вже дорослі сини хотіли розібратися з вбивцями батька. Однак Свята Рита просила Бога, щоб він не зробив її синів вбивцями. У результаті незабаром обидва її сини померли від хвороби.

Свята Рита після загибелі синів провела решту життя в монастирі, допомагаючи людям. Одного разу їй доручили поливати давно зів'ялу лозу. І сталося диво — лоза ожила.

Перед смертю Риту відвідала родичка. Рита попросила її сходити на город і принести їй троянду і 2 плоду інжиру. Родичка порахувала, що Свята Рита зійшла з розуму, адже була зима, але тим не менш виконала прохання. Яке ж було її здивування, коли серед снігу вона знайшла троянду і плоди інжиру. Рита вирішила, що це знак від Бога, що душі її дітей і чоловіка врятовані.

Будівництво статуї Святої Рити
Так виглядає статуя Святої Ріти вночі

Статуя Чингісхана

Неважко здогадатися, де можна побачити статую відомого хана і завойовнику. Це — Монголія. Статуя у вигляді Чингісхана на коні. Її висота — 50 м, з яких фігура коня з вершником — 40 м. Відкриття статуї сталося в 2008 році.

Важливо: Статуя Чингісхана є найбільшою кінною статуєю.

Місце для розміщення статуї вибрали не випадково. За легендою недалеко від цього місця Чингіз знайшов золоту батіг. Навколо статуї завойовника знаходиться 36 колон. Вони побудовані на честь ханів Монгольської імперії.

В постаменті розмістилися ресторани, крамниці з сувенірами, музей, художня галерея. А на голові коня знаходиться пустотлива майданчик.

Територію, прилеглу до постаменту, планують розвивати для залучення туристів. Згідно з проектом тут буде цілий комплекс розваг, що включає у себе поле для гольфу, озеро, театр, тематичний парк монгольського побуту.

Для жителів Монголії статуя дуже важлива і почесна, тому що з імені Чингісхана почалася історія нації. Чингісхан на залізному коні є символом цієї країни.

Монумент Змогу Чингісхану
Статуя Змогу Чингісхану
Вид статуї поблизу

Статуя Христа Царя

Скульптур, які уособлюють Бога, налічується чимало. Вони знаходяться в різних куточках світу. Одну з таких статуй можна побачити в Польщі. Відкрита ця скульптура в 2010 році. Близько двох років знадобилося на будівництво і зведення статуї.

На деякий час будівництво було призупинено, так як поряд проходить лінія електропередач. Однак незабаром це питання було врегульоване, будівництво продовжилося. Висота статуї досягає 33 м. На голові статуї знаходиться позолочена корона. Пам'ятник пустотіла.

Важливо: Статуя у вигляді Ісуса, зверненого до людей з розпростертими руками. Це уособлює головний символ християнської віри — хрест.

Статуя Христа Царя, Польща
Вид статуї поблизу
Золота корона на статуї

Меморіальний комплекс «Альоша»

Легендарний «Альоша» знаходиться в місті Мурманськ. Повна назва меморіалу «Захисникам Радянського Заполяр'я в роки Великої Вітчизняної війни». Але більшість знають цей пам'ятник за його скороченій назві.

Важливо: «Альоша» є символом міста Мурманська. Пам'ятник являє фігуру російського солдата в плащі-наметі з автоматом за плечима. Очі Альоші спрямовані вдалину, туди, звідки на нашу землі прийшли вороги.

Відкриття відбулося в 1974 році. У ті роки було створено багато пам'ятників, статуй і меморіалів, які віддавали честь воїнам Великої Вітчизняної війни. Загальна висота пам'ятника складає 42,5 м. Всередині пам'ятник пустотіла, але вага його величезний — 5000 тонн.

Відкриття «Альоші» було дуже урочистим. Старожили згадували цей день, як один з найбільш важливих і урочистих в житті міста. На відкритті був встановлений вічний вогонь. До пам'ятника приходить багато місцевих жителів і туристів, щоб покласти квіти. Люди пам'ятають про героїчний вчинок предків.

Меморил «Альоша», Мурманськ
Пам'ятник «Альоша»

Статуя Діви Марії Китской

Статуя Діви Марії Китской — найвища споруда в Еквадорі. Її висота — 41 м. Звели статую в 1976 році.

Незважаючи на висоту статуї, її вага відносно невеликий. Статуя виготовлена з лturjuj матеріалу — алюміній.

Важливо: Скульптура уособлює Діву Марію, яка стоїть на земній кулі. Можна побачити під ногами у Діви Марії змія.

Основна ідея скульптора показати, що Свята захистить місто і людей від усякого зла. Відмінною рисою статуї є те, що за спиною у Діви Марії розташовані крила. Це не характерне для християнської іконографії зображення. Статуя знаходиться на пагорбі Панесильо у місті Кіто в Еквадорі.

Статуя Діви Марії Китской
Вид статуї поблизу
Так виглядає статуя вночі

На фотографіях перераховані статуї можуть здатися незначними, проте насправді вони дуже великі й величні. Це варто побачити своїми очима. З роками перші місця в списку найвищих пам'яток займають інші. Так, у 2018 році планується відкриття найбільшої в світі статуї Пателю в Індії. Передбачувана висота статуї 182 м.

Відео: Топ-10 найвищих статуй у світі