Правильний наголос у слові БАЗИЛІК: на який склад падає? Словосполучення для кращого запам'ятовування правильного наголосу в слові БАЗИЛІК: список

Якщо ви не знаєте, як правильно поставити наголос у словоформі базилік, читайте статтю.

Часто ми не знаємо, як правильно вимовляти слова, особливо, запозичені. На який склад ставиться наголос у слові «базилік»? Відповідь шукайте у статті.

Правильний наголос у слові БАЗИЛІК — на який склад падає: правило

Наголос у слові «базилік»

У правилах російської мови прописано, що в слові «базилік» ударним є третій склад — базилІщо Таке акцентування цього складу прописано орфоэпическими нормами у французів.

Варто відзначити, що це слово в родовому відмінку звучить так: базилІка. Ударним є також третій склад. Але є варіанти схожою словоформи, в якій ударним є другий склад, і її можна почути у російської мови — це «базІліка». Воно означає античну і середньовічну споруду. У цій словоформі допускається, щоб ударний склад був як другою, так і третім. Правильним буде і перший і другий варіант.

Словосполучення для кращого запам'ятовування правильного наголосу в слові БАЗИЛІК: список

Існують словосполучення і віршики, які допомагають запам'ятати де потрібно поставити наголос у словоформах. Для словоформи «базилік» є два простих віршика, завдяки яким ви назавжди запам'ятаєте, на який склад ставиться наголос.

Віршики, які допомагають запам'ятати, де потрібно поставити наголос

Щоб не уславитися нікчемним людиною, потрібно знати, як правильно вимовляються ті чи інші словоформи російської мови і який склад є ударним. Адже правильно поставлене наголос у словах — це важливий критерій при оцінці грамотного усного мовлення людини. Удачі!

Відео: ЄДІ 2016 — Завдання 4 (Словничок наголосів в одній пісні!)