Особистий кабінет платника податків, ІП в ИФНС Росії — реєстрація і вхід для фізичних та юридичних осіб на офіційному сайті ФНС, через держпослуги: інструкція

Якщо ви не знаєте, як створити особистий кабінет ИФНС, тоді читайте статтю.

Зміст

Щоб спростити процес взаємодії з платниками податків, в ИФНС була створена функція особистого кабінету.

 • Завдяки їй люди можуть звертатися до податкового сервісу і виконувати платежі з податків без відвідування банків або ФНС.
 • Досить відвідати Особистий кабінет і вирішити всі проблеми прямо на оф. сайті.
 • Як виконати реєстрацію і вхід на сайті ИФНС, читайте далі. Існує 4 способу реєстрації ЛК.

Особистий кабінет платника податків, ІП в ИФНС Росії — реєстрація і вхід для фізичних та юридичних осіб на офіційному сайті ФНС: інструкція

Реєстрація ЛК виконується на офіційному сайті податкової інспекції за цим посиланням. Зайдіть на ресурс і виконайте такі дії:

Зліва, вгорі виберіть регіон, якщо він не встановлений автоматично.

Виберіть регіон

Після цього вам необхідно заповнити онлайн-анкету за посиланням. Спочатку відкриється сторінка, на якій поставте «галочку», що даєте згоду на обробку персональних даних. На наступній сторінці, графи анкети, введіть всі необхідні дані.

Реєстраційна форма

Вкажіть наступне:

 • Введіть свій e-mail, щоб підтвердити його.
 • Придумайте пароль, підтвердьте його.
 • Впишіть своє прізвище, ім'я, по батькові, ІПН.
 • Вкажіть цифри з картинки.
 • Натисніть «Продовжити».

Процес створення індивідуальної податкової запису закінчена. Тепер заходьте на портал і перевіряти свої платежі та інші дані. Щоб виконати вхід, клікніть на «Увійти в ЛК» під своєю категорією: фізичні, юридичні особи або ВП.

Важливо: Не натискайте на самі категорії, так як в цих розділах ви не зможете створити обліковий запис. В них знаходиться тільки консультаційна допомога.

Натисніть «Увійти»

Зверніть увагу: Ви також можете завантажити мобільний додаток і з його допомогою створити обліковий запис — ЛК, якщо вам зручніше, щоб сервіс завжди був під рукою — в телефоні.

Реєстрація особистого кабінету платника податків в ИФНС Росії при відвідуванні податкової інспекції

Податковий інспектор видає реєстраційну карту

Зареєструватися в ЛК можна при відвідуванні найближчого відділення ИФНС. Виконайте такі дії:

 • Прийдіть до приймальної ИФНС.
 • Повідомте, що ви бажаєте зареєструвати ЛК.
 • Отримайте талончик в апараті-терміналі з номером черги і часом прийому. Для цього в меню клікніть на «Фізичні особи» або «Юридичні особи». Потім натисніть «Підключення до ЛК».
 • Під час прийому, пред'явіть оператору паспорт.
 • Оператор віддасть вам реєстраційну картку. У ній буде написана логін та пароль для вашого облікового запису.

Тепер можете вирушати додому і виробляти вхід в ЛК.

Запам'ятайте: Вам буде виданий тимчасовий пароль, який згенерований автоматично. Протягом 30 діб необхідно замінити цей пароль на новий. Це потрібно для того, щоб убезпечити себе від різних ризиків. Тимчасовий пароль написаний на паперовій довідці і може бути доступна третім особам.

Реєстрація особистого кабінету платника податків в ИФНС Росії з використанням ЕП

ЕП — реєстрація особистого кабінету платника податків

Спеціальний ключ ЕП можна придбати в засвідчувальному центрі Мінкомзв'язку РФ. Потім заповніть електронну заяву для вирішення підключення вхідних вкладки ЛК ФНС. Ваші реквізити з ЕП будуть зчитані в автоматичному режимі і завантажені в конкретні строки заявки. Після цих дій, вам буде запропоновано створити секретний код і виконати вхід по ЕП.

Пройти процес реєстрації на порталі ИФНС по ЕП просто, але для цього слід дотримуватися таких техумови:

 • ОС Windows XP або вище.
 • Використовуваний браузер: Internet Explorer 8.0 або вище.
 • ЗА: Крипто ПРО CSP 3.6 і новіше, обов'язково ліцензійне.
 • Драйвери для eToken, RuToken або інших ключових носіїв.
 • Також повинен бути встановлений кореневий сертифікат УЦ ФНС РФ.

Якщо все це буде дотримано, тоді ви отримаєте ЕП і зможете без проблем зареєструватися на порталі ИФНС, використовуючи цей кваліфікований ключ.

Реєстрація особистого кабінету платника податків в ИФНС Росії через сайт Держпослуг: інструкція

Щоб у вас був доступ до ЛК ФНС через Держпослуги, потрібно спочатку зареєструватися на цьому сайті за цим посиланням. Натисніть праворуч напис «Зареєструватися» і слідуйте подальшим інструкціям. Потім увійдіть на портал ИФНС по посиланню, яка була опублікована вище і натисніть «Увійти за допомогою Держпослуги (ЕСИА)».

Вхід через сайт Держпослуг

Ви також маєте можливість увійти за допомогою СНИЛСа, телефону або пошти. Тепер використовуйте всі можливості ЛК, переглядайте, чи пройшли ваші оплати, є якісь борги і так далі. Варто відзначити, що ви можете перед реєстрацією в ЛК ФНС, отримати демо-сторінку, щоб ознайомитися зі всією функціональністю особистого кабінету.

Демо-сторінка

Щоб отримати демо ЛК, виконайте наступне:

 • У форму для входу введіть в рядку «логін» — всі нулі, а в рядку «пароль» будь-яку комбінацію букв або цифр.
 • За допомогою таких дій ви входите в ЛК неіснуючого користувача. У ньому буде доступний весь функціонал, наявні розділи і меню.

Тепер оцініть можливості ЛК платника податків. Насправді, це дуже зручно, так як вам не потрібно відвідувати відділення ИФНС, щоб дізнатися якусь інформацію по податках. Достатньо зайти в ЛК, знайти потрібну сторінку і простежити платежі, наявність боргів і так далі.

Відео: Особистий кабінет платника податків для фізичних осіб