Ім'я Єгор, Георгій, Юрій, Жора, Григорій: різні імена чи ні? Чим відрізняється ім'я Єгор, Георгій від Юрій, Жора, Григорій? Георгій або Григорій: як правильно називати повне ім'я?

У цій статті ви дізнаєтеся про імена Георгій, Юрій і Григорій — вони однакові або різні.

Близькість походження тих чи інших імен змушує нас думати, що вони однакові. Наприклад, Єгор, Георгій, Григорій — різні імена чи все-таки однакові? Можна назвати Георгія Юрієм або Жорою? Відповіді на ці та інші питання шукайте в даній статті.

Ім'я Єгор, Георгій, Юрій, Жора, Григорій: різні імена чи ні?

Ім'я Єгор, Георгій, Юрій, Жора, Григорій: різні імена чи ні?

Є імена, у яких багато похідних форм, а також кілька скорочених форм. Але часто ми через незнання приписуємо скорочену форму імені, яка не має нічого спільного з ним. Ім'я Єгор, Георгій, Юрій, Жора, Григорій: різні імена чи ні? Ось кілька припущень:

  • Юра і Єгор — це похідні від імені Георгій. Єгор — це старорусское ім'я. Раніше не було м'якого звуку «р». Ім'я Георгій з'явилося трохи пізніше.
  • Ім'я Юра з'явилося ще пізніше, але також було утворено від імені Георгій. Хоча Юра вважається скороченою формою імені Юрій — це правильно.
  • Жора — це теж скорочена форма імені Георгій. Ще є Гоша, Гога і так далі.
  • Григорій — це повне ім'я скороченої форми Гриша.

Зараз в паспортних даних можна зустріти ім'я Єгор і Георгій, хоча це однакові імена. Також є й ім'я Юрій і воно вважається відмінним від ім'ям Георгія, як у паспортних даних, так і розмовної мови. До речі, в розмові Георгія часто називають Єгором.

Георгій або Григорій: як правильно називати повне ім'я?

Георгій або Григорій: як правильно називати повне ім'я?

Якщо скорочена форма імені звучить Єгор, Жора або навіть Юра, то повне ім'я Георгій. Хоча, як говорилося вище, Юра — це скорочена форма імені Юрій. Але це не буде помилкою згідно етимології. Якщо скорочена форма імені звучить Гриша, тоді повністю — Григорій. Правильно назвати повне ім'я можна по-різному, головне, щоб так було записано в паспорті і людині подобалася така форма імені.

Чим відрізняється ім'я Єгор, Георгій від Юрій, Жора, Григорій?

Чим відрізняється ім'я Єгор, Георгій від Юрій, Жора, Григорій?
  • Георгій означає «Покровитель землеробства». Це ж значення і у видозміненій російської народної форми — Єгор.
  • Юрій — це теж слов'янська форма грецького імені Георгій, що означає «хлібороб», «працівник на землі» або «землетруженник».
  • Григорій має відмінне значення від попередніх імен, і від давньогрецького воно означає «безсонний» або «бадьорий».

Відмінність цих імен також у кількості похідних. Якщо у Григорія тільки одна форма — Гриша, то у Георгія їх можна називати нескінченно: Гоша, Гога, Жора, Юрій, Єгор, Жорик, Жорес і так далі.

Можна Георгія називати Єгором або Юрієм, Жорою, Григорієм?

Можна Георгія називати Єгором або Юрієм, Жорою, Григорієм?

Якщо у людини якесь конкретне ім'я, а ви хочете його назвати по-іншому, то спочатку потрібно спитати дозволу. Адже не всім людям подобаються ті або інші похідні форми їх імен. Багатьох людей деякі форми навіть дратують. Тому краще звернутися до людини і запитати: чи можна вас, Георгій, називати Єгором або Юрієм, Жорою, Григорієм?

Називаючи дитину тим чи іншим ім'ям подумайте, які є похідні та скорочені форми цього імені, і чи сподобаються вони вашому чаду, коли він виросте. Адже ім'я дається один раз і назавжди, а скорочена форма часто стає прізвиськом і супроводжує людину все його життя.

Відео: Значення імені Георгій