Таміфлю: інструкція із застосування, дозування для дітей і дорослих, при вагітності, склад, аналоги, відгуки, протипоказання, тривалість прийому. Противірусний препарат Таміфлю – з якого віку можна давати дітям, як застосовувати при застуді, грзп

Таміфлю – рекомендації по застосуванню.

Зміст

Останнім часом віруси стали настільки агресивними, що вченим довелося розробляти новий засіб, яке б могло з легкістю боротися з постійно мінливими патогенними бактеріями. Плодом їхньої праці став противірусний препарат Таміфлю, який досить легко бореться з грипозними інфекціями різного ступеня тяжкості.

Більш того, якщо правильно приймати цей препарат, то він не тільки позбавить вас від захворювання, а ще зробить все, щоб у підсумку ви не отримали серйозне ускладнення, наприклад, пневмонію. У випадку якщо ви хочете, щоб у всеозброєнні зустріти осінньо-зимовий період, тоді обов'язково подбайте про те, щоб у вашій аптечці був цей противірусний препарат. Як їм правильно користуватися ми і розповімо в нашій статті.

Від чого допомагає Таміфлю і який його склад, діюча речовина?

Таміфлю: склад, діюча речовина

Таміфлю є препаратом нового покоління, який непросто прибирає симптоми грипу та застуди, а ще й бореться з їх збудниками. Активною речовиною препарату є озельтамівір. Потрапивши в організм, він буквально через годину повністю всмоктується в кров і починає розповсюджуватися по всьому тілу.

Спочатку вони метаболізується внутрішніми органами, що призводить до блокування зростання хвороботворних бактерій. Як тільки вірус стає слабким, активна речовина переходить на здорові клітини, стаючи для них своєрідним щитом, який не дає залишкам вірусу руйнувати їх мембрани. Крім активної речовини в Таміфлю в невеликих кількостях міститься сорбіт, моноатрия цитрат крохмаль, тальк, повідон, желатин ароматичні добавки.

Найчастіше даний препарат застосовується для лікування грипу типу А та В. Також допустимо його використання для лікування так званого пандемічного парагрипу. Правда в цьому випадку препарат зможе ефективно впливати на вірус, якщо його почнуть застосовувати не пізніше 48 годин після появи перших симптомів.

Противірусний препарат Таміфлю: форма випуску, показання до застосування

Показання до застосування препарату

Противірусний препарат Таміфлю продається у вигляді капсул і порошку для приготування суспензії. Як правило, капсули використовують для лікування дорослих і дітей старшої вікової категорії. Порошок використовується для нормалізації стану маленьких діток або тих людей, які за фізіологічних проблем не можуть проковтнути капсулу.

Показання до застосування препарату:

 • Профілактика грипу у дітей та дорослих
 • Головний біль, спричинений грипозним станом
 • Біль у горлі, викликана вірусами грипу
 • Лікування грипу типу А та В
 • Профілактики і лікування пандемічного грипу у дітей та дорослих

Враховуйте те, що цей препарат ефективно впливає виключно на вищезазначені штами грипу, тому перш ніж його приймати обов'язково переконайтесь що ви заразилися саме ними.

Що стосується використання Таміфлю для лікування легких сезонних вірусних інфекцій, то як показує практика терапевтичний ефект у цьому випадку значно знижується. Єдиним позитивним ефектом буде більш швидке зникнення неприємних симптомів, які присутні при подібних захворюваннях.

Таміфлю – з якого віку можна давати дітям?

Таміфлю – рекомендації по застосуванню

Незважаючи на те, що деякі батьки вирішуються використовувати Таміфлю для лікування дітей до року, офіційна медицина дозволяє надавати її лише тим діткам, яким вже виповнився 1 рік. Також, крім віку обов'язково враховується вага маленького пацієнта. Вважається, що організм може легко впоратися з активною речовиною тільки в тому випадку, якщо дитина буде важити не менше 15 кг.

У разі ж якщо дитина важить менше, то разова доза зменшується і становить лише 25 мг. Але все це не означає що використовувати Таміфлю для лікування немовлят категорично заборонено. У разі якщо вірусна інфекція загрожує життю малюка, лікар може прийняти рішення про використання саме такої протигрипозної терапії.

Правда в цьому випадку він повинен буде самостійно підібрати добову дозу ліків і давати його дитині під суворим наглядом. З цієї причини таких діток кладуть в стаціонар і весь той час поки вони приймають препарат їх по кілька разів на день оглядає лікар. У разі якщо після 3-денного прийому ліків поліпшення не настає, маленького пацієнта підбирається інша терапія.

Таміфлю – капсули, порошок: анотація, інструкція із застосування і дозування для дітей при застуді, грипі, ГРВІ

Таміфлю – капсули, порошок: анотація, інструкція по застосуванню

Перед тим як розповісти вам про те, в яких дозах краще всього давати Таміфлю дітей, хочеться уточнити що для лікування малюків краще всього використовувати препарат у формі суспензії. В цьому випадку ви зможете більш точно визначити потрібну дозу, завдяки чому уникнете можливого передозування.

Правда пам'ятайте, що суспензія залишається ефективною не більше 10 днів після того, як сухий порошок буде розведений водою. Після закінчення цього часу активна речовина стане практично марним, а значить вилікувати з його допомогою навіть легку грипозну інфекцію ви не зможете.

Рекомендації щодо застосування Таміфлю для дітей:

 • Діти вагою до 15 кг по 25-30 мг 2 рази на день
 • Діти вагою до 30 кг по 40-50 мг 2 рази на день
 • Діти вагою від 40 кг по 60 мг 2 рази на день

Таміфлю – капсули, порошок: анотація, інструкція із застосування і дозування для дорослих застуді, грипі, ГРВІ

Таміфлю – капсули, порошок: анотація, інструкція по застосуванню

Що стосується дорослих, то у цьому випадку добова доза препарату може бути збільшена до 150 мг. Як правило, її розділяють на 2 прийоми і приймають, запиваючи невеликою кількістю води. У разі якщо пацієнт регулярно вживає препарат і при цьому намагається максимально багато відпочивати, то значне поліпшення настає на 5-ті добу. Так, і пам'ятайте, що збільшення добової дози не прискорить одужання, а, навпаки, сприятиме появі нових проблем.

Оскільки препарат виводиться з організму нирками, то навіть мінімальна передозування зробить негативний вплив і, як наслідок, ви можете отримати ще і ниркову недостатність. Зважаючи на це, приймайте Таміфлю строго по інструкції, та в разі появи якихось нових негативних симптомів відразу ж звертайтеся до свого лікаря.

Таміфлю – капсули, порошок: анотація, інструкція із застосування і дозування при вагітності та грудному вигодовуванні

Таміфлю – капсули, порошок: анотація, інструкція із застосування і дозування при вагітності

Напевно, навіть не варто говорити про те, що всю вагітність і весь період лактації жінка повинна більш уважно ставитися до використання лікарських препаратів. Вчені давно довели, що більшість сучасних ліків у великих дозах потрапляє в кров і вже зсередини впливають на маленьку людину.

Саме тому більшість лікарів вирішуються приписувати препарат таким жінкам тільки в тому випадку, якщо терапевтичний ефект від їх використання перевищує можливі побічні прояви. У цьому випадку обов'язково ведеться щоденний моніторинг стану жінки і при появі негативних симптомів добова доза зменшується або препарат, взагалі, скасовується.

Рекомендації по прийому препарату:

 • Для лікування гострої форми грипу по 40-50 мг 2 рази добу
 • Для профілактики грипозних станів по 30 мг один раз на добу, протягом 3-7 днів

Таміфлю: антибіотик чи ні?

Таміфлю не є протимікробним засобом

Деякі люди вважають, що противірусний засіб Таміфлю є антибіотиком, за допомогою якого можна позбутися від самої страшної інфекції. Але якщо ви уважно читали нашу статтю, то напевно запам'ятали, що це всього лише противірусний засіб, який сприяє тому, щоб організм сам почав виробляти антитіла, які почнуть пригнічувати патогенні бактерії.

Так, спочатку він сам їх блокує, але на відміну від антибіотиків не вбиває повністю, а лише послаблює, тим самим даючи можливість захисним силам організму максимально швидко відбити атаку. Антибактеріальні засоби впливають на організм трохи по-іншому. Вони просто вбивають інфекцію, не піклуючись при цьому про імунітет. Зважаючи на все це, однозначно можна сказати що Таміфлю категорично не можна відносити до групи антибактеріальних ліків, які використовуються для лікування пневмоній, бронхітів і гнійних ангін.

Як приймати Таміфлю дорослим і дітям: до їжі або після їжі?

Таміфлю можна приймати в будь-який час дня

Як і будь-який інший лікарський препарат Таміфлю треба приймати правильно. В разі якщо ви будете вживати його не так, як прописано в інструкції, то це знизить його ефективність і, як наслідок, терапевтичний ефект практично повністю буде відсутній. Зважаючи на це, намагайтеся планувати свій день таким чином, щоб ви могли випити ліки в один і той же час, з урахуванням деяких особливостей.

Так, наприклад, капсули найкраще не розжовувати, а ковтати цілими, запиваючи їх невеликою кількістю води. Що стосується вживання суспензії, то в цьому випадку запивати ліки необов'язково. Якщо вас влаштовує смак і аромат кошти, то ви цілком спокійно можете прийняти разову дозу, не роблячи більше ніяких дій. Якщо говорити про їжу, то як показали дослідження вона ніяк не впливає на корисні властивості Таміфлю, тому ви можете приймати його як до їжі, так і після неї.

Як приймати Таміфлю для профілактики?

Рекомендації по прийому

Крім того, що Таміфлю ефективно бореться з вірусами грипу, воно ще є досить ефективним профілактичним засобом. Так що його вплив на організм ґрунтується на підвищення захисних сил, то його прийняття ще до зараження допоможе вам уникнути хвороби. Якщо ж віруси грипу проникнуть в організм, то патологія буде протікати менш агресивно і людина впорається з нею швидше звичайного.

У випадку, якщо це буде постконтактна профілактика, препарат доведеться приймати не менше 10 днів поспіль. Якщо ж ви хочете захиститися від сезонного грипу, то приймати ліки треба буде все той час, поки він буде перевищувати епідемічні норми.

Рекомендації по прийому:

 • Діти залежно від ваги від 25 до 40 мг на день одноразово
 • Дорослі по 50-70 мг на день одноразово

Таміфлю: тривалість курсу прийому для дорослих та дітей

Таміфлю: тривалість курсу прийому для дорослих та дітей

Таміфлю, як і будь-який інший противірусний препарат можна приймати певний час. В разі якщо ви будете тривалий час стимулювати підвищення захисних сил штучним чином, то в результаті отримаєте протилежний ефект. Організм відмовиться виробляти інтерферон, це призведе до різкого зниження імунітету і як наслідок, грип ускладниться і спровокує ускладнення у вигляді гнійного бронхіту і пневмонії.

Зважаючи на це, пам'ятайте, що максимально ефективним Таміфлю залишається лише 7 днів. Після закінчення цього часу лікувальні властивості починають падати і приблизно до 10 дня знижуються на 30%. Правда якщо ви будете використовувати засіб у профілактичних цілях, тобто одноразово в день, то приймати його можна буде 4-6 тижнів за умови, що до цього організм не був виснажений.

Чи можна приймати Таміфлю і Кагоцел разом?

Таміфлю і Кагоцел не можна приймати разом

Кагоцел — це противірусний препарат, який використовується для лікування респіраторних інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Він також, як і Таміфлю стимулює вироблення природного інтерферону і завдяки цьому організм дуже швидко пригнічує захворювання.

Зважаючи на все це, можна зробити один висновок, приймати разом ці два препарату немає сенсу так, як вони мають практично ідентичні лікувальними властивостями. Більш того, одночасне застосування цих препаратів може негативно позначитися на організмі, спровокувавши алергічну реакцію, що супроводжується кашлем і нежиттю.

Можна і як приймати Таміфлю разом з антибіотиками?

Таміфлю несумісний з антибіотиками

Хоча деякі противірусні препарати можна приймати разом з антибіотиками до Таміфлю це не відноситься. Антибіотики призначаються для того щоб у найкоротші терміни вбити патогенну мікрофлору і вивести продукти її життєдіяльності назовні. Головною метою противірусних ліків є вироблення імунітету на певний вид вірусів.

Як показує практика, прийом таких ліків сприяє тому, що згодом повторного зараження людина вже набагато легше переносити агресивний штам грипу. Тому, якщо ви будете приймати одночасно антибіотик і противірусний засіб, то дуже сильно знизите лікувальні властивості останнього, що може спровокувати розвиток серйозних ускладнень.

Зважаючи на це, якщо ви не хочете погіршити свій стан, тоді краще не поєднувати антибіотики разом з Таміфлю. У випадку якщо ви вирішите приймати ці два препарати одночасно, тоді будьте готові до того що ваші нирки і печінку будуть набагато гірше виводити їх з організму.

Таміфлю і алкоголь: сумісність

Таміфлю і алкоголь: сумісність

Противірусні ліки "Таміфлю" відноситься до тих препаратів, які несумісні з будь-яким алкоголем. Як показує практика, якщо під час лікування людина регулярно вживає хоча б невеликі дози міцних напоїв, то це не тільки знижує лікувальний вплив активної речовини, а в додаток до цього провокує запалення слизових шлунково-кишкового трактату. У разі якщо вам все ж таки довелося випити міцний напій, тоді обов'язково почекайте певний час.

Отже:

 • Чоловіки — за 18 годин до і через 8 після прийняття алкоголю
 • Жінки — за 24 години до і через 14 після прийняття алкоголю

Таміфлю або Інгавірін, Реленза, Арбідол: що краще?

Таміфлю краще Ингавирина, Релензана, Арбідолу

Що стосується того, якими з вищезазначених ліків краще всього лікувати грип, то однозначно перевага буде на боці Таміфлю. Як показує практика, саме цей препарат швидше всього налагоджує вироблення інтерферону і завдяки цьому в організмі з'являються сили на боротьбу з хворобою. Так, і Інгавірін, і Реленза, і Арбідол здатні досить ефективно пригнічувати грипозні стану, але все ж більшість хворих людей вони діють трохи повільніше і з цієї причини одужання настає не так швидко, як з Таміфлю.

Чим можна замінити Таміфлю: аналоги

Таміфлю: аналоги

З приходом осінньо-зимового періоду противірусний препарат Таміфлю стає дуже популярним. З цієї причини більшість аптечних пунктів намагається заробити на попиті, і підвищують його ціну практично до небес.

Якщо поїздити по аптеках, то різниця між цими засобами в центрі і на околиці може різнитися навіть до 300 рублів. У випадку якщо ви хочете заощадити, тоді можете спробувати лікувати грип аналогами цього препарату.

Отже:

 • Реленза
 • Інгавірін
 • Умкалор
 • Препаратс
 • Арбідол
 • Анаферон
 • Циклоферон

Таміфлю: протипоказання, побічні дії

Таміфлю: протипоказання, побічні дії

Якщо ви не хочете нашкодити своєму організму, тоді обов'язково враховуйте, що даний засіб має ряд протипоказань. Так, наприклад, його категорично не можна приймати людям, у яких є непереносимість хоча б одного компонента. У цьому випадку ви не тільки не позбудетеся від грипу, а в додаток до цього спровокуєте дуже сильну алергію. Ще одним табу є знижений імунітет.

У цьому випадку додаткова стимуляція вироблення інтерферону може спровокувати ще більше зниження захисних сил, що може призвести до погіршення стану. Ну і, звичайно ж, пам'ятаєте, що цей препарат категорично не підходить людям, у яких є проблеми з нирками. Його прийом може поглибити патологію або навіть спровокувати хронічний запальний процес.

Побічні дії Таміфлю:

 • Проблеми з травною системою
 • Головний біль
 • Нудота
 • Шкірний висип
 • Безпричинна втома
 • Дратівливість

Який термін придатності Таміфлю?

Термін придатності Таміфлю

При використанні Таміфлю дуже важливо не забувати, що цей препарат має свій термін придатності. У випадку якщо він вже закінчився, то ліки просто не буде надавати потрібну дію, і ви втратите дорогоцінний час, який могли б витратити на боротьбу з хворобою. Зважаючи на це, обов'язково враховуйте, що Таміфлю у вигляді порошку має термін придатності 2 роки, а у вигляді капсул 5 років.

Відео: Доктор Комаровський про препарат «Таміфлю»