Препарат Омез – інструкція із застосування, склад, форма випуску, дозування, рекомендації і протипоказання щодо застосування, діюча речовина, відгуки, відео, як приймати до їжі або після їжі?

У статті ви дізнаєтеся, як приймати препарат від захворювань ШКТ — Омез. Також тут є інформація про протипоказання і побічну дію препарату на організм хворого.

При гастриті, виразці шлунка деяким пацієнтам рекомендують приймати Омез. Він вважається одним з кращих при лікуванні гастриту з підвищеною кислотністю. Ще засіб добре зарекомендувало себе при таких симптомах, як печія, нудота, відрижка, тяжкість, здуття живота. Далі дізнаємося про особливості вживання ліків, і інших характеристиках Омез в подробицях.

Омез — інструкція: складові препарату

Засіб являє собою інгібітор, який блокує інтенсивну вироблення кислоти (соляної) у шлунку, зменшує дратівний вплив її на тканини ШКТ.

Як правильно пити Омез?
 • Омез випускають у вигляді різнокольорових капсул. На лицьовій стороні желатинової капсули є напис у вигляді назви даного препарату. Всередині поміщені гранули білого кольору.
 • Діючою речовиною даного засобу є омепразол. Також є допоміжні речовини. Це такі, як: очищена вода, NaPO4, лаурил сульфат (NaC12H25SO4), сахароза.
 • Лікарська форма представлена в різних дозуваннях: 0,010; 0,020; 0,040 грам.
 • Для внутрішньовенного введення Омез випускають у вигляді порошку. Його розводять спеціальним розчином, після чого роблять крапельниці.

Як діє препарат Омез?

Як вже згадувалося вище, діючим компонентом є омепразол. Речовина володіє властивостями інгібітора.

Коли ефективний Омез?
 • Медикамент приводить в дію фермент, який причетний до гасіння соляної кислоти. Процес врівноважує зміст цього розчину в шлунку так, що нормалізується кислотність. Завдяки цьому пацієнт позбавляється від печії, відрижки, здуття та іншої неприємної симптоматики.
 • При правильно підібраній дозі Омез можна надовго зберегти нормальний кислотний баланс, запобігти розвитку гастриту або виразкової патології.
 • Вже через 40-60 хвилин максимально досягається дію капсули. Великою перевагою засобу є те, що дія його зберігається доби, тому достатньо приймати препарат по одній капсулі в день. Але певним пацієнтам лікар може рекомендувати пити Омез два рази на добу. В цьому випадку доведеться розбивати належну дозу на 2 прийоми.
 • Желатин капсули розчиняється в кишкової середовищі. Адже він має властивостей розчинятися лише в стінках кишечника. Коли хворий перестає приймати засіб, то залози, що виробляють шлункову кислоту, поступово починають свою роботу через 3-4 дні.

Омепразол зв'язується з протеїнами плазми. Виводиться з організму хворого через нирки.

Омез — інструкція: коли застосовувати?

Лікування даним лікарським препаратом повинен призначати лікар-спеціаліст. Гастроентеролог прописує Омез у кількості 0,04 г при прояви гастриту, ерозії, виразки, панкреатиту, рефлюксу та інших патологій. Часто лікар рекомендує хворому ліки для профілактики захворювань ШКТ. В такому випадку захід відрізняється від доз в інструкції до препарату.

Коли приймають препарат?

Його вживають при:

 1. Езофагіті виразкового, ерозивного виду.
 2. Наявність на стінках шлунка кишечника виразок, викликаних впливом кислоти.
 3. Наявності ран в різних ділянках шлунка, кишечника після лікування нестероїдними протизапальними препаратами.
 4. При виразках, які виникають після перенесених стресів.
 5. При періодичних гастритах, дуоденальних виразках.
 6. При патології Золлингераэллисона.
 7. При мастоцитозе, рефлюксі, запальних хворобах підшлункової залози.
Гастрит після переїдання, ніж лікувати?

ВАЖЛИВО: Пацієнтам із захворюваннями шлунково-кишкового тракту не рекомендується приймати засіб без призначення гастроентеролога. Самостійний прийом засобу може привести до серйозних ускладнень.

Омез — інструкція: застосовувати до їжі або після їжі?

Засіб вживають за різними схемами. Багато залежить від того, яка патологія у пацієнта. Розглянемо, як і скільки пити Омез при наявності конкретних хвороб.

Якщо лікар призначив Омез капсули, то приймайте за півгодини до прийняття їжі. Розжовувати капсули і ділити на частини не рекомендується. Коли пацієнт не може проковтнути таблетку, то дозволяється її розчинити в теплій воді. В інших напоях розчиняти препарат не можна. Так само не можна залишати приготований розчин на потім. Пийте відразу.

Дорослі — дозування

Якщо при виразці дванадцятипалої кишки не виявлено хелікобактер пілорі, то вживати засіб слід один раз на добу по 0,04 г. Капсули призначають в комплексі з іншими ліками. Курс лікування патології 15 діб. Якщо належний ефект не досягнуто, то курс продовжується до одного місяця. Таку ж дозу препарату призначають при виразковій патології шлунка, тільки курс терапії протікає від 1 до 2 місяців.

При рефлюксної патології (ГЕРХ) капсули в дозуванні 0,040 г призначають по 1 або 2 таблетки на добу. Кількість препарату добирає лікар-гастроентеролог. Тривалість лікування може варіюватися від місяця до двох. Тривалість основного курсу також залежить від ступеня тяжкості езофагіту і становить 4-8 тижні.

При наявності у пацієнтів з виразкою шлунка хелікобактер пілорі проводиться комплексне лікування медичними препаратами з Омезом. Існує кілька схем лікування:

 • Потрійна лінія. При цій схемі лікар призначає Омез 0,040 мг — раз в день. Кларитроміцин 0,5 г, 2 рази на добу, Амоксицилін 1 г, 2 рази на день. Щоб підвищити ефективність схеми, гастроентеролог може прописати пацієнту приймати по 2 таблетки кошти на добу. Період лікування 1-2 тижні.
 • Якщо перша схема неефективна, то призначається друга. Лікування може тривати близько 10 діб. Лікар призначає Тетрациклін 0,5 г 4 рази на добу, трикалий дицитрат вісмуту 0,12 г 4 рази в день, Омез 0,04 — раз на добу, Метронідазол 0,5 г 4 рази на день.

Інші варіанти терапії лікар призначить при неефективності перших двох.

При патології Золлингераэллисона, полиэндокринном аденоматозе, системному мастоцитозе дозування препарату гастроентеролог підбирається сам. Починають приймати засіб з 0,04 г раз на добу. При потребі кількість препарату збільшують до 0,08-0,12 г на добу. Природно дану дозування розбивають на два-три прийоми.

Виразку, яка виникла на фоні прийому нестероїдних препаратів лікують Омезом 40. Лікарську форму у вигляді капсул необхідно вживати — раз на добу. Термін прийому 1-2 місяці.

Для зниження кислотного балансу всередині шлунка засіб п'ють по 0,04 г — раз на добу.

Діти — дозування Омез

 • Дітям до дворічного віку з вагою тіла близько 20 кг рекомендується застосовувати Омез 20 — раз на добу. Таке дозування ефективна при ГЕРХ. Тривалість лікування цими ліками від одного місяця до двох. Педіатрія призначає дозування препарату з розрахунку 0,7-3,1 мг на кілограм ваги дитини.
 • Якщо виразка викликана бактерія хелікобактер пілорі, то Омез призначають дітям старше 4 років, вагою близько двадцяти кілограм в дозуванні 20 мг один раз на добу. При цьому препарат комбінують з іншими аптечними засобами. В їхній список входять антибактеріальні препарати. Омез розраховують з розрахунку один-два мг на один кг ваги дитини.
Як пити ліки?

ВАЖЛИВО: При застосуванні розчину в порошку потрібно дотримуватися правил. Не можна заздалегідь готувати розчин. Сто мілілітрів препарату слід вводити у вену практично 30 хвилин.

Які побічні дії, протипоказання препарату Омез?

Всі лікарські форми мають протипоказання, побічні ефекти, тому приймати їх потрібно з обачністю. Омез теж має ряд протипоказань, побічних дій.

Омез. Побічна дія

Побічна дія — засіб Омез:

 • Болі в черевній частині тіла, розлад смакових якостей, повне їх зникнення.
 • Сухість в ротовій порожнині, розлад стільця (запор або діарея).
 • Здуття живота, хворобливі прояви в кишечнику, шлунку.
 • Нервові порушення різної етіології (безсоння, порушення психіки, сонливість у денний час доби, мігрень, галюцинації).
 • У важких випадках розвивається зміна в структурі клітин крові. Можуть виникати прояви агранулоцитозу, тромбоцитопенії, лейкопенії і т. п.
 • При неправильних дозах розвивається відчуття м'язової слабкості, тахікардія, можуть бути розлади зорової, слухової функції, проявляється підвищене потовиділення, набряки, депресивні розлади.
 • Якщо у пацієнта непереносимість будь-якої речовини, що входить до складу Омез, то у нього можуть бути алергенні реакції.
 • Внаслідок передозування препаратом у чоловіків проявляється збільшення залоз грудей.
Побічний вплив кошти

ВАЖЛИВО: При прийомі лікарської форми Омез під контролем лікуючого спеціаліста-гастроентеролога, як правило, побічних реакцій не виникає.

Якщо у пацієнта спостерігається передозування, то лікування проводиться симптоматичне. Лікарі, як правило, не призначають гемодіаліз, він не дієвий при даному стані.

Протипоказання препарату

 1. Не можна приймати ліки особам з кровотечею, перфорацією стінок органів ШКТ.
 2. Замінити Омез потрібно пацієнтам, у яких є алергенна реакція на складові препарату.
 3. Не можна призначати препарат вагітним, годуючим жінкам.
 4. Засоби не призначають дітям до дворічного віку.
 5. Не допоможе засіб людям з порушеною прохідністю кишечника.
 6. При серйозних захворюваннях печінки, нирок засіб протипоказано.

Омез — відгуки користувачів

Багато пацієнтів, які вживають препарат Омез, в основному, позитивно відгукуються про засобі. Звичайно ж, є люди, яким ліки не підійшло, не принесло очікуваного ефекту. Далі дивіться відгуки користувачів.

Коли лікар призначає Омез?

Марина, 34 роки:

Шкода, але мені Омез не підійшов. Адже бувають різні види виразки. У мене хвороба проявилася з-за підвищеного кислотного балансу в шлунку. Приймала капсули 2 місяці. Поки приймала, було легше. Коли курс лікування препаратом був закінчений, хвороба через тиждень повернулася знову. На жаль, мені препарат дав лише тимчасове полегшення.

Вятчеслав, 44 роки:

Мій гастроентеролог призначив мені Омез 40. У мене виявили хелікобактер. Пив Омез з іншими препаратами (кларитроміцином, метронідазолом). Переніс препарати добре, пив один тиждень. Потім лікар послав на лабораторну діагностику. Хелікобактер не виявили. Препарат допоміг позбавитися від виразки назавжди. При правильному лікуванні і хорошого фахівця Омез позбавить вас від хвороби.

Незважаючи на рекомендації фахівців багато пацієнтів призначають Омез собі самостійно, самі підбирають дозування. Після таких дій багато з них все одно потрапляють на прийом до лікаря. Внаслідок неправильного лікування, погіршення стану хворого. При цьому картина захворювання може бути у занедбаному вигляді. Лікувати такі патології складніше. Тому при прояві захворювань ШКТ краще відразу йти до гастроентеролога. Будьте здорові!

Відео: Омез — інструкція, як приймати до їжі або після їжі?