Як правильно пишеться слово: «не дивно» або «не дивно», разом чи окремо?

Ця стаття про правильному написанні слова «не дивно», про випадки в яких воно пишеться разом і окремо.

Орфографія — складний розділ, хоча в російській мові всі розділи дуже важливі і без їх досконального знання неможливо засвоїти матеріал на належному рівні. З цієї статті ви дізнаєтесь, як потрібно писати словоформу «не дивно»: разом з приставкою «не», або окремо, як самостійна частина мови з частинкою.

Як правильно пишеться слово: «не дивно» або «не дивно»?

Як правильно пишеться слово: «не дивно» або «не дивно»?

В російською мовою ви можете зустріти обидві варіації правопису цієї словоформи. Щоб знати, як правильно вживати «не дивно»: разом чи окремо, вивчіть сам текст. Розберіться, як вживається це слово в контексті.

За нормами російської мови в цьому випадку використовується правило — правопис «не» з прислівниками. Якщо ви будете знати це правило, то вже будете впевнені, яка з двох варіацій правильна. Давайте розглянемо на прикладах.

Разом пишіть в таких випадках:

 • Разом з часткою «не» ця словоформа вживається, якщо в текст можна підставити синонім-конструкцію без «не». Наприклад: «не Дивно, що ми посварилися». У цьому пропозицію слово відмінно замінюється на «передбачувано», значить, потрібно писати разом. Ось ще один приклад: «Це було для Ігоря зовсім не дивно». В даному контексті слово виступає скороченим прикметником, і його можна замінити на «буденно», значить пишемо разом: «Це було для Ігоря зовсім буденно».
 • Якщо ви не можете підібрати синонім-словоформу, але в реченні є ствердна контекст або відтінок за значенням, отже, пишемо разом: «Для них це не дивно» (Зазвичай).
 • Разом пишіть цю словоформу, якщо в контексті є прислівник міри і ступеня: «досить», «дуже», «вкрай», «майже», «зовсім». Наприклад, «Майже не дивно, що він не прийшов у школу».

Окремо пишіть в наступних випадках:

 • Якщо в контексті мається на увазі видиме протистояння з союзом «а», тоді треба писати словоформи окремо. Наприклад: «Для нас це не дивно, а навіть передбачувано».
 • Окремо вживайте це слово, якщо в контексті є слова-займенники з поясненням заперечення (зовсім не, аж ніяк не, далеко не). Наприклад: «Для Івана це зовсім не дивно».
 • У реченні з знаком питання в кінці при підкресленні заперечення ця словоформа повинна бути написана роздільно. Наприклад: «чи Не дивно це для наших колег?»

Правила злитого або окремого правопису словоформи «не дивно», є свої примітні виключення з правил.

Запам'ятайте — виняток № 1: Якщо пояснювальним словом виступає прислівник «зовсім», то словоформа «не дивно», може бути написана як разом, так і окремо.

Ось приклад:

 • «Для них це зовсім не дивно» або «Цілком буденно».
 • «Для них це зовсім не дивно» або «Зовсім не дивно».

Запам'ятайте — виняток № 2: Якщо в контексті є від'ємне вираз, але це особливо не підкреслюється.

Ось приклад:

 • «Адже це не дивно! Я чекав цього моменту». (іншими словами: «Це було ясно!», контекст ствердна, але якщо ви напишіть роздільно, то буде негативний контекст).

Тепер давайте закріпимо матеріал, і ще раз повторимо правила.

В яких випадках «не дивно» пишеться разом?

В яких випадках «не дивно» пишеться разом?

 

Легко і просто запам'ятати, коли потрібно писати це слово разом:

 • Якщо слово замінюється на синонім, а пропозиція при цьому не втрачає свого сенсу. Наприклад: «не Дивно, що ви в сварці так довго» (Очікувано).
 • При наявності стійкого затвердження. Наприклад: «не Дивно, що хлопці виграли змагання» (Очікувано).
 • При наявності в реченні прислівників міри та ступеня. Наприклад: «Вельми не дивно, що її дитина прогуляв заняття».

Двояке значення цього слова-це як злите, так і роздільне написання. Пояснення дивіться вище в примітці.

В яких випадках «не дивно» пишеться окремо?

В яких випадках «не дивно» пишеться окремо?

Правило про роздільне вживання цієї словоформи трохи складніше запам'ятати, але воно також просте, якщо зрозуміти контекст:

 • Протиставлення з союзом «а» в реченні передбачає роздільне написання. Наприклад: «То що ти виграв цю партію в шахи не дивно, а цілком природно».
 • Слова з поясненням і займенники з запереченням (зовсім не, аж ніяк не, далеко не). Наприклад: «Ви не прийшли, і це далеко не дивно».
 • Якщо речення зі знаком питання в кінці і є підкреслення заперечення, тоді це слово повинно бути написано окремо. Наприклад: «чи Не дивно для вас таку його поведінку?»

Винятки з правил дивіться вище по тексту. Вони зустрічаються дуже рідко, але їх потрібно запам'ятати.

Якщо говорити коротко, то слово «не дивно» майже завжди пишеться разом з приставкою «не». Коли в реченні є протиставлення з союзом «а» або слова: «аж ніяк не», «не», «далеко» — пишіть роздільно.

Відео: Братство Мови — Не з прислівниками