Кращі жарознижуючі засоби при високій температурі у дітей, новонароджених, дорослих, вагітних, при ГВ: список ефективних препаратів. Жарознижуючі свічки, таблетки, сиропи, уколи для дітей і дорослих: як і при якій температурі давати і дозування

Список жарознижувальних засобів при високій температурі для дорослого та дитини.

Зміст

Висока температура практично завжди є показником того, що в організмі відбувається досить серйозний запальний процес. Таким чином організм намагається захиститися від хвороби і позбавитися від бактеріальної або вірусної інфекції. Люди ж відносяться до температури, як до дуже серйозного симптому і намагаються одразу ж збити її за допомогою жарознижуючих лікарських засобів.

І що найнеприємніше, дуже часто роблять це не зовсім правильно. З-за їх поспішних і необдуманих дій, організм не встигає впоратися з хворобою і, як наслідок, вона ще більше ускладнюється. Для того щоб у вас не виникло подібних проблем, ми спробуємо розповісти вам як правильно знижувати температуру тіла і які жарознижуючі засоби для цього використовувати.

При якій температурі давати жарознижуючі дітям і дорослим при грипі, застуді, ГРВІ?

Температуру потрібно збивати тільки після того, як вона підвищиться до 38 градусів

Велика кількість людей починають збивати температуру відразу, як тільки вона піднімається до 37 градусів. Їм чомусь здається, що як тільки її показники нормалізуються, то і хвороба почне слабшати. Насправді ж, такими діями можна ще більше погіршити свій стан. Доведено, що при підвищенні температури тіла організм починає більш інтенсивно виробляти інтерферон, який в свою чергу дуже сильно підвищує захисні сили.

Все це сприяє більш швидкому видужанню і відновленню. А так як інтерферон починає вироблятися тільки при 38 градусах, то буде краще, якщо ви почнете приймати жарознижуючі засоби тільки після того, як температура підвищиться до 38.5 градусів. Правда, ви повинні пам'ятати, що за такими температурними показниками треба дуже уважно стежити.

Як тільки вони проходять вищезгаданий кордон, то далі починають підвищуватися більш стрімко. З цієї причини буде краще, якщо ви почнете більш часто вимірювати температуру. Крім цього, не забувайте, що існують категорії людей, яким категорично заборонено не збивати температуру. Їм краще не чекати її підвищення до 38.5 і приймати жарознижуючі засоби вже при 37.7.

До такої категорії належать:

 • Груднички
 • Вагітні
 • Діти і дорослі з епілепсією, судомами і неврологічними захворюваннями

В яких випадках не можна збивати температуру у дітей та дорослих і терміново викликати медичну допомогу?

Температура вище 40 градусів є показником до госпіталізації

Як ви вже, напевно, зрозуміли збивати температуру відразу, як тільки її показники підвищаться до 37 градусів зовсім не потрібно. Зважаючи на це, якщо у вас з'явилася така проблема, але немає сильної слабкості, головного болю і ломоти в тілі, тоді не приймайте ніяких заходів, а просто ляжте і полежте. Якщо ви хочете допомогти своєму організму справитися з хворобою, тоді пийте багато рідини і відпочивайте.

Також пам'ятайте, що збивати температуру дуже обережно треба гіпертонікам. Ви повинні робити це максимально м'яко, щоб ваші судини не спазмувати. Якщо ви дуже різко опустіть показники температури тіла, то з великою ймовірністю можна сказати, що після цього вам точно доведеться приймати засоби, що нормалізують артеріальний тиск.

Викликати швидку допомогу при температурі треба в наступних випадках:

 • Жар поступово збільшується
 • Показники температури тіла подолали позначку 40 градусів
 • У хворого крижані руки і ноги
 • У людини явно виражений озноб і блідість шкірних покривів
 • Хворий втратив свідомість
 • Температура тримається більше 72 годин
 • Періодично з'являється судомний синдром
 • Сильний пронос та блювання на фоні високої температури

Жарознижуючі засоби — свічки, сиропи, уколи, при високій температурі у новонароджених, немовлят, дітей до року: список кращих ефективних препаратів, дозування

Жарознижуючі засоби для новонароджених, немовлят, дітей до року

До вибору жарознижуючих засобів для немовлят і дітей до року треба підходити дуже обережно. У цьому випадку краще не експериментувати і віддавати перевагу препаратам, які офіційно дозволені для використання в педіатрії. Також варто враховувати те, що в цьому віці дитина навряд чи зможе проковтнути капсулу або таблетку. Тому в цьому випадку краще всього віддавати перевагу іншим формам — суспензіям, сиропам або ректальним свічкам. Правда, ви повинні пам'ятати, що і ці жарознижуючі засоби можна використовувати з дозволу дільничного лікаря.

Приймаються ці препарати по 2.5-5 мг за 1 раз не більше 4 разів на добу. У разі якщо протягом півтори години температура не спадає, то це вказує на те, що обраний препарат вам не підходить або дуже слабо впливає на імунну систему. В цьому випадку краще всього не давати малюкові повторну дозу, а відразу ж викликати швидку і попросити нормалізувати стан більш кардинальним методом — ін'єкцією жарознижуючий засіб.

Список жарознижуючих засобів:

 • Вібуркол
 • Парацетамол
 • Нурофен
 • Ибуфен
 • Панадол
 • Цефекон Д
 • Ефералган

Жарознижуючі засоби — таблетки, свічки, сиропи, уколи, при високій температурі у дітей, підлітків: список кращих ефективних препаратів, дозування

Жарознижуючі засоби для дітей, підлітків

Деякі батьки вважають, що дітям від шести років і вище цілком спокійно можна давати абсолютно всі препарати, не боячись при цьому ніяких побічних дій. Але все ж, навіть для цієї вікової категорії жарознижуючі засоби треба вибирати уважно. Дітям від 6 до 12 років найкраще знижувати температуру препаратами на основі парацетамолу та ібупрофену.

Так, і в цьому випадку ви не будете обмежені сиропами і суспензіями, і зможете давати своєму чаду таблетки і капсули. Що стосується використання свічок, то, як правило, в цьому віці їх призначають лише в тому випадку, якщо у дитини підвищений блювотний рефлекс. Якщо говорити про більш сильні засоби, то рішення про їх використання може прийняти виключно кваліфікований фахівець, але ніяк не ви, і не продавець в аптеці.

Список найкращих жарознижуючих засобів для дітей і підлітків:

 • Ацетамінофен — приймати по 10-20 мг за 1 раз не більше 4 разів на добу з інтервалом щонайменше 3 години
 • Тайленол — приймати по 15 -25 мг 3 рази на добу і не більше 3 днів
 • Ибуклин — приймати по 10-20 мг до 4 разів на добу
 • Ринзасил — по 15-20 мг 3 рази в день

Жарознижуючі засоби — таблетки, свічки, сиропи, уколи, при температурі у вагітних: список ефективних препаратів, дозування

Жарознижуючі засоби для вагітних

Відразу ж хочеться сказати, що при вагітності краще всього взагалі обходитися без жарознижуючих засобів так, як в більшій своїй частині вони швидко всмоктуються в кров і потрапляють в навколоплідні води. Ясна річ, що все це не проходить безслідно для малюка і він відчуває на собі їх негативний вплив. У разі ж якщо ви бачите, що не можете обійтися без подібних препаратів, тоді віддавайте перевагу парацетамоловой і ибупрофеновой групі.

Правда знайте, що останню можна приймати тільки з третього триместру. Але купивши препарат, пам'ятайте, що парацетамол треба правильно приймати. Тому ні в якому разі не перевищуйте добову дозу, а також обов'язково дотримуйтеся допустимих інтервалів між прийомами лікарських препаратів.

Отже:

 • Парацетамол по 1 таблетці 4 рази в день не більше 3 діб
 • Тайленол по 1 таблетці 3 рази на день протягом 3 діб
 • Парамол по 25 мл 4 рази на день протягом 3 діб

У разі якщо після прийому жарознижуючих засобів у вас з'являється блювота і нудота, тоді просто замініть їх на парацетамоловые свічки. Завдяки тому, що при такому способі використання ліки не будуть дратуватися слизові шлунка, нудота і блювота зійдуть нанівець, а активна речовина досить швидко всосется кишечником і почне впливати на джерела інфекції. Для того щоб знизити температуру подібним жарознижуючим засобом буде достатньо однієї свічки на ніч.

Жарознижуючі засоби — таблетки, свічки, сиропи, уколи, при високій температурі у годуючих мам при ГВ: список ефективних препаратів, дозування

Жарознижуючі засоби для годуючих мам

На превеликий жаль, у період грудного вигодовування у жінки не дуже великий вибір жарознижуючих засобів. Як правило, більшість лікарів дозволяють годуючим мамам знижувати температуру виключно парацетамолом. Вважається, що він менше всього всмоктується в кров, а отже, практично не впливає на маленьку людину.

У випадку якщо ви хочете ще більше мінімізувати вплив препарату на дитину, тоді використовуйте для нормалізації свого стану свічки. Використовувати їх можна буде до 3 разів на добу, але не більше ніж по 1 свічці за раз.

Крім парацетамолу, можете використовувати препарати на його основі:

 • Лекадол по 500 мг 3-4 рази на добу
 • Медипирин по 500 мг 3 рази на день, запиваючи великою кількістю води
 • Далерон по 250 мг 4 рази в день

Жарознижуючі засоби — таблетки, свічки, сиропи, уколи, при високій температурі у дорослих: список ефективних препаратів, дозування

Жарознижуючі кошти для дорослих

У випадку з дорослими людьми вибір жарознижуючих засобів досить великий. Вони цілком спокійно можуть використовувати препарати першого і другого покоління, а також комбіновані ліки, які не тільки знижують показники температури тіла, а ще й борються безпосередньо з вогнищем інфекції.

Правда якщо ви виберете саме останній варіант, то будьте готові до того, що жарознижувальний ефект у них буде злегка знижений і тому опускатися до норми температура буде довше звичайного.

Список ефективних жарознижуючих засобів для дорослих:

 • Анальгін, Аспірин та Ацетилсаліцилова кислота. Ці препарати відносяться до ліків першого покоління, які надають досить сильний вплив на нирки, печінку, кровоносну систему. Приймаються вони по 1-2 таблетки за раз не більше 3 разів на добу.
 • Німесулід і Мелоксикам. Дані ліки є препаратами другого покоління, тому менш згубно впливають на організм. Випускаються вони у формі таблеток і порошку. Приймаються по 3-4 рази на добу протягом 3-5 днів.
 • Ринза і Терафлю. Комбіновані препарати, які швидко прибирають жар і борються з кашлем, нежиттю та головним болем. Вживаються по 1 пакетику 2-3 рази в день.

Сильні дорослі і дитячі жарознижуючі засоби: список, дозування

Сильні дорослі і дитячі жарознижуючі засоби

У випадку якщо вам треба максимально швидко знизити температуру тіла, тоді купуйте наступні жарознижуючі препарати:

 • Нурофен Форте по 10-25 мг через раз 3 рази в день
 • Ібунорм по 50-200 мг 2-3 рази в день
 • Лемсип по 1 пакетику 3-4 рази в день
 • Томапирин по 1 таблетці 4 рази в день
 • Кофіціл-плюс по 1-2 таблетки 3 рази на день
 • Сертофен по 50 мг 3 рази на день
 • Наклофен Дуо по 1 капсулі 2 рази на день

Як швидко і скільки діє жарознижуючий препарат?

Після прийому жарознижуючого засобу температура почне знижуватися приблизно через 40 хвилин

Деякі люди, прийнявши жарознижуючий засіб, чекають що вже буквально через 20 хвилин їх стан покращиться. І якщо це не відбувається, вони починають думати, що випили занадто маленьку дозу і приймають препарат ще раз. Запам'ятайте, таким чином вступати ні в якому разі не можна. Адже незалежно від того, дорогий чи дешевий препарат ви купили, впливати на ваш організм вони будуть однаковий час.

Потрапивши в організм, активним речовинам треба буде час на те, щоб вони могли руйнувати пірогени, які з'являються з-за сильної інтоксикації. Як тільки вони руйнуються, нервові закінчення починають відправляти гіпоталамуса сигнали, що запальний процес пішов на спад, і температура починає опускатися. Як правило, на це йде не менше 40-50 хвилин. У разі якщо організм людини мало сприйнятливий до подібних препаратів, то на нормалізацію стану може піти навіть більш 1 години.

Як часто, через скільки часу можна давати жарознижуючі засоби дорослим і дітям повторно?

Повторну дозу жарознижуючий засіб можна давати тільки через 4 години

Що стосується того, як часто можна приймати жарознижуючі препарати, то, як правило, в інструкціях вказують інтервал у 4-6 годин. Подібна міра відноситься до пігулок, капсул, суспензіям і сиропам. А що стосується уколів і свічок, з-за того, що вони швидше потрапляють у кров, їх рекомендують використовувати 2-3 рази в день.

Після одноразового прийому або введення ін'єкції треба обов'язково почекати не менше 4 годин і тільки після цього використовувати ліки повторно. У разі якщо ви не будете слідувати цим простим правилам, то дуже сильно перезавантажте організм і у нього не буде сил, щоб боротися з інфекцією.

Скільки днів можна давати дитині жарознижуючий, дорослому?

Приймати жарознижуючий засіб можна не більше 7 днів

Якщо говорити про те, скільки днів поспіль можна застосовувати подібні ліки, то тут, звичайно ж, варто враховувати, те, що при нормальному перебігу хвороби температура повинна нормалізуватися за 3 дня.

Тому саме цей термін вважається найбільш оптимальним для прийняття подібних ліків. Але все ж, іноді трапляється так, що хвороба протікає тяжелело і організм не справляється з інфекцією. В таких випадках хворому дозволяється прийом жарознижуючих засобів до 7 днів.

Чи можна приймати антибіотики і жарознижуючі одночасно?

Приймати разом жарознижуючі і антибіотики небажано

Відразу ж хочеться уточнити, що поєднувати антибіотики і жарознижуючі в одній лікувальній терапії можна. В принципі, вони ніяк не впливають один на одного, а значить не знижуються і їх лікувальні властивості. Але все ж, як показує практика, приймати антибіотики і ліки, що знижують температуру, одночасно небажано.

Так як організму доводиться одночасно засвоювати дуже багато активно діючих речовин, то це призводить до того, що температурні показники тіла нормалізуються трохи довше звичайного. Зважаючи на це, буде краще, якщо ви будете приймати антибіотики і жарознижуючі з інтервалом в 30 хвилин.

Передозування жарознижувальними у дитини, дорослого: наслідки

Передозування жарознижувальними у дитини, дорослого: наслідки

Досить часто передозування жарознижувальними засобами люди приймають за тяжкий перебіг хвороби, тому не втоптують ніяких додаткових заходів. На превеликий жаль, така поведінка дуже часто призводить до появи нових проблем. Самим нешкідливим наслідком передозування подібними ліками є алергічна реакція, що проявляє себе висипом і почервонінням очей. У разі ж якщо людина дуже сильно перевищив допустиму дозу, то буквально через 12 годин у нього можуть початися проблеми з нирками і печінкою.

Проявлятися вони будуть болями в області спини і правого підребер'я. У випадку якщо він і на цьому етапі не буде допомагати своєму організму вивести активну речовину назовні, то це призведе до ниркової недостатності і до руйнування печінкових клітин. Якщо у вас виникли подібні проблеми, тоді негайно зверніться до лікаря і попросіть його призначити вам препарати, які допоможуть захистити нирки і печінку від негативного впливу.

Якщо температура не збивається жарознижувальними у дитини, дорослого: що робити?

Прості рекомендації

У випадку якщо температура не збивається жарознижувальними засобами і її показники не опускаються нижче 39 градусів, значить прийшла пора викликати швидку допомогу. Як правило, так мляво на ліки організм реагує з причини різко прогресуючого запального процесу.

Поки ви будете чекати приїзду лікаря можете прийняти наступні заходи:

 • Давайте хворому пити воду кімнатної температури (маленькими ковтками)
 • Додатково можете змочити рушник в злегка теплій воді і протерти їм тіло людини
 • Намагайтеся опустити температуру в приміщенні до 18 градусів
 • Якщо і це не допомагає, тоді прикладіть шматок льоду (загорнутого в тканину) на лоб і на область ніг під колінами

Відео: Жарознижуючі засоби при температурі у дітей