Що таке дружба, як стають друзями: допомога у підготовці до викладу з російської мови. Як написати текст, що починається словами: що таке дружба: поради

У цій статті наведено варіанти викладу з російської мови на тему «Дружба».

Всі школярі після 9 класу здають іспит ОГЕ з російської мови. Хтось вибирає твір, а інші пишуть виклад.

 • З вибором формату написання потрібно визначитися заздалегідь (ще взимку — в кінці першого семестру).
 • Отже, якщо ваш клас вибрав написати виклад, це відмінно. Адже викладати свої думки набагато легше за почутого тексту, ніж писати твір.
 • Тема дружби — це одна з найпопулярніших тем, яка може бути запропонована дітям на іспиті. Але пам'ятайте, що під час іспиту може бути запропонована й інша тема, тому до підготовки до викладу потрібно підходити відповідально.
 • Нижче ми подамо стислий виклад на тему про дружбу і поради, як написати такий текст.

Як написати текст, що починається словами: що таке дружба: поради

Виклад «Дружба»
 • Уважно слухайте текст, який вчитель буде читати, не відволікайтеся.
 • Пам'ятайте, що вам потрібно передати головний зміст тексту по заданим микротемам. Виділіть для себе тему, головну думку, головні підпункти (вступ, основна частина, висновок) або питання, які будете описувати або відповідати своїми словами.
 • Визначте стиль тексту.
 • Складіть план тексту. Для цього вам видадуть чернетки.
 • Обсяг викладення не менше 70 слів, але і не пишіть багато, так як чим більше текст, тим більше в ньому буде помилок, а через це знижується оцінка. Зробіть трохи з запасом, наприклад, 75 слів — не більше.
 • Виписуйте кожне слово — акуратно і розбірливим почерком. Адже при перевірці, ті літери або слова, які будуть незрозумілими, сочтутся за помилку.
 • Вчитель повинен чітко й голосно читати текст. Якщо щось не зрозуміло, то попросіть повторити текст знову від початку і до кінця, але більш гучним голосом і з хорошою вимовою. Будьте впевнені, другий раз текст буде прочитаний правильно.
 • При прослуховуванні тексту повторно, виділіть основні деталі, які допоможуть відновити в пам'яті головні моменти з почутого.
 • Зафіксуйте кожну частину на чернетці в кількох словах. Потім вам залишиться тільки зв'язати їх між собою.
 • Коли начерки готові, напишіть текст один раз начисто, але на чернетці. Потім перевірте всі помилки, виправте описки, розставте коми і перепишіть текст на екзаменаційний чистовик.

Тепер ви знаєте, що робити, якщо потрібно підготуватися до написання викладу. Але знайте, що не вийде здати іспит на «5», якщо раніше ви не займалися розвитком пам'яті, логічного мислення та грамотності. Однак завдяки вище написаним порад, позитивну оцінку за виклад ви отримаєте, якщо будете намагатися.

Стислий виклад на тему і починається словами — що таке дружба: текст на допомогу у підготовці до викладу з російської мови

Якщо ви готуєтеся до викладу по темі «Дружба» або за іншою темою, то вам необхідно потренуватися хоча б один раз написати його самостійно за текстом. Нижче буде надано вихідний текст. Попросіть кого-небудь з домочадців прочитати його вам, і після цього, дотримуючись наших порад, напишіть виклад. Ось оригінальний текст:

Виклад «Дружба» — вихідний текст
Микротемы

Ось кілька прикладів стиснення згідно микротемам:

Варіант №1:

Що означає слово «дружба»? Як знайти друга і як стають друзями? Часто люди стають друзями, якщо у них є щось спільне. Наприклад, робота, інтереси, хобі. Але не тільки це визначає дружбу. Приятелі, знайомі давно, можуть бути люди різних професій. Вони можуть жити в різних містах, але при цьому тісно дружити.

Чи можливо бути приятелями, якщо різні характери? Так! Дружба об'єднує воєдино — рівність і відмінність між людьми. Товариші потребують один одного, але іноді так виходить, що один дає іншому людині більше, ніж отримує. Наприклад, більше дарує подарунків і радіє цьому. Дружба тримається на єдність і розбіжність у поглядах одночасно. (101 слово)

Вийшов великий, але красивий текст. Якщо ви впевнені, що зможете написати подібний, і у вас вийде це зробити без помилок, то можете викласти текст у такому більш розгорнутому вигляді. Нижче є ще кілька варіантів коротких текстів.

Варіант №2:

Що спільного у друзів? Приятелі мають загальну долю, однакові професії і єдині помисли. Такі люди часто дружать роками. Але це не завжди є визначальним чинником справжньої дружби.

У товаришів можуть бути різні характери, професії. Друзі потрібні один одному, навіть якщо вони не схожі і займаються різними справами. Але порівну отримувати від дружби не виходить. Хтось ділиться своїм досвідом, а інший обдаровує приятеля подарунками. Друг той, хто впевнений у твоїй правоті і завжди вкаже на вади. (75 слів)

Варіант №3:

Хто такі друзі і як ними стають? Приятелі — це люди з однаковим мисленням і долею, однієї професії і однаковими захопленнями. Але друзі можуть працювати і в різних сферах.

Протилежні характери, нерівність у поглядах — це не заважає людям бути справжніми друзями. Вони потрібні один одному і готові прийти на допомогу в будь-яку хвилину. Один дає одному багато, а інший тільки бере і нічого не дає натомість. Друг — це той, хто вкаже на недоліки, але буде захоплюватися правотою і талантом. (78 слів)

Таке тренування пам'яті і грамотності протягом 1-2-х місяців допоможе підготуватися до іспиту і здати його, отримавши позитивну оцінку.

Відео: ОГЕ (ДПА) Російська мова. Як писати виклад