Чим відрізняється розстрочка від кредиту, позики: порівняння, відмінності і схожість. Що краще, вигідніше брати: кредит, позику або розстрочку? Кому дають кредити, розстрочки, позики, і які потрібні документи для їх оформлення?

Серед великої різноманітності сервісів, які пропонують вам банки, не складно і заплутатися. Давайте дізнаємося, що краще брати кредит, позику або розстрочку при купівлі товару.

Іноді буває, що треба взяти якийсь товар, а потрібної суми в даний момент немає. І на допомогу приходять банківські організації, кредитні спілки. Там можна без проблем оформити розстрочку, кредит, позику та отримати відразу ж необхідний товар, а лише після цього поступово віддавати борг. Ось тільки не зрозуміло, що краще оформляти на покупку товару — розстрочку чи кредит, щоб потім при погашенні не переплачувати відсотки, що набігли і комісії за банківські послуги. Давайте розберемося в подробицях в даному питанні.

Що таке, що означає кредит, розстрочка, позика: визначення

 • Цільове — коли позичальник бере певну суму на купівлю нерухомості.
 • Нецільове — клієнт банку займає кошти для купівлі техніки, телефону, автомобіля.
Отримання позички

Клієнт банку завжди повинен за умовами кредиту платити процентну ставку, повертати обов'язкові платежі в строк. У випадках, коли покупець затримує платіж, то банк нараховує пеню, штраф, але предмет купівлі не вилучають. Лише деякі кредитування розглядають таку можливість при несплаті боргу (кредит на купівлю житла, машини).

Розстрочка — що означає?

Розстрочку надає компанія-продавець. Якщо клієнт бажає придбати цей вид позички, щоб здійснити покупку чого-небудь, то буде запорукою товар. Коли покупець не зробить повернення вчасно, тоді позикодавець має право забрати покупку назад. Цей вид позики оформляється безпосередньо на території магазину, де здійснюється покупка.

Позика — угода сторін про надання позичальнику від позикодавця грошей або товару. У свою чергу перший зобов'язується повернути обумовлену суму грошових коштів другого особі за певний період часу. Позику можна оформити в ломбарді, кредитній спілці, банку в деяких організаціях та установах. Позика — це може бути і кредитування, і розстрочка.

ВАЖЛИВО: Позики надають на оплату за ремонт чи послугу, на туристичну путівку і на покупку будь-якого товару.

Чим відрізняється розстрочка від кредиту, позики: порівняння, відмінності і схожість, плюси і мінуси

Щоб зрозуміти у чому відмінності між цими термінами, слід розібратися в особливостях фінансових угод. Далі про це детальніше.

Що краще кредит або розстрочка?

Відмінності між розстрочкою, кредитуванням:

 • Оформлення угод. При укладенні договору розстрочки є дві сторони, що укладають договір — торговець і покупець. Розстрочку видають тільки для покупки послуги або товару. Кредит видають в банку, причому отримати її можливо готівкою. Розстрочка може видаватися без заявок та схвалень банківським відділенням. Причому, поки покупець не поверне всі гроші за покупку, він в заставі у торговця. І продавець має повне право повернути його собі, якщо покупець не сплатив повну його вартість.
 • Кредит часто надають після схвалення банківською установою. Перші внески можуть становити до тридцяти відсотків від вартості товару.
 • Кредитування дають під проценти, а можуть надати розстрочку безпроцентну.
 • У кредитування і розстрочки терміни різняться. Зокрема кредити дають на більш тривалі терміни, ніж розстрочки.
 • Оформляючи договір розстрочки треба уважно читати всі умови. Там часто пропонують додаткові послуги, за які потрібно буде в подальшому вносити плату. При складанні кредитного договору банківські співробітники пропонують страхування, в деяких випадках вдається уникнути. Так як страхування процедура не безкоштовна, щоб це не було для вас новиною, читайте умови кредитування.
 • Якщо покупець вирішить погасити достроково розстрочку, то це тільки вітається. А передчасна оплата кредиту в деяких банківських організаціях може супроводжуватися штрафними санкціями.

Що краще, вигідніше брати: кредит, позику або розстрочку?

У кожному конкретному випадку слід враховувати всі за і проти оформлення кредиту або позики, а може і розстрочки.

Примітно, що для придбання товару в розстрочку не треба витрачати свій час на збір пакету документації або шукати поручителів ззовні. Умови розстрочки більш м'які в тому плані, що клієнт може за згодою продовжити період погашення боргу. Це є великим плюсом для оформлення розстрочки. Ось тільки на практиці торговельні організації частіше оформляють кредитування через банки-партнери, їм так вигідніше, а розстрочки дають тільки постійним покупцям, які заслужили довіру.

Що брати позику або розстрочку?

Позику можна отримати в кредитній організації. Оформити його набагато складніше, ніж кредитування або розстрочку. Потрібно дотримуватися ряд вимог, зібрати безліч важливих і не особливо значимих документів. Ще доведеться довести, що ви здатні погасити борг за позикою, пройти перевірку банківською установою. І що цікаво, що комітет банківської організації, зрештою, може не схвалити позику.

Ви маєте право попросити у такому випадку кредитування в іншому банку. Можливо там вам пощастить. Ще, як вихід з цієї неприємної ситуації, можна використовувати експрес-кредит. Це якщо кошти вам необхідні терміново, в інших випадках краще такі кредитування не брати, бо там високі процентні ставки і часто вимагається оформлення страховки.

Погашаючи позику, клієнт не має права змінювати умови договору. Всі борги доведеться платити тільки вчасно. Інакше буде пеня і штраф за кожен день прострочення.

Кому дають кредити, розстрочки, позики, і які потрібні документи для їх оформлення?

Клієнтам, які мають хорошу кредитну історію, дають кредити, розстрочки тощо Якщо покупець бажає взяти розстрочку на послугу або придбання товару, то достатньо оформити картку в банку і оплатити покупку. Розстрочку дають на три, п'ять, шість, дванадцять місяців. Кредити на рік і більше. Позики можуть видавати і на більш тривалий період.

Кредит на телефон

Як правило, для кредитування слід зібрати безліч документів. Знадобиться і паспорт, причому, адреса в ньому має бути вказаний в тому регіоні, де клієнт збирається брати кредит. Ще буде потрібно:

 • ідентифікаційний номер налогоплатильщика
 • довідка про середньомісячний заробіток
 • анкета, яку потрібно заповнити у фінустанові

Працівники банку при видачі кредиту звертають увагу на заробітну плату. Вона повинна бути в кілька разів вище, ніж щомісячні відрахування по кредитуванню.

Кредитна історія для оформлення позички

Вигідно взяти гроші в розстрочку і покласти на банківський рахунок?

Багатьох цікавить питання про те, чи можна брати кошти в розстрочку, а потім їх вкласти в депозит, щоб отримувати вигоду. Звичайно ж, таке можливо, але тільки кожен випадок індивідуальний.

Умови для розстрочення

Якщо вкласти грошові кошти на депозит, то їх небажано знімати кожен місяць, так як відсотки, що набігають за місяць, мінімальні. Тому погашати розстрочку вам потрібно зі своєї кишені.

Слід врахувати умови розстрочки і підрахувати, чи є які-небудь додаткові плати за користування таким видом кредитування, наприклад, переведення в готівку грошей з картки, комісія за користування кредиткою, страховка і т. п. Тому як вкладення не зможуть повністю погасити всі ці витрати. Зазвичай зростання річних відсотків коштів на депозиті значно менше даних витрат.

Тому перш, ніж здійснювати дану дію уважно прочитайте всі умови кредиту, депозиту, не лінуйтеся читати дрібний шрифт. Там теж надана важлива інформація. А лише після цього проведіть розрахунки і робіть висновки.

Йде розстрочка в кредитну історію?