Гриппферон: інструкція із застосування, дозування для дітей і дорослих, при вагітності, склад, аналоги, відгуки, протипоказання. Гриппферон – з якого віку можна давати дітям, скільки днів можна капати краплі для профілактики дитині і дорослому?

Стаття розповість вам про такому противірусний препарат, як «Гриппферон» і його аналоги.

Зміст

Скільки можна капати Гриппферон для профілактики дитині і дорослому?

Даний препарат є прекрасним засобом профілактики та лікування грипу, а так само його симптомів та ГРЗ. Користуються гриппфероном тоді, коли існує загроза зараження вірусним захворюванням, у період карантину, при частих переохолодженні і постійних контактах з хворими людьми. Препарат перешкоджає розмноженню хвороботворних бактерій і тому його успішно можна використовувати не тільки для лікування, але і для профілактики захворювань.

Гриппферон дуже часто використовується для профілактики в екстрених випадках, якщо в прохолодну пору року існує висока ймовірність поширення респіраторних і вірусних хвороб. Відомо, що при переохолодженні слизова носа здатна знижувати свої захисні функції. Це сприяє розмноженню вірусу, який осідає на слизовій. Застосування гриппофона блокує розвитку захворювання і активізує захисні властивості.

Як застосовувати:

 • Діти (до 12 місяців) – 1 крапля (4-5 раз на добу).
 • Діти (до 3 років) – 2 краплі (4-5 раз на добу)
 • Діти (до 14 років) – 2капли (4-5 раз на добу)
 • Дорослі – 3 краплі (4-5 раз на добу)

ВАЖЛИВО: Для більш ефективної дії препарату, закапаний ніс рекомендується масажувати пальцями з зовнішньої сторони, щоб краплі поширилися по пазух.

Як і навіщо використовується гриппферон?

Гриппферон і інтерферон: в чому різниця?

«Гриппферон» – препарат, який представляє з себе продукт-різновид «інтерферону». Випускається «гриппверон» в двох формах: краплі багатофункціонального використання і спрей для носа дітям і дорослим.

ВАЖЛИВО: «Інтерферон» — це назва білка, який присутній в організмі кожної людини в певній кількості. Його завдання – перешкоджати розмноженню вірусу, здатного спровокувати захворювання. Тобто, сама назва «інтерферон» може бути загальним для препаратів, у складі якого є даний білок.

Ще одна відмінність, «Гриппферон» — більш щадне ліки, якщо його порівнювати з «Інтерфероном». У «Гриппферона» є не так багато протипоказань і приймати його можна не тільки дорослим, але й дітям і навіть вагітним жінкам. До порівняння, «Інтерферон» приймається тільки як екстрена допомога і дуже обережно, так як існують протипоказання, наслідки і побічні ефекти.

Інтерферон

Віферон і гриппферон: в чому різниця?

ВАЖЛИВО: У порівнянні препаратів так само було виявлено таку відмінність, як нездатність «Виферон» сушити слизову, так як не має судинозвужувальних компонентів. Препарат так само чудово стимулює організм виробляти природний білок «інтерферон».

Віферон

Допомагає Гриппферон від нежитю, не захворіти, який його склад та діюча речовина?

Препарат для носа «Гриппферон» має основний компонент – «інтерферон», схожий з тим білком, що виробляє сам організм людини. Відмінною особливістю засобу є його здатність безпосередньо впливати на причину нежиті, але не усувати його, тому швидко ефекту та полегшення симптомів очікувати не варто (на відміну від будь-яких судинно-звужуючих коштів).

«Гриппферон» — противірусний препарат місцевої дії. Це означає, що, потрапляючи в носові пазухи, він починає перешкоджати розмноженню вірусів у слизовій і покращує імунітет людини. Але, достовірних досліджень і доказів того, що «гриппферон» допоможе від нежитю немає. Його можна використовувати, як додатковий засіб до основного лікування і для профілактики.

Гриппферон краплі

Гриппферон: форма випуску, показання до застосування

На відміну від «Интрферона» (він випускається тільки в ампулах), «Гриппферон» випускається в двох назальних формах: краплі і спрей, а так само ректальних свічок і мазі. Прийом цього препарату показаний при будь-яких респіраторних і вірусних сезонних захворюваннях, у тому числі при грипі як додатковий засіб до основного лікування.

Гриппферон – з якого віку можна давати дітям?

«Гриппферон» часто прописується для лікування ГРЗ і в профілактичних цілях, в тому числі і маленьким дітям, а так само новонародженим. Ефективність «Гриппферона» залежить тільки від індивідуальних особливостей організму і тяжкості захворювання, а так само від того, наскільки міцний імунітет у дитини.

ВАЖЛИВО: Дозування засобу при лікуванні повинна становити 2 краплі в ніздрю 1 кілька разів в добу, для профілактики – 1 краплю.

Гриппферон спрей, краплі в ніс, свічки, мазь: анотація, інструкція із застосування і дозування для новонароджених, немовлят, дітей старше року і дорослих. Скільки днів можна приймати Гриппферон?

Форми випуску та їх застосування:

 • Краплі – закопують при появі виділень будь-якого кольору з носа, а так само якщо є відчуття першіння в горлі і високі температури. Препарат допоможе прискорити одужання і буде блокувати поширення вірусу. Капати «Гриппферон» слід не більше 5 днів поспіль, діткам у віці 3-х років – 2 краплі (4-3 рази на добу), а діткам до 3-х років по 1 краплі (5-4 раз на добу). Дорослим дітям (до 14 років), так само капайте 2 краплі до 5 разів на добу.
 • Спрей – спрощує дозування кошти в кожну ніздрю. Можна використовувати для дорослих і новонароджених діток. Дозування схожа з краплями: від трьох років – 2 пшику в кожну ніздрю, а до трьох – 1 пшик (до 5 разів на добу).
 • Мазь – прекрасно «гальмує» запальні процеси в ніздрях і знімає набряк слизової оболонки в носі при будь-яких вірусних та простудних захворюваннях. Вводити порцію мазі слід в кожну ніздрю, розтираючи масажними рухами. Мазь не можна використовувати для новонароджених до 4 разів на день.
 • Свічки – вводяться ректально, можна використовувати дорослим і навіть самим маленьким дітям. Свічки допомагають послабити симптоми будь-яких вірусних та простудних захворювань. Немовлятам потрібно до 2 свічок на добу, дорослим і дітям – по 1 свічці до 3 разів на добу.
Гиппферон проти захворювань

Можна Гриппферон застосовувати при вагітності? Гриппферон спрей, краплі в ніс, свічки, мазь: анотація, інструкція із застосування і дозування при вагітності та грудному вигодовуванні

Крім своєї ефективності, препарат відрізняється тим, що абсолютно безпечний для жінок у період вагітності та лактації. Важливо лише строго дотримуватися рекомендацій щодо прийому препарату в інструкції і не збільшувати дозу. «Гриппферон» ніяк не всмоктується в кров, він діє місцево у слизовій, блокуючи розмноження вірусів.

Препарат абсолютно нетоксичний і в його складі немає жодного шкідливого кошти. Дивно, але поліпшення стану після «Гриппферона» можна помітити вже на другий день. Так само у кошти немає протипоказань щодо використання з іншими препаратами. Після того, як ви закапаете «Гриппферон» в пазусі масажними рухами розподіліть засіб по пазух.

Гриппферон або Інтерферон, Деринат, Анаферон: в чому різниця, що краще?

Як вже говорилося, інтерферон – речовина, що входить до складу багатьох противірусних препаратів, наприклад «Гриппферона» або «Виерона». Існують такі популярні аналоги засобів, як:

 • «Деринат» — дезоксирибонуклеат натрію. Приводить в активний режим імунітет на клітинному рівні. Випускається у двох формах: краплі назальні (2-4 краплі в ніс 3 рази на добу). Можна використовувати дорослим і дітям.
 • «Анаферон» — антитіла до гамма-інтерферону людини. Таблетки (1 шт. 3 рази на добу) для застосування дорослим та дітям, дозволено при вагітності.
Анаферон

Чим можна замінити Гриппферон дитини, дорослому: аналоги

Гриппферон має аналоги:

 • Генферон
 • Інтерферон
 • Лаферобіон
 • Интерфераль
 • Инферон
 • Эберон Альфа (Р)
 • Назоферон
 • <>
 • Локферон
 • Инферон
 • Лайфферон

ВАЖЛИВО: У випадку відсутності «Гриппферона», ви зможете замінити його будь-яким засобом, перерахованим у списку.

Гриппферон: протипоказання, побічні дії

Гриппферон не має протипоказань щодо застосування, як для дорослих, так і для маленьких дітей. Єдина пересторога – це індивідуальна чутливість людини до компонентів «Гриппферона» і можлива алергічна реакція.

Гриппферон: скільки днів можна зберігати після розтину?

«Гриппферон» вважається дуже «примхливим» лікарським засобом, так як вимагає дотримання умов зберігання, як в закритому, так і у відкритому вигляді. Розкритий флакон можна зберігати тільки в холодильнику, допустимі температурні норми – це 2-8 градусів. Як правило, препарат має термін зберігання – 2 роки.

Гриппферон для дітей, при вагітності: відгуки лікарів, фахівців, Комаровського

Світлана: «Гриппферон» у нас буває в холодильнику частіше, ніж вкусняшки. Будь-яка застуда і нежить у дитини ми лікуємо інтерфероном і судинозвужувальними (при необхідності). Потрібно впливати на причину хвороби, а не усувати її симптоми і тільки «Гриппферон може в цьому допомогти».

Людмила: «Ми часто користуємося противірусними засобами в лікуванні захворювань. Потрібно блокувати вірус як можна раніше, щоб дитина швидше одужував. Ми купували «Анаферон» і «Назоферон», результатом залишилися задоволені!»

Відео: «Доктор Комаровський про противірусних засоби»