Скандинавія — Швеція, Норвегія, Фінляндія, Данія, Ісландія: віза, пам'ятки, мова, валюта, різниця в часі, відпочинок влітку і взимку, рибалка, що привезти

Країни Скандинавії — це суворий північний клімат, високу якість життя і досить цікава культура.

Зміст

Що таке Скандинавія, де знаходиться на карті?

Скандинавією традиційно називають Північ Європи, а точніше три країни, які знаходяться на Скандинавському півострові і прилеглих островах: Норвегію, Швецію і Данію. У широкому обивательському сенсі до країн Скандинавії також часто відносять Ісландії та Фінляндії.

Історично Скандинавія – це край суворих вікінгів – мореплавців, торговців і розбійників в одній особі. Довгий час скандинави були великим головним болем для навколишніх племен, оскільки регулярно здійснювали жорстокі набіги на сусідів.

Карта Скандинавії

Скандинавські саги про відважних героїв — це, по суті, історії про те, як один з конунгів (місцевих племінних правителів) відправився в чужинецькі землі, славно їх пограбил, привіз гори добра, і все плем'я пировало багато днів, прославляючи свого годувальника. Чим багатше видобуток – тим більше подвиг в очах одноплемінників.

Деякі з вікінгів прославилися не тільки грабежами, але і великими географічними відкриттями (Ерік Рудий, наприклад). Але це, швидше, приємний бонус – за три моря скандинави відправлялися в пошуках багатої здобичі, а не з любові до незвіданого.

Скандинавія — батьківщина вікінгів

Карта Скандинавії з містами російською мовою

Віза в Швецію, Норвегію, Фінляндію, Данію, Ісландію: документи

Всі країни Скандинавії входять в зону Шенгену і висувають єдині правила до пакету візових документів. До переліку входять:

 • Анкета, яку можна заповнити в електронному візі на сайтах Візових центрів конкретних країн (сайти дивіться нижче)
 • Закордонний паспорт терміном не менше трьох місяців на дату повернення з поїздки (для Ісландії потрібно також додати копії кожної сторінки паспорта з відмітками)
 • Ксерокопії старих шенгенських віз (якщо вони вклеєні в попередній паспорт, прикладіть його ксерокопію першої сторінки і віз, які в нього вклеєні)
 • 2 кольорових фото 3.5х4.5 см на білому фоні (для Фінляндії фон потрібен світло-сірий)
Шенгенська віза в Швеції
 • Квитанція про сплату зборів за оформлення (оплатити можна в візовому центрі)
 • Копія паспорта РФ (всі заповнені сторінки), діти віком до 14ти прикладають ксерокопію св-ва про народження, від 14ти до 18ти років — одночасно ксерокопію св-ва та ксерокопію паспорта РФ (для Ісландії потрібно копія всіх сторінок, навіть порожніх)
 • Довідка: для працюючих — з місця роботи, для студентів і школярів – з місця навчання, довідка з банку про наявність рахунку
 • Бронь готелю – можна зробити на сайті Booking.com
 • Бронь ж/д або авіа-квитків, або квитків на пором
 • Медичний поліс, що покриває дати подорожі, розмір покриття не нижче 30000 євро, У графі «зона дії» потрібно вказати «усі країни Шенгену»
 • Згода на обробку персональних даних (формуляр знайдете на візових сайтах нижче)
 • Нотаріальна згода на вивезення дитини в зону Шенгену, якщо один з батьків (або обидва) не супроводжують неповнолітнього громадянина РФ в поїздці
Консульство Фінляндії в Санкт-Петербурзі

Увага! Незважаючи на загальний характер вимог при оформленні візи в конкретну країну Скандинавії можуть виникнути додаткові нюанси і вимоги до документів, деталі уточнюйте у Візових центрах

Більш детальну інформацію про правила, терміни і вартість візи ви можете знайти на наступних сайтах:

 • Сайт Візового центру Данії в Росії
 • Сайт Візового центру Ісландії в Росії
 • Сайт візового центру Норвегії в Росії
 • Сайт візового центру Фінляндії в Росії
 • Сайт візового центру Швеції в Росії

Якою мовою говорять у Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Ісландії?

Скандинавські країни крім загальної географії мають загальну культуру та історію. У кожній з країн Скандинавії ви зустрінете там проживають, фінів, шведів, норвежців і представників малих скандинавських племен і народностей.

Спортивні вболівальники зі Швеції

Найпоширенішою мовою Скандинавії є шведська: на ньому говорять жителі Швеції та частина громадян Фінляндії. У фінських школах базове вивчення шведської мови входить в обов'язкову програму.

Фінська мова – офіційна мова Фінляндії, який також можна зустріти у Швеції та Норвегії у вигляді різних діалектів місцевих фінських громад

Ісландія довгий час перебувала під протекторатом Данії, тому ісландська та данською мовами зустрічаються і в Данії, і в Ісландії. У Данії також поширений німецький.

У Норвегії справу з мовами йде цікаво. З-за величезного розмаїття діалектів в країні існує два офіційних норвезьких мови та два варіанти національної писемності. В цілому норвезька мова за своїм походженням дуже близький до ісландському і датському мов

Саами - найпоширеніша народність у Фінляндії

Англійською мовою (базовий рівень) можуть висловлюватися більшість міських жителів Скандинавії.

Яка валюта Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Ісландії?

В усіх п'яти країнах в офіційному зверненні єдина валюта «євро». Один євро дорівнює 100 евроцентам. В обігу ходять купюри номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 євро, а також монети в 1, 2, 5, 10, 20, 50 євроцентів, 1 і 2 євро.

Валюту можна обміняти у відділеннях банків і на рецепції готелю. Повсюдно приймаються до оплати банківські карти, термінали є в кожному населеному пункті.

Євро — офіційна валюта скандинавських країн

Різниця у часі зі Швецією, Норвегією, Фінляндією, Данією, Ісландією

Різниця в часі між Москвою та країнами Скандинавії складає:

 • Ісландія, Рейк'явік: -3 години
 • Данія, Копенгаген: -1 година
 • Норвегія, Осло: -1 година
 • Фінляндія, Хельскинки: час збігається з московським
 • Швеція, Стокгольм: -1 година
Різниця в часі з Москвою в Скандинавії складає від 3 до 1 години

Новий рік в Скандинавії: святкування, відпочинок

Зимовий відпочинок в країнах Скандинавії — це в першу чергу відмінні екскурсії (про пам'ятки країн Скандинавії читайте нижче), по-друге – це прекрасні гірськолижні курорти (докладніше про гірських лижах в Скандинавії дивіться тут).

Але головна мета в Скандинавії, якщо ви їдете з дітьми – це звичайно ж подорож до Санта-Клаусу (вірніше, до його скандинавським побратимам).

Новий рік у країнах Скандинавії

Село Санта-Клауса в Фінляндії

Найбільша резиденція Санта Клауса в Скандинавії розташована недалеко від фінського міста Рованіємі. Санта-парк (так називається резиденція) – це цілий казковий місто, до якого від Рованіємі можна дістатися рейсовим автобусом всього за 15 хвилин.

У Санта-парку на вас чекає море розваг для дітей і дорослих: пряникове кухня Місіс Клаус, Пошта і фабрика іграшок Ельфів, катання на оленячих упряжках, крижані атракціони і, зрозуміло, головна подія для кожного відвідувача Санта-парку – персональне побачення з Санта-Клаусом.

Санта-парк розташований на межі полярного кола, де можна побачити яскраве полярне сяйво і зануритися в полярну ніч на кілька днів. У парку є офіційний сайт російською мовою, де ви знайдете будь-яку додаткову інформацію.

Санта-Парк у Рованіємі, Фінляндія

Резиденція Санта-Клауса в Норвегії

У Норвегії резиденція Санта-Клауса знаходиться в 300 км від Осло в містечку Савален. Місцевий дід Мороз називається Юлениссен, і його володіння набагато скромніше фінських. Але і тут є чим розважити.

Можна відвідати кабінет Юлениссена, у якому він читає листа від діточок, сходити в місцевий контактний зоопарк з північними тваринами, пригоститися імбирними вафлями і відвідати фабрику подарунків.

Взимку недалеко від резиденції Юлениссена відкривається невеликий гірськолижний курорт з дитячими трасами. Доступно катання на собачих і оленячих упряжках, снігоходах. Круглий рік тут відкрито непоганий СПА-центр і фінська лазня.

На офіційному сайті курорту Савален ви знайдете ще більше інформації про резиденції Юлениссена в Норвегії.

Юлениссен — діда Мороз з Норвегії

Село Санта-Клауса в Швеції

Шведська резиденція діда Мороза називається Томтеленд і знаходиться в провінції Даларна в 300 км від Стокгольма. Це ціла село розваг, населена ельфами, які грають на арфах, добувають золото в казковій шахті і майструють іграшки.

У казковому лісі можна зустріти тролів, покататися на конях і оленях, відвідати будинок Санта-Клауса і посидіти у його чарівних санях. Офіційний сайт села Томте російською мовою дивіться тут.

Томтеленд — село Санта Клауса в Швеції

Де знайти Санта-Клауса в Данії?

У Датському королівстві, на жаль, села Санта-Клауса немає. Зате тут щорічно можна побачити не одного, а цілі сотні Санта-Клаусів з усього світу.

Конгрес World Santa Claus Congress традиційно проходить в липні, триває цілий тиждень і включає в свою програму такі важливі питання, як розміри імбирного печива, техніку переміщення в камінної труби, самі модні подарунки і багато іншого.

Під час проведення конгресу в Копегагене можна побачити парад Санта-Клаусів, прийняти участь в різних шоу і поспілкуватися з цими ельфами. Офіційний сайт World Santa Claus Congres дивіться тут.

Світовий конгрес Санта Клаусів у Данії

Санта-Клаус в Ісландії

Ісландія – сама язичницька з країн Скандинавії, де християнські традиції до цих пір не дуже прижилися, тому Санта в Ісландії – досить рідкісний гість. Замість одного доброго дідуся до ісландським дітям приходить відразу 15 шкідливих старичків і замість подарунків приносять суцільні неприємності.

В цілому присутність Санта-Клауса в Ісландії обмежується фірмовими поштовими скриньками, в які діти опускають свої листи. А от зустрітися безпосередньо з місцевим Дідом Морозом вам не вдасться.

Йоле — шкідливі різдвяні старики в Ісландії

Поромні тури по Скандинавії: Швеція, Фінляндія

Дуже популярний вид подорожі по Скандинавським країнам – поромні круїзи з Санкт-Петербурга. Тури доступні круглий рік, придбати таку поїздку можна в будь-якому турагентстві Росії.

Маршрути і тривалість різні – від 3 днів до двох тижнів. У вартість входить: переїзд автобусом від Санкт-Петербурга до Хельсінкі, далі подорож триває в каюті (рівень комфортабельності залежить від вашого вибору) сучасного поромного судна.

Поромне судно в круїзі по Скандинавії

На поромі надається харчування, розважальні програми, є сувенірні кіоски та магазини. Щодня пором зупиняється в одній зі скандинавських столиць. На борту пропонуються групові екскурсії по місту. При бажанні можна зробити прогулянку самостійно.

Деякі програми передбачають ночівлі в готелі на 1-2 ночі (вибір категорії готелю також можна зробити при замовленні туру).

Великим плюсом таких поїздок можна вважати наявність російськомовного супроводжуючого, прискорений порядок оформлення візи і певний комфорт: качка на поромі не відчувається, що ви живете тут звичайної готельної життям, але кожен день ваш «готель» виявляється в новому місці — у порівнянні з автобусними екскурсіями це величезний плюс.

Приблизно оцінити вартість подорожі на поромі можна тут.

Каюта на поромному судні по Скандинавії

Автобусні тури по Скандинавії

Автобусні тури в Скандинавію – ще одна можливість побачити за одну поїздку максимум пам'яток Північної Європи. Групи відправляються з Санкт-Петербурга. Перший етап подорожі зазвичай включає пором до однієї зі скандинавських країн, далі ви пересідаєте на автобус і продовжуєте свою подорож.

Тури можуть бути скомбіновані по-різному: тривалість, маршрут і варіанти поромної-автобусного пересування залежать від ваших бажань і конкретних програм туроператора. В рамках одного туру можна вибирати категорії готелів і рівень комфорту кают.

Подивитися варіанти готових автобусних турів по Скандинавії можна тут.

Копенгаген, Данія

Країни Скандинавії

Швеція

Швеція – найбільш скандинавська з усіх країн Північної Європи. Ця країна подарувала світу Карлсона, групи «ABBA», меблі IKEA і Нобелівську премію. Головні цінності шведів – це практичність, простота і стриманість.

Швеція є монархією, але король тут ділить владу з парламентом і є швидше почесною номінальною фігурою. Шведи обожнюють свого короля, дуже люблять все з приставкою «еко», і дотримуються залізного правила «не нашкодь природі». Цікавий факт: у Швеції дозволено заходити в приватні володіння і гуляти на території чужих угідь за умови дбайливого поводження з природою.

Стокгольм, Швеція

Відпочинок влітку, пам'ятки Швеції

Найбільш примітні музеї Швеції: Корабельний музей Васа, Музей Нобеля ( інтерактивна галерея лауреатів премії), Національний музей Швеції (виставка картин), Архітектурний музей Стокгольма (дууже дивні макети будівель), Історичний музей Стокгольма (скарби вікінгів), Музей природної історії Стокгольма (дуже цікавий дітям із-за безлічі інтерактивних експонатів) та Музей Середньовіччя (все про лицарів).

Корабельний музей Васа, Швеція

Найцікавіші замки та фортеці: Вадстенское абатство (монастир XIV століття), замок Гріпсхольм (королівська резиденція), замок Дроттингхольм (місцевий Версаль), замки Еребру, Мальме і Кальмар (похмуре середньовіччя)

Замок Еребру, Швеція

Глобен-Арена і підйомник Скайвью – майданчик для спортивних змагань і концертів світового рівня – сучасна будівля з величезним сферичним куполом, на вершину якого ходить спеціальний капсульний фунікулер. Найвища точка фунікулера знаходиться на висоті пташиного польоту і відкриває панорами Стокгольма як на долоні.

Глобен-Арена п підйомник Скайвью в Швеції
Скансен – фольклорний музей під відкритим небом. Це ціла село, в якому представлений традиційний уклад життя в Швеції в XIX-XX століттях. Село «населена» акторами-аніматорами в національних костюмах, які виконують роль ремісників, торговців і простих обивателів.

Музей Скансен у Швеції

Гамла-Стан – старий центр Стокгольма, колоритний середньовічний район з традиційною для Скандинавії того часу міською забудовою

Район Гамла-Стан в Швеції

Лонгхольменская в'язниця – колишня середньовічна в'язниця, в якій в даний час одночасно розміщуються музей, ресторан і готель. Гостей готелю чекає арестантская роба (за бажанням), а на стінах номерів, колишніх колись тюремними камерами, розміщена інформація про найбільш відомих в'язнів.

Готель-в'язниця в Лонгхольме. Швеція

Королівський палац у Стокгольмі – діюча резиденція шведських монархів, яка доступна для відвідувань туристами.

Юнібаккен – містечко-музей шведської казкарки Астрід Ліндгрен, населений героями її творів: «Малюк і Карлосн», «Пеппі – довга панчоха», «Мадикен і Пимс з Юнибаккена».

Парк Юнібаккен, Швеція

Емпоріо – мега-шопінг-центр у Мальме, мекка місцевих і приїжджих шопоголіків, 200 магазинів взуття, одягу і предметів побуту, а також досить незвичайні інтер'єри.

Що привезти з Швеції?

 • Фігурка лося – національний символ, найпопулярніший сувенір
 • Шведський кришталь – вироби високої якості і вкрай незвичайного дизайну
 • Шведський шоколад не поступається за якістю швейцарському та бельгійському
 • Одяг – шведські марки майже не відомі в Росії, але високо цінуються в Європі за якість і практичність
Фігурка лося — традиційний сувенір з Швеції

Норвегія

Норвегія – земля відважних першовідкривачів (найвідоміші Тур Хейєрдал і Фрітьоф Нансен), норвезьких фіордів і, як не дивно, дуже привітних жителів. Суворий нордичних вдачу тут проявляється в усьому: в місцевих пейзажах суворого Півночі, в народних легендах, богатирських фігурах норвежців і їх традиційних розвагах.

Осло — столиця Норвегії

Відпочинок влітку і взимку, пам'ятки королівства

Королівський палац в Осло – резиденція норвезьких королів, які живуть і правлять країною і понині. Палац відкритий для відвідувань туристами, але групові екскурсії проходять тільки на шведській мові, для огляду у супроводі англомовного або російськомовного гіда необхідно зробити попереднє замовлення.

Королівський палац в Осло, Норвегія

Парк Вігеланд – величезна виставка скульптур (понад 200) шведського скульптора Густава Вігеланда (місцями його творчість сильно нагадує Церетелі).

Брюгген – об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, середньовічний квартал-набережна в центрі Бергена, яка знайома практично всім туристичним листівкам і буклетам Норвегії.

Брюгген — набережна в Бергені, Норвегія

Історичний музей Осло – археологічний, етнографічний й художній музей в одному флаконі, величезна експозиція.

Центр Хені Унстад – музей сучасного мистецтва і культурний центр. Інсталяції місцевих арт-діячів і концерти етнічної музики зведуть з розуму самих витончених цінителів сучасних художньо-виразних прийомів.

Музей збройних сил Норвегії – виставка зброї, похідного спорядження і солдатського побуту норвезьких воїнів від епохи ранніх вікінгів до Другої світової війни.

Скульптура в центрі Хені Унстад, Норвегія

Музеї на честь знаменитих Норвежців: «Кон-Тікі» (про Тура Хейєрдала), будинок-музей Ібсена, Трольхауген (садиба Едварда Гріга), Виставка-музей полотен Мунка (автора відомої картини «Крик».

Вежа Розенкранца і Хоконс Хол – ранньосередньовічні фортифікаційна споруда і резиденція короля Норвегії Хокона Хоконссона (XIII століття).

Норвезька етнографічний музей – фольклорний місто з діючою інфраструктурою (ремісничі лавки, церква, ферма), інтерактивними експозиціями (сільський і міський побут) і натуральними будинками, дбайливо перенесеними з різних куточків Норвегії.

Палац Хокона і вежа Розенкранца, Норвегія

Круїзи по Норвезьких Фіордах. Рибалка в Норвегії

Фіорди Норвегії

Норвезькі фіорди (затоки) – це унікальний рельєф місцевості, який утворився в епоху льодовикового періоду. Доісторичний льодовик залишив у скелях Норвегії глибокі тріщини і розломи, які з часом заповнилися водою.

Фіорди – справжня гордість норвежців і одна з головних визначних пам'яток, заради яких туристи з усього світу їдуть у цей суворий північний край.

Хардангерфьорд, Норвегія

Найбільш відомі фіорди Норвегії: Хардангерфьорд (квітучі фруктові дерева, м'який клімат, водоспади), Гейрангерфьорд (мальовничі села і найкраща рибалка), Люсефьорд (неприступні зачаровують скелі), Согнефьорд (льодовик, національний парк і казкові будиночки по берегах).

Кращий спосіб подорожі по норвезьких фіордах – круїз, який дозволить побачити самі неприступні берега і приголомшливу панораму берегової лінії. Круїзи бувають різної тривалості (частіше тижневі) і найрізноманітніших маршрутів (вся берегова лінія Норвегії порізана сотнями заток різної величини).

Круїзи по фіордах проводяться з квітня по жовтень. Подивитися зразкові програми і вартість круїзів по фіордах можна тут.

Согнефьорд, Норвегія

Рибалка в Норвегії

Рибалка в Норвегії – це не просто хобі, а щось на кшталт національного виду спорту і місцевої пам'ятки в одному флаконі. У будь-якому туристичному путівнику ви знайдете пункт «Рибалка в Норвегії» в числі перших речень за списком.

Найбільш популярна у туристів морська рибалка і риболовля у фіордах. Завдяки теплому Гольфстріму місцеві води просто кишать морськими гадами різної величини, так що удача чекає навіть самих початківців рибалок. Зазвичай риболовлю пропонують у вигляді окремої екскурсії при наземних турах і у вигляді розваги на борту круїзних лайнерів.

Морська рибалка в Норвегії

Що привезти з Норвегії?

 • Фігурку троля – улюбленого фольклорного персонажа норвежців, або маленьку копію човна вікінга
 • Норвезька акватит – алкогольний напій з картоплі і кмину, який (увага!!!) спеціально відправляють на кораблях до Австралії і назад, щоб пляшка з акватитом двічі перетнула екватор – тільки такий спосіб, на думку норвежців, дозволяє досягти необхідної міцності напою і консистенції (дати перетину екватора і назва корабля вказані на кожній пляшці)
 • Фірмові в'язані вироби з орнаментом
 • Коричневий норвезький сир «бруност»
 • Копчений лосось і інші морепродукти
 • Росемалинг – милу дрібничку з традиційною норвезької квіткової розписом
Фігурка троля — найкращий сувенір з Норвегії

Фінляндія

Фінляндія з усіх скандинавських країн стоїть дещо осібно. Самі скандинави дражнять фінів за їх повільність. Це традиційно сільська сонна країна, яка не може похвалитися великими містами і шикарною экскурсионкой. Але у Фінляндії є неповторний шарм відокремленій розміреного життя, який так приваблює туристів.

Йювяскюля, Фінляндія

Відпочинок влітку і взимку, риболовля, пам'ятки

 • Свеаборг – морський форт XVIII століття, на території якого в даний час розташувалися історичний, військовий і архітектурний музеї.
 • Карельський будинок в Іматра – фольклорний музей під відкритим небом про життя саамі в XIX столітті.
 • Царська дача в Котці – будинок-музей родини Олександра III, літня резиденція царя та його оточення. Зберігся оригінальний інтер'єр і особисті речі царя.
 • Парк скульптур у Іматра – ділянка лісу, в якому виставлено близько 500 скульптур фінського художника Вейе Ренккенена. Скульптури настільки химерні і лякають, що в цілому парк виробляй враження досить містичного містечка.
Парк скульптур у Іматра, Фінляндія
 • Алексантеринкату – центральна торгова вулиця Хельсники, наймодніше місце столиці Фінляндії.
 • Долина Мумі-Тролів – тематичний парк, один з кращих дитячих парків світу. Парк населений ростовими ляльками-персонажами книги, а його ландашфт відтворює місця дії описані в казках Туве Янссон.
 • Рибалка – улюблена розвага туристів на численних озерах Фінляндії. Портясающий улов гарантований. Особливо фанатичні рибалки знімають на берегах зручні дерев'яні котеджі на два-три дні, щоб отримати задоволення повною мірою. Знайти підходящі будиночки і котеджі можна на сайті Booking.ru
Долина Мумі-Тролів, Фінляндія

Що можна привезти з Фінляндії?

 • Фінка (по-фінськи «пуукко») – традиційний мисливський ніж
 • Фігурка або сувенір із зображенням мумі-троля
 • Кукса – фінська дерев'яна гуртка
 • Лакриця – фінські цукерки з дуже дивним смаком
 • Лаппония або Мінтту – фірмові ягідний і м'ятний лікер
 • Фірмові причандали для сауни
Кукса — фірмове горнятко з Фінляндії

Данія

Невеликі розміри Данії дозволяють не витрачати багато часу на поїздки між містами. Де б ви не зупинилися, без праці доберетеся до більшості датських пам'яток. Вибрати підходящий готель для розміщення ви можете на сайті Booking.com.

Русалочка — символ Копенгагена, Данія

Відпочинок, визначні пам'ятки королівства Данія

Амалієнборг – резиденція Датських королів, які проживають там і понині. Незважаючи на присутність монарших осіб, палац доступний для відвідування туристами, правда в різний час і з деякими обмеженнями. Щодня опівдні перед палацом проходить урочиста церемонія зміни варти.

Існує два сценарії проведення церемонії: урочистий, якщо королівське подружжя перебуває у палаці (тоді над ним піднято державний прапор) і укорочена, якщо королева з родиною у від'їзді.

Палац Амалієнборг, Данія

Міська ратуша Копенгагена – найвища будівля в місті. Для огляду доступна колонада, на вершину якої доведеться підніматися пішки крутими гвинтовими сходами, а також деякі внутрішні приміщення, в одному з яких зберігаються астрономічний годинник Ольсена – найбільш точний годинниковий механізм у світі.

Міська ратуша Копенгагена, Данія

Христиансхавн – відособлена комуна Копенгагена, «місто в місті», розташована в історичній фортеці XVII століття. В комуні існують свої правила і закони, наприклад, заборону на рух автомобільного транспорту, вільний продаж конопель. По суті це велика громада хіпі, куди цікаво зазирнути, але залишитися там навряд чи захочеться: на всій території Христіанії панує легка анархія і антисанітарія.

Будівля в Христиансхавне, Данія

Численні палаци та фортеці Данії: Оденсе (монастир XV століття), Фредеріксборг (королівський палац і лицарський музей), Валле (середньовічний притулок бесприданниц, який діє досі), Кронборг (місце дії шекспірівського «Гамлета»), Сеннерборг (фортеця, заснована правнуком Володимира Мономаха Вальдемаром Велким), Хаммерсхус (найстаріша фортеця Данії) та інші.

Фортеця Кронборг, Данія

Світ Андерсена – музей, присвячений творчості Великого данського Казкаря, а також Музей Андерсена в Оденсе – експозиція про життя і творчий шлях письменника. У музеї є цікава інтерактивна експозиція, яка дозволяє відвідувачам відчути себе героя однієї з казок Андерсена або зануритися в історичну епоху часів написання казок.

Пам'ятник Андерсену у Оденсе, Данія

Музей Ріплі «Віриш чи ні» представляє з себе багатющу приватну колекцію дивних речей, головоломок, смішних пригод, дурних історій і цікавих фактів з усього світу. Це сама дивна музейна колекція, де вам розкажуть, як вбити вампіра, покажуть корову з двома головами, розвеселять сороміцькими жартами, розкажуть про різних видах пуків і здивують безліччю інших вельми витончених способів.

Музей Ріплі, Копенгаген, Данія

Музеї і парки Данії: Національна картинна галерея Копенгагена, Музей Торвальдсена (скульптури), Глипотека Карлсберга (предмети мистецтва різних епох), Королівська бібліотека Данії, Національний музей Данії та інші.
Парки розваг: Леголенд в Біллунд (найбільший тематичний парк у світі, в якому все, крім атракціонів, вибудуване з деталей LEGO), і парк Тіволі (один з найстаріших луна-парків в Європі, де можна покататися на атракціонах кінця XIX-початку XX століття).

Данія в мініатюрі, музей Леголенд, Копенгаген

Що привезти з Данії?

 • Гаммель Данск – традиційний місцевий алкогольний напій, який данці вживають з приводу і без: в якості аперитиву, при застудах, на сніданок замість кави, у спеку для охолодження і так далі
 • Данські марципани – фірмові солодощі, які тут виробляють у величезній кількості і в різних варіантах
 • Данські сири, особливо «данаблу» — розсипчастий сир з блакитною плесентью
 • Кращі новорічні прикраси у світі
 • Фірмові набори, конструктори LEGO
 • Ювелірні вироби ручної роботи дуже високої якості і по-скандинавськи оригінального дизайну
Ювелірні прикраси з Данії

Ісландія

По багатьом параметрам Ісландія заслуговує епітета «самий» — найвищі ціни у всій Європі, самі чарівні пейзажі, самий закритий спосіб життя, самі дивні і загадкові традицією, найбільш блондинисті блондинки, найпівнічніша країна Європи.

Ісландія

Відпочинок і визначні пам'ятки в Ісландії

 • Ратуша Рейк'явіка – дивне футуристичне будівля міської адміністрації, в приміщеннях якого часто проводяться виставки, культурні заходи та концерти. Тут же можна побачити унікальну 3D-мапу Ісландії
 • Тінгвеллір – національний парк, об'єкт світової спадщини ЮНЕСКО
Церква Хадльгримскиркья, Ісландія
  Хадльгримскиркья – лютеранська церква, сучасна архітектура якої покликана вражати гостей Рейк'явіка футуристичним стилем, але на ділі, здається, викликає естетичний шок
 • Имеджн Піс (Imagine Peace) – унікальний пам'ятник за проектом Йоко Оно, який вона одночасно присвятила своєму чоловікові, пісні "Imagine" і всім людям планети. Споруда представляє з себе бетонний колодязь, на стінах якого вибито напис "Imagine peace" (уяви собі світ) на різних мовах світу, а з глибини колодязя потужні прожектори направляють вертикальні промені світла, які створюють оптичну колону, що йде в небеса
Вид на Рейк'явік, вежу «Imagine Peace» і пярное сяйво, Ісландія
 • Есья – стародавній згаслий вулкан на околиці Рейк'явіка, який вважається покровителем міста (на відміну від інших європейців, у яких покровителі – суцільно Святі, ісландці залишилися вірні своїм язичницьким корінням)
 • Перлан – культурний центр і за сумісництвом діюча котельня (чого тільки не придумають ісландці) – модна в Рейк'явіку майданчик для проведення культурних пероприятий. Тут же розташований ресторан, магазини, музей і зимовий сад

Відео. Ісландія

Відео. Данія, Копенгаген

Відео. Норвегія

Відео. Фінляндія, Лапландія

Відео. Швеція: 10 цікавих фактів