Як правильно зняти мірки з жіночої фігури? Як правильно виміряти ширину спини, плечей, глибину пройми рукава, напівобхват і обхват талії, плеча, грудей, шиї, рук, стегон, коліна, гомілки, щиколотки, довжину плеча, рукава, спини, ноги з зовнішньої і внутрі

Із статті ви дізнаєтесь, як правильно зняти мірки, щоб пошити блузку, сукню, спідницю або штани на жіночу фігуру.

Зміст

Навіть починаюча кравчиня знає, що, пошиття самої простої речі потрібно починати з правильного зняття мірок. У разі якщо пропустити цей крок, то цілком ймовірно готовий виріб не буде відповідати необхідним розміром.

Якщо ви хочете уникнути подібної проблеми, тоді обов'язково перед тим, як почати шити блузу, плаття або штани, зніміть всі необхідні мірки. Про те, як правильно це зробити і розповість наша стаття.

Як правильно зняти мірки з жіночої фігури: загальні рекомендації

Рекомендації, які допоможуть вам правильно зняти мірки з фігури людини

Як ви вже, напевно, зрозуміли до зняття мірок треба підходити максимально відповідально. Саме тому перед тим як почати це робити, треба попросити людину роздягнутися до білизни. Особливо це правило актуально в осінньо-зимовий період, коли жінки носять більш об'ємний одяг, яка додасть до отриманих вимірів додаткові міліметри.

Багато починаючі рукодільниці не враховують цей нюанс і як наслідок, після пошиття одяг сидить не так, як треба. Ще один важливий нюанс, про який потрібно завжди пам'ятати, це сучасні стягуючі колготки. В разі якщо ви будете шити облягаючу сукню або спідницю, тоді враховуйте, що цей жіночий аксесуар здатний зменшувати обсяги на 1-3 сантиметри.

Інші рекомендації, які допоможуть вам правильно зняти мірки з фігури людини:

 • Станьте максимально просто і ні в якому разі не сутультеся
 • При всьому цьому намагайтеся, щоб тіло не було дуже напружене
 • При знятті довжини виробу, стежте, щоб ноги не були навіть трохи зігнуті в колінах
 • Прикладаючи кравецький метр до тіла ні в якому разі не натягуйте його
 • Він повинен вільно прилягати до тіла, але при цьому ніде не провисати
 • Проводити заміри треба максимально виступаючим точкам фігури
 • Спробуйте обв'язати талію звичайної бейко, і тільки потім проводите виміри всіх ліній, пов'язаних з областю талії
 • Стежте, щоб людина, з якого знімаються мірки не надував і не вдувал живіт

Як правильно виміряти ширину, довжину жіночої спини до талії: опис, схема

Вимірюємо ширину спини

Вимірюємо ширину спини:

 • Попросіть людину стати максимально правильно
 • Він повинен стати таким чином, щоб ви могли добре бачити виступаючі частини його лопаток
 • Візьміть кравецький метр і прикладіть його точно горизонтально по відношенню до лінії талії
 • Прикладається метр до верхніх кутів пахвових западин

ВАЖЛИВО: Ні в якому разі не додавайте навіть кілька міліметрів до отриманого результату так, як в результаті у вас може вийти занадто маленька пройма вироби.

Вимірюємо довжину спини до талії

 • Перед тим як почати знімати цю мірку обов'язково пов'яжіть на талію бейку або будь-яку стрічку (головне, щоб вона не ковзала і добре трималася на тілі)
 • Попросіть жінку стати прямо і приступайте до вимірів
 • Прикладіть кравецький метр до виступаючому хребця і точно по лінії хребта опустіть до лінії талії
 • Там, де метр пресечется з бейко і буде точний показник довжини спини

Як правильно зняти мірки з жіночих плечей – ширину, довжину, обхват плеча?

Обхват плеча

Ширина плечей вимірюється досить просто. Все що вам треба буде зробити, знайти дві самі крайні точки плечових суглобів і правильно прикласти швейну стрічку. Знаходяться вони в місці, де наші плечі плавно починають переходити в руки. Отже, прикладіть швейну стрічку на правий плечовий суглоб і проведіть від нього пряму горизонтальну лінію до лівого.

Якщо ж вам треба вимірювати довжину одного плеча, тоді теж прикладіть край мірної стрічки на плечовий суглоб, але в цьому випадку проведіть нею пряму лінію до початку основи шиї.

Що стосується обхвату плеча, то його треба вимірювати на найширшій точці руки, максимально близько до плечового суглобу. Для цього прикладіть стрічку до руки (строго горизонтально) в області пахвових западин і стисніть її в коло. Отриманий результат і буде обхватом плеча

Як правильно зняти у жінки мірку висоти, напівобхват грудей?

Мірки висоти, напівобхват грудей

ВАЖЛИВО: При вимірі цього параметра на жінці повинен бути одягнений бюстгальтер, який не буде пережимати груди. А це означає, що він повинен просто підтримувати груди в правильному положенні, не дуже сильно піднімаючи її вгору.

Для того щоб виміряти висоту грудей, вам треба буде докласти мірну стрічку до точки де шия починає переходити в плечі і опустити її горизонтально до самої виступаючої точки грудей. Постарайтеся розташувати її таким чином, щоб вона максимально рівно опустилася по всім округлим вигинів, і ніде не відходила. Якщо вам треба виміряти напівобхват грудей, тоді просто прикладіть стрічку строго горизонтально навколо тіла і при цьому стежите, щоб вона проходила по самим виступаючим точкам грудей.

Як правильно виміряти довжину переду жіночої фігури до талії: опис, схема

Довжина переду жіночої фігури до талії

Для того щоб правильно зняти цю мірку можна скористатися методом, про який ми розповідали вам на самому початку нашої статті. Буде краще якщо спочатку ви позначите лінію талії бейко і тільки потім приступите до вимірювання переду. Таким чином вам вдасться отримати максимально точний результат з першого разу, і ви зможете не переживати що мірка знята не зовсім правильно.

Для того щоб отримати правильний результат прикладіть стрічку до точки біля основи шиї і проведіть горизонтальну лінію з найбільш виступаючої точки грудей. Стрічка повинна вільно лягає по фігурі і в горизонтальному положенні опуститися до талії.

Як правильно виміряти обхват, напівобхват жіночої талії?

Обхват, напівобхват жіночої талії

Виміряти обхват жіночої талії зможе без особливих проблем навіть починаюча швачка. Все що треба буде зробити для цього, візуально визначити найвужчу частину жіночої фігури і прикласти до цього місця мірну стрічку. Вона повинна щільно лежати на талії, але при цьому не перетискати її. Для того щоб отримати напівобхват талії отриманий результат треба розділити на 2.

ВАЖЛИВО: В цьому випадку діє правило «розслабленого живота» Це означає, що він ні в якому разі не повинен бути «надутим» або втягнутим.

Як знімати мірки висоти, глибини, ширини, окружності пройми рукава ззаду і спереду для жіночої викрійки?

Мірки висоти, глибини, ширини, окружності пройми рукава

Окружність пройми рукава вимірюється в області плечового суглоба. Для зняття цієї мірки додайте мірну стрічку до найвищої точки пахвової западини, а потім пропустіть її під рукою, і обігніть весь плечовий суглоб. Не поспішайте відразу записувати результат.

Попросіть, щоб людина випрямив руку або просто нею посувають. Така маленька хитрість посприяє тому, що мірна стрічка злегка розійдеться і в підсумку ви отримаєте максимально точні показники. Як правильно визначити глибину і ширину пройми рукава ви можете побачити на картинці, розміщеної трохи вище.

Як правильно виміряти обхват і напівобхват жіночих стегон?

Напівобхват жіночих стегон

Обхват і напівобхват стегон вимірюється таким же чином, як і мірки з області талії. Вам потрібно буде розташувати мірну стрічку точно горизонтально в області стегон. Обов'язково стежте за тим, щоб вона розташовувалася на найбільш виступаючих точках сідниць. Також у цьому випадку обов'язково треба враховувати наявність виступаючого животика.

Жінкам з «ефектом галіфе» треба обов'язково проводити додаткове зняття мірок. У цьому випадку стрічка розташовується трохи нижче сідниць, але при цьому обов'язково розміщується на виступаючих точках «галіфе». Показники напівобхват стегон можна одержати, поділивши отримані результати на 2.

Як правильно виміряти обхват жіночої шиї?

Обхват жіночої шиї

ВАЖЛИВО: При знятті цієї мірки дуже важливо враховувати наявність жирових відкладень в області шиї і наявність другого підборіддя. Всі ці нюанси згодом будуть впливати на формування ширини і глибини майбутнього виробу.

Отже, візьміть у руки мірну стрічку і розташуйте трохи вище точки з'єднання шиї і плеча. Оберніть стрічку навколо шиї, намагаючись, щоб вона ніде не пережимала шкіру, але при цьому і не бовталася. Обов'язково переконайтеся, що вона лежить точно горизонтально і зафіксуйте отриманий результат.

Як правильно виміряти обхват жіночої руки?

Обхват жіночої руки

При знятті мірок для руки важливо враховувати річ з довгим або лагідним рукавом ви будете шити. У випадку, якщо це буде блуза або футболка з коротким рукавом, то вам треба буде виміряти обхват самої широкої частини руки. Якщо ж ви плануєте шити ділову блузку чи сорочку з довгим рукавом, то доведеться продублювати завмер ще і в області зап'ястя.

Для зняття мірок у верхній частині руки розташуйте мірну стрічку на зовнішній області пахвової западини, і зімкніть навколо руки. Запишіть отриманий результат. Далі, переходимо до другого виміру. В цьому випадку маємо стрічку в області променево-зап'ясткового суглоба. Вона повинна бути розташована точно горизонтально і щільно облягати руку.

Як правильно виміряти довжину рукава для жінки?

Довжина рукава

ВАЖЛИВО: Рукодільниці зі стажем найчастіше вимірюють довжину рукава просто приклавши стрічку, до розслабленої руці, яка опущена паралельно тілу. У випадку якщо ви збираєтеся зшити свою першу блузу, тоді знімайте мірку з руки, злегка зігнутою в лікті. Так ви зможете вгадати з розміром і в підсумку рукава готової речі точно не будуть короткими.

Даний параметр вимірюється шляхом додатка швейної стрічки до самої крайньої точки плечового ската, і до бажаної довжини рукава. Максимальна довжина знімається до точки на 1 см нижче лінії зап'ястя. В разі якщо ви будете знімати мірки для короткого рукава, то руку можна не згинати, а розташувати її у правильному фізіологічному положенні.

Як правильно виміряти обхват жіночого коліна?

Обхват жіночого коліна

Існує два способи вимірювання обхвату жіночого коліна. Обидва вони мають право на існування, але все ж як показує практика, другий дає більш точний результат.

 • Перший спосіб. Встаньте прямо і додайте мірну стрічку в горизонтальному положенні точно посередині колінної чашечки. Зімкніть її навколо колінного суглоба і зафіксуйте результат.
 • Другий спосіб. Зігніть ногу в коліні так, щоб утворився кут 90 градусів. Після цього прикладіть стрічку так само, як і в першому випадку, і подивіться на отриманий результат.

Як правильно виміряти обхват жіночої гомілки та щиколотки?

Обхват жіночої щиколотки

Найчастіше цей показник знімають для пошиття жіночих лосін або звужених джинсів і брюк. Зважаючи на це, при знятті цих мірок вкрай важливо не прикладати мірну стрічку дуже щільно до ноги. У випадку якщо ви передавите гомілку або щиколотку, то в підсумку після пошиття річ буде сильно здавлювати вищезазначені місця, і візуально це буде виглядати не дуже гармонійно.

Вимірюється обхват гомілки та щиколотки однаковим способом. Вам потрібно буде розташувати мірну стрічку в горизонтальному положенні по лінії щиколотки або точно посередині гомілки, стулити її в не надто щільне кільце і подивитися який результат вийшов.

Як правильно зняти мірки з ноги з зовнішньої і внутрішньої сторони у жінок?

Довжина ноги з зовнішньої і внутрішньої сторони

ВАЖЛИВО: При знятті цих мірок будьте вкрай уважні. Різниця між отриманими результатами в подальшому буде використана при конструюванні штанів. Цей показник буде вказувати яку висоту сидіння вони будуть мати. У випадку якщо ви знімете мірки не зовсім правильно, брюки можуть бути або занадто малі, або занадто глибокі.

Для того щоб правильно зняти мірки з зовнішньої сторони ноги для початку пов'яжіть на пояс жінки бейку або звичайну стрічку, позначивши таким чином лінію талії. Далі, попросіть людину встати прямо, додайте мірну стрічку на талію і опустіть її по стегну.

Опускати стрічку бажано до самої підлоги, особливо якщо в подальшому річ буде носитися з взуттям на високому каблуці. З внутрішньої сторони стегна мірки знімаються аналогічним способом, просто в цьому разі стрічка прикладається до самої верхньої точки ноги у паху і опускається на необхідну довжину.

Як правильно виміряти довжину жіночого одягу по спинці?

Довжина жіночого виробу по спинці

Якщо вас цікавить саме цей параметр, тоді пам'ятайте, що знімати його треба з людини, який варто максимально прямо. У випадку якщо він буде відхилятися від вертикальної осі, то результат вийде не зовсім правильним. Особливо якщо ви будете шити укорочений варіант блузи, піджака чи куртки.

Вимірюється довжина жіночого виробу по спинці від самої нижньої точки основи шиї і до необхідної довжини виробу. В разі якщо ви будете шити виріб довжиною до талії, тоді обов'язково використовуйте метод з повязиванием бейки на самій вузькій ділянці фігури. Про нього ми згадували на самому початку нашої статті.

Як правильно виміряти довжину жіночих штанів?

Довжина жіночих штанів

Шити самостійно штани довго не наважуються навіть умільці зі стажем. І справа все в тому, що в цьому випадку треба зняти досить багато різних мірок. Але все ж якщо правильно визначитися з об'ємом талії і обхват гомілки, стегон і кісточки, то зшити таку річ вдасться з першого разу.

Як визначити всі ці параметри ми вже розповіли вище, тому зараз уточнимо як заміряти довжину штанів. Для того щоб отримати передбачувану довжину штанів вам треба буде докласти мірну стрічку по зовнішній стороні стегна. Прикладається стрічка до лінії талії і опускається до самої підлоги. Отриманий результат і буде довгою готового виробу.

Типові мірки для шиття: таблиця базових мірок жіночої фігури

Нижче ми пропонуємо вашій увазі типову таблицю, яка допоможе вам без особливих проблем зшити річ правильного розміру.

Таблиця №1

Відео: Як зняти мірки з самої себе самостійно?