«Причому»: виділяється комою?

В даній темі ми розглянемо відокремлення слова «при цьому».

Слово «причому» відноситься до такої частини мови, як союз. Виділення на листі союзу «причому» викликає деякі труднощі у людей, адже є кілька правил, яких необхідно дотримуватися. Давайте розглянемо, в яких випадках необхідне використання знаків пунктуації зі словом «причому».

Виділяється комами «причому»: правила, приклади

Багато хто вважає, що слово «причому» — це ввідна конструкція. Але варто відразу ж розвіяти цю оману. «Причому» є приєднувальним союзом. Тобто, він виступає зв'язуючою ланкою з попередньою думкою. Тому і не вимагає відокремлення знаками пунктуації. Але є і якісь виняткові випадки, які ми також розглянемо.

Якщо мова йде про використанні союзу «причому» на початку речення, то не потрібно використання коми. Тобто, якщо це слово починає самостійне речення, розділові знаки не ставляться.

  • Причому внутрішня структура може відрізнятися від більш нової моделі.
  • Причому вона могла дозволити це собі сама, але завжди відчувала величезне задоволення, отримуючи такі речі в подарунок.
  • Причому тут це взагалі?

Примітка: «Причому» інколи використовується у значенні «навіщо, з якого дива», тобто як питальне прислівник. Тому і не відділяється.

Наступне правило – виділення «причому» в середині речення. Незважаючи на те, що цей союз не є вступним словом, яке не потребує виділення комами, все ж є деякі винятки. І про них варто пам'ятати.

Причому і притому взаємозамінні, але не плутайте їх з прийменниками займенники

Це слово використовується, щоб ввести нову інформацію у вже існуючу пропозицію. Його можна замінити, наприклад, такими словами як «до того ж» або«». У таких реченнях, без сумніву, потрібна кома перед самим словом «причому».

  • Вона дуже швидко відповіла співрозмовника, причому це питання було абсолютно несподіваним.
  • Він очікував зустріти групу дорослих, сильних чоловіків, які готові кинутися в бій, а прийшли молоді хлопці, причому без форми.
  • Ми висадили помідори досить рано, причому вкрили їх пеленою, щоб холод ночей не перешкоджав їхньому зростанню.

Примітка: Після союзу «причому» не треба використовувати кому!

Однак, є випадки, в яких слово «причому» використовується як ввідна конструкція. У таких ситуаціях його необхідно виділяти розділовими знаками (комами). Це робиться для відокремлення певної думки в реченні.

  • Відбирали вони яблука спритно, причому, брали тільки самі більше і стиглі.
  • Вона відповіла схвально, причому, чудово розуміла, чим це може закінчитися.

Відео: Причому і приєднувальні члени речення