Як продовжити прислів'я зі словами: «Пень — не околиця ...», «Своя земля ...», «Вік живи ...», «Справі час, а ...», «... так і в ліс не ходити», «..., а слухати нічого», «… , краще великого неробства»?

У статті ви знайдете продовження прислів'їв, які найбільш часто зустрічаються у завданнях тестів з російської мови.

Прикрий факт, але більшість наших сучасників не знають ні точного визначення слова «прислів'я», ні самих прислів'їв.

Важливо: влучний вираз, яке має закінчений сенс, прийнято називати прислів'ям. Прислів'я, як правило, не мають національності.

Давайте підберемо до закінчення заданим прислів'ям і пояснимо їх зміст:

Початок прислів'я Закінчення прислів'я Сенс прислів'я
Пень — не околиця, дурна мова не прислів'я. На жаль, пень точно також далекий від огорожі, як та дурна фраза від народної мудрості.
Своя земля і в жмені мила. Куди б не закинула тебе життя, краще того місця, де ти народився і виріс немає і не буде.
Вік живи — вік учись. Світ навколо такий різноманітний і багатоликий, що людині не вистачить життя для збагнення всіх таємниць і знань.
Справі час, а потісі годину. Спочатку цар Олексій Михайлович, якому приписують авторство цієї прислів'я, даною фразою констатував: всьому свій час. Однак зараз фраза має інше значення: відпочивати необхідно. Але час, витрачений на відпочинок, повинно бути незрівнянно менше, ніж час, витрачений на працю.
Вовків боятися, так і в ліс не ходити. Всі наші програші і поразки в нашій голові. Як тільки ми беремося за будь-яку справу і починаємо боятися — справа приречена на провал. Тому, якщо ви вирішили щось зробити, потрібно йти вперед і діяти сміливо.
Говорив день до вечора, а слухати нічого. Базік та пустомель ніхто не любить. Такі люди люблять поговорити, але нічого путнього в їх словах немає.
Маленька справа краще великого неробства. Навіть саме маленьке справа, зроблена людиною, несе в собі енергію творення, що повністю протилежно руйнівної енергії неробства.

Відео: Російські народні прислів'я