Мотиліум: інструкція із застосування, дозування для дітей і дорослих, при вагітності, склад, аналоги, відгуки, протипоказання, тривалість прийому. Мотиліум – з якого віку можна давати дітям, як застосовувати при нудоті, блювоті, проносі, відрижці, про

Застосування мотіліиума.

Зміст

Мотиліум – це ефективний лікарський препарат, який допомагає при різних шлунково-кишкових захворюваннях, стимулюючи перистальтику кишечника.

Даний препарат має виражену протиблювотну та спазмолітичну дію. Це дає можливість зменшити болі в районі живота. Більш детально про позитивних і негативних впливах ви можете дізнатися з нашого матеріалу.

Від чого допомагає Мотиліум і який його склад, діюча речовина?

Мотиліум, де головна діюча речовина – це домперион, застосовується, як протиблювотний ліки і стимулятор функціональності органів ЖКГ. Особливість цього лікарського засобу полягає в наступному – в ньому знижена біодоступність. Мотиліум збільшує перистальтику шлунка, очищає його від залишків їжі, робить позитивний вплив на працездатність сфінкса стравоходу.

Як правило, найчастіше це ліки приймають ті хворі, які скаржаться на розлад ШКТ. Крім того, компоненти, що входять до складу Мотіліиума, збільшують концентрацію пролактину, який знаходиться в крові.

Сам же лікарський препарат складається з:

 • Домперидону
 • Желатину
 • Целюлози
 • Аспартама
 • Води
 • Гідроксиду натрію
 • Сорбітолу

Крім цього, в складі засобу присутній також ароматизатор м'яти, який потрібен для того, щоб покращилися смакові показники продукту.

Мотиліум

Якщо говорити про фармакологічні якості ліків, то варто виділити найбільш яскраво виражені:

 • Завдяки препарату прискорюється працездатність перистальтичних показань ДПК (дванадцятипала кишка) і шлунка
 • Ліки швидше виводить їжу зі шлунка і ДПК. Їжа після ліки не довго затримується в шлунку, плюс не подразнює стінки шлунка
 • Прискорюється виведення їжі з шлунку. Внаслідок чого вона швидше виводиться, перетравлюється, не утворюючи загнивання і бродіння

Мотиліум: форма випуску, показання до застосування, через скільки починає діяти?

Сьогодні фармакологія пропонує це ліки в таких видах:

 • У вигляді таблеток, які покриті світлою оболонкою
 • У вигляді таблеток для розсмоктування
 • У вигляді суспензії
Застосування мотіліиума

Призначається мотіліум в наступних випадках:

 • Під час диспептичного явища, що відбувається в шлунково-стравохідного рефлюксі. Внаслідок чого сповільнюється спорожнення шлунка і виникає езофагіт.
 • При нудоті і блювоті, які з'являються під час захворювання Паркінсона.
 • При нудоті і блювоті, які можуть мати інфекційний, органічний і функціональний характер.
 • При нудоті і блювоті, які з'являються після порушення тієї чи іншої дієти, радіотерапії та лікуванням іншими лікарськими препаратами.
 • Під час циклічної блювоти, синдром зригування та інших змінах, які пов'язані з моторкой шлунка.

Як показали відгуки людей, які вже брали дане ліки, воно починає діяти по-різному. Кому-то ліки допомагає вже у перший день прийому, а інші відчувають полегшення через кілька діб. Тут все залежить від самої хвороби та її інтенсивності.

Мотиліум – з якого віку можна давати дітям?

Мотиліум має сильний протиблювотну дію. Найчастіше препарат приймають, щоб привести в норму роботу травного тракту дитини. Оскільки в аптеці можна купити кілька видів випуску цього ліки, то для власної дитини можна вибрати найкращий варіант.

Так, наприклад, таблетки цього препарату призначають тим діткам, яким виповнилося вже 5 років і його вага становить понад 35 кг. Таблетки, які необхідно розсмоктувати, підійдуть більше для дорослих пацієнтів, а в педіатрії застосовують, як правило, суспензію для діток, вік яких становить менше 5 років. І не дивно, так як малюк з величезним задоволенням вип'є сиропчик, ніж іншу таблетку.

Мотиліум — суспензія, сироп, таблетки для розсмоктування: анотація, інструкція із застосування і дозування для новонароджених, немовлят і дітей старше року при нудоті, блювоті, проносі, відрижці

Якщо правильно дотримуватися інструкції, тривалість та дозування курсу лікування для малюка буде залежати від деяких факторів:

 • Від того, в якій саме формі випущений лікарський препарат
 • Від віку дитини
 • Від проблеми, яку батьки хочуть вирішити, даючи малюкові мотиліум

У кожному окремому випадку присутні власні особливості вживання ліків. Їх обов'язково необхідно врахувати, щоб досягти найкращої ефективності.

Сироп дітям

Особливу увагу слід виділити частоті вживання і дозуванні ліки.

 • Суспензія. Дозування мотіліиума для грудничка розраховується у такому співвідношенні – на 10 кг дитячого ваги потрібно брати 2.5 мг суспензії. Ліки дозволяється давати діткам з 1-го місяця життя, 3 рази в день.
 • Таблетки. Дозволяється випивати дитині 1 таблетку перед сном. Дітям, вік яких складає більше 12 років, під час відрижки і печії дозування – 1 таблетка 3 рази в день. При відсутності позитивного ефекту доктора рекомендують збільшувати дозу, даючи йому 2 таблетки за раз. Під час хронічної нудоті і під час блювоти дозування така: дітям від 5 до 12 років можна випивати 1 таблетку 4 рази на день. Норма в добу повинна бути максимум 80 мг (8 таблеток).

Мотиліум – суспензія, сироп, таблетки для розсмоктування: анотація, інструкція із застосування і дозування для дорослих при нудоті, блювоті, проносі

Таблетки:

 • Ті таблетки, які потрібно розсмоктувати, приймаються протягом всього дня або перед сном. Таблетки, що мають оболонки, проковтують, не раскусываются і не разжевываются. Вони запиваются звичайною водою (12 ст).
 • Таблетка для розсмоктування кладеться на мову. Треба трохи почекати, щоб таблетка розпалася на маленькі частинки. Потім утворили частинки проковтують. Якщо потрібно, вони запиваются водою. Але якщо в цей момент вода відсутня, тоді така таблетка не запивається після розпаду.
 • Таблетка з оболонкою дістається з блістера. При цьому, якісь спеціальні застереження відсутні. А ось з тими таблетками, які розсмоктуються, потрібно бути гранично обережним, оскільки вони дуже крихкі.
 • Щоб така таблетка не розлізлося і не розсипалася, бажано підрізати упаковку ножицями і витягнути таблетку з її осередки.
 • Дорослим для того, щоб усунути відрижку, печію та інші подібні проблеми, лікарі радять приймати по 2 капсули, 3 рази. Під час нудоти і блювоти дозування така: 2 капсули 4 рази на день.

Суспензія:

 • Як правило, лікарі призначають суспензію тільки маленьким діткам
 • Але дорослі теж можуть пити ліки. Дозування в такому випадку наступна: 20 мл мотіліиума 4 рази на день
 • Найбільша доза, яка допустима дорослим – 80 мл препарату

Мотиліум – суспензія, сироп, таблетки для розсмоктування: анотація, інструкція із застосування і дозування при вагітності та грудному вигодовуванні

Під час вагітності лікарський препарат приймається лише тоді, коли відсутній ризик шкоди самому плоду. Дозування може призначати лише лікар вагітної. Під час грудного вигодовування препарат категорично заборонений.

Як приймати Мотиліум дорослим і дітям: до їжі або після їжі?

У мотилиуме міститься активний інгредієнт – домперидон. Він знімає відчуття переповненості шлунка, внаслідок чого зникає печія і відрижка. Так як всі присутні симптоми зменшуються після прийому їжі, тоді ліки бажано випивати перед їжею. Якщо справа стосується таблеток, тоді це слід зробити за 15 хв. до їди. За цей час ліки встигне надати позитивну дію.

Приймати препарат потрібно до їжі

Присутність їжі в шлунку знижує адсорбцію кошти. Внаслідок цього знижується терапевтичний вплив. А тому випивати мотиліум після прийому їжі просто нераціонально. Препарат ідеально всмоктується лише на голодний шлунок.

Як приймати Мотиліум від печії?

Відчуття печіння в грудній клітці знайоме практично всім людям. У багатьох печія може з'являтися після вживання тих чи інших продуктів. Неприємне відчуття печіння – це процес, який виникає після того, як вміст шлунка потрапляє в стравохід. Причин цього стану може бути дуже багато:

 • Зайва вага
 • Стресові регулярні стану
 • Зловживання спиртних напоїв
 • Порушений раціон харчування і так далі

Не має значення, з якої саме причини виникла печія. Завжди на допомогу прийде мотиліум. Щоб назавжди позбутися відчуття печіння, мало одного лікарського засобу. Необхідно ще привести в норму власне харчування, назавжди забути про шкідливі звички.

Мотиліум: тривалість курсу прийому

 • Мотиліум приймається лише перед їжею. Засіб запивається водою (приблизно 80 мл). Схема вживання ліків для всіх (крім маленьких діток) однакова: 1 таблетка, 3 рази.
 • Останню потрібно випивати ввечері перед тим, як лягти спати. Тривалість курсу лікування – поки не нормалізується стан людини.

Лікування таблетками:

Мотиліум в розсмоктуючих таблетках приймається перед їжею, поклавши засіб мовами. Рекомендована тривалість курсу становить 1 тиждень. У добу можна випивати 3 таблетки. Дозування завжди однакова, час прийому теж:

 • 1 прем – вранці
 • 2 прийом – в обід
 • 3 прийом – перед сном
Прийом мотіліиума

Якщо симптоматика сильно виражена, тоді дозування радять збільшити. Однак це слід зробити, відвідавши лікаря і порадившись з ним. Самому збільшувати дозу, особливо для дітей, не можна, оскільки це може викликати серйозні ускладнення. Найдовший період прийому ліків – це 4 тижні. Після того, як даний період проходить, мотиліум приймати не можна.

Мотиліум і алкоголь: сумісність

Механізм впливу мотіліиума заснований на наступному – лікарський препарат блокує рецептори дофаміну. Допамін – це нейромедіатор, за допомогою якого нервові імпульси переходять до нервових клітинках. Внаслідок цього процесу шлунок і блювотний центр, розташований в довгастому мозку, перестають бути пов'язаними. Це і є причиною, за якою зникає нудота і блювота.

В цей же час збільшується тонус і функціональність гладких м'язів, які знаходяться у верхніх відділах ШКТ. Ще підвищується тонус нижнього сфінктера в стравоході, що теж припиняє блювоту.

ВАЖЛИВО: Спиртні напої блокують вплив компонентів допаміну, а значить і позитивний вплив мотіліиума. Отже, прийом спиртних напоїв призведе до наступного – вживання мотіліиума буде просто марним.

Приміром, під час передозування спиртного напою у нормальної людини з хорошим здоров'ям, який практично не п'є, виникає блювота – захисна функція організму, яка видаляє з організму різні отрути. Зняти подібну блювоту, випивши мотиліум, не можна.

Мотіліум або Еспумізан, Домперидон, Мотилак: в чому різниця, що краще?

Лікарські препарати такі, як еспумізан, домперидон і мотилак рекомендують вживати під час здуття кишечника, нудоти, блювоти, гикавки різних походжень, післяопераційного зниження тонусу стінок шлунка, а також кишечника.

 • Що стосується мотіліиума, то дане ліки є комплексним. Він сприяє випорожненню шлунка, позитивно впливає на гастроезофагеальний рефлюкс, усуває эзофагитон (відчуття переповненого епігастрії, відчуття здуття і переповнення шлунка, біль вгорі живота).
 • Також легко справляється з відрижкою, метеоризмом, печією, плюс забирає вміст шлунка.
Який препарат вибрати?

У кожного лікарського препарату, дорогого або недорогого, які були описані вище, є свої протипоказання. Отже, кожен препарат діє індивідуально. І яке з даних ліків краще, може лише сказати людина, яка вже вживав їх.

Чим можна замінити Мотиліум: аналоги

Функціональність ШКТ – головна основа організму людини. Коли виникають якісь порушення, дуже важливо, щоб була надана хороша допомога здоров'ю. Вибираючи лікарські засоби для лікування, щоб не витратити дуже багато грошей, не можна купувати ті препарати, які коштують дешево. Економія на власному здоров'ї, як правило, посилює захворювання.

Але і не варто гнатися за дуже дорогими продуктами, так як вони не завжди виявляються ефективними. Важливо грамотно знайти баланс між ціною і якість препаратів. Мотиліум вважається сьогодні найбільш дієвим медикаментом. Але це ліки є можливість замінити іншим засобом, який більш дешеве.

Ганатон:

 • Ліки допомагає під час захворювань ШЛУНКОВО-кишкового тракту, знімає важкість у животі, здуття. Також він усуває нудоту, блювоту, пробуджує апетит.
 • Ліки можна приймати під час вагітності і періоду годування груддю. Також не рекомендується приймати дітям віком до 16 років і тим людям, у яких сильна чутливість.
Аналоги препарату для нормалізації роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту

Домперидон:

 • Допомагає при нудоті, печії, здуття живота. Покращує працездатність кишечника, приводить в норму функціональність ШКТ. Ще цей препарат радять приймати, якщо в організмі сильно високий рівень холестерину і після операції.
 • Ліки заборонено пити при внутрішніх кровотечах, під час вагітності, годування груддю. Про інших протипоказання можна також прочитати в докладній інструкції.

Маалокс:

 • Відмінний препарат, що допомагає під час багатьох відхилень, які пов'язані з ШКТ. Він вважається одним з потужних засобів, але також володіє протипоказаннями.
 • Наприклад, його не можна вживати під час ниркової недостатності, вагітності, синдром Альцгеймера.

Мотиліум: протипоказання, побічні дії

Таблетки і суспензія здатні викликати деякі побічні ефекти. Присутні і деякі протипоказання. Їх ми опишемо трохи докладніше.

Побічні дії:

 • Сечовидільна система. Іноді після вживання даного ліки може виникати затримка сечовипускання, відчуття тяжкості внизу живота.
 • Психічні порушення. Під час прийому мотіліиума виникають рідко нервозність, пропадає сон. Найчастіше такі дії виникають у дітей, які віком до 1 року.
 • Стреси. Рідко після прийому розвиваються екстрапірамідальні симптоми, внаслідок чого підвищується виділення деяких гормонів в щитовидці. Дане відхилення з'являється у маленьких діток.
 • Імунітет. Тут все індивідуально. Найчастіше ліки не здатне викликати негативної дії на імунітет, але бували випадки, коли з'являвся анафілактичний шок.
 • Шкірний покрив. Прийом ліків тимчасово впливає на стан епідермісу. Наприклад, виникає набряк і кропив'янка.
Для препарату є протипоказання

Протипоказання:

Лікарський засіб мотиліум категорично заборонено приймати, якщо є кровотеча в ШКТ, під час перфорації або непереносимості деяких компонентів, при непрохідності, якщо є небезпека стимуляції рухової роботи шлунка. Ще не дозволяється пити ліки, якщо є пролактин — секретуючих пухлина гіпофіза. Лікарі не радять випивати під час високої чутливості.

Який термін придатності Мотіліиума після розтину?

 • Таблетки, які приймаються внутрішньо, зберігаються протягом 3 років
 • Таблетки, які необхідно розсмоктувати, зберігаються протягом 2 років

ВАЖЛИВО: Важливо пам'ятати – якщо термін придатності закінчився, його приймати не можна. Зберігаються препарат у прохолодному місці. Максимальна температура зберігання не повинна перевищувати 25 °C.

Мотиліум: відгуки лікарів, Комаровського

Відгуки докторів, які стосуються безпосередньо мотіліиума, як правило, тільки позитивні.

Валерія Антонівна:

«Я раджу всім хворим вживати ці ліки. Варто препарат порівняно недорого, його можна купити в будь-якій аптеці. Його можна пити після прийому жирної їжі, так як він покращує травлення. Люди дуже часто запитують мене про це ліки. Я їм описую компоненти, які в нього входять, як воно діє, як його приймати. Протипоказань у мотіліиума майже немає, можуть лише бути присутнім індивідуальні. Всім моїм хворим ліки допомогло на всі 100%. Його можна брати з собою в дорогу, так як таблетки поміщені в спеціальні пластинки. Я теж їх іноді п'ю і дуже задоволена. Він допомагає прибрати здуття живота, нейтралізує неприємні відчуття в шлунку».

Вікторія Андріївна:

«Дуже часто рекомендують своїм пацієнтам, коли після вживання неправильною і важкої їжі вони відчувають дискомфорт. Для ідеального результату я рекомендую приймати по 4 капсули: 2-вранці, 2 ввечері. Препарат здатний вивести токсини і шлаки. Ще він усуває метеоризм. Хочеться відзначити, що склад цього продукту дуже хороший. Він не робить негативного впливу на організм. Я п'ю сама ці таблетки, коли їдять солодкі та гострі страви. Найголовніше тут – вчасно випити капсулу. Мені подобається препарат, я схвалюю його».

Сергій Іванович:

«Поїсти любить кожна людина. Причому, їмо ми, як правило, не завжди корисну їжу. Внаслідок цього часто з'являється проблеми, пов'язані з кишечником. Мені подобається цей препарат, і я його рекомендую за те, що його можна пити при самих різних ситуаціях. Приміром, він відмінно допомагає під час відрижки, нудоти і блювоти. Своїм дітям я дають суспензію. Вони її з задоволенням п'ють, а от від таблеток відмовляються. Мій відгук однозначний – раджу всім».

Доктор Комаровський не раз розповідав про цей препарат. На різних форумах він навіть рекомендував молодим матусям давати суспензію мотиліум малюкам. Багато молоді батьки, які вже давали діткам даний препарат, відгукувалися про нього лише позитивно. Вони дякували Комаровського за допомогу, говорили в його бік тільки теплі слова.

Якщо вас торкнулася ця проблема, не бійтеся. Приймайте ці ліки, але перед цим краще проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Відео: Гастрит, печія, виразка. Як треба і як не треба лікувати шлунок?